Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 WICCA

Go down 
+118
web dust
Gospon mirni
Madonna
tinityrannical
Novus ordo seclorum
Kaubojka
amethystal
Viconia
Morveren
Renchylp
Dada289
Velebitkinja
Korplikan
Kahali
dzajic4
MegaMind
Wolf_Moon
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gwydion
CELICNI ALHEMICAR
MoW
mlanie
ammy0123
Lyra
Einar
amenities
zbunjena28
orca
Gt
Rosemary
Foto
*petrunjela*
ania
yuusha
Brusnica4
Chakotay
pashupati
Floridain
Collector604
Sadb
nyx_22
Melkior
Sang Real
Wicco
wanderer
Selena
tinymy
Crimson-stigmata
Skulptura
Green
primitive101
Nemain
sQue
Th_Ea
Icecrowned
Milla
randajad
PurpLady
Solanum
Annabel Lee
MaTT
Vega_1.618
Lithium
ukiss
nina
kirin the wannabe
Isabella
Cinderella
Pohotni Jarac
Dum spiro spero
Athena
hromi
a_imus
Armin od Irima
LAKSMI
Star
Elektro
faith
ThE_IMMORTAL
Gardner
Dragony
Arenaida
maya
Flamezar
schmizzl
morian
Fantom
josip21
biga
seeker
gloria_g
tomi
brle
Rainmaker94
Michael Wittmann
Black_Pearl
Calisto
zvezda
Remke
lilly
Blizzard
Aurora Borealis
Pumpkin
Legionar
Berny_Sinara
Gea
Tutankhamon
Sigmund Freud
Saroman
omen
None
Absynthia
Aleksandar Veliki
malenaivi
Alpha
Svjetloisjena
vjestica
122 posters
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
Autor/icaPoruka
CELICNI ALHEMICAR
Riba
CELICNI ALHEMICAR


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 190
Age : 29
Location : BEOGRAD
Registration date : 20.12.2011

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesri pro 28, 2011 7:43 pm

Zdravo vestice , da li bi mogla da mi posaljes neke linkove na kojima bih mogao naci neke informacije o vesticama i vestica , ali da su tacne posto se ti najbolje razumes u to? cerek molim te
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesri pro 28, 2011 9:04 pm

Lol,Pa oVa Cela Tema Se Bavi Time Pogledaj Malo Sve Ispocetka Pa Ces Shvatiti ^_^ .Imas PAr Knjiga Npr:KNjiga Od Starhawk:Spiralni Ples Je Veoma Poucna I Dobra Knjiga ZA osnove I Sve,Wiccu Istrazujem Vec skoro 2 godine ^_^ tako da mogu da ti pomognem,Ali Ne Nesto Preterano,Posto Jos Uvek I ja Ucim ^_^ 2godine Nisu nista xD D ..Pm: Ako Ti Treba Jos Neka Literatura :))) Hvala Bogu I ova Tema Se Vraca U zivot :D
[Vrh] Go down
CELICNI ALHEMICAR
Riba
CELICNI ALHEMICAR


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 190
Age : 29
Location : BEOGRAD
Registration date : 20.12.2011

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 2:11 am

ukiss hvala ti.Mozes li mi reci jos sta znaci rec wicca?
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 3:43 pm

Wicca- je rec keltskog porekla i znaci MUDROST..Koliko Sam Ja Upucen !^^ :)) Treba Li Josh Nesto ?:)) Geaa Vracaj SE Na temu Podhitno :D xD nedostajes nam :(
[Vrh] Go down
CELICNI ALHEMICAR
Riba
CELICNI ALHEMICAR


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 190
Age : 29
Location : BEOGRAD
Registration date : 20.12.2011

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 5:27 pm

Hvala ti.Ti se dugo bavis ovim, mora da znas mnogo.Ukiss sta te je navelo da se bavis ovim?
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 5:32 pm

Lol,Pa Za Magiju Se Interesujem odkad Sam Gledao Seriju cari prvi Put To Je bilo pre nekoliko godina mozda 5-6 ..I UveK saM Verovao U takve Stvari..Iako Su Mi drugi pricali Da sam Lud,Budala I takve Stvari ;)) Ja sam im govorio Vi Ne Shvatate :) i to je moj svet ^^ :) I Veoma Volim Magiju I Vesticarenje Samo Sto sam dosta u poslednje vreme zapostavio Sve To Zbog Skole Ali Obozavam Zimu I U To Vreme Radim najvise StvarI Vezanih Za mAgiju ...Posalji PorukU Ako Te Zanima nesto vise O ovome Preporucujem ti opet Knjigu Starhawk Spiralni Ples...Imas Na Hrvatskom Jeziku,mnogo je dobra,za osnove i sve,(sadrzaj Meditacije,Vizuelizacije,projekcije,Biljni Talismani Ima mnogo poucnih Stvari ^^ )....:)))) Btw DobroDosao Na Forum :D
[Vrh] Go down
CELICNI ALHEMICAR
Riba
CELICNI ALHEMICAR


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 190
Age : 29
Location : BEOGRAD
Registration date : 20.12.2011

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 5:36 pm

Hvala,hvala.Drago mi je da sam upoznao nekoga sa kim mogu da podelim svoje misljenje o svemu ovome.I meni se isto desavalo da mi ljudi govore da nisam normalan i da zivim u nekim svojim snovima.Hvala za knjigu.Mozes li mi reci da li si uspeo da izvedes neku , kako se to vec zove, caroliju?
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet pro 29, 2011 5:38 pm

Lol,Znao Sam Da Ces TakO nesto Pitati,To Je Jos Uvek Novo Za Mene I iskreno Da ti kazem Nisam Ni Pokusavao..Zato sto Tek Se Upoznajem Sa Svim Ovim 2godine izgleda mnogo ali nije :))..Vise Volim Da Meditiram,Da Uzimam Energiju Da Se Bavim Aurama,Kristalima i volim da skupljam Bilje Tako Da,Cini,Carolije Ne praktikujem i nisam ni pokusavao verovatno cu jednog dana ;D xD
[Vrh] Go down
Gwydion
Prašina



Male
Taurus Monkey
Broj postova : 4
Age : 56
Registration date : 17.01.2009

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesri vel 15, 2012 5:12 am

Morgana, sveštenica gardnerovske Wicca tradicije koja je prva osnovala koven u Evropi izvan Engleske, biće u martu u Novom Sadu i Beogradu. Pre toga posetiće Zagreb. Tokom svoje posete Srbiji održaće i seminar posvećen ritualnim oruđima u gardnerovskoj Wicci. Ceo događaj se odvija pod pokroviteljstvom Pagan Federation Serbia, ogranka Pagan Federation Intrnational čiji je Morgana internacionalni koordinator. Više informacija o ovome može se naći posredstvom FB stranice : https://www.facebook.com/pfiserbia
Inaće Pagan Moot, tj paganski susreti, se odvijaju jednom nedeljno u Zagrebu, a u Novom Sadu i beogradu jednom mesećno. U Ns uskoro kreće da puta mesečno... i tako da ne kažete da niste informisani :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepon oľu 12, 2012 12:57 am

Da osvježimo vještice :)

Uskoro je Ostara točnije, po kalendaru ovaj ponedeljak. Kako se pripremate? Da li se pisanice počinju raditi?

A tu sam našla nešto što bi vas moglio zanimati. Ovo je kalendar Paganskih blagdana računan astrološki :)

WICCA - Page 31 ?ui=2&ik=3bc71c7192&view=att&th=1355a14c986981d7&attid=0

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
The Dark Princess♥
Stanica
The Dark Princess♥


Female
Leo Buffalo
Broj postova : 29
Age : 26
Location : Šabac,Serbia
Registration date : 30.03.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepet oľu 30, 2012 5:28 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ja vjerujem da je ovo jedan oblik rada s energijama i da je jednako dobar kao i svaki drugi koji poštuje život, dakle pri kojem se pazi da se sebi i drugima ne čini šteta. Vjerujem da rituali mogu vrlo moćno utjecati na energiju naših namjera i želja koja je i bez toga jaka u slučaju kad je usmjerena, no rituali je pomažu usmjeravati i održavati dovoljno dugo da se pokaže učinak u inertnom materijalnom svijetu :)

Hvala na lijepim i iscrpnim pojašnjenjima :)

Što misliš, je li J. Rowling također vještica ili samo nagađa?
[Vrh] Go down
amenities
Višestanični organizam
amenities


Male
Aries Monkey
Broj postova : 44
Age : 32
Registration date : 05.09.2011

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesub tra 28, 2012 11:37 am

Gea je napisao/la:
Beltane

WICCA - Page 31 Beltane1
Našla sam jedan izvrstan blog cerek Ne treba ništa nadodavati .. sve lijepo sažeto :)

Poznat i kao Prvi svibanj, Beltine, Beltaine, Bealtaine, Bealltain, Samradh, Cetsamain, Cyntefun, Valpurgina noć.

U noći s 30. travnja na 1. svibanj, za vrijeme Beltanske noći odnosno Valpurgine noći, pale se kresovi, procesije nose upaljene baklje, vještice se skupljaju na svojim sastajalištima. Cailleach Beara (Cally Berry) ove se noći pretvara u kamen i neće se vratiti u svoje normalno obličje sve do Samhaina. Ovo je doba Bela, Baala, Belenosa, odnosno Valpurge u čiju se čast pale kresovi. U Škotskoj su postojale Baalove žrtve koje su se žrtvovale da bi se osigurala dobra godina. Paprat koja se skuplja u ponoć 1. svibnja služi za zaštitu od zlih utjecanja i za otkrivanje skrivenog blaga. Nekad se bijeli glog smio brati samo na 1. svibanj. Ruža koja se posadi ovog dana ponovno će cvjetati u jesen.

Kresove – beltanske vatre – pale u parovima tri puta tri čovjeka, ili tri puta devet ljudi, velikom bakljom. U Škotskoj su se palile glogovim kolcem i poticale hrastovim. Ljudi su preskakivali plamen za dobru sreću i plodnost. Stoka se vodila između dvije vatre da bi se blagoslovila. Govorilo se da ako dim beltanske vatre ode prema sjeveru, doći će hladna zima, ako ode prema jugu, proljeće će biti blago. Pepeo beltanske vatre čuvao se i koristio za čarolije plodnosti.

WICCA - Page 31 Beltanefirefestivalheld


Ovo je dan rituala plodnosti i vesele svetkovine, obnavljanja seksualnosti i bacanja ljubavnih čarolija. Prave se košare, pune cvijećem, nose se vjenčići od cvijeća i odijeva se zelena odjeća, vještice gole plešu oko usjeva ili jašu na metlama kroz polja da bi se osigurala njihova plodnost. Ostavljaju se pokloni vilama. Odaje se počast kućnim božanstvima. Ovo je doba svetkovine sljedećih božanstava: Maeve, kraljice Beltane, Tanit, Flore, Maie, Maie Maestas, Danu, Danaan, Lune, Asherah, Guinevere, Dea Dia, Zelenog Čovjeka, Cernunnosa, Pana, Bona Dea, Bel. Biljke koje se vezuju uz ovaj dan su bijeli glog, hrast, jarebika i neven. Životinje: zec i koza.

U jutro prvog svibnja treba promatrati izlazak sunca i umiti lice u jutarnjoj rosi jer na ovo jutro ona ima magična svojstva i osigurava ljepotu. Treba meditirati uz izvore jer oni cijele i daju životno važna svojstva i kvalitete koja samo takva sveta mjesta imaju i u kojima se odražava Božica. Bere se cvijet bijelog gloga.


Majski stup je falični simbol dok vrpce koje se spuštaju s njega imaju simboliku žene. Oni zajedno, jednako kao i plesanje oko stupa imaju određenu erotsku simboliku, kao i simboliku Božice koja povezuje sve krajnosti i koja povezuje spolove. Legenda kaže kakao se djeca začeta na ovaj dan nazivaju Robinovi sinovi jer njihovo porijeklo nije posve sigurno, odnosno ne zna se točno tko su im očevi.

WICCA - Page 31 Beltane2

LINK


Slavi se ujedinjenje Boginje i Boga, isto tako to je i festival plodnosti. Tradicionalne boje su crvena i bijela. Cvijetne latice mogu biti upotrijebljene u kuci za zastitu.
-Hrana-crveno voce, biljne salate i jecmeni kolaci.
-Tamjan-obican,ljiljan i ruza
-Svijece-crna, zelena
-Kristali-smaragd, narancasti karnelian, safir and ruzicasti kvarc.

Evo još jedan LINK :)

Blog od Green

~

Hoće li itko slaviti?
Kako ćete proslaviti? Sa društvom, sami?

WICCA - Page 31 Wicca-beltane-cards
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimeuto svi 15, 2012 9:15 pm

Postovi sa ove teme, a koji su bili offtopic, prebaceni su na temu "Koje ste vjere" (LINK).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesri svi 16, 2012 4:06 pm

hahahahahaha
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepon svi 21, 2012 3:03 pm



Evo Na rubu znanosti malo o dobu vještica i o wicci od strane moje dobre prijateljice koja je prva diplomirala na tu temu u Hrvatskoj. :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepon svi 21, 2012 6:55 pm

Jel Sonja Miličević isto wiccica ili se ona samo bavila tom temom?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepet svi 25, 2012 4:40 pm

Isto je Wiccanica samo što je isključivo solitary

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimesri srp 04, 2012 1:30 pm

Eto i mene malo na ovoj temi
Upravo je prošao jedan od meni dražih sabata

Litha (21.-24.6) Midsummer (Najviše točka ljeta)

Ljetni solistici zvan još i Ivanjdan(24.6). Datum slavlja zna varirati od 21 do 24 lipnja, ovisno o kulturi i tradiciji pojedine regije.
naziv Litha proizlazi iz Bedina De temporum ratione koji pruža anglosaksonskim rječnikom imena za mjesece, i vrijeme Lithe otprilike odgovara lipnju i srpnju kao "sebi Ærra Liþa" i "SE Æfterra Liþa" ("rani Litha mjesec "i" poslije Litha mjesec ").
Simbol je vatra i festival koji se održava duž Europe je tradicija za mnoge pagane.

Iako Midsummer je izvorno paganski blagdan, u kršćanstvu je povezan s Rođenja Ivana Krstitelja, koji se promatra na isti dan, 24. lipnja, u katoličkom, pravoslavnom i u nekim protestantskim crkvama. U mnogim dijelovima Hrvatske taj dan se označavao paljenjem ljetnog krijesa te preskakanjem preko njega ili provlačenjem životinja za dobru sreću i plodnost ostatka godine.

Biljke karakteristične sve sezonsko cvijeće žute(zlatne) boje. Osobito gospina trava iako ja volim suncokrete. Nisu tipični za ovaj blagdan ali u to vrijeme kod mene bar jedan procvate i njegovo ime mi se čine idealnima za slavlje.

Jedno od stavki vjerovanja je da krijes štiti od zlih duhova koji su po vjerovanju slobodno lutali okolo kad se sunce ponovno okreće prema jugu. U novije vrijeme vještice koriste taj dan za razgovor s moćnim bićima. Po meni to je znatni utjecaj new wave religion-a gdje svatko mora sa što jačim i mudrijim bićima komunicirati, što je opasno i nepotrebno.

U drugim vjerovanjima koja nisu tako okultno nastrojena, krijes predstavlja simbol svjetlosti i topline koja nas čeka do drugog sabbata. Litha slavi najveću snagu Sunca i života. Ali također i naznačuje da će Sunce početi slabiti i da dani postaju kraći.
Posvećen bogu Sunca, zaštitniku života i u njegovu čast se pali kolo ( napravljeno od šiblaj ili slame). Božica je u smrt u Životu aspektu.

Poznati mit o borbi između Boga Hrasta i Boga Božikovine (eng. Oak King and Holly King) se također pojavljuje u mitologiji ovog važnog dana. Naime, ovo je dan kada se Bog Hrasta (Bog zime i rastuće godine) predaje Bogu Božikovine. Ovaj je proces obrnut kod zimskog solsticija (Yule) kada je dan najkraći. Dakle ova su dva sabata oprečna. Sami mit ima mnogo varijacija. U nekima je Bog Hrasta spaljen, u ostalima oslijepljen ili čak postavljen na T križ (Robert Graves ovaj mit uspoređuje s onim o Samsonu kojemu su oduzete moći te je oslijepljen).

eto malo od mene
)O(


WICCA - Page 31 Lithaimage

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Wolf_Moon
Stanica
Wolf_Moon


Male
Pisces Goat
Broj postova : 13
Age : 33
Location : Sarajevo
Registration date : 30.06.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimened srp 29, 2012 4:58 am

Jeeeeeeeeeee... Evo teme za mene!

Pozdrav!

Nisam je svu procitao samo da pitam, hmmm, da li postoji neki koven iz Sarajeva?
Ako postoji volio bih da se javite u PM, i ako niste iz sarajeva nema veze, :D

Hvalla jos jednom a sada se bacam na citanje foruma :D Mislim konkretno teme!

--------------
Blessed be
--------------
[Vrh] Go down
Wolf_Moon
Stanica
Wolf_Moon


Male
Pisces Goat
Broj postova : 13
Age : 33
Location : Sarajevo
Registration date : 30.06.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimened srp 29, 2012 5:12 am

Eh malo sam preletio i za oko mi je zapao PJ! :D
Misli, svaka cast covjeku. I nevidim razlog da se neko ljuti na njega ili
smatra napadom ono sto on pise.

Imam svoj stav pa prema tome niko a i nista me nemoze naljutiti ili iznervirati, samo u njegovim recenicama ima dobre "navlakuse". Postavlja pitanja direktno i slaze rijeci koje si mozda i teske za razumjeti u svrhu i cilj postizanja pobijede u raspravi (sto po njegovom misljenju i jeste FORUM).

Savjet, naravno da se ne naljutite.
Kada neko po vasem misljenju prema vama predje neku vasu granicu strpljivosti samo iskulirajte i poscnite odgovarati na druga pitanja i ignoristai provokacije.

Mislim da je i forum gdje je sve pisani simbol a ne glas, moze da pokaze osobine i osjecaje. Pa ako vidite da neko isijava sa sarkazmom, ironijom ili drugim, samo zaobidjite.

jedina je prednost foruma, sto 100% znate da nece niko skociti na vas, a niti ce te vi skociti ni na koga :D

--------------
Blessed be
--------------
[Vrh] Go down
MegaMind
Stanica



Male
Virgo Dog
Broj postova : 15
Age : 29
Registration date : 09.07.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimeuto srp 31, 2012 5:17 pm

Bok ljudi. Tema vam je super ali vidim da više pišete o teoriji nego o praksi. Ako može neko napisati neku jednostavnu čaroliju koja im je uspjela, ili koju su sami izmislili (ako nije preosobno) pa da vidimo kako bi to trebalo izgledati. ;)
[Vrh] Go down
Wolf_Moon
Stanica
Wolf_Moon


Male
Pisces Goat
Broj postova : 13
Age : 33
Location : Sarajevo
Registration date : 30.06.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimeuto srp 31, 2012 8:13 pm

Ma koliko sam upucen do sada i koliko sam procitao svi se furaju na poznatu seriju CHARMED tako da s vecina prevedenih spelova samo uzeta iz serije!

A najbolji spell je onaj u koji ti najvise verujes, a najbolji primjer je onaj koji ti sama uradis i vidi da li radi ili ne.

I sada da ti ja napisem nesta, ako nemas dovoljno vjere i posvecenosti prilikom rada mislim da ce biti samo gubljenje vremena.

:D

Vazno je samo da ojacas svoj ego i ID (sto ja radim i radit cu dok sam ziv) da ojacas vjeru (koja varira iz situacije u situaciju) i da jednostavno zelis i mislis i znas kako ce nesta da uspije. Ako ima i trunke sumnje duplo su manje sanse za rezultatom sto i jeste problem i sama tezina prilikom eksperimentisanja.
[Vrh] Go down
MegaMind
Stanica



Male
Virgo Dog
Broj postova : 15
Age : 29
Registration date : 09.07.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet kol 02, 2012 12:59 am

To je istina. Ali ako neko želi napisati neku jednostavnu čaroliju, po mogčnosti izmišljenu to bi bilo super za nas početnike. Zanima me (ovo je pitanje posebno upučemo Gei ili Green za koje vidim da se najbolje razumiju u ovu temu) jeste li se susreli s bacanjem glamura, jeste li isprobali, je li djelovalo, ako je onda vas molim da malo opišete kako ste to učinili, je li teško, treba li puno vježbe....?
Hvala :)
[Vrh] Go down
dzajic4
Prašina



Male
Libra Tiger
Broj postova : 1
Age : 37
Registration date : 02.08.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimečet kol 02, 2012 8:43 pm

Pozdrav!
ides
Drago mi je da sam naišao na ovaj forum i vidio da ima dosta ljudi koji se zanimaju za wicca tradiciju! Pronašao sam neke informacije koje su mi bile od koristi i za njih se zahvaljujem!

Da se nadovežem na posljednji post:
Bacanje cini u wicci ne ide tako kako si zamislio mega mind! Više je to molitva a ne abrakadabra! Treba se posvetit wicci dulje vrijeme da bi sam napravio svoju glamur ili bilo koju drugu caroliju. Treba procitat dosta literature i provest dosta sati vježbajuci i uceci kako prepoznat i kontrolirat energiju u sebi da bi ju mogao usmjeriti u jednostavnu caroliju!
Savjetujem ti da procitas Vjesticje umjece i Spiralni Ples za pocetak baš kako su ti svi na forumu i savjetovali!

Nešto o meni! Za stare religije sam se poceo zanimati prije više od 7 godina, a do wicce sam došao prije 3 godine kada sam nakon nekih iskustava van ove stvarnosti poceo proucavati "drugacije" poglede na svijet i od tada radim na sebi pokusavajuc saznati što više stvari o svemu što nema veze s novcem i slavom! Posvetio sam se boginji i bogu i pronašao mir u sebi i oko sebe!
Prije sam bio katolik, a sada zbog toga imam problema. Rodbina me gleda s prijezirom jer odbijam slijepo vjerovati kao neki od njih!
Sve u svemu wicca me ispunjuje i samo mi nedostaje netko s kim bi razmjenio iskustva!

Zanim me dali postoji koja wicca na makarskoj rivijeri? shock


[Vrh] Go down
MegaMind
Stanica



Male
Virgo Dog
Broj postova : 15
Age : 29
Registration date : 09.07.2012

WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitimepet kol 03, 2012 12:19 am

dzajic4 je napisao/la:
Pozdrav!
ides
Drago mi je da sam naišao na ovaj forum i vidio da ima dosta ljudi koji se zanimaju za wicca tradiciju! Pronašao sam neke informacije koje su mi bile od koristi i za njih se zahvaljujem!

Da se nadovežem na posljednji post:
Bacanje cini u wicci ne ide tako kako si zamislio mega mind! Više je to molitva a ne abrakadabra! Treba se posvetit wicci dulje vrijeme da bi sam napravio svoju glamur ili bilo koju drugu caroliju. Treba procitat dosta literature i provest dosta sati vježbajuci i uceci kako prepoznat i kontrolirat energiju u sebi da bi ju mogao usmjeriti u jednostavnu caroliju!
Savjetujem ti da procitas Vjesticje umjece i Spiralni Ples za pocetak baš kako su ti svi na forumu i savjetovali!

Nešto o meni! Za stare religije sam se poceo zanimati prije više od 7 godina, a do wicce sam došao prije 3 godine kada sam nakon nekih iskustava van ove stvarnosti poceo proucavati "drugacije" poglede na svijet i od tada radim na sebi pokusavajuc saznati što više stvari o svemu što nema veze s novcem i slavom! Posvetio sam se boginji i bogu i pronašao mir u sebi i oko sebe!
Prije sam bio katolik, a sada zbog toga imam problema. Rodbina me gleda s prijezirom jer odbijam slijepo vjerovati kao neki od njih!
Sve u svemu wicca me ispunjuje i samo mi nedostaje netko s kim bi razmjenio iskustva!

Zanim me dali postoji koja wicca na makarskoj rivijeri? shock



Zapravo wiccu proučavam više od dvije godine i pročitao sam i spiralni ples i vještičje umiječe. Možda sam ostavio dojam tinejđera koji želi bacati vatrene kugle ali uvjeravam vas da to nisam hahahaha lol! . Ova vrsta čarolije me zaintrigirala jer se njezini učinci vide odmah i mislim da je savršena za početak pa su me zanimali dojmovi drugih ljudi. Kako ste prevladali strah od sumpornog jezera (ja sam malo nesiguran oko toga) confused . Uglavnom ako znate malo više o bacanju glamura zamolio bih vas da nam napišete nešto više o toj temi.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
Sponsored content





WICCA - Page 31 Empty
PostajNaslov: Re: WICCA   WICCA - Page 31 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
WICCA
[Vrh] 
Stranica 31 / 35.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
 Similar topics
-
» Okupljanje Wicca kovena u BiH-u!
» Wicca - Pojasnjenje svega paranormalnog :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: