Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek

Go down 
+35
Archangel
Skulptura
Chakotay
DrChaos
Fantom
Legionar
Neobicni forumas
schmizzl
konoko1
Eternity
Q to the E
hrco56
frankenstein
PEPE-Top Secret
Mama
sound-of-stars
kety6
Alpha
Hapa
None
razzor123
ThE_IMMORTAL
arhont
snark
gloria_g
meli
shnajderica
silver
grof
Eosphoros
malena
Daenerys
zvezda
Svjetloisjena
Rain
39 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimepet lip 06, 2008 11:48 pm

Koliko zagonetki oko nas :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesub lip 07, 2008 9:28 am

the truth is out there.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 1:20 am

Negdje sam procitao, ali sad se ne mogu sjetiti gdje, da su znanstvenici pricali s onim bushmanima iz Kalaharija, jer ih je jako zanimao njihov nacin zivota, vjera i sve to. Uglavnom kad su ih pitali o nastanku covjecanstva ovi su im odgovorili da ljudi postoje vec milijunima godina i da su dosli ovdje s svemirskim brodovima, mislim cak da su rekli da su ih tu ostavili bogovi i da su oni onda otisli s tim brodovima.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 8:56 am

U mnogim predajama vrlo različitih naroda ima neobičnih i intrigantnih priča. Ovo je jedna od njih. Nisam o tome čitala, o bušmanima znam samo ono iz filma "Bogovi su pali na tjeme" :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 4:05 pm

arhont je napisao/la:
Negdje sam procitao, ali sad se ne mogu sjetiti gdje, da su znanstvenici pricali s onim bushmanima iz Kalaharija, jer ih je jako zanimao njihov nacin zivota, vjera i sve to. Uglavnom kad su ih pitali o nastanku covjecanstva ovi su im odgovorili da ljudi postoje vec milijunima godina i da su dosli ovdje s svemirskim brodovima, mislim cak da su rekli da su ih tu ostavili bogovi i da su oni onda otisli s tim brodovima.

ni ja za ovo nisam čuo, jedino za Dogone.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 9:10 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Nisam o tome čitala, o bušmanima znam samo ono iz filma "Bogovi su pali na tjeme" :)
lol! Busmani su veoma zanimljiv narod, s interesantnim mocima, ali nije bitno za ovu temu sada.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimened lip 08, 2008 9:37 pm

upravo sad ucimo iz zemljopisa o africi i njenim starosjediocima, kako oni nisu prouceni, njihovi obicaji, povijest. Da se njihova verzija povijesti ne prihvaca, odnosno ne objavljuje, a razlog za to mi se vec stvara pred ocima...
sve je koncentrirano oko europe, amerike i azije, afriku su stavili negdje tamo u zadnju rupu, kao da nije nista.
mislim da je to bas zato sto se tamo skrivaju najbolji dokazi za postojanje ljudske civilizacije prije njenog sluzbenog nastanka. kava
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 12:32 am

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
upravo sad ucimo iz zemljopisa o africi i njenim starosjediocima, kako oni nisu prouceni, njihovi obicaji, povijest. Da se njihova verzija povijesti ne prihvaca, odnosno ne objavljuje, a razlog za to mi se vec stvara pred ocima...
sve je koncentrirano oko europe, amerike i azije, afriku su stavili negdje tamo u zadnju rupu, kao da nije nista.
mislim da je to bas zato sto se tamo skrivaju najbolji dokazi za postojanje ljudske civilizacije prije njenog sluzbenog nastanka. kava
Tu se slazem s tobom, ipak kazu Africa mother of civilization. Ali tesko se tamo moze bilo sta proucavati zbog stalnih ratova, a za to je opet kriva Europa, Amerika i sl.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 5:13 pm

jednostavno je zapostavljaju.
kad ste ikad vidjeli ikakvu emisiju na TV-u i sl da se netko zalaze za Afriku??? ja nisam nikad.
EU i druge organizacije samo suradjuju s Amerikom, Azijom i Australijom, a ja to ne razumijem (izuzev crvenog kriza i nekih crkvenih organizacija koje humanitarno djeluju u Africi, ali to je vec druga tema).
jedine emisije o Africi koje sam gledao su bile, kao turisticki teleshoping. odprilike sve je u tom smislu.
Sto se tice ratova znam za JAR, jer tamo se mislim provodi politika apartheida, odnosno, crnacko stanovnistvo odijeljeno od bjelackog u smislu, svi imaju svoje ustanove, zasebnu politiku i sl neovisnu jedna o drugoj i to sve u istoj drzavi. zbog toga cesto dolazi do diskriminacije medju stanovnicima.

uglavnom slazem s time sto se tice ratova, da je to razlog raznih poteskoca.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 8:00 pm

Ja iskreno mislim da se u Africi i Bliskom istoku nalaze odgovori na pitanje od kada je prisutan covjek na Zemlji, jer ipak sva njihova plemena su starija od vecine europskih naroda.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 9:59 am

kad bolje razmislim, fakt me boli đon koliko smo tu? oduvijek, 6 tisuća god. ili 6 mil god.
važno je da smo sada mi ovdje - i što ćemo s tim!!
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 10:08 am

gloria_g je napisao/la:
kad bolje razmislim, fakt me boli đon koliko smo tu? oduvijek, 6 tisuća god. ili 6 mil god.
važno je da smo sada mi ovdje - i što ćemo s tim!!

da, sad, al pitanje je hoćemo li bit još 6 tisuća, jer 6 milijuna sigurno nećemo ako ne dođe do kakvih elementarnih promjena.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 11:14 am

pa mislim silver da ni to nije važno.
ljudi stalno gledaju ili unatrag ili naprijed, a nikada se ne pitaju za ono SADA, pa to sada prolazi mimo njih. a trebalo bi nam biti ipak na vrhu prioriteta u ovom trenutku.
koja korist od prošlog i budućeg ako ne misliš na sadašnjost??
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimečet lip 12, 2008 10:04 pm

da, to je istina, a ja i nisam rekao da ne treba misliti na sadašnjost. Ali ne bi trebali mislit ni samo na sadašnjost i zanemarivati budućnost.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2008 8:00 pm

Treba poznavati svoju proslost, jer iz nje mozemo nesto naucit.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimepon lip 16, 2008 11:50 pm

arhont je napisao/la:
Treba poznavati svoju proslost, jer iz nje mozemo nesto naucit.
ljudi istrazuju proslost, odnosno buducnost, trazeci razlog zasto su stvoreni, trazeci neki cilj u zivotu, smisao zivota. prije par dana sam tako razmisljao i dosao do tog zakljucka.
trenutno i ja lutam, ne znam sto raditi kad zavrsim skolovanje. jos nisam odabrao zvanje, i to me vec pomalo brine.
ne znam ima li ovo veze s ovim sto sam gore napisao, al vazno mi je da sam se istresao pa makar ovdje na forumu zubo
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 12:02 am

historia magistra vitae est.

sad se sjetih toga, kao dodatak onome šta sam rekao i šta je arhont rekao.. iz povijesti bi trebali učiti, a kad bi je bolje poznavali, tko zna što bi sve naučili iz nje.
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 1:25 am

ali povijest u udžbenicima je iskrivljena, tako da više odmaže mladim naraštajima ,nego što im pomaže...no, ako smo svijesni laži, i s kojim su ciljem postavljene-e onda pocinjemo uciti pravu povijest
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 10:26 am

povijest je učiteljica života

i

povijest se ponavlja

hmm..... misli
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 9:37 pm

razzor123 je napisao/la:
ali povijest u udžbenicima je iskrivljena, tako da više odmaže mladim naraštajima ,nego što im pomaže...no, ako smo svijesni laži, i s kojim su ciljem postavljene-e onda pocinjemo uciti pravu povijest

a ti (ili itko od današnjih ljudi), sa svojim monumentalnim znanjem o ljudskoj povijesti, mozes znati za sigurno sto je iskrivljeno, a sto ne, i kako su se neke stvari odvijale jos davno prije nego sto je itko od nas uopce mogao postati na nekom forumu (primjera radi)?

uostalom, mi nismo tu da sudimo povijesti, nego da ucimo iz nje. A čak i da je iskrivljena, postoje neke činjenice koje se ne daju tako lako zanemariti niti zaboraviti, jer koliko god se neki ljudi trudili da pobjednici pišu povijest, činjenice su činjenice, a na nama je da prosudimo sami sa svojim razumom iz njih. I onda se ne može baš govoriti o krivom učenju, samo možda o nedovoljno kritičkom stajalištu prema nekim stvarima u novijoj i starijoj povijesti.
A uostalom, cijela povijest sigurno nije baš toliko iskrivljena da nema veze sa stvarnošću, možda je jedino manjkava ali to je već druga stvar.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 9:43 pm

Na nama je da se potrudimo da se povijest ne ponovi, stoga je mi moramo poznavati i vidjeti greske koje su ljudi cinili tako da ih mi ne ponovimo.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 10:14 pm

pa, kad ti netko kaže da je npr. bombardiranje hirošime i nagasakija bilo neophodno za završetak II. svj. rata, onda na čovjeku leži odgovornost da razmisli zbog čega su amerikanci na samom kraju rata pobili cca 220 000 ljudi (ajoš su tisuće stradale od radijacije) i koliko je to baš bilo neophodno, kao što danas većina udžbenika iz povijesti tvrdi.
eto, to bi po meni bio primjer učenja iz povijesti uz malo razmišljanja o nekim stvarima, al dobro, nije to sad tema ovdje..
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimeuto lip 17, 2008 10:24 pm

A dobro to za atomske bombe, oni su kao proracunali koliko bi ljudi izgubili da su se iskrcali na Japan i brojka je ispala puno veca, pa su kao odlucili humanije rjesenja, ali dalje ih to ne opravdava. Ali kad se uci iz povijesti treba sve sagledati cinjenice jer ipak ameri su ubili sigurno vise civila nego vojnika u tim napadima, malo se ja zanio offtopic al dobro.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesri lip 18, 2008 9:11 am

pa to hocu reci, neke stvari treba malo sagledati iz drugačijeg kuta nego što piše u udžbenicima, i onda možemo učiti iz grešaka.

a slažem se da bi bilo dobro da je povijest malo istinitija u nekim pogledima. i nadopunjena :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitimesri lip 18, 2008 9:28 am

Kad smo već kod iskrivljavanja - sve se nešto čini da mi mijenjamo (dakle iskrivljavamo na neki način) i sadašnjost svojim stavovima i razmišljanjima. Što onda reći o povijesti sad dok još nemamo vremeplove miga

Mislim da na ovu činjenicu ionako ne možemo utjecati, zato je dobro ostraviti stvari otvorene, a nre nastojati dati konačne odgovore na sva pitanja. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek   Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjek je na Zemlji prisutan oduvijek
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Otkriveni novi planeti
» Na Zemlji nekoliko desetine hiljada Vanzemaljaca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: