Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimepon kol 25, 2008 9:09 am

Sigmund Freud je napisao/la:
kako je uopce nastao taj stereotip sa vjesticama i metlama ?

Davno prije nastanka kršćanstva, kada su ljudi još vjerovali i poštivali Bogove prirode (Bogu lova i Božici koja je bila zadužena za plodnost, pa tako i za plodnost njiva), ljudi su uzimali vile i metle i skakali bi na njima da "pokažu" usjevima koliko visoko trebaju narasti. To spada pod dio "suosjećajne magije".
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 3:41 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Kakva je svrha biti vještica,kome služite?.Kako se spašavate,kako zaslužujete raj.Ko vam oprašta grijehe?

Pa nije to kršćanska religija da se služiš terminima Raj i oprost grijeha :) Imaš dosta o Wicci na početku teme, ako se ne varam.


Znači ako nije krćanska religija nemaju potrebu za spašavanjem,svak je čovjek griješan,pa me zanima kako se iskupljuju za grijehe,neko prizna da je vještica i još se nahvali o tome i ljudi prihvate to tek tako.neko kaze da je kršćanin da vjeruje u isusa bude izvrijeđan i iz napadan,svaki dan to gledam oko sebe,
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:03 pm

Saroman je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Kakva je svrha biti vještica,kome služite?.Kako se spašavate,kako zaslužujete raj.Ko vam oprašta grijehe?

Pa nije to kršćanska religija da se služiš terminima Raj i oprost grijeha :) Imaš dosta o Wicci na početku teme, ako se ne varam.


Znači ako nije krćanska religija nemaju potrebu za spašavanjem,svak je čovjek griješan,pa me zanima kako se iskupljuju za grijehe,neko prizna da je vještica i još se nahvali o tome i ljudi prihvate to tek tako.neko kaze da je kršćanin da vjeruje u isusa bude izvrijeđan i iz napadan,svaki dan to gledam oko sebe,
Mozda je problem u tome sto "zatucani krscani" jel imamo ga i na forum ( dragi nas Marko ) ne priznaju niti jednu drugu vijeru nego sve smatraju sotonistima. A druge vjere, zar su one manje vrijedne od ostalih ? Kako znamo da je bas nasa vjera ona prava i ispravna a druge nisu ???
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:07 pm

Ma daj ,vještice kakva religija,cilj im je služiti sotoni,ma kako god oni se predstavljali.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:10 pm

daz
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:19 pm

Saroman je napisao/la:
Ma daj ,vještice kakva religija,cilj im je služiti sotoni,ma kako god oni se predstavljali.


lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina lol lol lol lol lol lol rofl2 rofl2 rofl2 rofl2 rofl2 rofl2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 10:26 pm

Saroman je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Kakva je svrha biti vještica,kome služite?.Kako se spašavate,kako zaslužujete raj.Ko vam oprašta grijehe?
Pa nije to kršćanska religija da se služiš terminima Raj i oprost grijeha :) Imaš dosta o Wicci na početku teme, ako se ne varam.
Znači ako nije krćanska religija nemaju potrebu za spašavanjem,svak je čovjek griješan,pa me zanima kako se iskupljuju za grijehe,neko prizna da je vještica i još se nahvali o tome i ljudi prihvate to tek tako.neko kaze da je kršćanin da vjeruje u isusa bude izvrijeđan i iz napadan,svaki dan to gledam oko sebe,
Imam par pitanja i komentara koji se najvise odnose na boldani tekst pa...
Kakva je svrha biti covjek? Kakva je svrha biti vjernik? Kakva je svrha biti ateist?
Valjda svatko ima neki svoj put koji ga ispunjava i zadovoljava...ili je samo jedan put ispravan? ...ocito tvoj gica
Kome sluze ateisti? I kakvo je to pitanje uopce? Ti si odgojen da si svakako neciji rob? Da svakako nekog sluzis? Pa ako nema nikog onda izmislis sam nekog kome ces se klanjat? I onda je to legitimno i onda tako moraju svi? suspect
Raj? Sto je Raj? To je neka tvoja definicija neceg...ili mislis da je to 100% tako kako ti vjerujes? Smatras da je ono u sto ti vjerujes definitivno, ispravno i apsolutno tocno? Kako pretenciozno, moram reci kava
Grijehe? Koje grijehe? Istocni grijeh? Ne smatras da se covjek moze sam sa sobom pokajati ako spozna da je pogrijesio? Da pokusa popravit sto je pogrijesio? Da time ne nauci nesto i trudi se biti bolja osoba? Tebi treba netko da ti kaze da su ti grijesi oprosteni? Tko? Mogu ja? Jer ja puno bolje znam tvoje grijehe, tvoju dusu i tvoju savjest...ja cu definitvno tebi puno bolje oprostit grijehe nego ces ti sam sebi...ja cu sigurno bolje od tebe samog znati koliko tebe tisti tvoj grijeh i cim ti kazem da ti je oprosteno sav teret ce nestati... Da, to je pravi nacin...ipovjedi nekom svoje grijehe i neka ti ih taj netko oprosti u ime Boga (OMG!) i ti onda izijdi iz crkve ne osvrcuci se vise jer teret ti je oprosten, iza tebe je...i vise se ne moras obracati na njega, uciti iz njega i mozda cak i nauciti nesto... Je, to zvuci kao pravi nacin... Samo naprijed conf1

Rekla sam ti kako se nosimo sa grijesima...sami sa sobom, svojom savjescu i Bogom koji nije bog osvete...i jos nesto...to mogu reci za sebe...jako tesko...eto kako...jako tesko si oprastam svoje grijehe...puno lakse oprastam tudje...nepravdu koja je napravljena meni... I znas, ne zalim da bude lako...jer kad je tesko i kad se boris sa sobom onda najvise ucis i o sebi i o drugima i o Bogu...

Ma tko to prizna da je vjestica i sve super? Ovdje na forumu? Jel ti palo na pamet da su neki upravo pronasli ovaj forum jer zele razgovarati s nekim, a u svojoj okolini to nikako ne mogu?
I sto ti to znaci da kad se netko izjasni kao katolik i krscanin bude iznapadan??? U kojoj drzavi? Hrvatskoj? Jeah, right gica
Ili opet mislis na forum? Hmmm...mora da mislis na forum... To ti mislis na Marka i kako ga napadamo, jel tako zubi ...kao prvo ne napadamo ga vec trazimo odgovore kada je vec dosao s namjerom da nas prosvjetli na nesto sto mi ne razumjemo...a ocito ni on jer se saplece i upada sam sebi u usta... I ti to kao ne kuzis, jel? Ne kuzis da se mi zapravo 'bunimo' protiv nametanja i svojevolje i krutosti i nerazumijevanja i netolerancije? Ti to ne kuzis kao? Ti si zalijepo etiketu na njega kao katolika i mi ga proganjamo jer je on ta etiketa? Daj molim te... totalno ti ne vjerujem da to zbilja mislis... 8)

Saroman je napisao/la:
Ma daj ,vještice kakva religija,cilj im je služiti sotoni,ma kako god oni se predstavljali.

A kako ti znas sto je cilj? I od kud ti pravo pricat o necem o cem pojma nemas? To mi je naprosto fantasticno. Jesi ti mozda angaziran na nasoj politickoj sceni? Naime, i oni baljezgaju o stvarima o kojima pojma nemaju...zato nam je supeeer u drzavi gica

Btw, sotona ne postoji...kao ni baba roga gica
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:14 am

Alpha je napisao/la:


Btw, sotona ne postoji...kao ni baba roga gica

ali to mu je i cilj , tako zavesti ljude da misle da ne postoji i onda vreba iz mraka evil zavodi te i tjera da slusas R.E.M. , gledas teletabise i slicne đavolje proizvode

a baba roga ... mogu ti dat adresu di da ju trazis face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:45 am

lolcina ...on je od citavog ovog romana od posta uzeo jednu recenicu...i to koju zubi

Da, da, zavodi nas i navodi i nismo mi krivi...djavo je...nema to veze s nama...odgovornost, sto je to? :P

A poznas Baba Rogu? Pozovi ju na Forum...da nam malo pojasni neka pitanja ceka
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:05 pm

Alfa, sad bi ti mogla dobiti post u kojem ćeš pročitati kako ti nekoga napadaš...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:08 pm

Alpha je napisao/la:
A poznas Baba Rogu? Pozovi ju na Forum...da nam malo pojasni neka pitanja ceka
strah

cerek
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:13 pm

wicca - WICCA - Page 3 Wiccanrede
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:21 pm

Freya je napisao/la:
Alfa, sad bi ti mogla dobiti post u kojem ćeš pročitati kako ti nekoga napadaš...

Razlikica jedna...mala ali krucijalna...ja bih rekla da branim...on napada, ja branim...
Isus je mozda rekao da okrenemo drugi obraz ali Saromon je do sada u nekoliko navrata imao postove provocirajuceg sadrzaja i na Misterijama...i meni se vise ne da sutjeti i pustati da netko 'pljuje' tek tako...

Smatram da je s ovim na Wicci definitivno pretjerao...jesi ti procitala sto je rekao?
Da ne smatram da je Saroman osoba koja moze sagledati stvari i drugacije od ovog kako ih gleda ne bih se ni trudila odgovarati (ma kako agresivan post bio)...

---

Ako smatrate da je moj post neprimjeren i nezasluzen ja cu ga pobrisati, nema problema...ali i dalje smatram da ne nenapadam vec branim...pa sad...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:24 pm

Ja sam za Alfu lovely
Nema brisanja postova kava
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:25 pm

Alpha je napisao/la:
Freya je napisao/la:
Alfa, sad bi ti mogla dobiti post u kojem ćeš pročitati kako ti nekoga napadaš...

Razlikica jedna...mala ali krucijalna...ja bih rekla da branim...on napada, ja branim...
Isus je mozda rekao da okrenemo drugi obraz ali Saromon je do sada u nekoliko navrata imao postove provocirajuceg sadrzaja i na Misterijama...i meni se vise ne da sutjeti i pustati da netko 'pljuje' tek tako...

Smatram da je s ovim na Wicci definitivno pretjerao...jesi ti procitala sto je rekao?
Da ne smatram da je Saroman osoba koja moze sagledati stvari i drugacije od ovog kako ih gleda ne bih se ni trudila odgovarati (ma kako agresivan post bio)...

---

Ako smatrate da je moj post neprimjeren i nezasluzen ja cu ga pobrisati, nema problema...ali i dalje smatram da ne nenapadam vec branim...pa sad...

Nisam to rekla ja, nego i obrana sa činjenicama, nekima izgleda kao napad, jer više ne znaju što bi, pa kao napad strašni...
Po meni, nema potrebe za brisanjem!!!! lovely
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:27 pm

Nekada je napad najbolja oprana mudri kava gica
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:36 pm

U tome je bila moja poanta... zivili
[Vrh] Go down
Gost
Gost




wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesub kol 30, 2008 5:13 pm

wicca - WICCA - Page 3 WICCA-4
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimepet svi 22, 2009 1:35 am

vidim da nitko nije pisao o trostrukoj Božici pa sam ja odlučila nešto napisati o njoj:

Štovanje Božice Majke predstavljeno je kroz tri aspekta njezina života: od mlade djevojke, potom majčinske figure, do ružne, ali mudre starice, a koji pak predstavljaju izmjenu godišnjih doba u prirodi i njene procese. i ona se slave u glavnim svetkovinama:
U Wicci se slavi osam glavnih praznika, Sabata; Samhain (31.10.), Beltane (1.5.), Imbolc (2.2.), Lammas (1.8.)
ponekad se simbolizira kao mjesec i sunce.
wicca - WICCA - Page 3 3goddesses

nju su štovali i kelti - čija su vjerovanja bila temelje za modernu Wiccu
njezina oznaka je bila ovakva:
wicca - WICCA - Page 3 Celtictriplesymbol
predstavlja još i spiralu života kojoj svaki krak ima svoje značenje: Život, smri i ponovno rođenje
( Wiccani vjeruju u reinkarnaciju iako je to osobni odabir pošto večina wiccaana radi sama)
dok se interpretira kao i majka i djete na putu života

i kao bi to wiccani rekli: Blagoslovljeni! :)


Zadnja promjena: Gea; pet lip 26, 2009 6:22 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:38 pm

ajme zakon izgleda ova slika Gea :D
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesub svi 23, 2009 10:53 pm

@Gea, vidim da puno proučavaš Wicca-u. Jesi li ti wiccanica?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimesub svi 23, 2009 11:08 pm

@Vještica, znam da te dugo nema na forumu, no kada svratiš bilo bi mi drago da odgovoriš na neka pitanja koja su postavljena na ovoj temi (i zanemariš nečije predrasude dok ih budeš čitala).

Što to znači pisanje svoje ''Knjige Sjenki''?
Kako se pišu, tj. izmišljaju svoje čarolije?
Može li vješticom postati svatko ili se za to treba imati posebne predispozicije iliti 'dar'?

Pozdrav! :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimepon svi 25, 2009 11:05 pm

da proučavam wiccu, ne mogu još reći da jesam wiccanica jer nemam toliko iskustva, u biti još uvijek se zabavljam proučavanjem

knjiga sjenki je jedna vrsta vještićjeg dnevnika, ja osobno sam je počela pisati prije 2-3 godine

sva magija dolazi iz "nutra" i sve čarolije koje se nađu na internetu i knjigama bi trebale biti samo smjernice, jer one nisu napisane za vas nego za vješticu koja ih je pisala
postupak pisanja čarolije je sljedeći -1 razmisliš što želiš postići s njom i da li je tu potrebna magija
2 proučavaš više o toj temi - u kojem danu u tjednu, koja je pozicija mjeseca, boja svijeća, itd.
3 pročistiš prostor dimom od tamjana
4 meditiraš nad knjigom - sabireš misli imajući na umu ono što želiš i počnes s zapisivanjem

svatko može postati wiccanom, to je bar lagano jer je to religija koja nema baš određene granice, u biti ona se temelji na slušanju prirode i ekologiji, jer svatko ima dar magije bitno ga je samo izvuči na vidjelo ili prepoznati ga :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:02 am

slazem se sa svim pravilima osim sa 13-im jer za mene postoji samo jedan Bog i Majka priroda :D dal mogu svejedno prakticirati? :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:15 am

magijom? naravno :)

bitna je samo vjera i pravila :) kao Čini što hoćeš, ali ne naudi drugima.

ja osobno vjerujem u Boginju i njezinog muža, ali to sam ja :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





wicca - WICCA - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   wicca - WICCA - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 3 / 35.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: