Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Manipulacija i mediji

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3244
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija i mediji - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimesub lis 11, 2008 10:43 pm

Manipulacija i mediji - Page 4 Zvezdacorr2

Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimesub lis 11, 2008 10:44 pm

Manipulacija i mediji - Page 4 Zvezdacorr

Dinosaur
gothic45

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimened stu 02, 2008 7:58 pm

Moram priznati odkad sam vidio sve te silne subliminalne poruke hvata me paranoja od svih reklama na koje naletim.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon stu 03, 2008 3:39 am

Ja i ne gledam reklame... *

Riba
fastforward

Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Registration date : 14.06.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimened pro 07, 2008 3:25 am

sanja je napisao/la:
a šta ćemo, moramo vjerovati! mediji jesu ovakvi-onakvi, ali zamislite jedan dan bez novina, interneta, radija, tv(bez ovog već mogu zamisliti dan :D)! ne šta bi to ličilo?

hmnm.. Ja vec 2 godine nisam upalio televiziju. Iskreno evo je tu pored mene, neznam ni dal radi i tako me zaboli lol. No bez neta, tesko jako tesko lol.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 7:38 pm

Parapsihologija (dolazi od starogrčke riječi παραψυχολογία) je naziv za pseudoznanost koja se bavi znanstveno neobjašnjivim pojavama.
Sociologija je znanost koja izučava ponašanje društva ili nekog njegovog dijela.

Evo na šta se odvlači pažnja ... primjer je sociologija. Kad bi recimo uveli da je parapsihologija znanost, ljudi bi se naravno više bavili time. Vjerojatno bi nakon nekoliko godina i ušla kao školski predmet, što bi mlade potaknulo na razmišljanja o tome svemu (telepatija, psihokineza i slično) pa bi se vjerojatno i zapitali dal mogu razviti svoje sposobnosti. Međutim, vjerujem da je odozgo odlučeno da je parapsihologija neka vrsta tabu-teme. Nitko ne želi pričati o tome, štoviše, ljudi baš i ne znaju za takve stvari (mislio sam napisat fenomene al neću namjerno). Eto meni se čini da smo i ovdje izmanipulirani i time je potaknuta devolucija čovjeka i njegovih sposobnosti. Kad bi na "blef" krenuli da je sve to moguće (ne kažem da nije, ponekad i "blef" nije igranje na ništa :D), ljudi bi se, možda ne svi, ali vjerojatno jedan veći dio počeo bavit time i zanimat se za to.

Eto to je moje mišljenje :)

Zadnja promjena: Jaykoq; pon pro 15, 2008 7:39 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : malo fali txta :P)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:03 pm

Parapsihologija nije na taj nacin priznata jer nije dokaziva u kontroliranim uvjetima...zato je 'na rubu'...iako mislim da se dosta ljudi zanima za te pojave cinjenica je da se o vecini stvari suti...i onda svi sute...da ih se ne proglasi ludima :P

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:04 pm

Samo da napomenem da u inozemstvu postoje i studiji parapsihologije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:55 pm

Eto cerek

Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:14 pm

Alpha je napisao/la:
Parapsihologija nije na taj nacin priznata jer nije dokaziva u kontroliranim uvjetima...zato je 'na rubu'...iako mislim da se dosta ljudi zanima za te pojave cinjenica je da se o vecini stvari suti...i onda svi sute...da ih se ne proglasi ludima :P

Pa kaj nisu imali mjerenja ona neka za vantjelesna iskustva i gledanje na daljinu. Ono kad su u jednu zgradu stavili ispitanika, a u drugu zgradu negdi na vrhu ormara neku kartu, njigu nekaj slično. Pa je ovaj reko šta je u drugoj zgradi točno. Mislim da je bilo još "caka". Recimo ona ruskinja kaj je telekinezu koristila. Uri Geller, mislim da je i on mogao to ... ako ništa barem je motivirao neke na telekinezu :D ... Kolko ja znam, Urija su kontrolirano ispitivali, ima u onoj (istinabog njegovoj) knjizi (našo sam ju tu na forumu). A i gledo sam "na rubu znanosti" da su nekaj pokušavali sa "običnim" ljudima. I većina je uspjela pomaknuti predmet (mislima). Tako sam ja barem čuo ...
Šta je to nego kontrolirano?

Svjetloisjena je napisao/la:
Samo da napomenem da u inozemstvu postoje i studiji parapsihologije.

Kolko se ljudi prijavi na to? I o kojoj je zemlji riječ :D
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:16 pm

Btw, (Alpha) pa da malo razglase to ne bi nikog ubilo ... valjda :S

A i zar nije to dio duhovnog razvoja ... one priče, 2012. blabla ... Eto ti :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:28 pm

Slazem se, slazem se zivili

...a eto...kad to sporo napreduje kod nas...valjda nekima ne odgovara :P

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:48 pm

Potražit ću sutra. Znam za Njemačku i SAD, sigurno ima i drugdje.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 12:27 am

Čudno ... SAD :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 1:36 am

Rusija, recimo, veoma napredni...
A od poznatih imena iz bivše SFRJ Zdenko Domančić je nedavno otvorio svoju školu bioenergetike, ima na Google... *

Riba
Groinx

Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimesri pro 31, 2008 4:42 pm

Neznam dali ovo spada ovdje ali jucer sam gledao onaj dokumentarni film nesto kao Robovi Cyber svijeta.
Kao govori da mladi Kinezi igraju igre poput WoW za 0,35$ da bi nekom liku poboljšali level igrača. I ti što igraju 12 sati su za kompom, ti ljudi im ne daju minimalac niti plaćaju hranu nista, niti se ne mogo odmoriti od tog kompa, jedan je reko da mu je max zarada jednom bila na mjesec 96 eura, kasnije otisli u neki drugi Kineski grad i dosli u kancelariju kod glavnog od te zgrade i uleti neki nezadovoljni radnik i uhvati tajnicu i prislonio joj pištolj na glavu i tražio plaću, itaj šef kancelarije kaže da im se takve stvari često događaju da čovjek uleti s pištoljem i prijeti, kasnije otišli kod glavnogu u Americi i kaze da tamo Kinezi imaju dobru plaću da zarađivaju oko 1000 eura na mjesec.
I još sam negdje gledao kao kažu da je u svijetu najveća manipulacija kod Kineza i Japanaca jer su oni usmjereni učiti samo napamet, nije im dopušteno izlaganje svojeg mišljenja.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimesri pro 31, 2008 4:55 pm

Zanimljivo, žao mi je što to nisam gledala.

Zapravo je manipulacija vrlo široka tema. Ovamo ide sve u čemu se radi o tome da su ljudi iskorištavani od drugih ljudi, ali na način da nisu svjesni toga da su iskorištavani (manipulirani). Npr. nitko normalan ne bi lako pristao raditi za industriju naoružanja. Uostalom, kad bi svi oni koji na tome rade, najednom dali otkaz ili odbili raditi, onda bi ratovi najednom prestali ili se sveli na prepucavanje oko starih zaliha oružja i izreadu ktapulta i lukova i mačeva i ostalog sličnog muzejskog oružja. No što rade čelnici tih industrija - čitala sam da jako puno ljudi radi za proizvodnju oružja, a da pojma nemaju da su uključeni u tu rabotu. Rade na znanstvenim i istraživačkim projektima i samo manjina svjesno njihove rezultate uklapa u cjelinu. A tu manjinu je lakše naći i potplatiti... Kad bi dio ljudi koji su ovime nehotice obuhvaćeni zasigurno znao o čemu se radi, riskirali bi pobunu i gubitak radnog mjesta možda i bez puno razmišljanja. No kad ovako ne znaš ili eventualno naslućuješ a nemaš dokaza, onda se teško odlučiti za nešto drastično i uptopastiti si život naizgled zbog ničega.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimesri pro 31, 2008 10:07 pm

lobotomija
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa

Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Registration date : 07.12.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimened sij 25, 2009 1:35 am

evo sad ću ti krako reći o manipulaciji, sve informacije su filtrirane, kao i znanje one vrijedne su one koje zna mali broj ljudi, informacije na internetu su sr*nje jer su dostupne svima u svijetu-eto ukratko
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran

Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Registration date : 21.11.2008

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 12:46 pm

Naravno da mediji manipuliraju s onima s kojima mogu manipulirati. Dovoljno je pogledati što HDZRT trenutno radi i sjetiti se što su američki mediji radili na početku Bushevog divljanja i napada na Afganistan i Irak.
[Vrh] Go down
Viktor-x
Višestanični organizam
Viktor-x

Male
Gemini Rat
Broj postova : 54
Registration date : 31.03.2009

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepon tra 27, 2009 12:23 pm

Pa naravno da nas manipuliraju mediji u stvari sa televizijim nam odvlaće pažnju i zatupljuju ljude tako nas zabavljaju i govore nam kako da se oblaćimo šta da jedemo kako da spavamo ko je dobar ko je loš sve nam govori jednostavno sve praktićki nebi trbali ni izaći iz kuće nego samo buljiti u TV i nerazmišljati previše šta im je i na kraju cilj
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 12:41 am

moje mišljenje o manipulaciji nalazi se u refrenu pjesme Kaiser Chiefs - The Angry Mob:
We are the angry mob
We read the papers everyday day
We like who like
We hate who we hate
But we're also easily swayed

mislim tako se svi ponašaju
ja sam inaće strastveni antiurbanist, i žao mi je gledati ljude koji listaju skupe časopise s lijepim slikicama samo da bi saznali kako se danas živi
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepet svi 08, 2009 4:54 pm

samo cu napomenuti onu totalno glupu rekllamu inox posudja pa Isuse Boze ako se ne vrti na jednom programu 30 puta na dan.... onda ne manje... Ako to nije pranje mozga onda neznam sta je :S na mene to e djeluje tbh :D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepet svi 08, 2009 5:06 pm

mogu samo rec ovo mogu zivjet bez PCa bez PS2 al nemogu bez knjiga R.L. Stinea :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitimepet svi 08, 2009 10:00 pm

i ja mogu živjeti bez Tv, PC-a i oslalih spravica stvorenih za odvlačenje pozornosti, jedina nuspojava je to da se osjećam kao tuntlek kad uđem u neko društvo, u biti kad bolje razmislim tako i onako se osjećam kako tuntlek pošto svi pričaju o nečem što su vidjeli na MTV-u roll , a ja nemam pojma o pola pjevača :P

PostajNaslov: Re: Manipulacija i mediji   Manipulacija i mediji - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Manipulacija i mediji
[Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next