Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 qi-či, energija

Go down 
+8
Nefertiti
zvezda
Galileo Galilei
Tutankhamon
floridana
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
l337_m4n
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 1:48 am

ides
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 8:18 am

A da sad malo i obrazlozim ono sto sam rekao.
Na seminarima Aikidoa sam prisustvovao "cudima". Glavno pitanje naseg Senseia je bilo smisao treniranja Aikidoa. Uglavnom, ljudi treniraju Aikido kako bi ga znali na nekakav nacin upotrijebiti. Kako je Aikido "kompliciran" (zbog svoje jednostavnosti, usudio bi se reci) potrebno je duze vrijeme kako bi se dostigao neki nivo znanja i vjestine. Po toj logici, Aikido ti je apsolutno nekoristan nekih 8-10 godina, jer tek tada pocinjes uvidjati ga. Cemu ga onda uopce trenirati. Bas zbog toga, kao primjer uvijek izvede nekog pocetnika. Prvo poradi sa njim osnovu, a to je stabilnost tijela koja je samo produkt stabilnosti uma. Tada objasni sto zeli od njega dok radi tehniku. I na trenutak, pocetnik bljesne u punom sjaju najvecih majstora vjestine. Nazalost, samo na trenutak, jer cim se vrati nazad u masu, opet prigrli svoje stare nacine razmisljanja, tako cvrsto.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 12:17 pm

Mislim da su to normalni procesi. Ova vrsta spoznaje dolazi u bljeskovima, a moraš se svojski potruditi da bi je svjesno postigao, mislim :)
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 48
Registration date : 01.11.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimepet sij 18, 2008 11:58 pm

Sad ja upadam ko padobranac - Nincompoop, kakav je to klub? Čime se baviš?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimesub sij 19, 2008 1:59 am

Aikido je borilaska vestina, klub u kome se trenira, kao, npr., karate klub... :) *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimesub sij 19, 2008 9:42 am

Aikido - wikipedia

Par video klipova koje sam našao. Žena i Aikido :)

Žena i Aikido 1

Žena i Aikido 2 (obratite pažnju na drugi dio prezentacije, kad Pat krene sa svojim dijelom programa ides )

Aikido je vještina sa kojom stvaraš situaciju u kojoj je napad nemoguć.
[Vrh] Go down
Sanjar
Prašina
Sanjar


Male
Virgo Dog
Broj postova : 4
Age : 29
Registration date : 15.02.2011

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimečet vel 17, 2011 4:09 pm

Galileo Galilei je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Znam nekoga ko je mogao udarcem polomiti ciglu. Pre toga su bile dugotrajne vezbe udara u pesak, pa u sljunak... *
Ima jedan vic o tome (karatasi, nemojte mi zamjetriti, Karate je preljepa vjestina, ali cini mi se da su malo izgubili kompas, ne samo u Karateu vec u svim borilackim vjestinama)

Uglavnom, invazija vanzemaljaca, slijecu bezbrojni UFO. I iz njih izlaze CIGLE affraid . A karatasi trljaju ruke i kazu, "Napokon cemo svojom vjestinom spasiti svijet".

Razbijanje cigle ima malo dublji smisao, ali nazalost vidim da je od toga ostao samo show.


Ja kao polaznik karatea, nažalost moram reći da se slažem. Puno toga se u modernome svijetu automatiziralo, ljudi uče karate (mislim na kyokushin) kako bi mogli prebiti svakoga tko im se suprotstavi, čime se bježi od prave pouke karatea: kontrola, snaga duha,tijela i uma, disciplina, posvećenost, žrtva, odricanje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitimečet vel 17, 2011 11:48 pm

^^To i natjecanja. Prebit i pobijedit, jedino to vrijedi. To je tragedija. Mislim da bi se više mladih ljudi trebalo ugledati na Miyagija, a manje na Karate kida. :D

Gdje su nam Gichin Funakoshi, Hironori Otsuka, Choyun Miyagi i ostali koji su znali što je plemenito u kontroli energije? Nema ih, ostali su komercijalizirani i razarački umovi. Čast iznimkama...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





qi-či, energija - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: qi-či, energija   qi-či, energija - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
qi-či, energija
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» energija
» C - ENERGIJA & CTP ENERGETSKI CIKLUS
» Perpetuum mobile i besplatna energija
» ORGONSKA ENERGIJA I WILLIAM REICH

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: