Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Homeopatija

Go down 
+5
tuby
silver
zvezda
Svjetloisjena
Alpha
9 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 12:56 am

Homeopatija je umjetnost iscjeljivanja i medicinska znanost koja je klinicki razvijena prema principima otkrivenima od strane Samuela Hahnemann-a. Homeopatska praksa ukljucuje izbor i preporuku pojedinacnog homeopatskog pripravka, koji je kroz prethodno testiranje na zdravim ljudima te kroz klinicko iskustvo, znan da proizvodi slicnu sliku simptoma nalik na onu u pacijenta. Nacelo "slicno se lijeci slicnim", koje se koristi u Homeopatiji, primjenjivao je jos Hipokrat.

Pojednostavljeno, princip Homeopatije jeste da simptomi bolesti nisu i sama bolest. Oni su, recimo tako, samo posljedica nekog dubljeg uzroka. Homeopatija stoga primjenjuje cjelovito lijecenje.

Homeopatski pripravci aktiviraju obrambene snage organizma u borbi protiv oboljenja te uravnotezuju organizam u cjelosti, a ne ogranicavaju se samo na oboljenje. Preprati su mineralnog, biljnog ili zivotinjskog podrijetla.

Da li ste kada probali ovaj nacin lijecenja i koje je vase misljenje?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 12:59 am

Sjećam se da sam jednom davno nešto uzela u apoteci ali se ne sjećam što je bilo ni je li koristilo.

Mislim da čovjek mora imati svog homeopata koji će ga savjetovati i preporučiti mu što da uzme.

Čitala sam kako se izrađuju pripravci, vrlo je zanimljivo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 1:02 am

Istina, treba ti netko strucan da te savjetuje... ides
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 3:42 am

Nisam imala ni prilike ni potrebe... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 4:41 pm

OK...ali mozda imate neko misljenje o tome...iskustvo prijatelja...da li ste skloni isprobati...i tome slicno...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 7:49 pm

Nejasno se sjećam da mi je dosta davno netko pričao kako je pomogao mislim djetetu s astmom na taj način, ali ne preparatom iz apoteke, nego odlaskom stručnjaku homeopatu po preporuci.

Tema je zanimljiva, trebalo bi nešto napisati o pripravcima, potencijama i ostalom, a ja nemam vremena. Hajde, samo hrabro, ima toga na netu sigurno whee
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 8:04 pm

Moze...budem ovih dana malo prokopala za jos detalja...pa jos dopunim... :)

Zanima me sto vi mislite...vjerujete li...i tako to... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri sij 16, 2008 8:10 pm

U principu za ljecenje homeopatijom je definitivno potreban strucnjak...
Ljudi se obicno okrenu alternativi kad im zapadna medicina bas ne pokazuje rezultate...primjer astme moze biti jedan od tih... Zapadna medicina napade obicno rjesava kortikosteoridima koji su genralno dosta losi za organizam...nakupljaju se u tijelu i stetni su... Dok homeopatija pokusava pronaci uzrok tom problemu i time ukloniti posljedicu (astmu)...
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimečet sij 17, 2008 6:59 pm

meni je baka na necem slicnom, imamo jednog doktora koji je zavrsio zapadnu medicinu, ali proucio i dosta drugog, istocnjacke i ostale alternativne medicine, tako da covjek stvarno ima znanja..

Nitko drugi nije mogao napraviti dijagnozu - on je to napravio pri prvom pregledu.
Nitko joj nije znao kako pomoci (jaki bolovi) osim analgeticima.. On joj je propisao nekakve cajeve i pripravke koji jacaju organizam i poticu imunitet, i to joj je sad, nakon neka 2-3 tjedna, u kombinaciji s akupunkturom (i to radi, da), stvarno pomoglo, bolovi su skoro pa sasvim nestali a bili su strašni.
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam
tuby


Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Age : 33
Registration date : 06.12.2008

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimečet sij 15, 2009 1:12 pm

Alpha je napisao/la:
U principu za ljecenje homeopatijom je definitivno potreban strucnjak...
Ljudi se obicno okrenu alternativi kad im zapadna medicina bas ne pokazuje rezultate...primjer astme moze biti jedan od tih... Zapadna medicina napade obicno rjesava kortikosteoridima koji su genralno dosta losi za organizam...nakupljaju se u tijelu i stetni su... Dok homeopatija pokusava pronaci uzrok tom problemu i time ukloniti posljedicu (astmu)...
ova prva recenica. potreban je strucnjak.
e toga kod nas slabo ima. pa tako da bi se to okrenulo protiv nas samih,
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimepon ruj 06, 2010 12:11 am

Kada sam imala 4, 5 godina stalno sam imala upale uha. Od doktora bih uvijek dobila nekakve antibiotike. I kažu mi roditelji da mi to više nije pomagalo pa su odlučili otići homeopatu. Kada je čuo da pijem kravlje mlijeko, rekao je da prestanem piti kravlje, ali smijem kozje. I nakon što smo se kod kuće toga počeli držati, više ni jednu upalu uha nisam imala :)

edit: naravno, antibiotike sam prestala piti
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesub lis 23, 2010 11:58 pm

@ flory .A ko zna shta je u pitanju,:P

mljeko je inace dokazano da ima vise stetnog nego zdravog.Procitaj malo po netu.Crnci ti ne smiju piti mljeko jer uopste nemaju enzim da svare laktozu,glavni protein u mljeku. Bjelci i ostali svare laktozu,ali onda ostane galaktoza,a ona se ne moze vise svaritit u nasem organizmu.Inace,u jogurtu i sirevima je laktoza vec preradjena,te u jogurtu imash galaktozu koju ne mozesh svarit.A onda ta galaktoza moze ko toksin da djeluje i dovede do svega.Mislim zanimljive knjige i istrazivanja imas na temu stetnosti mljeka.Mozda kravlje ima nesto sto ima kozje ,ali ne znam kako je to tvoj doktor povezo sa upalom uva?

Ptianje:kakvo je kozje mljeko?dje se to ima kupit? :P
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604


Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Age : 34
Registration date : 19.02.2010

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesub stu 06, 2010 12:44 pm

Homeopatija do dana danasnjeg nije prosla Double-Blind experiment...
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesub stu 06, 2010 5:20 pm

Samuela Hahnemann - Homeopatija > LINK
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitimesri lip 01, 2011 12:14 pm

Evo jedna zgodna tablica, a evo i njen LINK gdje mozete procitati detalje o pojedinom proizvodu ides

PROIZVODI - INDIKACIJA

Acne Relief - Akne i nečista koža
Allergy Relief - Sezonske i kronične alergije
Anxiety/Stress - Tjeskoba, depresija i napadaji panike
Arthritis Relief - Artritis, reumatizam, bolni i ukočeni zglobovi
Candida Yeast - Gljivične infekcije: vaginalne, gastrointestinalne...
Cholest-X - Povišeni kolesterol
Constipation Relief - Neredovita stolica i kronični zatvor
Cough & Cold - Prehlada, kašalj, bronhitis
Cystitis Relief - Upala mjehura i mokraćnih putova
Earache Relief - Uhobolja
Eczema - Pripravak za liječenje ekcema
Fatigue - Kronični umor i bezvoljnost
Headache/Migraine - Glavobolje i migrene
Gas/Indigestion - Probavne smetnje, nadutost i mučnina
Insomnia - Nesanica
Menopause - Tegobe u menopauzi: valovi vrućine, crvenilo, znojenje, umor, depresija
Mental Alertness Support - Slaba koncentracija i pamćenje
Naturcoksinum-Flu Relief - Gripa i viroza
Performance Support - Slaba kondicija
PMS Relief - Tegobe PMS-a: menstrualni grčevi, razdražljivost, depresija
Prost-x - Kronična upala prostate
Psoriasis Relief - Psorijaza
Sinus Relief - Upala sinusa i gornjih dišnih putova
Smoking Withdrawal Support - Odvikavanje od pušenja
Travel Sickness Relief - Mučnina za vrijeme putovanja
Uri-Plus - Zadržavanje tekućine u tijelu, otežano mokrenje
Weight Control Support - Prekomjerna težina

Arnica montana - Sve vrste ozljeda, kontuzije, prijelomi, modrice, krvarenja, kirurški zahvati
Belladonna - Povišena tjelesna temperatura, glavobolja, prehlada, početak gripe
Chamomilla - Rast zubića, nemir, bolne mjesečnice, išijas
Echinacea - jačanje imuniteta
Hypericum perforatum - Ozljede živaca uslijed nesreće, operacije, stomatološkog zahvata
Ignatia amara - Depresija, tuga, žalovanje
Natrum muriaticum - Depresija, tjeskoba
Sepia - Ženski problemi: neredovite menstruacije, preobilna krvarenja, PMS, slabost, umor
Thymo - jačanje imuniteta


Belladonna 15X(D) - Povišena tjelesna temperatura, grlobolja, kongestija gornjih dišnih putova
Chamomilla 15X(D) - Bolovi pri nicanju zubića, nemir, razdražljivost
China 15X(D) - Proljevi
Colocynthis 15X(D) - Grčevi - kolike
Pulsatilla 15X(D) - Začepljenost i curenje iz nosa
Urtica urens 15X(D) - Pelenski i ostali osip, urtikarija, opekotine

KREME
Arnica + Pain Relief Cream - Modrice i bolovi nakon udaraca, padova i ozljeda
Calendula + First Aid Cream - Manje rane, posjekotine i blaže opekotine, naročito od sunca
Capsicum + Arthri Cream - Bolovi i ukočenost uslijed artritisa i reume
Herpes Soothing Cream - liječi sve tipove herpesa

BILJNE KAPSULE
Broccoli - Preventiva malignih oboljenja, Alzheimerove bolesti i srčanih oboljenja
Cranberry / Brusnica - Akutne i kronične upale mokraćnih putova i preventiva
Echinacea - Jačanje imuniteta, gripa, viroza, prehlada
Gingko biloba - Loša cirkulacija, oslabljeno pamćenje
Glucosamine - Regeneracija hrskavičnog tkiva zglobova, degenerativne promjene zglobova, ligamenata i tetiva
Saw Palmetto - Benigno povećanje prostate, teškoće s mokrenjem
[Vrh] Go down
Sponsored content





Homeopatija Empty
PostajNaslov: Re: Homeopatija   Homeopatija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Homeopatija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: