Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Katolici - egzorcizam

Go down 
+18
josip21
Gea
Berny_Sinara
omen
vjestica
sanja
silver
vladimir
Tutankhamon
Alpha
gloria_g
Absynthia
isus dolazi uskoro!
Sentinel
zvezda
Svjetloisjena
kayser
Aleksandar Veliki
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 2:35 pm

a ja sam dobrica...uvijek pomazem posebno curama u nevolji ides
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 2:45 pm

I ja sam dobrica i predlažem da ovdje dalje razgovaramo o egzorcizmu, kao što naslov kaže miga
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 2:51 pm

pa bas i ne vjerujem u to...ta opsjednutost i istjerivanje vraga iz ljudi...ne znam nije mi bas.....recimo dokazano je da neki ljudi imaju podvojenu licnost ili cak neki ljudi imaju vise licnosti u sebi i da cak svaka licnost moze govoriti drugacijim glasom...tako nesto bi se u proslosti tretiralo kao opsjednutost....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 2:58 pm

Tretira se i u sadašnjosti. Čitala sam jednu ozbiljnu knjigu o egzorcizmu, napisao ju je psihijatar koji opisuje sve moguće poremećaje koji završavaju povremeno kao slučajevi za egzorcizam. 95% slučajeva može se svrstati u neku psihičku bolest ili karakterni poremećaj. Ostatak bi možda mogao predstavljati pravo opsjednuće. No ja ne vjerujem ni u taj ostatak, barem ne u opsjednuće u pravom smislu riječi, dakle da neki vanjski opaki entitet uđe u nas i radi s nama što želi. Vjerojatno će se i za te slučajeve naći objašnjenje.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 3:45 pm

pa i ja sam dobrica donekle vise se smatram hehe lijenom dobricom pomazem kada me neko pita :D mada kada sam ja trazila nije mi bas bilo uzvraceno kako sam ja vratila sada na temu :D onaj clip me najezio stvarno je bio gadan jos kada zenska vriska kao da ju neko kolje brrrr
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 5:37 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:


U javnosti se ne smije znati tko je on jer je to anticrkveno. Tako želimo zaštititi osobe u nevolji i samog svećenika'', kazao je kardinal Josip Bozanić

U Hrvatskoj su, kako se neslužbeno priča, dopuštenja za egzorcizam imali samo fra Zvjezdan Linić i vlč. Zlatko Sudac
Smiješno mi izgleda tvrditi da je anticrkveno objaviti ime svečenika koji obavlja egzorcizme. To bi trebala biti jedna od normalnih dužnosti svakog svečenika. Koliko se god to skrivalo, vjerujem da na žalost slučajevi opsjednutosti sotonom nisu rijetki, tom problemu treba pristupiti kao i prema svim ostalima i ne raditi fame oko toga, mada je oprez nužan.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 3:40 pm

ja mislim da svaki svecenik to moze :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 3:45 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
ja mislim da svaki svecenik to moze :)

Ne znam može li, možda može netko tko nije svećenik, a ne može svaki svećenik. Ali znam da ne smije svaki svećenik to raditi, mora imati službeno odobrenje svoga biskupa, dakle neku vrstu potvrde da se je u stanju time baviti.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 3:49 pm

vjerovatno ni ne može svaki svećenik, pretpostavljam da se za to educira, kao za bilo što drugo...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 3:58 pm

gloria_g je napisao/la:
vjerovatno ni ne može svaki svećenik, pretpostavljam da se za to educira, kao za bilo što drugo...

Da, ali mora imati i dara i sklonosti. Stvar uopće nije jednostavna. Najbolje bi bilo kad bi svećenik bio i psihijatar, ali mislim da je to u današnje vrijeme nemoguća kombinacija.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 7:06 pm

istina, svaki svećenik može samo odriješiti grijehe i blagosloviti, ali sumnjam da to demonima previše smeta
Sudac ima dozvolu?
cccc...

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 7:19 pm

Ne znam za Suca, on ima gomilu posebnih dozvola, ali za egzorcizam nisam čula zubi
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesri lip 24, 2009 7:30 pm

ma on je živa reklama... baš samo ga danas na pripremama spominjali

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimečet lip 25, 2009 12:34 am

sta da kazem....nis :D nemam rijeci kojima bi to mogla opisat :D
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 11:30 am

postoji i u splitu jedan svećenik u mojoj je župi, fra Josip Marcelić. on je već prestar da se egzorcizmom bavi ali još uvijek prima mlade koji imaju problema s okultnim i daje im savjete. svojedobno sam i ja mislila ić kod njega čak sam ga i potražila ali svećenik mi je rekao da nije u crkvi trenutno...nisam ga poslije tražila jer sam smatrala da ako nije bia tu kad sam ga tražila, da onda mi i ne treba...imam neku čudnu logiku.
inače vjerujem u demone i opsjednuća,a sad je li katolički egzorcizam pravi način da ih se istjera to mi je diskutabilno
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 12:15 pm

a ja vjerujem u tu tvoju logiku
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 1:21 pm

Aurora Borealis je napisao/la:
postoji i u splitu jedan svećenik u mojoj je župi, fra Josip Marcelić. on je već prestar da se egzorcizmom bavi ali još uvijek prima mlade koji imaju problema s okultnim i daje im savjete. svojedobno sam i ja mislila ić kod njega čak sam ga i potražila ali svećenik mi je rekao da nije u crkvi trenutno...nisam ga poslije tražila jer sam smatrala da ako nije bia tu kad sam ga tražila, da onda mi i ne treba...imam neku čudnu logiku.
inače vjerujem u demone i opsjednuća,a sad je li katolički egzorcizam pravi način da ih se istjera to mi je diskutabilno

Pa ako samo savjetuje i ne vrši egzorcizam, mogla si pokušati još jednom :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 6:28 pm

ne znam...nekako sam u srcu osjećala da TO NIJE TO. dugo sam ga namjeravala potražit jer znam da je 24/7 u crkvi i baš tog dana,rekao je svećenik,otišao je kod neke časne sestre na samrti..
U sebi sam osjetila da tražim pomoć na krivom mjestu i na tom sam mišljenju ostala i danas.. Sad kad to sagledam, on je ipak katolički svećenik usko povezan s temama demona i opsjednuća a znamo kakvi su oni,vjerovatno bi htio pomoći pa bi mi nadrobio samo još strahova. bolje da nisam otišla jer ipak i ne vjerujem u Crkvu kao instituciju niti u Boga kakvim ga kršćani prikazuju... savjetovao bi mi vjerovatno molitvu i pričesti (uz ostale savjete) a što će mi to kad to ne prakticiram?
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimesub lip 27, 2009 11:26 am

Aurora Borealis je napisao/la:
postoji i u splitu jedan svećenik u mojoj je župi, fra Josip Marcelić. on je već prestar da se egzorcizmom bavi ali još uvijek prima mlade koji imaju problema s okultnim i daje im savjete. svojedobno sam i ja mislila ić kod njega čak sam ga i potražila ali svećenik mi je rekao da nije u crkvi trenutno...nisam ga poslije tražila jer sam smatrala da ako nije bia tu kad sam ga tražila, da onda mi i ne treba...imam neku čudnu logiku.
inače vjerujem u demone i opsjednuća,a sad je li katolički egzorcizam pravi način da ih se istjera to mi je diskutabilno
vjerujem u tvoj logiku i podrzavam je
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimened lip 28, 2009 9:48 pm

Aurora Borealis je napisao/la:
ne znam...nekako sam u srcu osjećala da TO NIJE TO. dugo sam ga namjeravala potražit jer znam da je 24/7 u crkvi i baš tog dana,rekao je svećenik,otišao je kod neke časne sestre na samrti..
U sebi sam osjetila da tražim pomoć na krivom mjestu i na tom sam mišljenju ostala i danas.. Sad kad to sagledam, on je ipak katolički svećenik usko povezan s temama demona i opsjednuća a znamo kakvi su oni,vjerovatno bi htio pomoći pa bi mi nadrobio samo još strahova. bolje da nisam otišla jer ipak i ne vjerujem u Crkvu kao instituciju niti u Boga kakvim ga kršćani prikazuju... savjetovao bi mi vjerovatno molitvu i pričesti (uz ostale savjete) a što će mi to kad to ne prakticiram?

To je već druga priča, čovjek se mora držati svoje intuicije. :)
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 7:27 pm

Svaki svečenik bi trebao biti osposobljen za vršenje egzorcizma.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepon lip 29, 2009 7:34 pm

Možda bi trebao biti, svaki svećenik može određenim sredstvima intervenirati kad misli da je netko ugrožen opsjednućem ili ugrožava druge (bio opsjednut ili samo mislio da je opsjednut), ali za sustavni egzorcizam koji se vrši na probranim slučajevima ipak se pripremaju oni sa sklonostima i određenim sposobnostima. To je nešto kao vrlo uska specijalizacija.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimened stu 27, 2011 3:59 pm

apsolutno bi se slozio s goranom ali i svjetlosjenom jer smatram da se upravo tu vidi istinsko poslanje crkve...taj vjecni sukob dobra i zla...amen...@ mudri
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimepet pro 16, 2011 9:35 pm

Absynthia je napisao/la:
Nacrosrill je napisao/la:
I btw, priča je istinita!roll

Nisam rekla da nije istinita, samo tu demoni nisu imali nikakve veze sa njom. Ona je bila duševni bolesnik. I to je to.

Nepristrano je govoriti o nečemu u čemu nisi svjedok. Tvoje mišljenje, tvoja stvar. Ne znači da si u pravu i nije u redu što namećeš svoje mišljenje.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 7:30 pm

evo jedan,sloziti cete se interesantan link gotovo iz prve ruke,sto se rece...@www.molitve.info/index.php/izvjesaa-rimskog-egzorcista.html
[Vrh] Go down
Sponsored content





egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Katolici - egzorcizam   egzorcizam - Katolici - egzorcizam - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Katolici - egzorcizam
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Egzorcizam
» Egzorcizam Anneliese Michel

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: