Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimepon pro 20, 2010 6:37 pm

I kakav je tvoj odnos prema religiji,i da li je to uopste bitno za "vas"?
[Vrh] Go down
sQue
Stanica
sQue


Male
Cancer Snake
Broj postova : 15
Age : 34
Location : Belegrade
Registration date : 14.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 21, 2010 12:41 am

Trans...tesko je za objasniti ali pokusacu :)

Trans je psihicko stanje obelezeno promenama ritma disanja, krvnog pritiska, osetljivosti na bol itd. Tokom transa, osoba gubi dodir sa stvarnoscu i vise je u nesvesti nego sto je svjesna.

Duboki trans, uvodi nas u podsvjesni dio uma, koji mozemo kontrolisati kako hocemo.
Da bi napredovao, moras vjezbati najmanje po pola sata dnevno. Vjezbe su dole navedene. :)

Ono sto bi trebao da uradis jeste da si obezbjedis mirno okruzenje. Znaci mora biti sve tiho, i obicno se koristi neka spora muzika da te opusti. Nikako nesto jako tipa techno, metal, rock, rap ili tako to. Pokusaj sa etno muzikom (enigma, epica,...).

Vazno je da se dobro uvjezba tehnika 'udisanja bjele svjetlosti'. Pri udisanju vizualizuj da ti bjela svjetlost ulazi kroz teme glave i polako se spusta kroz cijelo tijelo. Ono sto je bitno da se tehnika sastoji iz 3 uzdisaja i izdisaja po minutu. Ova tehnika nas oslobadja svih negativnosti.

Ulazak u Trans:

1. Udobno se smjesti i sjedi. (Preporucuje se da sjednes u stavu za meditaciju.)
2. Disanje - Udahni(izbroji do 7) ->Izdahni (broji do 7). Radi ovo sve dok se ne opustis u potpunosti.
3. Udji u kanal - Potrebno je da zamislis kako radis nesto i kako dolazis do svjetlosti. Najcesce se koristi vizualizacija silaska ljestvica kroz mrak. Zamisli da silazis ljestvicama kroz mrak i ides ka nekoj svjetlosti. Nemoj vizualizovati ljestve, samo pokusaj da dodjes do tog osjecaja silaska.
*Na izdisaju, osjećaj da silaziš korak ili dva prema dolje. Na udisaju, osjećaj da se mirno držis za ljestve.
4. Sada, samo se pusti ljestve i padaj unazad. Ako ti se zavrti ili se dizorijentiraš, samo usmeri svoju pažnju na prednji dio svoga tijela, i prestat će. Ovaj efekt mentalnog pada, kad se kombinira sa dubokom relaksacijom i mentalnom mirnoćom, će te uvesti u stanje transa.

Potreban je taj mentalni pad u tvom umu. To mjenja aktivnost mozdanih valova sa budnog stajna (Beta) u stanje spavajna (Alfa) ili stanja dubokog sna (Tetha). Kad mozdani valovi dosegnu Alfa stanje, uci ces u trans. Kad dobijes osjecaj tezine, prekini vjezbu mentalnog pada. Ako ti se ne svidaju ljestve,
zamisli da si u liftu (dizalu), osjeti da padas dok izdises, i da mirujes dok uzdises. Ili zamisli da si pero, osjeti da polako padas na izdisaju i stojis na udisaju. Potreban je efekt mentalnog pada da smanji aktivnost mozdanih valova.

5. Nastavi to raditi dokle god je potrebno. Vrijeme, potrebno da se uđe u trans, varira - ovisno o osobnom iskustvu duboke relaksacije i mentalne mirnoće

Osjecaj transa je: Sve je tise i osjećas se kao da si u puno vecem prostoru. Osjete se vibracije u tijelu - trnca.
Sve se cini drugačije, osjeti se promjena atmosfere a bilo koji ostar zvuk, u transu je jako bolan.


6. Da bi izašao iz stanja transa:
Koncentriraj se na micanje nožnih ili ručnih prstiju. Kad možes pomaknuti prste, razgibaj šake, pomakni ruke, protresi glavom, itd. Pokreni tijelo; ustani i šetaj par minuta.






[Vrh] Go down
sQue
Stanica
sQue


Male
Cancer Snake
Broj postova : 15
Age : 34
Location : Belegrade
Registration date : 14.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 21, 2010 12:47 am

Sada tvoja pitanja. :)

1. Imas dodir sa stvarnim svjetom, ali si u nesvjesti. Svaki osjecaj, promena atmosfere sa spoljasnje strane ce se osjetiti.

2. Ima vise nacina. Koriste se razne smese biljaka pa se to pali i udisu se dimovi koji dovode do opustanja. Najprakticniji i najsigurniji nacin je ovaj sto sam naveo u postu iznad.

3. Cilj zavisi od osobe. Najcesce je to pokusaj kontrolisanja svog uma.

4. Stvari mogu izmaci kontroli sto se cesto desava kod neiskusnih ljudi. Potrebno je mnogo iskustva i vezbe da bi sve proslo ok. Cak i kada osoba ima iskustvo, sanse da se ne probudi iz transa su od 3-10%.

Poslednje pitanje nisam najbolje razumeo.
Moj odnos prema wicci i generalno paganizmu. Pa isti je kao odnos svih drugih vernika. :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 21, 2010 4:04 pm

@ sque...Hvala ti puno stvarno...Super je sto mozes o ovim stvarima pricati ne iz knjiga vec iz sopstvenog iskustva. ides Shvatio sam dosta toga,a ustvari i iz licnog iskustva sve ovo mi predstvalja,kako i ti kazes,svjesno upadanje u podsvjest,u potisnute misli,strahove,zelje i stanja...Svasta sam i ja dozivljavao u tim stanjima.

Da li ti znas nekoga ko se nije uspio "probuditi" iz tog stanja? Jeli uopste moguce da neko ostane zarobljen u transu? Ja nekako mislim da nije,pa te pitam jesi li ti to vidio kod nekoga.

Uglavnom da li su ovo simptomi(fizicki ) upadanja u trans:

1.Osjecas vibracije po cjelom tjelu,od prstiju do glave.Srce brze kuca,puls raste.Osjecas da cjeli goris od energije.Desi se i da ti ruka ili noga ili cak i glava trzne u nekom smjeru.Punis se raznoraznim hormonima tipa adrenalin,kao da se pripremas za odbranu ili napad...

2.Oci.Oci se mrdaju,vrludaju tamo vamo,pogotovo kad vizueliziras.Osjecas pritisak,vibracije i malo grcenje izmedju i iza ociju.Osjetis raznorazne grceve po tjelu,u zavisnosti od cega vizueliziras i u kojem stepenu.

3.Dobijas ne erekciju polnog organa,nego vise nekakvo grcenje u korjenu penisa i testisa.Pritisak i vibracije.

Naravno da je ovo sve tesko za izdrzati i treba biti spreman,iskusaan i iztreniran za to....

Ono za religiju sam pitao u vezi tvog odnosa prema religiji i duhovnosti,a ne prema wicci i paganizmu.Mada sam to bezveze pitao cisto da se razbiju predrasude prema "vjesticama i vjestcima"..... hug
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 22, 2010 12:48 am

Sretno Yule moja draga braćo i sestre po vjeri i srcu hug

WICCA - Page 23 Yule%20Goddess%20Leotti%2008

Danas je dan rađanje Boga. Najkraći dan u godini i od danas svjetlo koje predstavlja Bog će više sjati . Još jedan kug života prirode je simbolično počeo ovim blagdanom.

Bijele svijeće koje predstavljaju novo rođenog Boga, za žrtvu se pridonose kolači i slastice koji su simbol ovog blagdana ^^ i crveno slatkasto vino.

Ove gosdine se taj dan poklopio s punim mjesecom i mjesečevom pomračinom što se nije dogodilo zadnjih 300 godina.

zivili

Blessed be )O(

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
sQue
Stanica
sQue


Male
Cancer Snake
Broj postova : 15
Age : 34
Location : Belegrade
Registration date : 14.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 22, 2010 2:40 pm

@primitive
Da to su simptomi. :)

Sretno Yule...Blessed Be! )O(
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 22, 2010 2:47 pm

@ sque....Da,tacnije to su sve simptomi REM faze sanjanja ili ti paradoksalnog sanjanja...

Nisi mi odgovorio da li znas nekoga da se nije uspio probuditi iz transa? Pozdrav
[Vrh] Go down
sQue
Stanica
sQue


Male
Cancer Snake
Broj postova : 15
Age : 34
Location : Belegrade
Registration date : 14.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 22, 2010 3:09 pm

Da...izvini nisam video pitanje.
Ne znam nikoga, ali cuo sam dosta prica o tome. Trans moze dovesti do komiranog stanja, a i moze dovesti do trajnih posledica dezorjenitisanosti u prostoru i vremenu.

Nadam se da si sada zadovoljan x)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 3:55 am

@ Sque....Mozes li mi dati nekakav savjet da kad dodjem do one granice san/java kako da odrzim svjest u tome stanju? Posto se skroz iskljucim i onda dodjem tacno do granice da pocnem sanjati ono nesto sto sam upravo vizuelizirao,te u tom trenu kao da osjecam da padam u trans ili san ili sta vec,ali me onda mali strah vrati nazad?

Pozdrav..
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:17 pm

hug Green (imaš prekrasan nick) nemoj se obazirati na njih, oni samo žele izazvati pozornost i prenemagati se vjerom i to na vrlo nugodan način tako da će nači nekog i vrijeđati ga... pitanje je koliko oni znaju o vjeri koju ovdje propovjedaju.. obično ljudi koji puno laju i ne znaju previše miga
ne razumiju riječ tolerancija .. mogli bi pročitati u riječniku što znači kava

Nego vratimo se na pravu temu ovdje a to je Wicca :)

SVIJEĆE U MAGIJI

Vatra je "otkrivena" prije oko 50.000 godina. Svijećama su se širom Starog svijeta obasjavali hramovi bogova. Danas se svijeća koristi ne samo u crkvama, već i u svim mogućim prilikama. Svečani stol se ne može zamisliti bez upaljenje svijeće, odavanje počasti umrlima je upravo čin paljenja svijeća, da bi se pojačala moć kuhanja čaja pali se svijeća, a da ne govorimo da nema onog magijskog rituala koji je bez svijeće. Svijeća je sastavljena od četiri elementa: vode, zraka, vatre i duha. Aura koja nastaje oko plamena svijeće je vječnost. Kada zapalite svijeću, opustite se i promatrajte šta vam poručuje:

1. Jak plamen: govori da je osoba koja je upalila jaka u istrajanju svojih zamisli i želja.

2. Slab plamen: govori da vaša podsvijest negira vaše svjesne radnje.

3. Isprekidan plamen: govori da je u vama kaos, sukob svega što radite.

4. Plamen sa bojom: govori da ste doživjeli savršenstvo svoga bića.

Veoma je važno kuda se okreće plamen. Kada gasimo svijeću
važno je da dim ode gore, jer to je znak da odlaze vaši problemi.

Ako dim skreće onda ti problemi nisu rješeni. Kretanje dima prema istoku znači da nemate strpljenja i da ste pretrpani kojekakvim mislima. Kretanje prema zapadu govori da treba da prikočite u vašim nakanama i radnjama. Kretanje prema sjeveru govori da se premalo trudite oko svog problema. Kretanje prema jugu govori o sigurnom uspjehu vaših radnji i zamisli. Kada se koristi svijeća u posebnim prilikama nekih slavlja kao što je Božić veoma je važno gledati kuda plamen ide, te kada se gasi kuda dim ide. Jer ako plamen stalno prati neku osobu koja se nalazi za stolom, a pogotovo kada i dim nakon gašenja krene prema njoj znak je velike tragedije. Obilježena osoba može doživjeti nesreću, bolest pa čak i smrt. Kada se pale svijeće bez obzira kakva im je namjena nikada se ne smiju paliti unatraške jer to donosi nesreću osobi koja to radi.

Boje svijeća su veoma važne jer one pojačavaju magijsko dejstvo.

Bijela svijeća zamjenjuje sve svijeće tokom bilo kog rituala.

Crna boja svijeće upotrebljava se kada se rješavaju velike misterije.

Smeđa svijeća se uglavnom upotrebljava kada se žele povećati materijalna dobra.

Siva svijeća se smatra da neutralizira zlo.

Plava svijeća pomaže lakšem ostvarenju unutarnjeg mira.
Žuta svijeća popravlja raspoloženja.

Zlatna boja svijeće privlači moć i novac.

Crvena svijeća pojačava dejstvo seksualnog čina i žestinu u ljubavi.

Ljubičasta boja svijeće uništava ljutnju i bijes.

Narandžasta boja svijeće izaziva zabavu.

Zelena boja pomaže u magijskim ritualima za plodnost.

Purpurna svijeća donosi izlječenje.

Ja volim koristiti svijeće u svemu što mi treba malo duhovne potpore :) najviše kod učenja i ponavljanja za ispit... točno kada nešto zapnem plamen promjeni smjer.. ili kad pitam da li znam svijeća se zgasi xD

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:30 pm

Hvala Gea. ljubi
Post o svijećama je zanimljiv, moram proć kroz cijelih ovih 40ak stranica teme, nisam vidla da li si pisala o meditaciji sa svijećama ili o njihovom korištenju u ispunjivanju željenog cilja.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:36 pm

Nisam pisala ^^ probala sam krenuti s osnovama.. pa umjesto na forum sam ih zapisala u knjigu .. tako što god je preskočeno možeš pitati, ima dosta onih koji će ti znati odgovoriti :)
ali ako te zanima mogu nači malo o tome :) mislim ja sve što pročitam prilagodim sebi da mi ne bude strano, jer to je bit magije, pa ne bi objašnjavala svoj način da se ispostavi da tako mora biti...
magija mora biti iz srca ^^ ovo ostalo su samo univerzalne upute

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:37 pm

Ja moram priznati da sam i ja bio pun predrasuda prema vjesticama i slicno,ali srecom imam osobinu da brzo promjenim misljenje i ispravim gresku....Ako su sve vjestice kao Green treba im dati da vladaju drzavom...Pozdrav
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:42 pm

Jelda da je uvjerljiva? evil

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:44 pm

Bogme jest 5
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 9:52 pm

Super Gea, pogledat ću i ja. Već dulje vrijeme sam to što jesam (ili oduvijek) i znam dosta stvari ili bar MISLIM da znam, hehe, no volim slušati tuđa iskustva ideje i slično. Zato se slažem s ovim što si rekla da magija dolazi iz srca, zar postoji ona koja ne dolazi? :)
Dječaci hvala na lijepim riječima, moram bježat sad, prijateljica jedna slavi dvadeset i previše godina i nekako mislim da večeras s još više ponosa stavljam pentagram oko vrata.

Pusa djevojćicama i pusa dječacima lovely
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 10:13 pm

lovely zabavi se

ima one koja ne dolazi... bar ne iz čitavog srca i ta ti se odbije o glavu.. to je ona proračunata strana mozga koja zakomplicira jer je energija zbunjena.. pošalješ je u jednu stranu ali je srce želi poslati drugdje... pa se zaljepi za najidealniju osobu za to.. a ne onu koju želiš

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 29, 2010 3:47 am

Pa sad malo opet povratak na temu.... :)

ODNOS MUŠKARCA I ŽENE

Vješticama se nazivaju i muški i ženski pripadnici Stare Religije, vrlo rijetko sam se susrela sa ljudima muškog spola koji se nazivaju vještcima ili slično, dapače mnogi to smatraju uvredom. No kako god da se nazivaju, svi cijene, poštuju i šire ljubav pogotovo romantične odnosno erotske prirode.

Muškarac i žena su u potpunosti ravnopravni po pitanju svojih želja, misli, nada, djelovanja, ali ne i sposobnosti. Žena je ta koja rađa novog čovjeka i zbog toga ju ova vjera posebno slavi. Muškarac je taj koji stvara život u njoj, ali i taj koji ju fizički štiti. Ograđujem se u potpunosti od feminizma i šovinizma, želim samo naglasiti da nije sramota biti žena i priznati da si blagoslovljen jer možeš roditi niti je sramota biti muško i štititi svoju ženu i život u njoj. I muško i žensko biće je od iste energije ali različitih osobina, osobina koje se nadopunjavaju i stvaraju predivan suživot.

Vještice nikada, ali baš nikada neće promicati promiskuitetno ponašanje no uvijek će veličati seksualno iskustvo sa svojim partnerom kao uzvišeni akt njihove ljubavi. Mi seksualnu želju ne smatramo primitivnom funkcijom čovjeka kao što je mnogi nazivaju već primarnom kao i onu za hranom i vodom. Seks je nama jako jako bitan. Kroz seks možemo i meditirati, a mnoge vještice svoje orgazme često i posvećuju Bogu i Božici odnosno višoj energiji. O seksu ne pričamo niti rado izmenjujemo detaljna iskustva jer je on nama sveto iskustvo koje je između partnera nas i Bogova.

HANDFASTING
Odnos muškarca i žene u ovoj je religiji svet no kako je nama od tog odnosa svetija ljubav, brak se ne sklapa do smrti nego "dok traje ljubav" i također postoji obred poništenja braka. Koliko god ovo nekima možda čudno zvučalo, da se netko ženi i ostaje u braku dok ljubav traje, izrazito je malo razvoda jer ljudi prije tog koraka dobro razmisle na što se obvezuju jer zajednica braka u Staroj Religiji mnogo je ozbiljnija. Supružnici su ljubavnici, životni partneri i najbolji prijatelji. Smatramo da mogu postojati situacije gdje osječaji oslabe i gdje je daljnji suživot patnja za supružnike, taj suživot je tada besmislen jer ne veliča ono što bi trebao veličati, bezuvjetnu ljubav prema svom partneru. Vještice kada ih partner prestane voljeti nadilaze svoju sebičnost i ego i prihvačaju obred raskida jer tada ni za njih brak više nema smisla.

Partneri se muđusobno poštuju, štite i brinu jedan o drugome i nema muških i ženskih poslova. Ja mijenjam žarulje i pipe isto kao što on pere suđe i kuha. Jedina je moja razlika to što rađam, a njegova što mu je funkcija mene zaštiti kako bih i mogla roditi. Nema pravila tko mora zarađivati više, a tko manje jer financije su zajedničke u potpunosti i sve odluke se donose zajedničkim dogovorom.
Agresija kako muškarca prema ženi ali i žene prema muškarcu u bilo kojem obliku ne postoji obzirom da osobe koje stupaju u ovakav brak prakticiraju Staru Religiju već neko vrijeme i općenito nisu skloni agresiji, ljubomori ili bolesnoj posesivnosti. Žena je slobodna imati muške prijatelje isto kao što je muškarac slobodan imati ženske prijateljice no i jedan i drugi su se obvezali da će životnog partnera imati samo jednog.

Kada vještica sklapa brak sa pripadnikom druge religije obvezuje se u potpunosti poštivati partnerova vjerska uvjerenja i običaje te isto očekuje od njega.


HOMOSEKSUALIZAM

Vještice vjeruju u reinkarnaciju. Homoseksualizam ne osuđujemo niti ga smatramo bolešću ili greškom. Sa znanstvene odnosno strane statistike i vjerojatnosti, ako se reinkarnirate desetak puta koja je vjerojatnost da će te u svakom životu biti istog spola? Malena. Osobe koje gaje romantične osjećaje prema istom spolu smatraju se osobama koje su povezane sa svojim prošlim životom u kojem su taj spol voljele, osjećaji su ostali, a spolni organi se promijenili. Iako homoseksualne zajednice ne mogu donijeti novi život, mi ih poštujemo i cijenimo kao i svaku drugu zajednicu PUNOLJETNIH slobodnih ljudi jer ljubav dva čovjeka nadilazi njihove spolne organe, ona je na emotivnom i energetskom nivou, a ne na fizičkom.


Za sada toliko od mene,
svim dragim vješticama, sa malim zakašnjenjem želim sretan i blagoslovljen Yule.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimesri pro 29, 2010 6:30 pm

Nisam vidjela da je napisan čitavi Rede, pa eto dok se ručak kuha, uzet ću si vremena pa ga natipkati cijeloga.

WICCAN REDE

Bide within the Law you must in perfect Love and perfect Trust.
Live you must and let to live, fairly take and fairly give.

For tread the Circle trice about to keep unwelcome spirits out.
To bind the spell well every time, let the spell be said in rhyme.

Light of eye and soft of touch, speak you little, listen much.
Honor the old ones in deed and name,
may love and light be our guides again.

Deosil go by the waxing moon, chanting out the joyful tune.
Widdershins go when the moon doth wane,
and the werewolf houls by the dread wolfsbane.

When the lady s moon is new, kiss the hand to Her times two
When the moon rides at Her peak then your hearts desire seek.

Heed the North winds mighty gale, lock the door and trim the sail.
When the wind blows from the East, expect the new and set the feast.

When the wind comes from the South, love will kiss you on the mouth.
When the wind whispers from the West, all hearts will find peace and rest.

Nine woods in the Cauldron go, burn them fast and burn them slow.
Birch in the fire goes, to represent what the Lady knows.

Oak in the forest towers with might, in the fire it brings the Gods insight.
Rowan is the tree of power, causing life and magic to flower.

Willows at the waterside stand, ready to help us to the summerland.
Hawthorn is burned to purify, and to draw faerie to your eye.

Hazel- the tree of wisdom and learning, adds its strenght to the bright fire burning.
White are the flowers of apple tree, that bring us fruits and fertility.

Grapes grow upon the vine, giving us both joy and wine.
Fir does mark the evergreen, to represent immortality seen.

Elder is the Ladys tree, burn it not or cursed you ll be.
Four times the MAjor Sabbats mark, in the light and in the dark.

As the old year starst to wane, the new begins it s now Samhain.
When the time for Imbolc shows, watch for flowers through the snows.

When the weel begins to turn, soon the Beltane fires will burn.
As the weel turns to Lamas might, power is brought to magic rite.

Four times the Minor Sabbats fall, use the Sun to mark them all.
When the weel has turned to Yule, light the log the Horned One rules.

In the spring when night equals day, for Ostara to come our way.
When the Sun has reached its height, time for Oak and Holly to fight.

Harvesting comes to one and all, when the Autumn equinox does fall.
Heed the flower, bush and tree, by the Lady blessed you ll be.

Where the rippling waters go, cast a stone the truth you ll know.
When you have and hold a need, harken not to others greed.

With a fool no season spend, or be counted as his friend.
Merry Meet and Merry Part, bright the cheeks and warm the hearth.

Mind the Three-fold Laws you should, three times bad and three times good.
When the wishfortune is enew, wear the star upon your brow.

Be true in love this you must do, unless your love is false to you.

The Eight words the Rede fulfill:
AN YE HARM NONE, DO WHAT YE WILL.

Eto, po tome ja živim.
Ako sam negdje krivo stavila zarez ili su me dugi nokti iznevjerili u gramatici i slično, računam da me druge vještice isprave.
Rede je u rimi jer se u vrijeme kada su se vještice proganjale i palile nije smijelo ostavljati pisani zapis pa se večina stvari prenosila usmenom predajom koja je bila u rimi kako bi se lakše zapamtila jer i sami znate da kad vam netko nešto kaže u rimi da ćete zapamtit. I danas vještice diljem svijeta svoje spellove pišu u rimi na svojim jezicima kako bi im dale snagu i bolje ih zapamtile, ali i kako bi odale počast i slavu onima koji su izgubili svoje živote u progonima.
Pusa svima.
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimečet pro 30, 2010 2:33 pm

Dobro dan svima. Danas donosim filmiće od jednog jako posebnog čovjeka, Raymonda Bucklanda, djevojke s ove teme znaju tko je on, jelda Gea? miga

Sve je ovo jedan film ali je podijeljen na pet dijelova, udobno se smjestite, ne traju dugo, i poslušajte što čovjek ima reći o povijesti vještica i o vješticama danas. Edukativno je i zanimljivo. Uživajte hug










[Vrh] Go down
Crimson-stigmata
Prašina



Male
Virgo Dog
Broj postova : 2
Age : 29
Location : Zadar, Croatia
Registration date : 30.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimečet pro 30, 2010 6:20 pm

Jedno pitanje :D
može li mi tko dati popis Wiccanske literature ... znam za Starhawkov ''The Spiral Dance'' i Ray Bucklandov ''Complete Book of Witchcraft'' to doma imam , ali što još ima xD ?
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimepet pro 31, 2010 12:07 am

Evo ovako, ovo je literatura koju sam pronašla na računalu, ostalo se zagubilo pri promjenama računala kroz godine. Što god te zanima, mogu ti poslati, javi na pm mail pa dobiješ ono što želiš. Nisu ovdje pisane po nikavom redu važnosti već po redu po kojem su mi u računalu.

Eight Sabbats of Witchcraft
By Mike Nichols

Earth, Air, Fire and Water
By Scott Cunningham

Wicca - a guide for solitery practitioner
By Scott Cunningham

The Alexandrian Book of
Shadows
COMPILED BY SEKHET SOPHIA

ARADIA, or the Gospel of the Witches
By Charles G. Leland

Complete book of witchcraft
By Raymond Buckland

THE BASICS OF MAGICK
By K. Amber

The Gardnerian Book of Shadows

THE GOD OF THE WITCHES
By MARGARET ALICE MURRAY

The Witch Cult in Western Europe
By Margaret Alice Murray

Witchcraft Today
By Gerald B. Gardner

THE ENCYCLOPEDIA OF Witches, Witchcraft and Wicca (Third Edition)
By Rosemary Ellen Guiley


[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimened sij 02, 2011 1:29 am

Vrijeme Yula završava i polako počinju pripreme za Imbolc. Kako ste proveli Yule? Jeste li imali kakav obred, jeste li koristili neki stari običaj, kako ste uredili kuću ili stan?
[Vrh] Go down
Crimson-stigmata
Prašina



Male
Virgo Dog
Broj postova : 2
Age : 29
Location : Zadar, Croatia
Registration date : 30.12.2010

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimepon sij 10, 2011 7:58 pm

Eee Green ja sam malo retardiran kad je pitanje maila hhh pa možeš li mi poslati sve osim Bucklanda na mail crimsonstigmata@hotmail.com ?
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitimeuto sij 11, 2011 1:28 am

evo ja sam imala svećani Yule ^^ lijep obred na sljemenu i ujedino sam ušla kao pripravnica u krug i dali su mi da pomognem oko vođenja obreda. Jednstavni obred, jednostavnioji nego napisan u Bucklandu i sve u svemu prekrasan. Malo da iskusim i skupni ritual :) Nije bio toliko starinsi ali dobro, dok učim ne smijem se žaliti za godinu dana ću smjeti uvoditi nove komponente i malo tetralnije vođenje.
U ovom razdoblju sam dosta se preporodila i pobjedila neke strahove i da izbacila jaslice iz kuće xD svi znakovi su se pojavili od pojedene još jedne figurice od mog psa do izravnijeg letenja superglu-a na moj kapak kad sam pokušala popraviti krov

a kuća je okićena kao i za Božić, nema velike razlike pošto u kući ima miksa svega i svačega pa se ništa u biti nije isticalo samo tradicija :) skoro je i ona prekinuta kad je netko rekao da neće biti bora -.-

mene nešto zanima.. u onome što čitam - žrtva hrane i pića bogovima?
ja ne znam zašto sam naučila da je u biti pivo wiccansko piće, nigdje nije baš tako rečeno ali nekako mi se to urezalo i uvijek se čudim da se ipak koristi vino? bar ljudi koje ja znam koriste ga ili je to više zimsko wiccansko piće za rituale

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





WICCA - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 23 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 23 / 35.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29 ... 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: