Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 bojite li se smrti?

Go down 
+39
Tornado
Alpha
MoW
SolarWind
Bus
Chakotay
dr.chaos0
Fantom
tomi
gothic45
Blizzard
Berny_Sinara
Gea
Konspirator
Legionar
Miriam
Neo
stella
Absynthia
Svjetloisjena
arhont
Sengrath
garfild
None
gloria_g
silver
satan´s master
zvezda
malena
urbanaaa
vladimir
userNejm
ThE_IMMORTAL
labellina
malenaivi
belongs to lovers
Aleksandar Veliki
floridana
zmija
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Bojite li se smrti??
da
bojite li se smrti? - Page 3 Icon_vote_lcap35%bojite li se smrti? - Page 3 Icon_vote_rcap
 35% [ 26 ]
ne
bojite li se smrti? - Page 3 Icon_vote_lcap65%bojite li se smrti? - Page 3 Icon_vote_rcap
 65% [ 49 ]
Ukupno glasova : 75
 

Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimesri pro 16, 2009 2:52 am

Pa žena se zadovoljava s 'mašinom', ne s 'godinama' zubi

No dobro, back on topic.
Smrti se na neki način bojim.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimeuto vel 02, 2010 11:17 pm

Ne bojim se smrti.
Jer sam 2 puta bio klinicki mrtav.
Tako da smo ja i ona prijateljice.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimesri vel 03, 2010 12:44 am

Da se nađem u situaciji u kojoj objektivno mogu izgubiti život ili ne, razmislio bih dobro o tome.
No siguran sam da bih pokušao spasiti svoj život što bolje umijem.
Jedino čega se bojim kod smrti jest to ga će drugi ljudi biti jako žalosni mojom smrću i da će biti slomljeni. U suprotnom tko zna što bi već bilo conf1
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet vel 04, 2010 9:28 pm

Legionar je napisao/la:

Jedino čega se bojim kod smrti jest to ga će drugi ljudi biti jako žalosni mojom smrću i da će biti slomljeni. U suprotnom tko zna što bi već bilo conf1
I ja isto se više bojim za druge, tj. više mi je žao drugih nego mene, ja sam uvjeren da smrt nije kraj, već samo nastavak na jednom višem nivou, tak da se toga ne bojim.
[Vrh] Go down
Bus
Stanica
Bus


Male
Gemini Rat
Broj postova : 29
Age : 39
Registration date : 12.06.2010

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimesub lip 12, 2010 11:23 am

Ko je s Hristom raduje se smrti. ( i zivotu vecnom posle nje )
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimesub lip 12, 2010 11:59 am

Ustvari bolje bi bilo reći da tko je s Kristom raduje se životu i zna da smrt kao takva ne postoji već da je to samo prijelaz iz jednog stanja postojanja u drugo :)
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 3:09 pm

Rodjenje, zivot, smrt.....svaki pojam ima nesto lijepo i nesto ruzno....svaki pojam ima razlog....
...postoji pa nestane pa se opet rodi, i zivi da bi nestao....raste i prerasta pa prelazi u nesto novo....
Tijelo ne dozivljavam kao sebe, kao centar svoga bica, tijelo dozivljavam samo kao materiju kroz koju moja dusa djeluje na ovom svijetu
Strah od nepoznatog mi je strani pojam...nepoznato je uvijek budilo zelju u meni da ga upoznam....budilo radost sto ima nesto novo sto ce da me obogati novim iskustvom...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 5:37 pm

Chakotay je napisao/la:
Ustvari bolje bi bilo reći da tko je s Kristom raduje se životu i zna da smrt kao takva ne postoji već da je to samo prijelaz iz jednog stanja postojanja u drugo :)

Slažem se. bojite li se smrti? - Page 3 657146
Krist nikad nije rekao da se trebamo radovati smrti, već životu. Smrt će doći svakako, ali ona je samo jedan novi korak na putu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 5:40 pm

SolarWind je napisao/la:
...nepoznato je uvijek budilo zelju u meni da ga upoznam....budilo radost sto ima nesto novo sto ce da me obogati novim iskustvom...

Nepoznato nas sve privlači. Doduše, neki ga se boje. Ali mislim da nas sve zanima što se krije u nepoznatom. Međutim, nepoznato nekako izgubi svoju čar jednom kad ga upoznamo. No uvijek će postojati daljnjih nepoznanica. Tako je svijet napravljen.
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 6:58 pm

MoW je napisao/la:
SolarWind je napisao/la:
...nepoznato je uvijek budilo zelju u meni da ga upoznam....budilo radost sto ima nesto novo sto ce da me obogati novim iskustvom...

Nepoznato nas sve privlači. Doduše, neki ga se boje. Ali mislim da nas sve zanima što se krije u nepoznatom. Međutim, nepoznato nekako izgubi svoju čar jednom kad ga upoznamo. No uvijek će postojati daljnjih nepoznanica. Tako je svijet napravljen.

Ljudsko piomanje je ograniceno.....vecina ljudi to ne vidi ili ne prizna...jeste,mi smo jako pronicljivi.... al u odnosu na jednu zebru, ili vjevericu.....ali koliki je stepen nase spoznaje uistinu?
Koliko god mislimo da znamo o necemu, uvijek postoji ono sto ne znamo, jer ne mozemo da pojmimo sve sto nas okruzuje, .....tako da nepoznato uvijek postoji
Mislimo da znamo sve o necemu a opet nas svako malo, o tome istome, iznenadi nesto novo
Pa nekad provedes 50 godina sa jednom osobom i u 51.te iznenadi neka nova spoznaja o istoj!
Ucenje nikad nema kraja......
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 7:26 pm

SolarWind je napisao/la:

Ljudsko piomanje je ograniceno.....vecina ljudi to ne vidi ili ne prizna...jeste,mi smo jako pronicljivi.... al u odnosu na jednu zebru, ili vjevericu.....ali koliki je stepen nase spoznaje uistinu?
Koliko god mislimo da znamo o necemu, uvijek postoji ono sto ne znamo, jer ne mozemo da pojmimo sve sto nas okruzuje, .....tako da nepoznato uvijek postoji
Mislimo da znamo sve o necemu a opet nas svako malo, o tome istome, iznenadi nesto novo
Pa nekad provedes 50 godina sa jednom osobom i u 51.te iznenadi neka nova spoznaja o istoj!
Ucenje nikad nema kraja......

Naš stupanj spoznaje je vjerojatno limitiran time što mi jesmo. Mi možemo puno toga razumijeti ako nam se pravilno objasni, ali pitanje granice ljudske spoznaje nije riješeno pitanje.
Osobno mislim da postoje toliko složene stvari da ih se ne može objasniti dovoljno jednostavno da bi ih čovjek razumio. Naravno, ako to tako definiramo, tada nećemo nikad otkriti čitavu jednu klasu složenih problema i zakona koji možebitno postoje oko nas.
S druge strane, imamo sasvim dovoljno toga oko nas što možemo spoznati dosta dobro na našoj razini, ali nam se često ne da ili smo lijeni. :)
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 7:32 pm

@MoW.....Tacno, ne znamo koliko toga postoji da je van naseg poimanja
A apsolutno se slazem sa ovom tvojom zadnjom recenicom
Strasno je koliko danas ljudi zivi u nekom inertnom stanju, u nekoj zivotnoj rutini, povodeci se za vecinom i nerazmisljajuci svojom glavom ni van nekih svojih ustaljenih,davno formiranih dojmova.
Nekako mi zao tih ljudi....ne znaju i ne zele znati koliko ima bogatstva oko njih koji mogu spoznati i obogatiti svoje bice
Zapnu rano u jednu rutinu i ona se vrti i vrti do kraja....
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 7:42 pm

... da, i onda dođu do kraja konačno. I onda šta se događa?
Onda vide da su previše vremena potrošili na rutinu. Vrijeme koje su mogli potrošiti na bilo šta drugo.
U jednu ruku, smrt im je dobrodošla, jer da je nema, onda bi bili osuđeni na isprazan život dovijeka.
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 7:57 pm

.....eh ali postoji toliko ljudi kojima je jednostavno nemoguce objasniti da im je zivot prazan...da nije poenta zivota da jedes, pijes,radis, sexas se, razmnozis, supljas po kaficima...itd
A i ne znam koliko vrijedi truditi se da im se nesto drugacije objasni?
Mozda je ipak bolje ostaviti ih da rade kako misle da im je najbolje....pa imati ce kada i da se kaju kada im dodje vrijeme za to....a mozda i nece? confused
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 8:28 pm

SolarWind je napisao/la:
.....eh ali postoji toliko ljudi kojima je jednostavno nemoguce objasniti da im je zivot prazan...da nije poenta zivota da jedes, pijes,radis, sexas se, razmnozis, supljas po kaficima...itd
A i ne znam koliko vrijedi truditi se da im se nesto drugacije objasni?
Mozda je ipak bolje ostaviti ih da rade kako misle da im je najbolje....pa imati ce kada i da se kaju kada im dodje vrijeme za to....a mozda i nece? confused

Mislim da se svakome isplati pomoći, barem mu savjetovati da to što radi nije ispravno. Da se treba promijeniti. Da treba početi istraživati i radovati se novim saznanjima. Trebamo iskoristiti taj dar koji nam je dan, dar života, da poslije, na nekom drugom mjestu, imamo pokazati da smo živjeli kao pošteni i svestrani ljudi.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 8:38 pm

SolarWind je napisao/la:
.....eh ali postoji toliko ljudi kojima je jednostavno nemoguce objasniti da im je zivot prazan...da nije poenta zivota da jedes, pijes,radis, sexas se, razmnozis, supljas po kaficima...itd
A i ne znam koliko vrijedi truditi se da im se nesto drugacije objasni?
Mozda je ipak bolje ostaviti ih da rade kako misle da im je najbolje....pa imati ce kada i da se kaju kada im dodje vrijeme za to....a mozda i nece? confused
Ja se pitam zašto je to tako, da li ti ljudi nisu iskusili ništa više ili jednostavno «nemaju vremena» za ništa više ili možda misle da tako mora biti pa to niti ne žele promijeniti.

@solarwind dobro došla na forum, zanimljiv nick i avatar :)

@MoW slažem se s tobom treba pokazati da postoji nešto više, pa možda netko od tih i odluči iskusiti i nešto od toga :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:16 pm

@Solar...mislim da kuzim sto hoces reci sa ovim 'ima li smisla objasnjavati'... Ljudi cesto imaju stavove, a imaju i ego. Cak ako i sami pokontaju da nisu u pravu cesto to ne zele priznati i radije se drze onog prvotnog i krivog nego da priznaju gresku. To je definitivno zalosno ali i cesto. Jos je jedna stvar jednako porazavajuca. Ljudi vole mislit da sve znaju, da im je sve jasno tj. da su u zivotu prosli 'sve'. Naravno onda 'znaju' i sto je najbolje za sve oko sebe. I onda se slazem...takvima se tesko suprostavit nekom novom informacijom. Ipak, vjerujem da nije promasaj kazati unatoc tome sto rijec nece biti uvazena. Zivot se obicno pobrine za to. Iskustvo je nezamjenjivo. Nijedna rijec ne moze docarati ono sto dozivimo. Ponekad, ako netko na koncu i dozivi nesto sto ga prisili da vidi stvari na drugaciji nacin mozda ga 'natjera' i da mu prosvjetli kako mu je to vec netko jednom govorio i kako je cuo i za neka druga razmisljanja, drugacija od njegovih vlastitih, pa da bi mozda moglo biti istine i u njima i da mozda, samo mozda, nije najpamentniji na svijetu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:21 pm

@Alpha Slažem se. Ego je veliki problem prilikom spoznaje i usvajanja nečega što nam drugi govori. Međutim, ego nestaje u trenutku smrti, i onda tek vidimo stvarnu sliku. Nepatvorenu. Onakvu kakva jest. I onda razumijemo. No onda je prekasno to promijeniti jer je taj život prošao. Moramo ponovno prolaziti lekciju. A to usporava.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:23 pm

MoW, ma odakle ti to sad? :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:25 pm

@MoW...U biti bih rekla da se nakon rjesavanja fizickog tijela svijest nesmetano dize na takvu razinu da poima ono sto nije bilo u stanju dok se boravilo u samom tijelu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:26 pm

Legionar je napisao/la:
MoW, ma odakle ti to sad? :)

Kako odakle mi što to sad? Ne razumijem. :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:29 pm

Alpha je napisao/la:
@MoW...U biti bih rekla da se nakon rjesavanja fizickog tijela svijest nesmetano dize na takvu razinu da poima ono sto nije bilo u stanju dok se boravilo u samom tijelu.

Šta misliš, je li možemo nešto više spoznati na toj razini postojanja samo radi nje same kao više razine, ili je to zato što nam je ego ugušen, pa smo koncentriraniji i ne smetaju nas više sitnice? :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:32 pm

Po mojem mišljenju, ta razina upravo jeste, međuostalom, viša iz danog razloga :P
Ma dobio sam odgovor na pitanje :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:45 pm

@MoW...ne bih rekla da je Ego ugusen vec smo oslobodjeni od njega tj. od onog Ega koje nam nosi fizicko tijelo. Znas kako se kaze da je tijelo slabo. E pa ne kaze se to uzalud miga Dakle, kada eliminiramo slabosti tijela dobijemo puno jasniju sliku :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitimečet lip 17, 2010 11:59 pm

Tako je. Dakle, jednom kad shvatimo lekciju, onda napredujemo. Kao duša spoznamo više. Dakle, Ego je jedini krivac zašto ne možemo nešto spoznati. Nije stvar u tome da imamo fizička ograničenja na ovom stupnju per se, imamo ograničenja Ega zato što moramo ovdje živjeti i preživjeti, a za to nam treba barem neki Ego.
Čim ga se oslobodimo, sposobni smo samo za jasnije gledanje na ono što je bilo dotad. No to nipošto ne znači da smo napredovali. Za napredovanje je nužno da ne ponavljamo pogreške nego da se oslobodimo i da istražujemo i da pomažemo drugima. Nakon nekog vremena nemamo niti potrebu više ovdje dolaziti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





bojite li se smrti? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: bojite li se smrti?   bojite li se smrti? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
bojite li se smrti?
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Bojite li se LHC-a?
» bojite li se?
» cega se bojite?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: