Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Pizza!!!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek

Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Registration date : 01.12.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon svi 12, 2008 2:13 pm

Hahahaha sram te bilo 8)

Sada samo pizza lol!
[Vrh] Go down
conan_1
Stanica

Male
Aquarius Horse
Broj postova : 24
Registration date : 25.04.2008

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet lis 24, 2008 4:24 pm

mi doma radimo pizzu...
odlična je ova:

narezati svjezi mali paradjaz na tanke kolutove (ili pola većeg)
mocarela
naribana tikvice

lijepe boje, zeleno, crveno , bijelo
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet lis 24, 2008 11:34 pm

Jesi ti vegetarijanac?
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Registration date : 30.07.2008

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimened lis 26, 2008 4:11 pm

Kod mene se ovak radi: tijesto normalno, gore (valjda ide ovak redom): paradajz (ilitiga rajčica, onaj iz tetrapaka), šunka, sir, špek, a ponekad stavimo i luka i tune iz konzerve (ja naravno volim kad je sve gore :D). Eto tako, meni je to jako fino, a za vas ne znam, preporučam vam da isprobate (ne morate sa svime, možete i nešto izbacit, ovisi o tome kak vam paše :D)
[Vrh] Go down
conan_1
Stanica

Male
Aquarius Horse
Broj postova : 24
Registration date : 25.04.2008

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon lis 27, 2008 4:02 pm

malena je napisao/la:
Jesi ti vegetarijanac?

NEEE! face Nikako affraid

Jedem sve, osim piletine od koje mi pozlije.
Obožavam, meso, ribu, sireve, povrće,voće, variva, salate, tjesteninu.....
Žitarice (ječam heljda i to) i ostala perad može proći.
Jednput do dvaput tjedno jesam vegetarijanac (ne jedem ni meso ni ribu taj dan
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet stu 06, 2008 8:45 pm

Upravo sam pojela komad pizze koju sam sama napravila klopa

Baš mi je dobro uspjela - 40 dag oštrog brašna, malo soli, malo manje od pola decilitra ulja i kvas od cca četvrtine one kockice. Brašno sol i ulje se pomiješa lagano prstima u mrvice, onda se doda kvas od onog kvasca i mlake vode po želji. Dobro se izmijesi, posipa brašnom i ostavi dizati na toplom cca 45 minuta (ne smije se jako dići, ako tijesto "žuri" treba ga ranije razvaljati, staviti u nauljen protvan, razvući do rubova i lijepo oblikovati te rubove. Onda se pokrije šunkom, sirom i što već želite staviti. Malo koncentrata rajčice razmuti se u 2dl tople vode s malo soli i origanom po želji. Time se polako žlicom prelije nadjevena pizza. Peče se na cca 240°C s predgrijanjem, 10-15 min. I onda se u slast pojede klopa
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet stu 06, 2008 9:36 pm

hvala na receptu
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:18 pm

umjesto vode koristim mlijeko. onda je još bolje i dodam žlicu šećera u tijesto a pire od pomidora stavim prvo na tijesto. ne čekam puno da se digne jer koristim Dr. Oetker instant kavasac pa se to ekspres digne....a sve ostalo kao kod S&S
[Vrh] Go down
Gost
Gost

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:39 pm

I ja danas pizzu imam,mama napravila 3 tepsije.Klasicni sastojci ,salama sir kečap.mmmm
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 9:33 am

floridana je napisao/la:
umjesto vode koristim mlijeko. onda je još bolje i dodam žlicu šećera u tijesto a pire od pomidora stavim prvo na tijesto. ne čekam puno da se digne jer koristim Dr. Oetker instant kavasac pa se to ekspres digne....a sve ostalo kao kod S&S

Meni se mliječno tijesto malo "tuče" sa sastojcima nadjeva, isprobala sam i to. A šećer dodam u mješavinu kvasca i vode da se lakše digne, to sam zaboravila dodati prije :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 1:49 pm

ja sam lijena po principu tijesta pice, kupim kilogram u pekari i onda radim po svome dalje... zubo
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 8:43 pm

Nisam dsiguran dal je napisano ... al ako u tijesto stavite malo pive, bit će vam hrskavije ... Tak mi je mama radila par puta, moram priznat da je fino :)

Btw S&S, radiš pizzu slično ko i moja mama, samo kaj se njoj ne da čekat da se tijesto digne ... a mislim da i stavi cijelu gremu (kvasac) ... i možda malo manje brašna, al mislim da to više ovisi o posudi ...

Ugl, sad sam OPET gladan :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 8:45 pm

Kad se stavi više germe (tako je to radila i moja mama), tijesto ima kiseliji okus. No ako ti ne smeta, nema veze. Pivo sadrži u sebi CO2 (mjehuriće) koji također čine tijesto rahlijim, zato se može staviti. Samo, ja ne volim okus pive.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof

Male
Gemini Goat

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 9:07 pm

Okus pive se u pizzi ne osjeti ... barem kolko se ja sjećam ...
Fkt bi mogo reć da opet napravi jednu sa pivom :) il ću sam radit jednom prilikom ... samo ne znam kojom prilikom :S
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepet pro 16, 2011 2:47 pm

veliki sam obozavatelj pizza i to svih vrsta i oblika posebice mijesane i napolitane u "zia maria"...mijesana je uvijek najbolja bila u "bakre" u splitu...mljac...@ klopa ides
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword

Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Registration date : 30.12.2011

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimesri sij 04, 2012 7:08 pm

floridana je napisao/la:
meni je pizza samo pizza sa šunkom, sirom, šampinjonima i pireom od pomidora.
takvu pravim kući.
nitko se ne buni, dapače zubi

I ja xD
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet sij 05, 2012 1:06 am

nisam vjerovao da je pizza ustvari jeftino jelo... moj brat i ja za doček smo kupili salame, sira i gljiva u vrjednosti 40 maraka( oko 160 kuna). uzmimo u obzir da je pizza kad se kupuje u restoranu oko 10 maraka(40 kuna) znači za te novce bi mogli pojesti 4 pizze. mi smo ih napravili 8. sira je ostalo, nije više bilo gljiva i salame...

And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
SkywardSword
Majmun
SkywardSword

Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Registration date : 30.12.2011

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 9:35 pm

SA MORSKIM PLODOVIMA NJAM NJAM NJAM
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Registration date : 26.05.2009

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 11:24 pm

Pizza spada u jeftinu hranu i smatra se junk foodom poglavito zbog nekvalitetnog sira i narezaka što se na njih stavlja. Izvorno, prava talijanska pizza se radi od visokokvalitetnih i svježih sastojaka i namirnica i predstavlja poslasticu, koja je komercijalizacijom degradirala strašno.

Čovjek
Dantalion

Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Registration date : 16.03.2010

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon sij 16, 2012 11:45 pm

ja sam danas pojeo pizzu doma pečenu
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra

Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Registration date : 09.06.2011

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 1:05 am

MoW je napisao/la:
Pizza spada u jeftinu hranu i smatra se junk foodom poglavito zbog nekvalitetnog sira i narezaka što se na njih stavlja. Izvorno, prava talijanska pizza se radi od visokokvalitetnih i svježih sastojaka i namirnica i predstavlja poslasticu, koja je komercijalizacijom degradirala strašno.
ides

Ja je radim doma. Uglavnom vegetarijansku. Pokušala sam je raditi od integralnog brašna, ali nije to to.
I fora je ne pretrpavati pizzu sa previše namirnica ... i probajte staviti domaću šalšu umjesto kupovnih rajčica. U biti draž i jeste u tome što se može puno improvizirati.

Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 1:10 pm

Da, pizza od integralnog brašna nije nešto.
Što se rajčica tiče, najgora opcija je kečap, nešto bolje je koncentrat rajčice, zatim kupovna šalša, a idealno je naravno domaća. :)
Za pizzu je bitno da ima snažan okus, što se može postići s dosta začina u obliku mediteranskih trava, bilo svježih bilo sušenih (s time da su za pizzu sasvim dobre i sušene).

Pračovjek
Madonna

Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Registration date : 07.11.2010

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimeuto sij 31, 2012 7:26 pm

MoW je napisao/la:
da... ovdje sve zovu pizzom,cak i komad plosnatog kruha zacinjenog origanoom...@ :D
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar

Male
Capricorn Broj postova : 1241
Registration date : 27.04.2010

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimečet tra 05, 2012 4:02 pm

ima par dana da sam doma radio pizzu s bazom vrhnja (umjesto rajčice), stavio sam na nju onu salamu od pilećih ili purećih prsa i svu silu začina te naravno luka, češnjaka, paprike, svežeg sira, maslina i ostalog. baš sam ju nakrkao
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW

Male
Libra Dog

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitimepon tra 09, 2012 9:56 pm

D: kruh, 2 tvrdo kuhana jaja, šunka, krastavac, zeleni čaj
R: manistra na pome, kuhana junetina, mrkva, salata od luka, janjetine i rotkvica, torta od mascarponea i višanja, sok od jabuke
U: smoki, multivitaminski sok
V: malo šunke i sirnice

To je uskršnja spiza...

Pizza!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pizza!!!   Pizza!!! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Pizza!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next