Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sloboda

Go down 
+18
MoW
gothic45
Mama
Kakashi
Athena
Michael Wittmann
Chakotay
Pyro
zlavisa
Blizzard
Fantom
sanja
belongs to lovers
Svjetloisjena
Galileo Galilei
Merkurica
Alpha
floridana
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimečet tra 22, 2010 10:16 pm

@Mama Da, to je u redu. Tijelo nam daje određeni skup opcija, jer nismo kao roboti, da samo jedno radimo. Na nama je da izaberemo ono što je u skladu ili ono što je protiv sklada. Ono što je dobro za naš razvoj ili ne. Tijelo uvijek daje ograničeni izbor, taman toliki da ga možemo sagledati.
Duhovna potraga i naš put će nam biti toliko jasniji izbor koliko smo već napredovali, no uvijek je moguće odabrati više puteva.
Zapravo, neki kažu da što smo razvijeniji, da to imamo sve manje i manje stvarnog izbora ako želimo dalje napredovati, jedino nam pravi put ostaje moguć...
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 9:58 am

MoW je napisao/la:
Zapravo, neki kažu da što smo razvijeniji, da to imamo sve manje i manje stvarnog izbora ako želimo dalje napredovati, jedino nam pravi put ostaje moguć...

Znaš, to mi zvuči ok. Naime, životni put mi je kao rijeka sa puno pritoka. Možemo probati bilo koji pritok, ali s vremenom ćemo se vratiti na glavni tok i tu i ostati jer je to pravi put za nas... Naravno, svatko ima svoju životnu rijeku.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 10:13 am

Slazem se...i ujedno me uzasava conf1
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 2:34 pm

MoW je napisao/la:

Zapravo, neki kažu da što smo razvijeniji, da to imamo sve manje i manje stvarnog izbora ako želimo dalje napredovati, jedino nam pravi put ostaje moguć...
Hmm ovo je zanimljivo, znaći što smo napredniji to su stvari lakše za prepoznati, točno znamo što moramo raditi. Pitanje je samo da li to možemo ostvariti i da li ćemo to ostvari i s koliko napora.

@Alpha zašto te to užasava, ja puno energije trošim na razmišljanje o pojedinim opcijama, tj. teško se odlučiti što je ispravno, a što nije, a ovako ako znaš što je ispravno, znaš i što moraš učiniti. Ponekad je to teško, ali bar te tiješi da je to ispravan put :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:00 pm

Chakotay je napisao/la:

Hmm ovo je zanimljivo, znaći što smo napredniji to su stvari lakše za prepoznati, točno znamo što moramo raditi. Pitanje je samo da li to možemo ostvariti i da li ćemo to ostvari i s koliko napora.

@Alpha zašto te to užasava, ja puno energije trošim na razmišljanje o pojedinim opcijama, tj. teško se odlučiti što je ispravno, a što nije, a ovako ako znaš što je ispravno, znaš i što moraš učiniti. Ponekad je to teško, ali bar te tiješi da je to ispravan put :)

Da, intuitivno znamo što trebamo raditi. To je tzv. mistična intuicija, autentično jastvo, u kršćanstvu znano kao Duh Sveti.
Ukoliko smo jače zagazili na pravi put, utoliko nam je izbor jasniji, ali isto tako utoliko ga i imamo manje, jer smo shvatili što nam je činiti.

I mene zanima zašto to Alphu užasava, iako pretpostavljam zašto je to tako. Teško je kad shvatiš da ustvari i nemaš izbora, jel da? :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:38 pm

...ma uvijek imaš izbor (to smo već čini mi se zaključili :) samo što razvijenija bića znaju da su neki izbori pogrešni iako se naizgled čine kao da su ispravni. To je kao kada neki majstor popravlja nešto, točno zna što mora učiniti i to učini, a ako istu stvari popravlja neki početnik, on će isprobati više načina ne znajući da je većina od tih načina pogrešna.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:44 pm

@Mama...Npr. želju da se duhovno uzdižem ne vidim kao kemijski uvjetovanu nego kao potrebu našeg unutarnjeg bistva (duše) za razvojem. Sloboda - Page 4 158397
Meni se čini da je kao prvo naša duša toliko prekrivena 'mayom' da je obični smrtnici uopće nisu svjesni i nisu ju u stanju prepoznati kao ni u skladu s tim njene potrebe. I mislim da sve počinje od obične kemije, kemijskih reakcija na sve što tijelo nailazi, od hrane, preko osjećaja... na sve reagira lučenjem odeređenih kem. spojeva koji nas onda uvaljuju u različita raspoloženja (stres, radost, bijes, žalost). Tek kada naučimo pravilno se hraniti i njegovati ispravne osjećaje, postepeno odbacujemo plašteve 'maye' - čistimo se i postajemo sve bliži svojem izvoru, postajemo ga sve svjesniji, rastemo na svojoj ljestvici duhovnosti, ali sve počinje običnom kemijom Sloboda - Page 4 295661


@MoW... Teško je kad shvatiš da ustvari i nemaš izbora, jel da? Sloboda - Page 4 158397
E, da mi je bit u toj fazi kad više nemam izbora, čovječe! Sloboda - Page 4 132370
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:48 pm

Uzasava me zato jer...u jednu ruku to stoji ali u jednu mislim da i ne...naime, mislim da ima puno slucajeva ne bas naprednih dusa koje imaju jasnu viziju i ideju sto zele u zivotu. Dapace, cini mi se da sto je dusa nize jasnije zna sto hoce iz prostog razloga sto ne zeli previse...obicno hoce nesto u materijalnom ili nekom tradicionalnom smislu. Isto tako ljudi koji se rode s nekim iznimnim talentom...talent ne ovisi o stupnju razvoja duse previse...dakle, ako je netko dobar slikar on tocno zna da je to to ali to ne znaci nuzno da je na korak do prosvjetljenja (cesto su ti talentirani u jednu ruku teske zbunjoze i boemcine sto se ostatka zivota tice)...
Onda mi se cini da dolazi jedna siva zona...oni koji nisu ni tamo, ni vamo...
I na koncu ovo sto kaze MoW...a toga se uzasavam jer...ja ne znam jesam li na pravom putu niti ima nekog nacina da saznam izuzev neke intuicije za koju se uvijek moze ispostaviti da je pogresna. Drugo, do sada sam bila mozda najzbunjenija osoba na svijetu u pokusajima da ovo ovako i ono onako i zapravo nisam sigurna da li uopce mogu ostvariti ono sto osjecam. Trece, ako sam tako zbrkana kao sto se dozivljavam onda mora da sam negdje nisko za popibiiip....a to...to me uzasava...ideja buducih visestrukih inkarnacija na ovom Plananetu...ne znam... conf1

Jos da prokomentiram ovo sto kaze MoW "kad shvatis da nemas izbora"....u biti, sto kaze Chak, uvijek imas izbora jer ne moras postupiti po onome sto osjecas vec po nekom razumu, odgoju, ocekivanjima, kontekstu i td. Ali ima nesto u tome kad shvatis da imas jak osjecaj da ti izbori koje jesi napravio nisu to. Da to nije to. Da si, cini se, pogrijesio. I kako onda poceti ponovo? Kako si vjerovati?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:10 pm

Ne slažem se, u potpunosti, s vama :P
Oni koji su niže i oni koji su više mogu imati sasvim jednake želje. Neki visoko jedino što žele je dobra obitelj i dobar posao. Jednako kao i ovi niže. U drugoj ruci, neki žele spasiti svijet.
Oni niže većinom 'znaju' što i kako žele pa se onda nakon nekog vremena zeznu jer ipak ne možeš sve znati kako i gdje.
Ovaj ostatak, može znati ili ne. Neka su neki izgubljeni, zbunjeni, no miješate kategorije. Evo zašto mislim zašto:
Što više znaš, to širi spektar imaš, što je on širi, to više imaš izbora, ali i tvoj potencijal da izabereš pravi put je veći. U konačnici, to je igra na sreću. Treba savladavati nova znanja u skladu sa svojim željama i životnim putem.
Ono što hoću reći, zbunjenost ovisi i o samopouzdanju. Znam osobe koje su odlične u određenim stvarima, a jako su nesigurne kada ih rade. Sam sam ponekad takav.
Razlika između onih niže i više nije u odabiru njihovih ovozemaljskih životnih ciljeva, nego razloga zašto oni žele te ciljeve.

Ovo sam skroz zbunjeno napisao, teško mi je pretočiti svoje mišljenje u riječi. Jel shvaćena poanta? :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:18 pm

Ja mislim da ti uopce nisi shvatio nase postove gica
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:37 pm

Da kužim te Alpha i ja se ponekad pitam da li ljudi kao što su primjerice Hitler razmišljanju da to što rade da je to dobro i ispravno ili ipak znaju da to nije uredu, ali to opravdavaju nekim višim ciljevima. Zanimljivo je da kad se takvi ljudi nađu pred sudom nikad ništa ne razumiju, bolesni su, izmotavaju se na razne načine iako većina njih i je na neki način bolesno.

A što se tebe tiče, mislim da nisi ti najzbunjenija osoba na svijetu, to što ti preispituješ sama sebe je pozitivna osoba, da je bar više takvih ljudi, mnogi misle da je ono što oni radi najispranije, a nije baš uvijek tako :) A i ne mora nužno biti da ćemo i sljedeće inkarnacije odrađivati ovdje na Zemlji, ako ćemo ih uopće odrađivati ;)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 5:56 pm

Chakotay je napisao/la:
Da kužim te Alpha i ja se ponekad pitam da li ljudi kao što su primjerice Hitler razmišljanju da to što rade da je to dobro i ispravno ili ipak znaju da to nije uredu, ali to opravdavaju nekim višim ciljevima. Zanimljivo je da kad se takvi ljudi nađu pred sudom nikad ništa ne razumiju, bolesni su, izmotavaju se na razne načine iako većina njih i je na neki način bolesno.

A što se tebe tiče, mislim da nisi ti najzbunjenija osoba na svijetu, to što ti preispituješ sama sebe je pozitivna osoba, da je bar više takvih ljudi, mnogi misle da je ono što oni radi najispranije, a nije baš uvijek tako :) A i ne mora nužno biti da ćemo i sljedeće inkarnacije odrađivati ovdje na Zemlji, ako ćemo ih uopće odrađivati ;)

Chak,u vezi Hitlera,vjerujem da ti je poznato da pobjednici pisu povjest...

Ja bih volio da je cijela bivsa Juga pod njemackom vlascu,rata nebi bilo a
i standard bi nam bio istovjetan sa Njemackim.
Ja bih danas zivio i radio kod svoje kuce a ne ovdje pod Austrijskom vlascu koja mi naravno odgovara...Sloboda - Page 4 888361

U vezi slobode,razliciti su tu kriterijumi,mnogi ljudi su zadovoljni i onim sto vec imaju,nebi trebalo traziti kruha preko pogace...Sloboda - Page 4 158397

Ja sam recimo slobodan covjek u svakom smislu,ljudi sami sebe ogranicavaju
a zatim kukaju na drustvo,politiku ili ko zna kakva opravdanja nalaze..

Covjek kupi svojoj dragoj lijepu ogrlicu,na kredit naravno,vraca ga par godina,
steze kajis i pri tom optuzuje drzavu....Sloboda - Page 4 119369
Da bi promjenili svijet,prvo moramo krenuti od sebe...Sloboda - Page 4 793385
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepet tra 23, 2010 9:55 pm

Ma da je Hitler ostao na vlasti svi bi mi bili u nekom položaju sličnom ropstvu i gotovo uopće ne bi napredovali. Taj režim je bio osuđen na propast čak da je Hitler i pobijedio u ratu, nešto slično kao što se desilo sa komunizmom.
[Vrh] Go down
calypso
banned



Male
Leo Dog
Broj postova : 85
Age : 29
Registration date : 15.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimesub tra 24, 2010 5:46 pm

Chakotay je napisao/la:
Ma da je Hitler ostao na vlasti svi bi mi bili u nekom položaju sličnom ropstvu i gotovo uopće ne bi napredovali. Taj režim je bio osuđen na propast čak da je Hitler i pobijedio u ratu, nešto slično kao što se desilo sa komunizmom.
to nekom smislu nije osnovano jer nije bilo "veni vidi vicci"
daleko od toga da imam nac-ideje i podrzavam nac-socijalizam vec u komunizmu nisam saglasan(ja,licno misljenje)
sada je demokratija...ma jel?
GLAS vise iako mnogi vide da je pascje jaje na astalu predglasilo je da je kokosje...GLAS VISE
LIBERALIZAM bolji?
MA DAJTE;;
u mojoj mladosti pod tim "komunizmom" sam spavao u parku i lova mi viri iz dzepa usred picinog parka,na kalemegdanu,na zvezdari i niko nece....ne da ne sme neg mu ne treba...
A i ti usa momci...ko je finansiraohitlera,a,ko?
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimesub tra 24, 2010 8:09 pm

@Antea, slažem se da se potrebe duše ne mogu samo tako prepoznati. Treba raditi na duhovnom razvoju i okrenuti se sebi...
Ja osobno učim slušati svoje unutarnje ja i vjerujem da mogu prepoznati potrebe svoje duše.
Dakle kad sam ja odlučila duhovno se razvijati i posvetiti se sebi, to u meni budi radost i smirenost - dakle, tijelo posljedično kemijski reagira na moju odluku koja je pak uzrokovana potrebama duše.
Dakle ne mislim da su sve naše odluke kemijski uvjetovane. :)
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimened tra 25, 2010 8:59 pm

@Mama... OK, ali da tvoja podloga nije takva kakva je tada ti ne bi palo na pamet da odlučiš duhovno se razvijati. Što je tijelo grublje to je uvjetno rečeno prostije, što je prozračnije tim je finije i automatski i potrebe su mu primjerene tome.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimened tra 25, 2010 10:31 pm

Da, ali to ne znači da se osobe sa takvih «grubim tijelom» ne mogu odlučiti za duhovni razvoj. Možda će im biti teže i možda će postići puno manji napredak uz puno više uloženog truda, jer ih tjelesni nagoni stalno vračaju nazad, no u tom slučaju je i svaki koračić u naprijed jako velik. I zato se ustvari nije dobro uspoređivati s drugima, jer nikada ne znamo s kojih pozicija su ti drugi krenuli i kakav «materijal» su dobiti.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimened tra 25, 2010 10:38 pm

Zašto neke osobe imaju 'grubo', a neke 'lako' tijelo?
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 10:26 am

To 'grubo' i 'lako' tijelo ustvari više se odnosi na energetsko tijelo, dakle ono što ne vidimo prostim očima, onaj fini omotač u kojem u stvari plivamo, to je kao neka naša osobna atmosfera u kojoj se svake sekunde događaju milioni stvari koji izmiču našoj svjesnosti. Preko tog tijela mi ustvari komuniciramo s ostatkom svijeta, svemira. Na to sam mislila kada sam upotrijebila te izraze. A kako mi možemo ipak utjecati na finoću našeg tijela, a nismo ga svjesni ili rijetki su oni koji su ga svjesni? Pa možemo na način da radimo na njemu od fizičkog nivoa, pa nadalje. Prvo je briga za fizičko tijelo i način na koji ga održavamo zdravim preko nekakve tjelovježbe i primjerene prehrane, pa onda meditacije, mantre i aktivnosti suosjećanja i empatije prema svemu što na okružuje. Tada naše eterično tjelo postiže prozračnost i finoću, a mi sami smo smireni i bez stresa i teških misli i neprimjerenih djelatnosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 11:15 am

@Fantom...kako to mislis da bi volio da smo pod Njemackom? A sto je sa pricama o djedovini, domovini, lojalnosti i sl?

@Mama...ono sto je MoW govorio o kemijskim reakcijama...znanstvenici cu iznasli da nase tijelo pocinje luciti odredjenu kemiju u odnosu na neku situaciju prije nego ju mi svjesno spoznamo. Iz toga ispada da je nasa reakcija na situaciju uvjetovana unaprijed conf1
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 44
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 11:35 am

@Alpha, vjerujem da su znanstvenici došli do tog zaključka, ali oni ipak mogu samo proučavati naše fizičko tijelo. Kad bi imali uvid u našu dušu, onda bi se moglo točno zaključiti čime je koja reakcija uvjetovana.
Znanost još nije sigurna kud i dal bi uopće nekud smjestila dušu pa, po meni, ne raspolažu sa svim podacima. :)
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 11:49 am

@Alpha...Iz toga ispada da je nasa reakcija na situaciju uvjetovana unaprijed Sloboda - Page 4 608596


Isto tako kao što probavni sistem funkcionira izvan domene naše svjesnosti (jer ti ne znaš što je sve bilo potrebno da probaviš svoj obrok, koliko je to trajalo...) slično tako funkcioniraju i neki drugi sistemi. Naš podsvjesni um pamti sve one događaje koje nismo uspjeli probaviti, da tako kažem, a pamti, ne događaj, nego kemijsku reakciju našeg tijela koja se oslobodila kada smo prošli kroz određeno iskustvo. I sada, svaki put kada mi prolazimo kroz slično iskustvo podsvjesni um reagira i iz svoje memorije izvlači upravo tu reakciju i naše žlijezde počnu lučiti iste hormone i kem. spojeve. Tako ispada ustvari da je strah samo kemijski zapis unutar podsvjesnog uma, isto kao i bijes, tuga, ljubav, ljutnja i ostale stvari na razini osjećaja imaju kodnu šifru u kemijskom spoju koji kod nas onda izaziva spomenuti osjećaj. Eto tako, sve počinje kemijom.
Tu smo sada dotaknuli jedno ogromno područje podsvjesnog uma i kako ustvari ga očistiti od svog smeća koje smo u njemu nakupili tijekom života i ne znajući. Odjednom smo puni blokada i naše vlastito tijelo (podsvjesni um) nas štopa jer nas ustvari želi zaštiti da ne doživimo nešto što ne bismo mogli podnijeti. Potkrijepit ću primjerom posljednju rečenicu kako bi bila razumljivija. Npr. čovjek želi skočiti s visoke stijene u more, ali postji mogućnost da ne uzme dobar zalet ili nešto slično i doživi nesreću. Stojeći na stijeni prije skoka osjetit će strah, taj strah je ta reakcija podsvjesnog uma koji želi zaštiti tijelo i čovjek će odustati od smrtonosnog skoka. To je banalan primjer, a i postoji poslovica koja kaže 'dobar je strah kome ga je bog dao!' Sloboda - Page 4 158397
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 12:25 pm

Tocno to ispada po onome sto znanstvenici kazu.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 12:30 pm

Da, negdje sam jednom prilikom čitala o tome, nisam ja to izmislila Sloboda - Page 4 295661
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 2:26 pm

Naravno da nisi izmislila...ali ja mislim na tvoju prvu recenicu i na onaj dio gdje zapravo ispada da je citav nas organizam nesto sto djeluje samo po sebi bez nekog naseg utjecaja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sloboda - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sloboda
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» sloboda govora
» Sloboda ljubimaca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: