Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Samoubojstvo

Go down 
+28
Grinder
nino_kvisko
arhont
Michael Wittmann
vladimir je idiot
Blizzard
tuby
Goran
Nefertiti
ThE_IMMORTAL
Jaykof
burnme
LarusArg
ja i samo ja
fretless11
meli
Tutankhamon
Sigmund Freud
None
stella
silver
veronika30
Alpha
Merkurica
floridana
Galileo Galilei
Svjetloisjena
vladimir
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 12:14 am

jozzzza je napisao/la:
ThE_EMORTAL je napisao/la:
o samoubojstvu. ne da bih ga pocinio, nego onako razmisljam ono "sta bi bilo kad bi bilo".
jedan od razloga zasto mi se ne da je zbog roditelja... necu da im pravim jos veci teret nego sto ga vec imaju... :(

Ja sam prije dosta razmisljao o tome sto ce bit kada umrem,znaci mene više nece bit i to si ponovim jako puno puta i razmisljam, al vise nema povratka ,nikad vise nece bit svega toga ,necu postojat ,neznam kako bi to napisao ,utuvim si u glavu to da od necega postajes nista i onda me obuzme neki osjecaj koji traje cirka 5sec najvise ,kao neki strah ili mozda nije strah nego znatizelja ,bash me zanima sta je poslije zivota ,pa opet razmisljam pa sta mi to vrijedi to kad se nemozes vratit ponovno u zivot.Kad taj osjecaj prestane, treba dosta vremena da se dovedem ponovno u to neko stanje,al to je super kao da mi kroz tijelo prodje,poput hladnog znoja kad te oblije.

pa moram priznati da sam i ja razmisljala o tome...priznajem,jesam i pokusavala...bila sam toliko isfrustrirana svime sta se dogadadjalo oko mene...a moja obitelj je skoro bila i najveci razlog...nitko me nije razumio,niti podrzavao u bilo cemu...inace puuno tih problema oko moje obitelji,i jednostavno biloo mi je dosta svega..e tek onda su se poceli problemi vuc jedan za drugim...pa skola,pa ljubav,pa prijateljstvo...samo su se problemi redali,a ja nisam vidila izlaza...kontala sam kaao tipa: pa sta i da se ubijem,nikome nebi falila,dapace mojoj obitelji bi bilo cak i lakse...i sto je nAJgore svega sam bila svjesna..jednostavno,mislila sam da nemam izlaza ama bas nikakvog...jer kad prozivis neke stvari u zivotu,koje te prate svaki dan..takorec imas etiketu na sebi kad god izadjes na ulicu zbog nekih stvari...i toga mi je bio pun kufer...osjecas se tako jadno,beskorisno i usamljeno..i prva pomisao mi je bila da se ubijem...da se svega rijesim,pa onda kako bude bit ce...al sva sreca ziva sam i sad serem gluposti po forumu...i tek sad kontam da nitko i nista nije vrijedno samoubojstva...pa cak i kad pomislis da nema nikakvog rijesenja...al vazda se nadje neko...
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 12:25 am

Ja isto mislim da je ovaj svijet nema smisla, al ne želim se ubit zato jer pogreb košta, a i obitelji će mi vjerojatno bit teško bez mene i takve slične stvari; a i možda zato jer sam lijen za to ... Al svejedno, umrijet ću jednom, prije il poslije to ćemo vidjet ...
Zapravo, nije me ni briga kad ću umrijet, može odma sad, barem neću trebat pisat zadaću iz matematike :D ...
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 12:30 am

hehe...e kad bi svi mi tako razmisljali....pa sad nakon svega bas me boli nesto kad cu umrijet...sad,ili sutra ili za 50 godina...pa sad kad pomislim na ono sta sam htjela uradit-smijehhhh
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:27 am

burnme je napisao/la:
I savršeno normalan čovjek može izvršiti samoubistvo, u momentu kad se nađe u bezizlaznoj situaciji ili naizgled bezizlaznoj. Postoje ljudi koji su pokušali samoubistvo i nisu uspjeli i kasnije nisu više nikad pokušali što znači da je to bio momenat, doneseš odluku bez mnogo razmišljanja.
A isplanirati samoubistvo i ostati doslijedan može samo duševno i psihički nestabilna osoba ili neoformljene ličnosti npr. tinejdžeri.
Ne shvatam samo koji je to tok misli, koliko moraš biti loše da bi to uradio? I nadam se da neću nikad ni shvatiti.
Aha...ima i toga, da...
U biti ima toliko razloga, stanja svijesti, tokova razmisljanja da je to nemoguce popratit...
A ovo sto kazes za teenagere...da, oni su krizna skupina...

@The Emortal...moguc razlog ali mi se cini najmanje vjerojatan...svi znamo da sve umire i ako se neko vec toliko boji te cinjenice tesko da ce onda ici pozuriti ono cega se najvise boji...

@Jaykoq... recimo razlog...ne vidis smisao koliko god pokusavao, obitelj bas i nemas, lagano zapadas u ozbiljnu depresiju...
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:51 am

samoubojstvo nije rješenje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 12:13 pm

Jel Zivot rjesenje? miga
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 3:17 pm

Citat :

pa moram priznati da sam i ja razmisljala o tome...priznajem,jesam i pokusavala...bila sam toliko isfrustrirana svime sta se dogadadjalo oko mene...

ja sve svoje probleme drzim duboko u sebi ,imam jedan problem ,muci me jako jako,rjesenja nema 100%,svako jutro je tesko,tj najteze mi pada skola,pokusavao nisam ali previse razmisljam o tome.svaki drugi dan sam sjeban.Moja obitelj zna moj problem ali neznaju da mene to toliko muci,samo sam jedanput puko i ispricao kumovima o cemu je rijec,tada sam plako ko nikad.Svaka im cast utjesili su me.
O samoubojstvu razmisljam od svoje mislim da je 10god ,ako ne i ranije.Nije to bilo ono da to napravim nego sam razmisljo sta bi bilo,zato sto smo isli u Madjarsku i na nekom mostu mi je tata rekao da se tu netko bacio i umro.

nevezano za mene:
Kako je moj profesor rekao da kad bi barem jedan covjek uspio vratiti iz mrtvih i ispricati da je tamo super, bolje nego za zivota ,svijeta nebi bilo dugo ,svi vi se ubili .
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 4:26 pm

confused

Što ako se neko vrati iz mrtvih i kaže da je tamo grozno i odvratno i da je ovo raj u usporedbi sa onim što nas čeka, svi bi se trgali da ostanu živi....

Sveka medalja ima dvije strane....

Umrijeti se stigne....na kraju krajeva svaki život završi smrću....a možda je to samo novo rođenje...a možda....su u šumi zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 5:14 pm

Jeap...mozda su ipak u sumi... :P
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 9:53 pm

jozzzza je napisao/la:
Citat :

pa moram priznati da sam i ja razmisljala o tome...priznajem,jesam i pokusavala...bila sam toliko isfrustrirana svime sta se dogadadjalo oko mene...

ja sve svoje probleme drzim duboko u sebi ,imam jedan problem ,muci me jako jako,rjesenja nema 100%,svako jutro je tesko,tj najteze mi pada skola,pokusavao nisam ali previse razmisljam o tome.svaki drugi dan sam sjeban.Moja obitelj zna moj problem ali neznaju da mene to toliko muci,samo sam jedanput puko i ispricao kumovima o cemu je rijec,tada sam plako ko nikad.Svaka im cast utjesili su me.
O samoubojstvu razmisljam od svoje mislim da je 10god ,ako ne i ranije.Nije to bilo ono da to napravim nego sam razmisljo sta bi bilo,zato sto smo isli u Madjarsku i na nekom mostu mi je tata rekao da se tu netko bacio i umro.

nevezano za mene:
Kako je moj profesor rekao da kad bi barem jedan covjek uspio vratiti iz mrtvih i ispricati da je tamo super, bolje nego za zivota ,svijeta nebi bilo dugo ,svi vi se ubili .

Kako znas da nema rijesenja? i za moj problem isto nema rijesenja,svaki dan je tu uz mene,i neprestano me prati,iz dana u dan zivim s tim...Al naucila sam se nosit s tim i dan danas se nosim...izvanka sam sretna i nasmijana osoba,reko bi covjek boli je kur.. za sve,a u biti placem iznutra..al svoju tugU ostavljam medju svoja 4 zida...tko ili sto je na ovom svijetu vrijedno da jedan zivot ode uzalud??? NITKO I NISTA...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 10:24 pm

Citat :

Kako znas da nema rijesenja? i za moj problem isto nema rijesenja,svaki dan je tu uz mene,i neprestano me prati,iz dana u dan zivim s tim...Al naucila sam se nosit s tim i dan danas se nosim...izvanka sam sretna i nasmijana osoba,reko bi covjek boli je kur.. za sve,a u biti placem iznutra..al svoju tugU ostavljam medju svoja 4 zida...tko ili sto je na ovom svijetu vrijedno da jedan zivot ode uzalud??? NITKO I NISTA...

znam da nema rjesenja jel poznajem svoj problem i zbilja nema,mozda u buducnosti bude ,ja se nadam.ovo sto si napisala sve mi je jako dobro poznato.Ja ni ne zelim nekoga opterecivati mojim problemom ,neugodno mi je to,a i nevolim da me onda svi sažaljevaju zato to zadrzavam u sebi ,zapravo sad sam poceo pisati neke svoje osjecaje(neki dnevnik) i kad se u to uzivim lakse mi je ,ispucam se rijecima.Probaj ako nisi.
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:27 pm

znam da nema rjesenja jel poznajem svoj problem i zbilja nema,mozda u buducnosti bude ,ja se nadam.ovo sto si napisala sve mi je jako dobro poznato.Ja ni ne zelim nekoga opterecivati mojim problemom ,neugodno mi je to,a i nevolim da me onda svi sažaljevaju zato to zadrzavam u sebi ,zapravo sad sam poceo pisati neke svoje osjecaje(neki dnevnik) i kad se u to uzivim lakse mi je ,ispucam se rijecima.Probaj ako nisi.[/quote]

jesam,jedno vrijeme sam pisala te dnevnike i sve to...a sad za to imam svoju najbolju prijateljicu,koja me i dosta cesto i utjesi... Meni,osobno,je najgore kad me netko sazaljeva,ajme jaaadna i tako te spike...kako to mrzim..sta me imas zalit,sve je to zivot..pa kad ti se nesto dogodi onda su svi dobri s tobom,svi ti zele pomoci...ma daj idi u pm..budi dobar samnom jer ti se svidjam ovakva kakva jesam,a ne zato sto me zalis :x
A ako imas nekog stvarnog dobrog frenda,njegova uloga je da svi tvoji problemi postanu njegovi...bat tako to kod nas cura funkcionira.. sigi
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:50 pm

@Alpha: nisam se mislio ubit, barem ne još ... al sam se barem oslobodio straha od smrti :D ...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 12:30 am

Skuzih da se ne mislis ubit...samo sam navela neki razlog...ovak...kad vec pricamo o razlozima...

Cemu sluzi zivot?
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 10:15 am

Alpha je napisao/la:

Cemu sluzi zivot?

Da se zivciras gica
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 11:01 am

Alpha je napisao/la:
Cemu sluzi zivot?

Čuj, u zadnje vrijeme samo da uništimo ovaj planet :D ... Tako barem meni izgleda :S drunken
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 11:05 am

zivot sluzi da spoznamo tko smo...i da prozivimo neke stvari,koje bismo trebali prozivit...ma nezz,vise,nemogju jutrost pametovat..ne ide mi nes... :) :) zivot ce ponekad cini bezsmislen.....
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimened pro 21, 2008 10:06 pm

Većina nas je barem jednom u životu uslijed nekog većeg problema pomislila da se nalazi u bezizlaznoj situaciji. Tada su nam razne crne misli u glavi, ponekad nekome i pomisao na samoubojstvo. Bitno je biti okružen pozitivcima i biti jak, te se izvući iz takvih situacija.
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam
tuby


Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Age : 33
Registration date : 06.12.2008

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimesri sij 14, 2009 11:42 pm

Treba doci neki veliki poremecaj da bi se to uradilo.
Prije svega to je zabranjeno vjerom.
Nikad to ne bih uradio pri cistoj svjesti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:15 pm

Sigmund Freud je napisao/la:
malo statistike ... otprilike 4 puta zena vise od muskaraca pokusa samoubojstvo , a duplo vise muskaraca se ubije . Sto ce rec ili da su zene nesposobne ubit se posteno ili da ipak traze paznju okoline tim cinom :P

U srednjoj smo u razredu imali jednu koja je govorila da će se ubiti, a samo je tražila malo pozornosti jer je pala u depresiju pa je tražila način za brzu utjehu.

Alpha je napisao/la:

Imam pitanje. Da li ste se ikada osijecali dovoljno depresivno, zarobljeno, razocarano, promaseno...ili vec nesto takvo da ste pozeljeli da jednostavno nestanete? Ili da cak da izvrsite samoubojstvo? I sto je bilo kasnije? Kako ste se izvukli iz toga?

Imam negdje u podsvijesti zapisano da je to jako loš čin, pa samim time teško da ću to učiniti, ne vjerujem u to. Možda ako poludim od jada ili nešto i ako izgubim sam sebe.

Alpha je napisao/la:
Cemu sluzi zivot?

Prema onome što vjerujem i što mi je na neki način otisnuto u podsvijesti jest razvijanje i unaprijeđivanje, naglasak je na tome da svi međusobno napreduju i da si pomažu u tome.

Što se bezizlazne situacije tiče... Ne sjećam se da sam imao takvu, imao sam situacije u kojima su svi izbori bili nepovoljni za mene, ali sam izabrao najmanje nepovoljan i unaprijed razmislio o rješenju i kako da to ublažim.

Slažem se sa svime što je Alpha rekla o samoubojstvu, a moje mišljenje o tome jest da se dogodi zbog nedostatka raznolikosti svjesnosti.

A opet recite mi, je li se smatra samoubojstvom primjer:

Bježimo pred hordama aliena, postoji mogućnost da se spasimo, ali jedan od nas se mora žrtvovati za ostale, da ostane i aktivira bombu te tako da spasi sve ostale. Bi li se to smatralo samoubojstvom ili je samoubojstvo nešto drugo?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:25 pm

To nije samoubojstvo, to je svjesno žrtvovanje za druge.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:35 pm

Aha, samoubojstvo je čin kada sebi uskraćujemo život bez obzira na druge. Doza sebičnosti je svakako ovdje, doza kukavičluka također, doza hrabrosti isto tako. Što se tiče ''dizanja ruku od sebe'', to je po meni više nepromišljeno nego hrabro.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:41 pm

Pa ne slažem se baš s tim, samoubojstvo smatram bolesnim činom koji često dolazi nakon dugotrajnih problema psihičke prirode, uglavnom depresija teže vrste. Stoga u njemu ne vidim ni hrabrost ni sebičnost ni ništa slično. To je trenutak kad bolest progovara iz čovjeka i oduzima mu onaj najjači nagon za samoodržanjem. To naravno ne vrijedi za gore spomenute situacije samožrtvovanja o kojima smo, mislim, i prije vceć nešto pisali.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:46 pm

Shvaćam što hoćeš reći. Ono na čemu je temeljen moj post jest sa neutralnog promatrališta, ili recimo mojeg, kada gledam osobu koja taj čin i čini. Nije razmislila kako će utjecati na svoje bližnje, ne trudi se imati pozitivne misli da riješi probleme u koje je zapala, ponekad ta osoba ima stav da je zapala u neriješive probleme i da je jedino riješenje - samoubojstvo!

Može se to nazvati i bolešću kada jednostavno osoba nije u stanju ništa učiniti, ali ima slučajeva kada se jednostavno želi riješiti briga, misli si da je bolje umrijeti nego ići u zatvor ili nešto slično. A opet, na koji način bi se to moglo povezati sa svjesnosti?

Inače ne mislim da je cijela stvar u nedostatku nagona za preživljavanjem, nego bih rekao da ima veze i sa empatijom jer recimo ja se ne bih ubio prvenstveno zbog mojih roditelja i ostalih mi dragih osoba.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:53 pm

Oni koji se ubijaju obično dulje vremena ne funkcioniraju normalno nego su u stanju sužene svijesti. Očekivati od njih da istinski shvate potrebe drugih je iluzorno, oni ih eventualno mogu shvatiti racionalno, ako, a to nije dovoljno. Da si ikad živio s bliskom osobom koja je zapala u stanje teške depresije (kliničke mislim, ne one o kakvoj svakodnevno razgovaramo), znao bi što mislim. A osoba o kojoj govorim nije bila ni približno blizu samoubojstvu. Poznavala sam i jednu drugu koja se pokušala ubiti, vidjela sam ga kad je bio u stanjima blaže depresije koja nije bila za liječenje, ali je bila tu. Ta teška psihička stanja bolesti su koje se liječe lijekovima i raznim terapijama, inače vode kraju života jer takvo stanje se naprosto ne može dugo izdržati, a da to nema nikakve veze s kukavičlukom i sebičnošću kako se to često pokušava prikazati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Samoubojstvo - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Samoubojstvo   Samoubojstvo - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Samoubojstvo
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Bizarno samoubojstvo

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: