Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Forumi i forumarenje

Go down 
+10
Sentinel
l337_m4n
Galileo Galilei
Alpha
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
Merkurica
malenaivi
userNejm
floridana
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:40 pm

Našla sam zanimljiv post o ovoj temi na jednom forumu i stavit ću ga tu. Meni je zanimljiv. Ja sam se pitala zašto su forumi tako popularni i što to ljude vuče svakodnevno svoje vrijeme provoditi na njemu. Svatko ima svoje razloge ali se iz ovog teksta daju lijepo uočiti neke zajedničke točke.

Pitanje za vas:
- Šta vas navodi da dolazite na forum?
- Smatrate li se ovisnicima o njemu?
- Da li se prepoznajete u ovom tekstu koji slijedi?


Zadnja promjena: Nacrosrill; sub vel 23, 2008 11:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:40 pm

Vrste "forumaša"

Odgovor na pitanje šta je zajedničko članovima posetiocima 'stručnih' foruma je jasan – vezuje ih zajedničko interesovanje za tu odredjenu oblast. I sva komunikacija, sva pitanja i odgovori vezani su za ono što im je zajedničko interesovanje. Pojam zavisnosti bi teško mogao da se veže uz ovu vrstu foruma jer posetioci na njih uglavnom dolaze po potrebi, onda kad ih nešto konkretno zanima. Što se tiče onih 'opštih', koji su uostalom i najbrojniji i sa najviše članstva, stvari u potpuno suprotne od toga. Naizgled, njih ne vezuje apsolutno ništa. Podforumi kakvi postoje ostavljaju mogućnost za postavljanja novih tema sa pitanjima najšireg spektra, pa su zato i zanimljivi za celokupnu internet populaciju. Prema tome, na takvim forumima moguće je sresti najširi dijapazon ljudi, od biznismena do klošara, od propalica do visoko moralnih ljudi, ratnike i mirotvorce, prostitutke i princeze... To je verovatno najpozitivniji deo fenomena internet foruma. Ne postoji ni jedno mesto u realnom svetu na kojem biste u istom trenutku bili u prilici da upoznate toliko različite ljude jer se, jednostavno, takvi ljudi nikada i ne susreću na istom mestu u isto vreme.

Jedina zajednička stvar koja ih vezuje su usamljenost i neostvarenost u realnom svetu. To je primenljivo čak i kod onih članova kod kojih je naizgled sve u redu. Postoje i oni koji bi se sigurno uvredili kada biste im to rekli a zatim bi iznosili dokaze svoje ostvarenosti u realnom okruženju. Ali, to jednostavno nije istina. Ako neko uspešno ispoljava svoju ličnost u realnosti i tamo zadovoljava svoje potrebe, zbog čega bi uopšte dolazio na forum? Zbog čega bi gubio vreme na beskrajnu raspravu i priče sa ostalima ukoliko živi ispunjujućim životom? Iz ovoga, naravno izuzimam ljude koji na forum dodju da postave neko pitanje ili saznaju odgovor a zatim odu sa njega. Priča je o ljudima koji su stalni i svakodnevni posetioci a oni čine najbrojniju populaciju opštih foruma. Jedini razlog za ostanak na forumu je bekstvo od realnosti od koje se ne dobija odgovarajući ili barem ne zadovoljavajući odgovor. Ukoliko realna okolina ne odreaguje očekivano na našu pojavu i ponašanje, od nas se očekuje da prihvatimo takvu reakciju i da u skladu sa tim, promenimo neke obrasce ponašanja videvši kako delujemo. U nemogućnosti da to uradimo ili iz lenjosti ili zbog strahova da se menjamo, najlakše je doći na forum i izgraditi virtuelnu ličnost u koju možemo da ubacimo sve ono što želimo da budemo. Nije lako prihvatiti ono što zaista jesmo, daleko je lakše pobeći od svega u virtuelni svet.

Kako se odlučuje na ostanak na nekom forumu?

Ovo pitanje sam godinama postavljao ljudima sa raznih foruma, ili su mi odgovor sami nudili. Na internetu ima puno foruma a mnogi od njih su slični i po sadržaju i po izgledu. Ukoliko zanemarimo stručne i forume zatvorenog tipa, način dolaska i odluke za ostanak na nekom forumu je kod većine ljudi sličan. Forumaši uglavnom tvrde da su slučajno došli na forum ili da su 'negde' saznali za njega i da su onda dugo, nedeljama ili čak mesecima, samo posmatrali prepisku i čitali tekstove pre nego što su se odlučili da se uključe.

Ima nekoliko faktora koji utiču na izbor foruma na kojem se ostaje. Prvi je provokativnost postavljenih pitanja i odgovora na njih. On i ne mora da utiče na to da slučajni posetilac foruma odgovori na odredjenu temu, ali utiče na to da takav posetilac zastane i pročita ono što ga zanima. Ukoliko surfer naidje na forum na kojem stalno nailazi na zanimljive teme koje su mu bliske, koja pokreću pitanja koja i njega zanimaju i ukoliko su mu odgovori uvek intrigantni ili zadovoljavajući, prirodno je da se takav posetilac često vraća na taj forum. To je i jedan od razloga zbog kojeg oni koji upravljaju forumima i dozvoljavaju postavljanje i tema koje ponekad i nisu u skladu sa pravilnicima foruma a ponekad ni u skladu da moralom ili običajnim normama.

Drugi faktor je zanimljivost ostalih članova. Ukoliko novi posetilac foruma proceni da su članovi nezanimljivi, nastrani, klinci ili bilo šta drugo njemu neprivlačno, on u startu prekida svako dalje čitanje foruma. Logično je, zbog čega bi iko ostajao u društvu za koje smatra da je loše ili dosadno. S druge strane, ukoliko proceni da su članovi foruma na bilo koji način interesantni, posetilac nastavlja da pregledanjem tekstova foruma.

Treći i presudan faktor koji pomaže u donošenju odluke za nečiji ostanak na forumu je osećaj prihvaćenosti. Prva dva su bili presudni samo za to da neko ostane da bi čitao tudje postove, ali ne i da bi se sam uključio u raspravu. Ako je forum zanimljiv i ako su njegovi članovi zanimljivi to je dobar razlog da neko poželi da i sam napiše nešto. To je prva stepenica, kao poziv da se uključi u raspravu. Bez ta dva faktora ne bi se ni desio pokušaj uključenja.

Da bi se neko odlučio da ostane na forumu, mora da oseti da je prihvaćen. Da bi došlo do toga, mora da uradi prvu aktivnu stvar do tog trenutka na forumu – da odgovori na neku temu. Reakcija forumske okoline odredjuje nastavak njegovog bitisanja na forumu. Ukoliko su njegovi odgovori prihvaćeni na njemu zadovoljavajući ili očekivani način, posetilac nastavlja da piše jer oseća da je njegova pojava na forumu primećena i zbog toga ima osećaj pripadnosti grupi. Tad vidi da nije pisao uzalud i da je njegovo pisanje imalo uticaj na tok odredjenih tema. I još ako mu neko u svom odgovoru postavi neko pitanje... Tek to je dovoljan razlog za odluku da se na forumu ostane.

Naravno, desi se i da do zadovoljavajućeg odgovora ne dodje. Slušao sam dosta takvih priča a i meni se nešto tako dešavalo. Ljudi obično kasnije pričaju kako je na 'tom i tom' forumu dosadno i kako su ljudi smarači... Verovatno deo tih priča može da se objasni pričom o 'kiselom groždju', ali kakva god da je istina, ništa strašno, zato postoje puno foruma, da se za svakoga nadje po neko mesto.

Dešava se i da neprihvaćeni novi član ne želi da pronadje neko novo mesto, nego da želi da bude baš na tom forumu na kojem je pokušao da bude. To se naročito dešava na stručnim ili na tematskim forumima za koje posetilac nema puno (ili nema uopšte) zamena na internetu. Retko se desi da neko ko je imao baš loš start, sa neodgovarajućom reakcijom okoline, ostane na tom istom forumu pod istim nickom. Na to se odlučuju oni koji nisu izazvali nikakvu reakciju ali zbog nečega i dalje hoće da ostanu na tom odredjenom forumu. Ukoliko je neko izazvao neželjenu reakciju ostalih članova, a želi da ostane na forumu, on se u najvećem broju slučajeva ponovo registruje pod novim nadimkom.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:51 pm

sve je ovo istina kod mene: od slučajnog dolaska, preko prvog koraka (promatranje i špijuniranje :D ) do zaključka da je ekipa na forumu zanimljiva - a taj zaključak dovodi do prvog posta / teme. Dalje je bitno prihvaćanje novog člana (mene) i forumaš ostaje...

tako je meni bilo ovdje :D
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:52 pm

slažem se sa gotovo svim gore navedenim. ides
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:53 pm

jedina je razlika da sam ja odmah počela odgovarati na postove, znači nisam imala nekoliko dana prilagodbe
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:55 pm

ja nisam prvo odgovarao na tuđe postove, već sam otvorio svoju temu (moj prvi post/tema) pa su ljudi meni odgovarali zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:56 pm

ja sam priznajem na jednom forumu špijunirala da tako kažem. u stvari su me privukle neke teme, ljudi i njihov način ophođenja s drugim forumašima. kad sam to proučila krenila sam u akciu, zakačila se i evo me....jadni mali ovisnik :cmizdri:
:D
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 6:59 pm

ti, ovisnik? rofl2
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 7:01 pm

ne viruješ? :(
da mi samo vidiš kakav mi je karpalni tunel kava
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 7:04 pm

bic
NE BITI OVISNIK!!!
NE BITI OVISNIK!!!
NE BITI OVISNIK!!!
rofl2 rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 7:17 pm

ni meni nije trebalo nekoliko dana prilagodbe
sve ostalo stoji
stoji
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 7:20 pm

Nije loša analiza, iako je manjkava kao i sve analize.

Da, činjenica je da na forumu možeš dobiti ono što ne možeš u stvarnom životu. Za sebe sam već više puta napisala da sam ovdje zato što mogu bez zadrške razgovarati o temama koje me zanimaju. To su redom duhovnost u najširem smislu, dobar dio tema na rubu znanosti (ponekad i zdrave pameti), ali s posebnim naglaskom na alternativnu povijest. Tim sam se područjima kretala i na drugim forumima na kojima sam bila, a nema ih mnogo, ovo je tek drugi na kojem sam ozbiljnije pustila korjenčiće. Da, zaboravila sam, volim i igrice tipa kalodont i nađi sliku - ne zbog bildanja postova nego zato što me to veseli, uostalom, oduvijek se volim igrati.

Na forumima i na blogu sam naučila važnu stvar - da su ljudi puno otvoreniji i srdačniji i spremniji na najrazličitije razgovore u prihvatljivim okvirima kad nisu sputani velovima maski iza kojih se svi skrivamo u tzv. stvarnom životu. Za mene je, uostalom, i boravak ovdje vrlo realan. Zahvalna sam svojoj obitelji, osobito mužu za razumijevanje koje imaju za ovu moju strast. Kad jednom upoznam ljude ovim putem, imam dojam da sam ih upoznala i u stvarnosti i mislim da je to prilično točan utisak. Moji poznanici i veći dio obitelji u RL nemaju pojma što me sve zanima i čime se s najvećim veseljem bavim, dok prijatelji na forumu i blogu to znaju i prihvaćaju. Vrijedi i obrnuto, i ja to isto znam i prihvaćam o drugima.

Pa što ako ne znamo kako izgledamo i što radimo kad nismo za kompom? Koliko imam površnih poznanika i suradnika, neke poznajem godinama a nemam pojma kamo odlaze nakon što završi radno vrijeme ili kad zatvore vrata stana za sobom (ako uopće znam gdje stanuju, naravno).

Jesam li ovisnik? Možda, ali nije mi nikakav problem potpuno prekinuti internetsku komunikaciju kad idem na ljetovanje. Dok se bavim djecom i obavljam svakodnevne poslove ne razmišljam samo o tome kako ću se baciti na najbliži komp s priključkom na internet i ne znoje mi se dlanovi ako u tome ne uspijem ni do kraja dana. Kad sam imala radove u kući nekoliko dana, ako se još netko sjeća, i komp u kvaru, nisam šizila okolo nego radila svoje, iako ste mi nedostajali. Pa jesam li onda ovisnica? Ne znam, mislim da to nije to.

Eto, to bi otprilike bio moj odgovor. Radujmo se životu u svakom njegovom aspektu, makar to bio i boravak na netu. lol face
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 7:25 pm

meni je ovo prvi forum na kojem sam ozbiljnije pustio korjenčiće...

i moji roditelji nemaju pojma koliko sam zainteresiran za rubne teme - znaju da me zanimaju svemir, star trek, vanzemaljci, blabla... ali u tolikoj mjeri - mislim da nisu svjesni... zubo
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesri sij 23, 2008 9:50 pm

Na forumu sam jer mogu pokupiti neku dobru informaciju.
Za što i forum služi. gica
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimečet sij 24, 2008 12:45 am

Osobno se slazem sa S&S...dok sam citala uvodni topic vec sam imala u glavi sto cu napisati...i onda skuzim da me S&S pretekla ljubi
Jos bih dodala da se ne slazem sa dosta toga iz uvodnog posta...kao npr. da tu dolaze ljudi koji se nisu ostvarili u RL. Za neke to mozda i vrijedi ali za mnoge ne. Onda kaze da ljudi ostaju jer se osjecaju prihvaceni...ne znam bas...mislim da nas ima svakakvih...neki se vole vise ili manje, a opet smo svi zajedno... Slazem se da na forumima dolazis u kontakt sa najrazlicitijim ljudima sa kojima se ne bi susreo u RL ili ako bi taj susret bi najcesce bio prvi i zadnji...
Sto se mene tice naisla sam slucajno...u potrazi za nekim stvarima koje me zanimaju...u RL nemam bas puno ljudi koji djele moj interes za odredjene teme. Ukljucila se u forum samo zato jer je Rie stavio zabranu da mozes citat ako se ne logiras...pa kad sam vec logirana...u pocetku niti sam se osjetila prihvacenom, niti sam o tome razmisljala...zanimala su me samo tudja misljenja i teme...a onda, polako upoznas ljude...mozda ponekad cak i bolje nego u RL...cini mi se da je ovako manje maski...i to sto ne znamo kako ko izgleda je, po meni, prednost... kasnije, kada se vec poznajemo i dozivljaj kada nekoga, napokon, vidis je drugaciji...
Na koncu forum na kojem, recimo to tako, "zapnes" i dojde do tog osjecaja pripadnosti nekoj grupi...ali meni se to nekako najvise cini kao svijet u malom...zivot u malom...neki su ti drazi vise, neki manje, neke shvacas ozbiljnije od drugih, necije postove radije popratis, s nekima se mozes salit, svi smo kao jedna sarena obitelj, imamo pocetak i na koncu i nekakav kraj...
Meni je ovo prvi forum na kojem sam zbilja "zapela" i zapravo vi ste postali dio mog RL-a...
Na koncu, kao sto kaze S&S, nije da cu upast u krizu ako ne mogu do kompa ali u tom slucaju nedostaje mi forum i ekipa s foruma...nedostaje mi moja virtualna obitelj lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimečet sij 24, 2008 7:29 am

eto, kao kancelarijski pacov, štreber iza hrpe papira, na ovom forumu mogu biti što god poželim. samuraj koji proučava trešnjin cvijet, ratnik u dalekoj i egzotičnoj zemlji, prastari astrolog, arheolog u uzbudljivoj potrazi za nestalin artefaktima i sve mi toliko pali maštu. RL je OK. Ali za moju maštu nedovoljan zubo
i složio bi se sa lilith. ovo gore navedeno u potpunosti stoji.

e da, na forumu sam i jer sam planirao otvoriti birc :frit_frit:
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimened sij 27, 2008 2:04 am

ja na forum dođem prvenstveno jer me stvari kojih se forum tiče zanimaju. regan sam na još par informatičkih foruma zbog toga što me takve stvari zanimaju, ali i zato što ako negdje zapem, mogu pitati i takve stavri. na ovaj sam forum došao isto zbog želje za znanjem.

zamislite, skonto ja rie-ov potpis na jednom drugom forumu i dođem ja tu. čitam malo postove i uvijek su tek toliko napisani da želim znati tekst koji slijedi, ali kad god sam kliknuo pročitaj više, kaže mi da se registriram. to me živciralo, nisam se baš htio isprva registrirat, jer sam mislio, bit ću prvo aktivan, a onda neću više nikad doć, ali sam se ipak registriro i skonto da neću otić jer tu ima stvarno dobrih ljudi, koji nisu naslini, ne svađaju se, ma to je upućeno svima, svi ste zakon, a i ostat ću zbog uvijek zanimljivih stvari. a takve stvari u mojoj obitelji prvenstveno zanimaju mene, tatu i malo brata, pa onda mogu i s tatom raspravljat o onome što tu pročitam i onome što je on novo pročito, al u knjigama, ne konta se on baš previše u forume i takve stvari...eto, zasto sam ja tu na ovome forumu, ali i na drugima....a inače je forum i cjelokupni blog zakon, svaka čast.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimened sij 27, 2008 2:11 am

na kojim informatičkim forumima obitavaš, tema me zanima a neznam za nijedan osim za vidilab (btw. jel znaš možda neku hrvatsku zajednicu - neki hrvatski klon foruma/sajtova - joejoe.org / neowin.net)
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimened sij 27, 2008 4:33 pm

pa registriran sam na www.cafe.mobil.hr iako tamo ima jako neugodnih ljudi, na forum.hr sam mislio, al mi je prekrcat, a još sam na incrysis forumu regan i na rpg-zone, to mi od frenda forum. al neću reklamirat
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimened sij 27, 2008 11:22 pm

ovakav naćin komunikacije ima svoje prednosti i naravno mane.
u RL smo svi zaokupljeni svojim problemima i jako je teško naći prijatelja koji je spreman i sposoban saslušati nas. vječito netko nekome upada u riječ, završava rečenicu i površno nas doživljava a mi imamo potrebu izreći to što mislimo ili to što nas tišti. meni je forum upravo zbog toga, između ostalog, drag. na miru napišem svoja razmišljanja i ostavim ih. pustim ih i nakon toga mi bude lakše. još jedan razlog dolaska na forum je taj šta ne mogu sebi priuštiti svakodnevno druženje s ljudima. to mi fali i nadoknađujem ga upravo ovako, preko foruma.
za mane bi navela to što ne vidimo sugovornika pa ne možemo pročitati njegov govor tijela/lica šta je po mom mišljenu vrlo važno. ali snalazimo se sa smajlićima koji nam itekako olakšavaju komunikaciju ;)

edit: zaboravih. tu i tamo štogod pametno pročitam zubi
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimepet vel 22, 2008 11:40 pm

True, true...
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 48
Registration date : 01.11.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimepon vel 25, 2008 2:14 pm

Osobno mislim da bi se onaj članak prije mogao odnositi na siteove poput iskrice gdje se u velikoj mjeri druže usamljeni ljudi... O forumarenju mogu pisati samo iz vlastite perspektive - to mi je "u krvi", način na koji ispoljavam svoju potrebu da na sve imam neko svoje mišljenje. Nekada su me moji zezali da ću jednog dana biti odvjetnica jer sam stalno ulazila u razne rasprave, svađe, o svemu sam imala nešto za reći (imalo ili nemalo smisla)... A da ne govorim da su mi forumi izvrsni za prikupljanje informacija (Roda mi je u trudnoći bila pravi blagoslov) kao i za zabavu i opuštanje...

A eto, sad sam i sama otvorila svoj forum, pa tko ima volje može baciti oko na http://novinari.forumotion.com/index.htm ;)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesub oľu 29, 2008 12:43 pm

ja ne špijuniram...
odmah nakon registracije otvaram svoje teme... cerek
trenutno sam samo na ovom forumu...
ne volim prevelike forume poput forum.hr-a, a n evolim ni one gdje ima svega 10-ak korisnika...
ce-4 mi je zato najbolji! :)
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesub oľu 29, 2008 12:48 pm

možda i jesam ovisnica- znam ponekad visiti po cijeli dan na forumu, ali opet ponekad može proći i 5 dana, a da ne sjednem za njega...
volim forume jer se volim družiti s ljudima, a i nešto pametno mogu naučiti...
uglavnom sve forumaše volim, ali naravno da se nađe i par njih koji mi nisu baš tako dragi, ali njih nastojim izbjegavati jer mi mogu lako dignuti tlak, pa lako mogu početi prepucavanje, vrijeđanje i svađanje, a to ne volim...
dolazim na forum da se zezam, a ne da se svađam...
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitimesub pro 17, 2011 4:31 pm

da...forumi su zbilja interesantna stvar uostalom kao i drustvene mreze i sl...ja sam inace registriran na nekoliko foruma uglavnom pod nickom"angelino croft" dok sam na ugaslom podrumu bio"egzorcist"...da nabrojim pazeci da kojega ne zaboravim"slovenska","galaksija","danubius","bosanski forum";"druzenje","osipaonica","debilana"...@ lol ah da...da ne zaboravim"kriz zivota" i "na raskrizju"...evo da postavim i koji link...@ http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=15&t=4024 http://www.galaksija.info/forum/index.php?&sid=84c0fe6d335db04ccb767c70eb6d46d9


Zadnja promjena: Madonna; pet svi 04, 2012 7:14 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Forumi i forumarenje Empty
PostajNaslov: Re: Forumi i forumarenje   Forumi i forumarenje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Forumi i forumarenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: