Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Znakovi zodijaka

Go down 
+30
Lyra
orca
Ephez
Blizzard
biga
Zona
Athena
MoW
Chakotay
whitelady
flory
jade
Alpha
Cinderella
ukiss
snow queen
Gea
afrodita
Svjetloisjena
king
Karl Marx
fastforward
malenaivi
userNejm
Nefertiti
urbanaaa
zmija
Galileo Galilei
floridana
Merkurica
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesri vel 29, 2012 8:44 pm

I još nešto... (za Galileja)

Tri stvari stvaraju našu osobnost: geni, odgoj i karakter. Gene i odgoj nam daje obitelj, a karakter nam daje naš "Sunčev znak".

Ako dva čovjeka i odreagiraju različito, to nije zbog podznaka, nego stoga što su odgojeni drugačije. U sebi, oni žele odreagirati isto. Ali odgoj im može nametnuti nešto drugo.



A Dantalione, što ti želiš? U svakoj astrologiji ti piše kakve su Ribe.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesri vel 29, 2012 11:46 pm

Lona je napisao/la:
Svima osim Ribama koje uvijek kompliciraju i ŽELE da je život mističan i čudan. Podsjećaš me na moju majku. Ona je bila ufurana u astrologiju, pa numerologiju, pa jogu, pa meditaciju, pa feng shui... Ribe su sklone mistificiranju i stvaranju lažnih idola. ŽELE da život bude što maštovitiji.

Ali nije.

Svi ti podznaci i ostale pizdarije su novoizmišljene, i nemaju veze s pravom astrologijom. Astrologija se svodi na djelovanje planeta. Mjesec djeluje na Zemlju - plima i oseka, poplave, rast biljaka itd. Djeluje i na ljude na Zemlji - 70% smo od vode, i voda se u nama diže i spušta kao plima i oseka (pa kirurzi često izvode operacije samo u određeno doba mjeseca, da ne iskrvarimo nasmrt). Tako djeluju i sve ostale planete sa svojim zračenjima, djeluje i Sunce (da, osim što nam stvara melanome na koži, ima i drugih djelovanja).
Kada se rađamo, valjda bivamo ozračeni, što ja znam. Nisam fizičar.
U čemu je razlika između Sunca i svih ostalih nebeskih tijela. Za Sunce priznaješ da nas "ozrači" ali ostalo ne. Zanimljivo, od jedne metodične djevice sam očekivao više.

I BTW, moj život je poprilično na čvrstim nogama, a to što uživam u proljetnom vjetru ili to što sam malo osjetljiviji na nekakve vibracije ne znači da sam lunatik kakvim se želi predstaviti ribe. Ali što ćeš, mi smo ribe valjda smrtni neprijatelji djevica. Valjda vas nerviramo time što smo pedantniji od vas.
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 12:58 am

Galileo Galilei je napisao/la:
U čemu je razlika između Sunca i svih ostalih nebeskih tijela. Za Sunce priznaješ da nas "ozrači" ali ostalo ne. Zanimljivo, od jedne metodične djevice sam očekivao više.
Zapravo, rekla sam "Tako djeluju i sve ostale planete sa svojim zračenjima, djeluje i Sunce". Za nekog tko se naziva pedantnim, čudno je kako preskačeš dijelove.

Koliko ja shvaćam astrologiju, na nas ne utječu samo Sunce i Mjesec, nego različiti planeti: Merkur (na Djevicu i Blizance), Venera (na Bika i Vagu), Jupiter (na Strijelce) itd. Ali, kao što rekoh, nikad me nije bilo previše briga – na koji točno način. To ću prepustiti fizičarima i astronomima da otkriju (ako već nisu).

Niti znam izmjeriti ta zračenja, niti znam kako Mjesec uzrokuje plimu i oseku. Znam samo da nekom po izgledu vidim je li Djevica ili Riba, i to je sve. Ja sam jako metodična kad je moj doktorski rad u pitanju, npr., ali me nije ni najmanje briga za zračenje planeta. Samo sam htjela podijeliti ovdje da ZNAM da astrologija postoji, jer su mi vlastite oči dokaz za to. To ne znači da me to uopće zanima dovoljno da se time bavim, osim za zabavu ili da lakše komuniciram s ljudima...

Galileo Galilei je napisao/la:
I BTW, moj život je poprilično na čvrstim nogama, a to što uživam u proljetnom vjetru ili to što sam malo osjetljiviji na nekakve vibracije ne znači da sam lunatik kakvim se želi predstaviti ribe. Ali što ćeš, mi smo ribe valjda smrtni neprijatelji djevica. Valjda vas nerviramo time što smo pedantniji od vas.

Eto, tipično riblji. Na moje normalne izjave odgovaraš svojim pakosnima. To je naša najveća razlika. Djevice raspravljaju do posljednjeg argumenta - i stanu; Ribe se u nemoći okreću ka pakosti.


Zadnja promjena: Lona; čet oľu 01, 2012 2:33 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 2:32 am

Što se tiče znakova zodijaka, zaista nisam ekspert.
Ipak, sasvim sam sigurna da su ascedent i ostali položaji planeta itekako bitni i daju individualni pečat samoj osobi, dok fokusiranje isključivo na položaj Sunca daje 'grubu' i manjkavu sliku, bez nijansiranja.
Npr. postoji dosta karakteristika blizanaca u kojima se ja ne pronalazim, a moje pojedine karakteristike ujedno više odražavaju obilježja mog podznaka ili nekog trećeg znaka koji se nalazi u određenoj poziciji u mojoj natalnoj karti.

Isto tako, znam neke blizance koji uopće nemaju karakternih ni inih sličnosti sa mnom. Naravno, svi mi imamo poneke sličnosti, ali postoje i goleme razlike.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 2:38 am

Ja poznajem možda više Djevica nego svih ostalih zajedno. Ali naše međusobne razlike, više su nego išta, odraz odgoja, financijskog statusa, obrazovanja itd.

Ne odbijam teoriju o podznacima i važnosti natalne karte, ali bez dokaza ne vjerujem ni u šta.

Što se tiče karakteristika u kojima se ljudi često ne pronalaze, za to krivim samoprozvane astrologe, koji pišu knjige o astrologiji - opisujući neki znak - a da nemaju pojma o čemu pričaju. Kao neka žena koja je Vodenjake opisala kao same božje poslanike (a po slici sam ustanovila da je i sama Vodenjak), a neke druge znakove, npr. Rakove (možda bivši muž?) kao Sotoninu djecu.

Neki Rak pročita tu knjigu i kaže: ne pronalazim se baš u tome što govore o Rakovima. Bit će da sam u podznaku Vodenjak.

drunken
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 2:41 am

@Lona, zašto onda govoriš isključivo o 'supremaciji' položaja Sunca kod osoba- pripadnika nekih zodijačkih znakova i to općenito?
Za to također ne postoje nikakvi dokazi, izuzev individualnih iskustava, zar ne? misli

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 2:50 am

Lona je napisao/la:
Koliko ja shvaćam astrologiju, na nas ne utječu samo Sunce i Mjesec, nego različiti planeti: Merkur (na Djevicu i Blizance), Venera (na Bika i Vagu), Jupiter (na Strijelce) itd. Ali, kao što rekoh, nikad me nije bilo previše briga – na koji točno način
Čekaj, ti prvo govoriš kako je bitan samo položaj Sunca ... pa onda i Mjeseca... pa sad spominješ i druge Planete.
Haha, odavno nisam bila ovako iznenađenja ...

Ovo što si gore navela su vladartsva. A svi Planeti utječu na sve znakove.

Dalje, Ascedent ili Podznak su najbitnije točke horoskopa, i upravo one označavaju fizički izgled, i svaku našu prvu reakciju.

Nemoj se ljutiti, ali puno toga ti još trebaš naučiti/pročitati da bi se uopće upustila u polemiku. Tako da mi zapravo nije jasno kako tako glasno braniš svoje stavove u oblasti o kojoj ne znaš skoro ništa?

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 9:02 am

Lona je napisao/la:
Galileo Galilei je napisao/la:
I BTW, moj život je poprilično na čvrstim nogama, a to što uživam u proljetnom vjetru ili to što sam malo osjetljiviji na nekakve vibracije ne znači da sam lunatik kakvim se želi predstaviti ribe. Ali što ćeš, mi smo ribe valjda smrtni neprijatelji djevica. Valjda vas nerviramo time što smo pedantniji od vas.
Eto, tipično riblji. Na moje normalne izjave odgovaraš svojim pakosnima. To je naša najveća razlika. Djevice raspravljaju do posljednjeg argumenta - i stanu; Ribe se u nemoći okreću ka pakosti.
A što je ovdje pakosno. To što tvrdim da sam pedantan (i to pedantniji nego mnoge djevice koje poznajem) je činjenica, a ne pakosno nabacivanje.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimečet oľu 01, 2012 9:06 am

Lona je napisao/la:
Ne odbijam teoriju o podznacima i važnosti natalne karte, ali bez dokaza ne vjerujem ni u šta.
Ajde dobro, mjenja se retorika. A što se "vjerovanja" tiče, zar to nije pojam vezan za religije i ono što nije čovjeku dokučivo.

Ali, sviđaš mi se, mijenjaš mišljenje kad vidiš da nisi u pravu :)
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 03, 2012 3:22 am

Athena je napisao/la:
@Lona, zašto onda govoriš isključivo o 'supremaciji' položaja Sunca kod osoba- pripadnika nekih zodijačkih znakova i to općenito?
Za to također ne postoje nikakvi dokazi, izuzev individualnih iskustava, zar ne?
O, ne, ja nipošto ne govorim o supremaciji položaja Sunca. Prvo bih morala biti sigurna da je riječ o položaju Sunca. A ja, kao ni nitko drugi na planetu, to - ne znam. Ma ne znam ni trebaju li se ti znakovi uopće zvati Sunčevi znakovi. Možda je izvor negdje drugdje, a naši su preci astrolozi, eto, zaključili krivo. Možda je ta izmjena (mjesec Ovna, mjesec Bika...) zapravo izmjena nečeg što naši astronomi i fizičari još nisu ni vidjeli, možda ni zamislili. Pa, pobogu, mislili smo i da je Zemlja – ravna ploča! Nisu to bili neki drugi ljudi. To su bili naši preci, ti koji su tako mislili.
Ja samo govorim o tome da su ti „glavni/Sunčevi znakovi“ (ma što god oni zapravo bili) jedino što ja sebi mogu DOKAZATI, a ostalo ne mogu ni ja, ni nitko drugi. Ako netko dokaže, nek mi javi. :)

Lyra je napisao/la:
Čekaj, ti prvo govoriš kako je bitan samo položaj Sunca ... pa onda i Mjeseca... pa sad spominješ i druge Planete.
Haha, odavno nisam bila ovako iznenađenja ...
I ja sam iznenađena. Ni u jednom trenutku nisam pisala o položaju ičega od navedenog, mislim da nisam ni spomenula riječ položaj... Nisi očigledno pročitala ništa što sam napisala. :)

Lyra je napisao/la:
Ovo što si gore navela su vladartsva. A svi Planeti utječu na sve znakove.
Zanimljivo kako si ovu rečenicu da svi planeti utječu na sve znakove napisala kao da si je izvadila iz Ustava. rofl2 To nije činjenica, to je pretpostavka nekog starog nam astrologa. Moguće da je istina. Ali citiram sebe (upravo sa istog mjesta gdje sam spomenula planete): „nikad me nije bilo previše briga“.

Lyra je napisao/la:
Dalje, Ascedent ili Podznak su najbitnije točke horoskopa, i upravo one označavaju fizički izgled, i svaku našu prvu reakciju.
Zanimljiva teorija! Koje dokaze imaš za nju?

Lyra je napisao/la:
Nemoj se ljutiti, ali puno toga ti još trebaš naučiti/pročitati da bi se uopće upustila u polemiku.
Pročitala sam davnih dana ove stvari koje si napisala.
Samo sam iznijela da se ne slažem s tim da postoje podznaci i sl., i neću se slagati dok mi to netko ne dokaže. Nisam ulazila ni u kakvu polemiku. Upravo si ti OVIM POSTOM stvorila polemiku.
Na ovaj sam forum slučajno naišla, guglajući, a kada sam se registrirala, učinila sam to jer sam htjela odgovoriti na dvije stvari. Nisam došla diskutirati o stvarima u koje ne vjerujem.

Lyra je napisao/la:
Tako da mi zapravo nije jasno kako tako glasno braniš svoje stavove u oblasti o kojoj ne znaš skoro ništa?
Ne bih se složila da ne znam ništa, i ne znam kako si to uspjela zaključiti o osobi - o kojoj ti ne znaš ništa.
I gdje ja to „glasno branim stavove“? Ja cijelo vrijeme ponavljam jednu stvar: Ne kažem da ne postoji nešto drugo, ali za to nema dokaza. Ako dokažete da postoji Bog, ja ću u njega vjerovati. Ako ne, neću. Ako dokažete da postoje nekakvi podznaci, ja ću u njih vjerovati. Ako ne – neću.
Gdje je u tome: „glasno branjenje stavova“? Što je toliko čudno i sumnjičavo u ovome što sam napisala da me je odmah troje ljudi počelo napadati ko da sam im majku uvrijedila? Morala sam povući usporedbu s religijom, jer zbilja podsjećate na religijske radikale.

Galileo Galilei je napisao/la:
A što je ovdje pakosno. To što tvrdim da sam pedantan (i to pedantniji nego mnoge djevice koje poznajem) je činjenica, a ne pakosno nabacivanje.
Oprosti, tako mi je zazvučalo.
Ipak, mislim da sve gledaš malo crno-bijelo. Mislim da su Ribe i Djevice pedantne na drugačije načine. Ribe oko svega, a Djevice samo oko stvari koje su im jako bitne. (Poznam najviše Ovnova, Djevica, Jarčeva i Riba, i tako mi se, eto, čini.)
Nema ničeg lošeg ni u jednom od toga. Ali, mislim da je bolje fanatično poznavati jednu stvar. Ako se pedantno baviš mnogih stvarima, hoćeš li ikad biti savršen i u jednoj od njih? Ali, pusti mene, ta vidiš da ne mogu ni jednu poruku napisati a da ne očitujem svoj Djevičanski perfekcionizam. :)

Galileo Galilei je napisao/la:
Ajde dobro, mjenja se retorika. A što se "vjerovanja" tiče, zar to nije pojam vezan za religije i ono što nije čovjeku dokučivo.
Da, upravo ga zato i koristim. Jer u podznake, natalnu kartu i ostalo - možeš jedino VJEROVATI. Zar ne? miga


Galileo Galilei je napisao/la:
Ali, sviđaš mi se, mijenjaš mišljenje kad vidiš da nisi u pravu
Ne vidim gdje sam ja to „promijenila mišljenje“, ali nije ni bitno... conf1
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesub oľu 03, 2012 11:54 am

Jao jao @Lona. To kada je netko u horoskopu npr. Ovan to znači da mu je Sunce u Ovnu (u sazvježđu Ovna u trenutku rođenja), zato se i kaže položaj Sunca.

A koje ti dokaze imaš?
Misliš ono što možeš po fizionomiji lica prepoznati što je netko u horoskopu? To su također nikakvi dokazi, jer je riječ o statistici, i sigurno ćeš faliti koji put. Pa ti netko može reći da je to pogođeno bila slučajnost.

I ne možeš ti proučavati stvari polovično. Pa ako ostale Planete ostavljaš fizičarima i astronomima, onda ostavi i Sunce. Je ono lijepo i sjajno, ali to tako ne ide.
Nisam ja zaključila da ti malo toga znaš o astrologiji već si ti to sama rekla.

Glasno braniš svoje stavove, jer Galileu govoriš da priča gluposti, iako on ovu tematiku puno dublje i šire proučava.

I na posljetku, ako kažeš da te astrologija ne zanima, kako možeš promjeniti percepciju i naučiti nešto što ne znaš ... i kako ćeš vidjeti da postoji nešto puno kompleksnije i dublje?





_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimened oľu 04, 2012 12:57 am

ljubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimened oľu 04, 2012 1:17 pm

Ranije je bilo receno da ce @Lona vjerovat samo u ono sto vidi vlastitim ocima i, dapace, da u to i vjeruje. Ljudi koji pate od psihickih poremecaja ili koji konzumiraju odredjene opijate takodje vjeruju vlastitim ocima kad vide ruzicaste slonove kako lete. Poanta je da je puno toga stvar osobne percepcije, a ti si, Lona, uzele sebe kao mjerilo i onda se cudis sto ti ostali ukazuju na pogresnu percepciju nazivajuci ih radikalima. Da. Bas gica
Ovo sto si pisala o astrologiji je toliko siromasno i temeljeno doslovno, kako i navodis, na osobnom vjerovanju da uopce ne kuzim zasto se uplices u tematiku koju ne poznajes.
Ti "neki astrolozi" (a cini mi se da ti mislis kako je to doslovno izmislio samo jedan pa su drugi, valjda, kopirali jer im se svidjelo) koji su, po tvom misljenju, eto napamet nabacali neke stvari tipa utjecaji podznaka, drugih planeta pa izradu nekih natalnih karti i sl., proglasavas nedokazanim glupostima jer ti tako vjerujes. To je kao cvrsti dokaz. doh
A jel ti ikad itko napravio natalnu kartu? Kazes:
Lona je napisao/la:
... Jer u podznake, natalnu kartu i ostalo - možeš jedino VJEROVATI. Zar ne? Znakovi zodijaka - Page 5 659892
Odgovor bi bio: Ne.
I taj odgovor se ne temelji na traljavoj ideji da sam ja mjerilo svijeta i da je moje misljenje, samim time sto je moje, ispravno kako ti to radis. Odgovor se temelji na cinjenici da tip koji radi natalne je tocno vidio godine i periode kada mi se sto desava(lo) u zivotu. Isto tako decko koji je rodjen isti dan i godinu kada i ja ali sa razlikom od nekoliko sati kao i sa drugom lokacijom rodjenja ima drugaciju natalnu kartu koja - zamisli - odgovara njegovom zivotnom putu i nije ista kao moja.
Nema sad smisla nabrajati sto se sve vidi iz natalne karte (naravno onaj koji zna to citati) jer ti ionako vjerujes samo onom sto se tebi svidja. Ma bravo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimepon oľu 05, 2012 3:05 am

Lyra je napisao/la:
Jao jao @Lona. To kada je netko u horoskopu npr. Ovan to znači da mu je Sunce u Ovnu (u sazvježđu Ovna u trenutku rođenja), zato se i kaže položaj Sunca.
Da, znam, i? Majke ti, jesi ti pročitala išta od onog što sam ja napisala. Ja na ovom forumu ko da frulu sviram. rofl2
Ja sam napisala da je možda ta izmjena (mjesec Ovna, mjesec Bika...) zapravo izmjena nečeg što naši astronomi i fizičari još nisu ni vidjeli, možda ni zamislili, i da možda fulamo kad ih uopće nazivamo Sunčevim znakovima.. I Zemlju smo svojedobno nazivali centrom svemira, i mislili da se sve giba oko nje. Nitko nije dokazao da je kvaka u položaju Sunca.

Lyra je napisao/la:
A koje ti dokaze imaš?
Misliš ono što možeš po fizionomiji lica prepoznati što je netko u horoskopu? To su također nikakvi dokazi, jer je riječ o statistici, i sigurno ćeš faliti koji put. Pa ti netko može reći da je to pogođeno bila slučajnost.
Da, istina, mogu faliti. Imam problema s Vagama. Najlakše je uočiti Ovna, Bika i Lava, za njih mi treba 2-3 sekunde. A najteže je tu prokletu Vagu. U njih buljim po desetak minuta. A ponekad i fulam, ne primijetim da je Vaga.
Ali kad bih išla prijaviti se na Guinessa, onda bih tražila da mi daju sto slika. A onda bih pogodila barem 99% i nitko ne bi rekao da je slučajnost. miga
A da vidimo koji izrađivač natalnih karti se želi takmičiti sa mnom? Tko se želi pohvaliti time da je u 99% slučajeva izradio savršeno točnu natalnu kartu?
...
...
...
Da, to sam i mislila.

Lyra je napisao/la:
I ne možeš ti proučavati stvari polovično. Pa ako ostale Planete ostavljaš fizičarima i astronomima, onda ostavi i Sunce. Je ono lijepo i sjajno, ali to tako ne ide.
rofl2 Tko je dirao Sunce? Jesi li ti uopće pročitala IŠTA što sam ja napisala?
Se vi svi pravite ludi i glupi i namjerno zajebavate ljude? drunken

Lyra je napisao/la:
Nisam ja zaključila da ti malo toga znaš o astrologiji već si ti to sama rekla.
Da, ja sam kriva. Nisam objasnila kako treba. Trebala sam reći da sam mnogo čitala o astrologiji, ali pamtila – samo ono što me zanimalo i u što sam mogla povjerovati.

Lyra je napisao/la:
Glasno braniš svoje stavove, jer Galileu govoriš da priča gluposti, iako on ovu tematiku puno dublje i šire proučava.
Gdje sam mu rekla da priča gluposti? Rekla sam da se ne slažem s njim, i to je sve. To se ne smije na ovom forumu? On se obratio meni nekakvim prezirnim tonom, kao da pričam gluposti, a ne ja njemu.
A što se tiče toga da on „ovu tematiku puno dublje i šire proučava“... Pa, to što ja ovu temu ne proučavam duboko i široko – to je moj osobni izbor. Nisam u te stvari povjerovala, pa ih nisam detaljno proučavala. Zar zato nemam pravo na svoje mišljenje koje je oprečno njegovu?
Dapače, ja sam tražila od njega da mi dokaže štogod, i tako pokaže što je naučio svojim dubokim i širokim proučavanjem... ali nisam dobila NIŠTA.

Lyra je napisao/la:
I na posljetku, ako kažeš da te astrologija ne zanima, kako možeš promjeniti percepciju i naučiti nešto što ne znaš ... i kako ćeš vidjeti da postoji nešto puno kompleksnije i dublje?
Opet moja krivica. Krivo sam se izrazila. Mene iznimno zanima sve što se tiče antropologije, a astrologija mi je pomogla da shvatim dio ljudskog karaktera. Kada sam površno rekla da me astrologija ne zanima, htjela sam reći da me ne zanima ništa više od ovoga što znam – jer ostalo sam izvidjela i u tome nisam pronašla ništa. Možda sam preciznije trebala reći: astrologija me više ne zanima. Izvukla sam iz nje što se dalo izvući.

Alpha je napisao/la:
Ranije je bilo receno da ce @Lona vjerovat samo u ono sto vidi vlastitim ocima i, dapace, da u to i vjeruje. Ljudi koji pate od psihickih poremecaja ili koji konzumiraju odredjene opijate takodje vjeruju vlastitim ocima kad vide ruzicaste slonove kako lete. Poanta je da je puno toga stvar osobne percepcije, a ti si, Lona, uzele sebe kao mjerilo i onda se cudis sto ti ostali ukazuju na pogresnu percepciju nazivajuci ih radikalima. Da. Bas
Točno. Ja sam uzela sebe kao mjerilo. A koga si TI uzela kao mjerilo kada si napisala: „Odgovor se temelji na cinjenici da tip koji radi natalne je tocno vidio godine i periode kada mi se sto desava(lo) u zivotu.“? miga

Alpha je napisao/la:
Ovo sto si pisala o astrologiji je toliko siromasno i temeljeno doslovno, kako i navodis, na osobnom vjerovanju da uopce ne kuzim zasto se uplices u tematiku koju ne poznajes.
Poznajem, ali odbijam u to vjerovati. Đizs, ovo je kao da pročitam politički program neke stranke, i onda mu se suprotstavljam, a ta stranka tvrdi da ga nisam ni pročitala jer govorim suprotno od onoga što piše u njihovu programu. Pa ljudi božji, govorim suprotno jer u to ne vjerujem, a ne zato što nisam pročitala. I imam fakin pravo izraziti da se suprotstavljam. Osobito na nekakvom forumu. Ili je ovo neka sekta u koju smiju ući samo oni koji se slažu s vama?

Alpha je napisao/la:
Ti "neki astrolozi" (a cini mi se da ti mislis kako je to doslovno izmislio samo jedan pa su drugi, valjda, kopirali jer im se svidjelo) koji su, po tvom misljenju, eto napamet nabacali neke stvari tipa utjecaji podznaka, drugih planeta pa izradu nekih natalnih karti i sl., proglasavas nedokazanim glupostima jer ti tako vjerujes. To je kao cvrsti dokaz.
A jel ti ikad itko napravio natalnu kartu?
Zapravo, mojoj staroj su napravili. Sjećam se da je praktički cijelu knjigu doma donijela. Ne sjećam se koliko stranica objašnjenja je bilo, ali sjećam se da je bilo debelo u ruci ko knjiga. Nije joj tip usmeno objašnjavao, nego napisao objašnjenja. Ne znam jel to svi tako rade, ali ovo je trajalo sto godina dok sam ja to pročitala. Umirale smo od smijeha.. Bilo je napisano kao da mi je stara neki misionar... Ali šta će, moraju izmislit nešto, ne mogu svakome isto napisati. :)

Alpha je napisao/la:
Odgovor se temelji na cinjenici da tip koji radi natalne je tocno vidio godine i periode kada mi se sto desava(lo) u zivotu. Isto tako decko koji je rodjen isti dan i godinu kada i ja ali sa razlikom od nekoliko sati kao i sa drugom lokacijom rodjenja ima drugaciju natalnu kartu koja - zamisli - odgovara njegovom zivotnom putu i nije ista kao moja.
A ti koja imaš 32 godine si imala tako specifičan život da taj tip nikako nije mogao napamet pretpostaviti što ti se kada događalo? Ako netko tko ima 65 kaže da mu je takav tip pogodio sve „periode“ u životu, ajd ok. I to ako to nije nekakva baba koja se nije iz svog sela mrdnula, nego netko tko je proputovao svijet, živio na bar deset lokacija, razveo se 10 puta, i ima 6 djece.... I ako mu i onda sve pogode, ja ću mu povjerovat! Ali netko tko ima 32... Kakve to periode ti možeš imati u životu, molim te. Evo, i ja ću ti izraditi natalnu kartu ako mi daš datum i lokaciju rođenja:
Od 1986. do 1994. si išla u osnovnu školu. No, zatim ti se život radikalno promijenio! Naime, počeo je rat. S obzirom na to da si ti iz Osijeka, to se odrazilo na tvoj život...
A za dečka kojeg poznaš:
Od 1986. do 1994. je išao u osnovnu školu. Tada je počeo rat. S obzirom na to da je on iz Rijeke, to se NIJE odrazilo na njegov život...

Alpha je napisao/la:
Nema sad smisla nabrajati sto se sve vidi iz natalne karte (naravno onaj koji zna to citati) jer ti ionako vjerujes samo onom sto se tebi svidja. Ma bravo.
Ne „ono što mi se sviđa“. Ja vjerujem ono što je meni DOKAZANO. Tzv. „glavne znakove“ vidim na nečijem tijelu. Podznake ne vidim. Točnost natalne karte ne vidim. I to je to. Ti u nju vjeruješ. To je ok, ja nemam ništa protiv. Sigurno je bilo stvari koje si nisi mogla objasniti, ali onda si nekako popunila i te rupe svojim objašnjenjima...
Tako to ide.

Uf, ne da mi se ovo više. Osjećam se kao da se moram dokazivati nekakvoj sekti, Jehovinim svjedocima ili tomu slično, a samo sam namjeravala izraziti svoje mišljenje na ovu temu. S obzirom na to da je to nemoguće, nema nekog razloga da ostanem na forumu...
Lijep pozdrav. :)
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimepon oľu 05, 2012 11:45 am

Uh, nažalost mislim da su ovi razgovori besmisleni.

Pa ću te zamoliti samo da mi odgovoriš na ovo:

Lona je napisao/la:
Da, znam, i? Majke ti, jesi ti pročitala išta od onog što sam ja napisala. Ja na ovom forumu ko da frulu sviram. rofl2
Ja sam napisala da je možda ta izmjena (mjesec Ovna, mjesec Bika...) zapravo izmjena nečeg što naši astronomi i fizičari još nisu ni vidjeli, možda ni zamislili, i da možda fulamo kad ih uopće nazivamo Sunčevim znakovima.. I Zemlju smo svojedobno nazivali centrom svemira, i mislili da se sve giba oko nje. Nitko nije dokazao da je kvaka u položaju Sunca.
Kako ti onda znaš koji je netko znak? Na osnovu čega, datuma? Zašto se neki znak baš zove Lav, drugi Vaga itd ... Zašto se za određeni znak vezuje određeno vremensko razdoblje?

Ne trebaš se ti braniti od nas. Sasvim si dobrodošla, i nismo mi nikakva sekta.
Mislim ako mi vjeruješ jel zubi .

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimepon oľu 05, 2012 2:43 pm

@Lona...pa po logici stvari je jesno da sam za mjerilo uzela informaciju kako je posve nepoznata osoba odredila tocno odredjene stvari preko natalane karte odredjene osobe. Ta osoba sam, u ovom slucaju, ja sto je posve nebitno samo sto ti ocito ne vidis razliku. Osim toga natalno citanje je isti covjek radio i nekolicini ljudi koje poznajem pa i te karte jednako tako pokazuju kako je statisticka sansa za pogoditi toliko toga ravna nuli.

Ah, da...sto se tice mog zivota...dijete drago, to sto si ti u svom zivotu samo isla u skolu i nista ti se drugo nije dogodilo te svaki tekst veci od deset listova dozivljavas knjigom je tvoj problem. Ima ljudi koji su jako puno toga dozivjeli u 30 godina, kao i onih koji u 60 nisu dozivjeli nista spektakularno. A rat niti u jednom trenu nije bio dio citanja doticne natalne karte, kako moje tako niti nicije druge.

Samo si ti temelji svoje stavove na svojim uvjerenjima. Roditelji ce bit ponosni. Garant kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 06, 2012 3:17 am

Lyra je napisao/la:
Pa ću te zamoliti samo da mi odgovoriš na ovo:
Kako ti onda znaš koji je netko znak? Na osnovu čega, datuma? Zašto se neki znak baš zove Lav, drugi Vaga itd ... Zašto se za određeni znak vezuje određeno vremensko razdoblje?

Ne trebaš moliti, nije problem, odgovorit ću ti. :)

- Kako ti onda znaš koji je netko znak?
Po tome kako izgleda, svaki znak ima dio tijela koji se vizualno ističe (npr. Lavovi po leđima - koja ostavljaju dojam kao da možeš kucnuti u njih, koliko su čvrsta, čak i kad su pogrbljena i sl.). To je nešto što su popularizirali valjda Grci, koliko se sjećam, a koristilo im je u medicinske svrhe.
- Na osnovu čega, datuma?
Na osnovu čega to provjerim? Da, na osnovu datuma rođenja, koji se potom zbilja ispostavi unutar perioda 22.7.-22.8.
- Zašto se neki znak baš zove Lav, drugi Vaga itd ...
Po zviježđima kroz koja se „gibaju“ Sunce i planeti. (Iako se ne gibaju, to je samo prividno, naravno.) Zašto ja koristim te nazive, iako nije dokazano da je Lav svoj karakter i energiju fokusiranu na području leđa dobio upravo od planeta? Samo i isključivo zbog sporazumijevanja. Po stoti put, to nije nešto što se može dokazati, taj period možda je period nečeg posve drugog, što fizičari i astronomi još nisu otkrili.
Najradije bih rekla „tip karaktera/čovjeka rođen unutar perioda 22.7.-22.8.“. Ali, to je malo prekomplicirano, pa koristim naziv Lav, što svatko (slagao se sa mnom ili ne) može shvatiti.
- Zašto se za određeni znak vezuje određeno vremensko razdoblje?
Za tog „Lava“ npr. se veže period 22.7.-22.8., jer 22.7. (najčešće) Sunce „ulazi“ u njemu pripadajuće zviježđe i tamo ostaje do 22.8.. No, kao što rekoh, nitko ne može dokazati stvaran utjecaj Sunca ili drugih planeta. Da može, to bismo učili kao plimu i oseku, u osnovnoj školi. Ali ne učimo. Zato, kao i svatko zdravog razuma, sumnjam u te teze i preispitujem ih. I dalje ću koristiti te nazive (zviježđa) zbog lakšeg sporazumijevanja, ali to ni izbliza ne znači da ću prihvatiti teoriju za koju nema dokaza.

Lyra je napisao/la:
Ne trebaš se ti braniti od nas. Sasvim si dobrodošla, i nismo mi nikakva sekta.
Mislim ako mi vjeruješ jel
:) Ne osjećam se baš tako, osjećam se poprilično nedobrodošlo. A i ne sviđa mi se baš forum, tako da ipak ne bih ostala... ali hvala. :)
[Vrh] Go down
Lona
Stanica
Lona


Female
Virgo Cat
Broj postova : 16
Age : 36
Registration date : 29.02.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 06, 2012 3:22 am

Alpha je napisao/la:
@Lona...pa po logici stvari je jesno da sam za mjerilo uzela informaciju kako je posve nepoznata osoba odredila tocno odredjene stvari preko natalane karte odredjene osobe. Ta osoba sam, u ovom slucaju, ja sto je posve nebitno samo sto ti ocito ne vidis razliku.
Pa po logici stvari je jasno da sam ja za mjerilo uzela to što o potpuno nepoznatim osobama mogu odrediti točno određenu stvar preko slike određene osobe. Ta osoba sam, u ovom slučaju, ja, što je posve nebitno. Kao što bi bilo posve nebitno da si ti ta koja izrađuje natalne karte. Da ih izrađuješ ti, onda u njih ne bi vjerovala i tvoje mišljenje ne bi bilo vjerodostojno? miga

Alpha je napisao/la:
Ah, da...sto se tice mog zivota...dijete drago, to sto si ti u svom zivotu samo isla u skolu i nista ti se drugo nije dogodilo te svaki tekst veci od deset listova dozivljavas knjigom je tvoj problem. Ima ljudi koji su jako puno toga dozivjeli u 30 godina, kao i onih koji u 60 nisu dozivjeli nista spektakularno.
Mislim da ono što sam ja proživjela nitko ni u kakvoj natalnoj karti neće navesti. Kao što ni mojoj staroj nisu naveli ono što stvarno jest proživjela. Samo vama koji živite osrednje, prosječne živote može se nešto pogoditi. Tako da čim mi netko kaže da mu je neki prognozer „sve pogodio“ – to mi govori sve o njemu: nije proživio ništa.
Sigurno nisam upisala doktorat tako što sam svaki tekst veći od 10 stranica doživjela kao knjigu, „dijete drago“.
Ovo je bio tekst od barem 60-tak strana, a osim natalne karte tu su bile i razne druge prognoze, jer je dala da joj izrade sve (astrologija, numerologija...). Kao što rekoh, moja stara je tipična Riba – da se navest na svakakve gluposti.

Alpha je napisao/la:
A rat niti u jednom trenu nije bio dio citanja doticne natalne karte, kako moje tako niti nicije druge.
To je bio samo primjer. Inteligentna osoba bi to shvatila.

Alpha je napisao/la:
Samo si ti temelji svoje stavove na svojim uvjerenjima. Roditelji ce bit ponosni. Garant
Stavove temeljim na dokazima, a ne uvjerenjima. Zašto pak sad spominješ roditelje, kakve oni imaju veze i sa čim... misli
A, ti si jedna od onih koji kad više ne mogu pasti niže i ne znaju kako bi nekog uvrijedili, spominju roditelje!
E, onda uči malo od Lyre kako se ponaša pristojna odrasla osoba kada se ne slaže s nekim. Nema iživljavanja, nema vrijeđanja... miga
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 06, 2012 3:32 am

Na stranu sad s prepucavanjima, zviježđa zodijaka je 13, tu je i zmijonosac, međutim zašto to zviježđe ne spada pod horoskopske znakove?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesri oľu 07, 2012 11:53 am

Lona je napisao/la:
... ... ... ... Lijep pozdrav. :)
Ajme meni shock
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimesri oľu 07, 2012 11:57 am

Lona je napisao/la:
Naime, počeo je rat. S obzirom na to da si ti iz Osijeka, to se odrazilo na tvoj život...
A za dečka kojeg poznaš:
Od 1986. do 1994. je išao u osnovnu školu. Tada je počeo rat. S obzirom na to da je on iz Rijeke, to se NIJE odrazilo na njegov život...
Vidim, stručnjak si i za ratove (a dalo se zaključiti iz jednog posta od prije).
Sad ćeš reći da Rijeka nije osjetila rat, a Osijek jeste. Pa moj bi bio prijedlog da izvršiš klasifikaciju naselja u RH sa stupnjem oštećenosti ratom, pa ćemo i to uzeti u obzir pri izradi horoskopa.
Samo pazi da ne povrijediš koga, ali da, vidim, tebi do toga nije ni stalo. kava
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitimened svi 27, 2012 10:22 pm

Znakovi zodijaka - Page 5 562560_2810002587630_852610105_n
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Znakovi zodijaka - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Znakovi zodijaka   Znakovi zodijaka - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Znakovi zodijaka
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» znakovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: