Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zagonetke

Go down 
+60
megawar888
SkywardSword
markopetres
Hladni
Madonna
ultras
Akasha
BaltiBoy
Einar
Korplikan
bojan95
matac
yuusha
bros
moskri
Emac
Chakotay
Green
flory
LuckyLuke
GaGa
Athena
Cinderella
Mislav
Fantom
Skulptura
tomi
biga
KOHORTON
Jergo
Black_Pearl
gothic45
Remke
f1
Michael Wittmann
josip21
Legionar
Gea
nedo_tuzla
Hapa
Jaykof
fazon
Neo
GoodAlien
stella
Merkurica
None
Aleksandar Veliki
malenaivi
**Vanyari
Alpha
floridana
veronika30
Svjetloisjena
Blizzard
zmija
vladimir
belongs to lovers
Rain
userNejm
64 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet kol 07, 2008 12:19 pm

merkurica je napisao/la:

micek, to je bila šala

ali ako se nećemo šaliti, onda tražimo višekratnik brojeva 4 i 5 :mig75:

A odgovor je...? Zašto...? :)
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet kol 07, 2008 2:10 pm

ne znam,pizza
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimepet kol 08, 2008 11:55 pm

Nije ni juha, ni pizza, nego kuhana jaja!
Koliko god da sipaš soli u vodu gdje se kuhaju, još uvijek ti nisu slana kad ih oguliš! ;)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimesub kol 09, 2008 6:27 pm

Omega je napisao/la:


Članovi muškog pjevačkog društva Sereton, odmarajući se nakon uspješnog nastupa na natjecanju zborova, uočili su da svaki njihov član ili ima brkove ili nema kosu, a točno dvojica među njima su brkonje bez kose. Petina ukupnog broja pjevača tog pjevačkog društva nije brkata, a četvrtina nema ni vlasi na glavi.

Treba odrediti koliko točno članova ima Sereton.
brkati - (četvrtina ukupnog broja)
ćelavi


četvrtina od osam je dva, ali ne može biti osam jer petina od 8 nije cijeli broj, a ne može jedan i po čovjek biti ćelav.
prema tome, logično je bilo tražiti najmanji zajednički višekratnik brojeva 4 i 5, a to je 20.
dakle, mislila sam da je to odgovor, a da je osmina navlakuša, ali sad nisam sigurna da je taj odgovor točan.
nema odgovora, valjda.
zbunjuju me ovi brkati i ćelavi. može li brkati biti i ćelav ili?
ne znam, zbunih se.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimened kol 10, 2008 6:25 pm

Omega je napisao/la:

Članovi muškog pjevačkog društva Sereton, odmarajući se nakon uspješnog nastupa na natjecanju zborova, uočili su da svaki njihov član ili ima brkove ili nema kosu, a točno dvojica među njima su brkonje bez kose. Petina ukupnog broja pjevača tog pjevačkog društva nije brkata, a četvrtina nema ni vlasi na glavi.

Treba odrediti koliko točno članova ima Sereton.


Znaci, imamo ekipu koja:
1) ili ima brkove ili nema kosu
2) 2 imaju brkove i nemaju kosu
3) 1/5 nema brkove (sto znaci da nema ni kosu)
4) 1/4 nema kosu pa cemo reci da onda 3/4 ima kosu tj. brkove

Ako se trazi ukupni broj n, a kazemo da je 1/5*n = x (ekipa bez brkova) i 3/4*n = y (ekipa sa brkovima) onda je n = x + y + 2

n = 1/5*n + 3/4*n + 2
n = 4/20*n + 15/20*n + 2
n = 19/20*n + 2 /*20
20n = 19n + 40
20n - 19n = 40
n = 40

Eto...jel valja? study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 1:16 pm

Alpha je napisao/la:


Znaci, imamo ekipu koja:
1) ili ima brkove ili nema kosu
2) 2 imaju brkove i nemaju kosu
3) 1/5 nema brkove (sto znaci da nema ni kosu)
4) 1/4 nema kosu pa cemo reci da onda 3/4 ima kosu tj. brkove

Ako se trazi ukupni broj n, a kazemo da je 1/5*n = x (ekipa bez brkova) i 3/4*n = y (ekipa sa brkovima) onda je n = x + y + 2

n = 1/5*n + 3/4*n + 2
n = 4/20*n + 15/20*n + 2
n = 19/20*n + 2 /*20
20n = 19n + 40
20n - 19n = 40
n = 40

Eto...jel valja? study

Točno je miga
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 1:27 pm

cila je vražija zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 11:00 pm

floridana je napisao/la:
cila je vražija zubo

Ko, ja? Zasto? confused

Ma zapravo...koga briga miga Tnx zubi hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:04 pm

Eclypso je napisao/la:
Treća:
Einstein kaže da je dvije trećine od DVA jednako 505, a da je četvrtina od OSAM jednaka 1000. Kako je to moguće?
A, ovo je nesto ko iz krizaljke kad ti kazu 'pola od osam' pa napises 'os'...bemti... mlati ... zubi

I = 1
V = 5
X = 10
L = 50
C = 100
D = 500
M = 1000

2/3 od DVA je DV - 505
1/4 od OSAM je - O ili M - dakle M - 1000

study

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 5:04 pm

Točno je
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 8:02 pm

Jesi rjecit gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:12 pm

Evo nekoliko zagonetkica vezanih za fiziku.

Prva:

Zagonetke - Page 5 Pitanjekuglicebh5

Na ravnu površinu postavljene su 2 potpuno jednake kuglice baš kao na slici. Obje kuglice imaju JEDNAKU brzinu u označenom smjeru. Pitanje je koja od ovih kuglica će prije doći do kraja crvene linije (do kraja puta)?

Prva kuglica prvo mora 'uzbrdo', a druga 'nizbrdo', a važno je spomenuti da su ove 'krivulje' puta potpuno jednake, dakle obje kuglice imaju za proći istu duljinu puta do cilja i trenje je zanemarivo. Ono desno označen je smjer djelovanja gravitacije.



Druga:

Zagonetke - Page 5 Pitanje2ga5
Zagonetke - Page 5 W432

Na stolu se nalaze 2 kuglice jednake veličine, ali napravljene od različitih materijala. Plava kugla ima masu od 5 kilograma, a crvena od 1 kg. Obje kuglice gurnemo istom brzinom u nacrtanom smjeru tako da padnu sa stola. Ako je trenje u ovom zadatku zanemarivo, koja će kuglica pasti bliže stolu, a koja dalje i zašto?


Treća:

Zagonetke - Page 5 Pitanje3si3



U svemiru se giba raketa jednolikom brzinom u smjeru koji je nacrtan svjetlo-plavom strelicom u gornjem lijevom kutu slike. U trenutku kada raketa dođe do žutog X-a, pilot upali motore rakete tako da je smjer ubrzavanja rakete označen crvenom strelicom.

Pitanje je kako će izgledati putanja rakete od X-a gdje su upaljeni motori. Ponuđena su 4 odgovora / putanje. Koja je točna i zašto?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:26 pm

prva- mislim da će ova donja prije doći do cilja jer će dobiti dodatno ubrzanje pri čemu će lakše i brže savladati uzbrdicu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:37 pm

Naravno početna brzina kuglica je dovoljna da savladaju uzbrdicu na svom putu. Odgovor još neću reći ;)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:43 pm

treća- mislim da će raketa dobiti smjer kretanja kao druga ili treća, nisam sigurna, a razlog je inercija
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:47 pm

a šta Omega ja tebe puknem sa ping-pong lopticom u glavu a Alpha s kamenom od 2 kila istom brzinom kao i ja, koja bi te više bolila i zašto cerek ?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:04 pm

floridana je napisao/la:
a šta Omega ja tebe puknem sa ping-pong lopticom u glavu a Alpha s kamenom od 2 kila istom brzinom kao i ja, koja bi te više bolila i zašto cerek ?

Radije prvo ti skoči na mene, zatim Alpha pa ću reći kada me jače zabolilo dok sam pao zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:23 pm

floridana je napisao/la:
prva- mislim da će ova donja prije doći do cilja jer će dobiti dodatno ubrzanje pri čemu će lakše i brže savladati uzbrdicu.
Vi's...a ja bas pomislila druga jer ce ova prva dosta 'izgubit' penjuci se i time imat manje energije za dovuc se do cilja...
Ili ce istodobno zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:26 pm

floridana je napisao/la:
treća- mislim da će raketa dobiti smjer kretanja kao druga ili treća, nisam sigurna, a razlog je inercija
Meni nije bas jasna razlika izmedju druge i trece...a ovako 'od oka' mi se cini isto druga...ili treca...naime...ne znam na koji princip radi svemirski brod...mislim kako to okrece, kako stoje ti motori... Ako ona ide pravo i u jednom trenu da gas i okrene za 90° onda bi bilo logicno da je 'zacosila'...dakle mozda vise druga slika?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:36 pm

prva zagonetka:ravna površina ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:37 pm

Alpha je napisao/la:
floridana je napisao/la:
prva- mislim da će ova donja prije
doći do cilja jer će dobiti dodatno ubrzanje pri čemu će lakše i brže
savladati uzbrdicu.

Vi's...a ja bas pomislila druga jer ce ova prva dosta 'izgubit' penjuci se i time imat manje energije za dovuc se do cilja... Ili ce istodobno zubi

Zapravo dijelite mišljenje zubi

Alpha je napisao/la:

Meni nije bas jasna razlika izmedju druge i trece...a ovako 'od oka' mi se cini isto druga...ili treca...naime...ne znam na koji princip radi svemirski brod...mislim kako to okrece, kako stoje ti motori... Ako ona ide pravo i u jednom trenu da gas i okrene za 90° onda bi bilo logicno da je 'zacosila'...dakle mozda vise druga slika?

Razlika postoji. Nije bitan princip rada svemirskog broda, važno je samo znati koje sile djeluju na brod i koji je vektor brzine tog broda u određenom trenutku miga

U trenutku X pojavi se stalna akceleracija u smjeru crvene strelice.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:38 pm

fazon je napisao/la:
prva zagonetka:ravna površina ides

Bila bi, ali nije zadana.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:42 pm

@Fazon? Sto 'ravna povrsina'?

Sto se tice zagonetke sa stolom...osim sto cemo te Flo i ja kamenovat zubi ...jesu kuglice gurnute s iste udaljenosti ruba? Ako nema trenja jel ce onda past jednako udaljeno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:45 pm

Omega je napisao/la:
Alpha je napisao/la:

Meni nije bas jasna razlika izmedju druge i trece...a ovako 'od oka' mi se cini isto druga...ili treca...naime...ne znam na koji princip radi svemirski brod...mislim kako to okrece, kako stoje ti motori... Ako ona ide pravo i u jednom trenu da gas i okrene za 90° onda bi bilo logicno da je 'zacosila'...dakle mozda vise druga slika?
Razlika postoji. Nije bitan princip rada svemirskog broda, važno je samo znati koje sile djeluju na brod i koji je vektor brzine tog broda u određenom trenutku miga
U trenutku X pojavi se stalna akceleracija u smjeru crvene strelice.
Je...jasno nam je u cem je fora (mislim na vektore) i zato i kazemo druga ili treca...ali da bi se moglo tocno reci cini mi se da bi trebao precizniji crtez/zadatak... Ovo sto pisem o principu rada...mislim...nije isto kojom snagom motori potisnu brod, zar ne?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:46 pm

ništa,@omega se malo šali s zagonetkama... :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zagonetke - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zagonetke
[Vrh] 
Stranica 5 / 23.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Zagonetke i zadaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zabava-
Forum(o)Bir: