Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Problemi sa kompom

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimepon sij 21, 2008 12:51 am

Evo jedno pitanje za kompjutorske znalce

Imam AMD Athlon 64 3800+ dual core,
2Gb RAM,
Leadtek GeForce 7600 GT (još za nju piše i WinFast PX7600 GT) grafičku karticu
Matičnu ploču ne znam koju imam ali je jedna od malo boljih (bar bila pred godinu dana)

Uglavnom, kad god igram neku malo bolju igricu kompjuter se ili resetira ili izbaci u windowse. Zna se restartati i dok radim u windowsima a tada imam upaljen samo winamp i mozillu firefox. Zna se restartati i kada kliknem na shut down, a zna se restartati i na dizanju sistema. Par puta mi je javio kada bi ga palio Insert system disk i morao bi resetirati komp da se upali.

Promjenjena je grafička nekon čega su se vidjela poboljšanja, mogao sam malo duže igrati igre da me ne izbaci ali opet je izbacivalo.
Onda je promjenjena i matična ploča, ali nakon toga se kompjuter nastavio resetirati.

Bio je na popravku 7 puta i još uvjek mi se to dešava. Nemam ga živaca više nositi u servis. Znali su ga držati po 20 dana, i rekli bi da se cjelo vrijeme kompjuter testirao, i da nije izbacio niti jednom u 20 dana. Znači kompjuter je bez prestanka radio i testirale su se sve komponente i nije izbacio, ali kada je kod mene doma izbacuje.

Ima li tko kakvu ideju????
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimepon sij 21, 2008 12:59 am

Mozda ti se maticna i graficka "tuku"...

A to sto ti pricaju ti sa servisa...osim ako ih ne poznajes, nemoj im previse vjerovat na rijec da su ga imali upaljenog 20 dana pa da im je sve bilo OK...

Sad mi je malo kasno za mislit ali ako se cega domislim postnem face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimepon sij 21, 2008 1:07 am

Čim sam kupio kompjuter nije valjao. Nisam mogao windowse instalirati da se ne resetira. Iz igre bi me izbacio u roku od 5 minuta.

Onda sam ga odnio na servis i promjenili su mi grafičku.

Nakon toga je sve radilo, a mogao sam igrati i po sat vremena da me ne izbaci ali i dalje bi izbacivao, samo što sam duže mogao igrati.

Nakon što me prvi puta izbaci, nakon toga češće izbacuje. Znači igram 2 sata i nakon 2 sata me izbaci. Poslije toga izbacuje svakih pola sata, ili 10, 5 minuta, sve češće.

Može, hvala.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimepon sij 21, 2008 1:55 pm

Evo sam se malo konzultirala s frendom oko ovog tvog problema...izlozila sam mu situaciju pa evo citiram njegov odgovor...

"1. Prvi problem bi moglo biti pregrijavanje, ali ne vjerujem.
2. RAM bi mi bio najveći sumnjivac, budući se nigdje nije spominjao
3. Možda i napajanje - ako je preslabo za ovako jaču konfiguraciju
4. najveći zajeb bi bio da tipkovnica, miš ili neka druga periferija stvara problem - u mailu je rečeno kako u servisu radi bez problema - i mi smo imali sličnih problema i zaključili kako je kod jednog računala bio problem u USB kabelu od pisača koji od kupca doma nismo nosili u lokal.

Znači prvo probati sa drugom memorijom, onda napajanje, onda ištekati sve osim tipkovnice i miša (po mogućnosti uzeti neku drugu). U svakom slučaju zanimljiv problem..."

Nadam se da ces uspjeti rjesiti nesto... ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimepon sij 21, 2008 7:11 pm

Ja isto mislim da je memorija ali kompjuter nemogu sada nositi na popravke jer imam ispite a služi mi za učenje, još je i pod garancijom tako da ga nemogu sam otvarati :(.

Misliš da bi mogla biti tastatura ili miš, nebi nikada rekao. Mislim da napajanje nije preslabo, jedino da struja u kući ne valja nešto.

Edit: Mislim da nije do miša ili tipkovnice jer kada kliknem na shut down, ponekad se komp resetira i to kliknem i čekam, više ništa ne stišćem i on se nakon 10-ak sekundi resetira, onda kada bi se trebao ugasiti.

Edit2: Temperatura mi piše na kučištu i ne penje se previsoko, nije pregrijavanje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimeuto sij 22, 2008 11:45 am

Pa moguce da bi onda mogla najprije biti memorija...zajeb sto ne mozes jos sam otvarat kutiju :P
Doduse...obzirom ucis...maaani se igrica...knjigu/komp u ruke i teraj lol

face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimeuto sij 22, 2008 3:12 pm

:D
[Vrh] Go down
(CroM)Flash
Dinosaur
(CroM)Flash


Male
Aries Tiger
Broj postova : 438
Age : 86
Location : Inside your computer!
Registration date : 30.11.2007

Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitimened vel 17, 2008 4:46 pm

dogadalo se i mom rođi..otvori komp i ocisti cooler (ventilator) na grafickoj ..onda idi u bios i stavi da se komp resetira tek na vecoj temperaturi graficke..jer normalno je da se grije...a ocito je neka mala temp stavita i tak...napravi to i sljaka sve...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problemi sa kompom Empty
PostajNaslov: Re: Problemi sa kompom   Problemi sa kompom Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Problemi sa kompom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ginekoloski problemi
» Problemi sa alkoholom i drogama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija :: Help-
Forum(o)Bir: