Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Rubikova kocka

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
bojan1
Prašina

Male
Capricorn Goat
Broj postova : 2
Registration date : 03.04.2009

Rubikova kocka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2009 12:27 am

Mene iskreno najviše muci kako oni na natjecanjima "razmrdaju" kocku ? Tj. ako imamo dva natjecatelja koja imaju dvije Rubikove kocke za složiti - važno je i koliko je kocka rasturena/razmrdana. Ako je jednom manje - taj ce ju brze sloziti, a ovdje je ipak rijec o svakoj sekundi? no

(Inace svoju originalnu Rubikovu kocku sam kupio na www.Mozgalica.HR imaju stvarno kvalitetan velik izbor i brzu dostavu lol! )
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2009 12:31 am

Pa ako se radi o pravim a ne virtualnim kockama, sigurno natjecateljima daju nove neraspakirane kocke kako bi bili ravnopravniji. Sjećam se da je moj brat nekako podmazivao svoju kocku nekad davno kad su se tek bile pojavile, ali ne znam više što je koristio. U svakom slučaju, najbolje će se razmrdati nakon duljeg korištenja.

Dobro došao, bojan1 :)
[Vrh] Go down
bojan1
Prašina

Male
Capricorn Goat
Registration date : 03.04.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2009 1:35 am

jooj, krivo sam se izrazio:
ne mislim na težinu okretanja kocke već koliko su boje dobro ispremješane?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2009 9:40 pm

Ato lol

Tu ne znam pomoći :)
[Vrh] Go down
Cylon
Višestanični organizam
Cylon

Male
Scorpio Horse
Broj postova : 70
Registration date : 09.02.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 6:20 pm

ja je imma..i ajmo reći da je u smeću..hahah
[Vrh] Go down
Mr Cube
Prašina

Female
Capricorn Goat
Registration date : 06.08.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimečet kol 06, 2009 4:34 pm

Ja bih zelio predstaviti mjesto, ispod ove virtualne kape, posveceno iskljucivo speedcubingu na nasim prostorima: http://speedcubinghr.forum0.info (jos smo u probnoj verziji).

Speedcubing je disciplina koja se bavi brzim slaganjem kocke (rubikove 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5...), i njoj srodnih mehanickih - logickih naprava.
Ne poznaje starosnu dob i spol!
Ne mali je broj osoba zarazenih speedcubingom, al' porazavajuca je cinjenica da nemamo zabiljezen niti jedan sluzbeni rezultat (WCA - World Cubing Association).
Molim sve potencijalne kandidate, kao i one koji misle da bi to mogli biti, da posjete stranice speedcubing-a. Prihvatit ce vas tim cuber-a koji je spreman pomoci u svakom segmentu.
Od vas ocekujemo samo jedno: SURADNJA.
Hvala! lp
[Vrh] Go down
neyra
Riba
neyra

Female
Libra Horse
Broj postova : 119
Registration date : 15.07.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet kol 07, 2009 2:52 am

oj ja sam se mucila i mucila
i na kraju odustala
[Vrh] Go down
Mr Cube
Prašina

Female
Capricorn Goat
Registration date : 06.08.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:14 am

Nije problem slozit rubikovu kocku (kao i kocke 4x4x4, 5x5x5 itd), problem je to napraviti brzo. Dat' cu primjer:
ja je slazem za 25" u prosjeku. Prosjek se uzima na 5 slaganja s tim da se ne racuna najbolje i najslabije vrijeme (to je po WCA pravilima). Moje najbolje vrijeme je :
singl 18.78"
avg 20.04". A to je neka treca liga, znaci slabo!
lp
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:49 am

A da malo uzmeš u obzir da nekima jest teško složiti rubikovu kocku miga

Kad su se šprve pojavile, prije tridesetak godina, brat i ja smo se satima natezali i nismo uspjeli. Na kraju se brat naljutio, rastavio je na komadiće i opet sastavio lolcina
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimepet kol 07, 2009 12:10 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
A da malo uzmeš u obzir da nekima jest teško složiti rubikovu kocku miga

Kad su se šprve pojavile, prije tridesetak godina, brat i ja smo se satima natezali i nismo uspjeli. Na kraju se brat naljutio, rastavio je na komadiće i opet sastavio lolcina

to je i moj brat radio jer nije mogo slozit loooool
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimečet lis 15, 2009 12:51 am

imala 2-3 rubrikove sjecam se da se jedna mogla izvaditi pa sam ttak slagala :D :D :D al sam zato obozavala ono kada se brojeve slaze u redu od 1-16 ili slike
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimečet lis 15, 2009 10:48 pm

ma tko bi to rastavljao... ja sam odljepila kvadratiće boje i zaljepila onako kako bi trebali biti zubo ( naravno nakon sati mozganja i okretanja)

Pračovjek
Berny_Sinara

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimečet lis 15, 2009 10:55 pm

hahah tak i ja :D
[Vrh] Go down
Faust
Višestanični organizam

Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimesub sij 21, 2012 1:53 am

Kada sam prvi puta dosao do te kocke,radio sam cijelu noc i uspio sloziti jednu stranicu.Sledecih dana pokusavao sam sloziti dvije stranice,ali nije islo iako sam bio blizu,tako da sam to ostavio.Posle toga sam ponovo pokusao i uspio sam sloziti dvije stranice.Nakon mozda jedne sedmice nasao sam u nekim novinama rjesenje kako se to radi,ali je i ono bilo komplikovano.Ipak iz nekoliko pokusaja sam uspio.Nakon sto sam to vise puta uradio zapamtio sam algoritme i posle toga s lakocom sam je sastavljao.Brzina sastavljanja nije mi bila posebno bitna tako da sam je sastavljao otprilike za minut i po.To je bilo davno.Sad je opet ne bih znao sastaviti.Svaka cast onima koji su uspjeli sloziti cijelu ovu kocku bez icije pomoci.

Zadnja promjena: Faust; sub sij 21, 2012 4:24 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword

Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Registration date : 30.12.2011

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimesub sij 21, 2012 1:14 pm

YouTube, here I come! lolcina
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitimesub sij 21, 2012 10:41 pm

Teško je bez pomoći složiti jer dođeš do dijela kada ti naprosto treba neki kod da sve dobro izokrećeš, a da si ne uništiš to što si dotad slagao.

Inače bavim se 4x4 kockom, dobro malo za promjenu.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Rubikova kocka   Rubikova kocka - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Rubikova kocka
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2