Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????

Go down 
+9
Yado
zvezda
silver
Svjetloisjena
kayser
Alpha
vladimir
Blizzard
isus dolazi uskoro!
13 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimepet vel 15, 2008 1:42 pm

ajmo prvo vidjeti sto nam Jahve kaze preko svoje Rijeci:

Mudre izreke 1,20-33:
Mudrost glasno uzvikuje na ulici, na trgovima diže svoj glas;
propovijeda po bučnim uglovima, na otvorenim gradskim vratima govori svoje riječi:
"Dokle ćete, vi glupi, ljubiti glupost i dokle će podsmjevačima biti milo podsmijevanje, i dokle će bezumnici mrziti znanje?
Poslušajte moju opomenu! Gle, svoj duh pred vas izlijevam, hoću vas poučiti svojim riječima. Koliko sam vas zvala, a vi ste odbijali; pružala sam ruku, ali je nitko ne opazi. Nego ste odbacili svaki moj savjet i niste poslušali moje opomene; zato ću se i ja smijati vašoj propasti, rugat ću se kad vas obuzme tjeskoba: kad navali na vas strah kao nevrijeme i zgrabi vas propast kao vihor, kad navali na vas nevolja i muka.
Tada će me zvati, ali se ja neću odazvati; tražit će me, ali me neće naći.
Jer su mrzili spoznaju i nisu izabrali Gospodnjeg straha
niti su poslušali moj savjet, nego su prezreli svaku moju opomenu.
Zato će jesti plod svojeg vladanja i nasititi se vlastitih savjeta.
Jer glupe će ubiti njihovo odbijanje, a nemar će upropastiti bezumne.
A tko sluša mene, bezbrižan ostaje i spokojno živi bez straha od zla.

ŠTO BOG KAZE ZA POSLUSNE:

Mudre izreke 2,1-22:
Sine moj, ako primiš moje riječi i pohraniš u sebi moje zapovijedi,
i uhom svojim osluhneš mudrost i obratiš svoje srce razboru;
jest, ako prizoveš razum i zavapiš za razborom;
ako ga potražiš kao srebro i tragaš za njim kao za skrivenim blagom -
tada ćeš shvatiti strah Gospodnji i naći ćeš Božje znanje.
Jer Jahve daje mudrost, iz njegovih usta dolazi znanje i razboritost.
On pravednicima pruža svoju pomoć, štit je onih koji hode u bezazlenosti.
Jer on štiti staze pravde i čuva pute svojih pobožnika.
Tada ćeš shvatiti pravdu, pravicu, pravednost i sve staze dobra,
jer će mudrost ući u tvoje srce i spoznaja će obradovati tvoju dušu.
Oprez će paziti na te i razboritost će te čuvati:
da te izbavi od zla puta, od varava čovjeka,
od onih koji ostavljaju staze poštenja te idu mračnim putovima;
koji se vesele čineći zlo i likuju u opačinama zloće;
kojih su staze krive i koji su opaki na svojim putovima;
da te izbavi od preljubnice i od tuđinke koja laska riječima;
koja ostavlja prijatelja svoje mladosti i zaboravlja zavjet svoga Boga
jer joj kuća tone u smrt i njezini putovi vode mrtvima.
Tko god zalazi k njoj ne vraća se nikad i ne nalazi više putove života.
Zato idi putem čestitih i drži se staza pravedničkih!
Jer samo će pravedni nastavati zemlju i bezazleni će ostati na njoj.
A opake će zbrisati sa zemlje i bogohulnike iščupati iz nje.

ŠTO BOG KAZE ZA ONE KOJI SE POUZDAJU U NJEGA:

Psalam 23,1-6:
Jahve je pastir moj: ni u čem ja ne oskudijevam;
na poljanama zelenim on mi daje odmora. Na vrutke me tihane vodi
i krijepi dušu moju. Stazama pravim on me upravlja radi imena svojega.
Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si ti sa mnom. Tvoj štap i palica tvoja utjeha su meni.
Trpezu preda mnom prostireš na oči dušmanima mojim. Uljem mi glavu mažeš, čaša se moja prelijeva.
Dobrota i milost pratit će mene sve dane života moga. U Jahvinu ću domu prebivati kroz dane mnoge.



Psalam 25,1-18:
K tebi, Jahve, uzdižem dušu svoju,
u tebe se uzdam, Bože moj: ne daj da se postidim, da se ne vesele nada mnom dušmani! Koji se u tebe uzdaju, postidjet se neće: postidjet će se koji se lako iznevjere. Pokaži mi, Jahve, svoje putove, nauči me svojim stazama! Istinom me svojom vodi i pouči me, jer ti si Bog, moj Spasitelj: u tebe se pouzdajem svagda. Spomeni se, Jahve, svoje nježnosti i ljubavi svoje dovijeka. Ne spominji se grijeha moje mladosti ni prijestupa, spomeni me se po svojoj ljubavi - radi dobrote svoje, o Jahve!
Jahve je sama dobrota i pravednost: grešnike on na put privodi.
On ponizne u pravdi vodi i uči malene putu svome.
Sve su staze Jahvine istina i ljubav za onog koji čuva Savez njegov i propise. Jahve, radi svojeg imena grijeh moj mi oprosti, jer je velik.
Ima li koga da se boji Jahve? On će ga poučiti kojim će putem krenuti.
Duša će mu u sreći počivati, a potomci će njegovi zaposjesti zemlju.
Prisan je Jahve s onima koji ga se boje i Savez svoj objavljuje njima.
K Jahvi su svagda oči moje upravljene, jer mi nogu izvlači iz zamke.
Pogledaj na me i smiluj se meni, jer osamljen sam i nevoljan.
Odagnaj tjeskobe srca moga, iz bojazni mojih izbavi me!
Vidi nevolju moju i muku i oprosti sve grijehe moje!



Psalam 1,1-6: Blago čovjeku koji ne slijedi savjeta opakih, ne staje na putu grešničkom i ne sjeda u zbor podrugljivaca,
već uživa u Zakonu Jahvinu, o Zakonu njegovu misli dan i noć.
On je k`o stablo zasađeno pokraj voda tekućica što u svoje vrijeme plod donosi; lišće mu nikad ne vene, sve što radi dobrim urodi.
Nisu takvi opaki, ne, nisu takvi! Oni su k`o pljeva što je vjetar raznosi.
Stoga se opaki neće održati na sudu, ni grešnici u zajednici pravednih.
Jer Jahve zna put pravednih, a propast će put opakih.

ŠTO BOG KAZE ZA BOLEST:

Izlazak 15,26 Zatim reče: "Budeš li zdušno slušao glas Jahve, Boga svoga, vršeći što je pravo u njegovim očima; budeš li pružao svoje uho njegovim zapovijedima i držao njegove zakone, nikakvih bolesti koje sam pustio na Egipćane na vas neću puštati. Jer ja sam Jahve koji dajem zdravlje.


BOG JASNO POZIVA LJUDE DA POSTUJU STO JE REKAO, ON POZIVA DA SE LJUDI OBRATE, DA SE UZDAJU U NJEGA, DA CE IH BOG CUVATI AKO CE POSTIVATI NJEGOVE ZAPOVJEDI I ZIVJETI PO BIBLISKIM NACELIMA, DA CE BITI SRTETNI I DA CE IH BOG CUVATI OD POKVARENJAKA, ON GRESNIKA I ONIH KOJI IM ZELE ZLO, DA CE BITI NJIHOV STIT, A ISUS KOJI JE BOG, JE REKAO DA CE BITI UZ NAS DO SVRSETKA SVIJETA, JOS MALO I DOCI CE ISUS I SVAKO OKO CE GA VIDJETI, CAK I ONI KOJI SU GA PROBOLI, ALI BOG JE DAO SLOBODNU VOLJU, DA LJUDI ODLUCE KOJIM CE PUTEM ICI, BOG JE REKAO NEKA NE JEDU SVINJETINU, NEKA POSTUJU ZAPOVJEDI, NEKA POMAZU JEDNI DRUGIMA, NEKA BUDU SKROMNI, NEKA BUDU SRETNI STO IMAJU NESTO POJESTI I OBUCI, NEKA NE TEZE BOGATSTVU, NEKA ZA ZLO NE VRACAJU ZLO, I STO JE KLJUC SVEGA NA STO JE ISUS POZVAO SVE KRSCANE, A TO JE DA UCINE SVE NARODE UCENICIMA NJEGOVIM, MI KRSCANI MORAMO DRUGIMA POMOCI DA PRIHVATE ISUSA KAO SVOG SPASITELJA, DA I DRUGI ZNAJU TKO JE ISUS, DA IM KAZEMO DA OVAJ SVIJET IDE KRIVIM PUTEM...

Otkrivenje 22,20 Svjedok za sve ovo govori: "Da, dolazim ubrzo!" Amen! Dođi, Gospodine Isuse!


JOŠ MALO I DOCI CE ISUS DA SPASI ONE KOJI SU ZIVJELI ZA NJEGA I IMALI SVAKI DAN ODNOS S NJIM, KOJI SU POSTIVALI STO JE REKAO, A NISU SE POUZDAVALI U SVOJE ILI TUMACENJE NEKOG DRUGOG COVJEKA, DA NE KAZEM NEKOGA KOJI SEBE NAZIVA SVETIM OCEM ILITI BOGOM, O TOME DRUGOM PRILIKOM...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimepet vel 15, 2008 2:02 pm

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimepon vel 18, 2008 10:25 pm

IDU, inače ovo što si napisao definitivno nije govorio Bog u kakvog vjerujem. On ne naređuje ljudima niti se ne reklamira na taj način.

Odgovor na naslov: On je nama dao slobodnu volju da činimo što želimo. Pravi vjernik to dobro zna.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimesri vel 20, 2008 12:43 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
IDU, inače ovo što si napisao definitivno nije govorio Bog u kakvog vjerujem. On ne naređuje ljudima niti se ne reklamira na taj način.

Odgovor na naslov: On je nama dao slobodnu volju da činimo što želimo. Pravi vjernik to dobro zna.


zaboravljas da ce Bog kazniti one koji ce odbaciti Isusa kao spasitelja i koji ce zivjeti po svojm pozudama, a ne po Bozjoj volji.

Isus je rekao: tko ne uzme svoj kriz i ne slijedi me nije mene dostojan!

dali si citao otkrivenje?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimesri vel 20, 2008 9:25 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

zaboravljas da ce Bog kazniti one koji ce odbaciti Isusa kao spasitelja i koji ce zivjeti po svojm pozudama, a ne po Bozjoj volji.

Isus je rekao: tko ne uzme svoj kriz i ne slijedi me nije mene dostojan!

dali si citao otkrivenje?

Slijedim Isusa koliko mogu, ali isto tako znam da je Bog dobar i ne prijeti nam jer inače to nije Bog nego Sotona.

Nisam čitao to. Uopće ne čitam vjerske tekstove zato što se vjera stalno mijenja i nema smisla.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 1:32 am

[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 12:41 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

zaboravljas da ce Bog kazniti one koji ce odbaciti Isusa kao spasitelja i koji ce zivjeti po svojm pozudama, a ne po Bozjoj volji.

Isus je rekao: tko ne uzme svoj kriz i ne slijedi me nije mene dostojan!

dali si citao otkrivenje?

Slijedim Isusa koliko mogu, ali isto tako znam da je Bog dobar i ne prijeti nam jer inače to nije Bog nego Sotona.

Nisam čitao to. Uopće ne čitam vjerske tekstove zato što se vjera stalno mijenja i nema smisla.


e pa ti ne kuzis da je Bog i pravedan i ako si citao bibliju, odnosno otkrivenje, onda ces tamo vidjeti da ce ljudi biti baceni u ognjeno jezero a to ce gledati i Isus i andjeli...citaj bibliju i vidjet ces da Bog je ljubav, ali i kaznjava neposlusne...dali kad molis kleknes na koljena i dali zahvalis Bogu za hranu i dali citas bibliju i dali ides na bogosluzje, koliko vidim, katolik si i znas sto me zanima, kako objesnjavas to sto je papa izbacio 2. zapovjed?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 12:43 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

zaboravljas da ce Bog kazniti one koji ce odbaciti Isusa kao spasitelja i koji ce zivjeti po svojm pozudama, a ne po Bozjoj volji.

Isus je rekao: tko ne uzme svoj kriz i ne slijedi me nije mene dostojan!

dali si citao otkrivenje?

Slijedim Isusa koliko mogu, ali isto tako znam da je Bog dobar i ne prijeti nam jer inače to nije Bog nego Sotona.

Nisam čitao to. Uopće ne čitam vjerske tekstove zato što se vjera stalno mijenja i nema smisla.


a tko je kaznio sve prvoredjence, kad je faraon bio neposlusan i nije htio pustiti izraelce????????????
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 12:44 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Živi srećan u slobodi, ljubav naša nek te vodi...
a dalje znaš i sam. :)


ali kako ne kuzis, vama crkva kaze, u petak je post i vi morate postiti, vama drugi govore sto da radite, vi morate slusati papu...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 1:24 pm

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 2:27 pm

Postovi Aleksandra i Glorije izbrisani su po zahtjevu spomenutih forumasa. Iz istog razloga editiran je i jedan IKD-ov post koji je citirao Aleksandra, ali postavljeni linkovi nisu dirani.

Pozz :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimečet vel 21, 2008 9:39 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

a tko je kaznio sve prvoredjence, kad je faraon bio neposlusan i nije htio pustiti izraelce????????????

Neznam, ali netko zao sigurno. Koliko znam Bog nije zao i ne čini zlo nekome tko nema grijeha. Bog to nije učinio.

Uostalom ionako ne vjerujem Bibliji, vjerujem u Boga koji je bolji nego to Biblija opisuje.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimepet vel 22, 2008 3:04 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

a tko je kaznio sve prvoredjence, kad je faraon bio neposlusan i nije htio pustiti izraelce????????????

Neznam, ali netko zao sigurno. Koliko znam Bog nije zao i ne čini zlo nekome tko nema grijeha. Bog to nije učinio.

Uostalom ionako ne vjerujem Bibliji, vjerujem u Boga koji je bolji nego to Biblija opisuje.


vidis fulao si, Bog je ljubav ali je i pravedan i kaznjava neposlusne, tko je kaznio zene da ce radjati u mukama?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimepet vel 22, 2008 6:32 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

vidis fulao si, Bog je ljubav ali je i pravedan i kaznjava neposlusne, tko je kaznio zene da ce radjati u mukama?

Evolucija.

A kako su djeca mogla biti tako neposlušna da su to zaslužila? Bog to nije mogao učiniti. Daj malo logički pogledaj na stvar, a ne da samo slijepo vjeruješ Bibliji.

Dakle po tebi dobar Bog kažnjava djecu... To rade samo manijaci.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 12:14 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

vidis fulao si, Bog je ljubav ali je i pravedan i kaznjava neposlusne, tko je kaznio zene da ce radjati u mukama?

Evolucija.

A kako su djeca mogla biti tako neposlušna da su to zaslužila? Bog to nije mogao učiniti. Daj malo logički pogledaj na stvar, a ne da samo slijepo vjeruješ Bibliji.

Dakle po tebi dobar Bog kažnjava djecu... To rade samo manijaci.

u bibliji pise da je prije nego sto je svijet stvoren sve bilo pusto, sad je pitanje dali ti vjerujes u evoluciju ili u to da je Bog u 6 dana stvorio svijet, dali po tebi Bog laze?

Postanak 1,1 U početku stvori Bog nebo i zemlju.
Postanak 1,2 Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama.

Bog jasno kaze da je stvarao 6 dana, isto kao i mi danas i sedmi dan odmaramo kao On!
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 12:20 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

vidis fulao si, Bog je ljubav ali je i pravedan i kaznjava neposlusne, tko je kaznio zene da ce radjati u mukama?

Evolucija.

A kako su djeca mogla biti tako neposlušna da su to zaslužila? Bog to nije mogao učiniti. Daj malo logički pogledaj na stvar, a ne da samo slijepo vjeruješ Bibliji.

Dakle po tebi dobar Bog kažnjava djecu... To rade samo manijaci.


sto ti ne vjerujes bibliji?

svaki grijeh moze snositi posljedice, a i ne mora, a Bog je rekao da ce umrijeti ako pojedu taj plod, zato danas postoji smrt, zato covjek kad se rodi vec umire!

2. zapovjed: Izlazak 20,4-6 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 2:46 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

sto ti ne vjerujes bibliji?

svaki grijeh moze snositi posljedice, a i ne mora, a Bog je rekao da ce umrijeti ako pojedu taj plod, zato danas postoji smrt, zato covjek kad se rodi vec umire!

2. zapovjed: Izlazak 20,4-6 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

Znaš, rado bih vjerovao Bibliji, ali ipak planiram postati znanstvenik pa ne volim stvari za koje fizika tvrdi da su nemoguće.

No to me ne umanjuje kao vjernika :)

Znaš, drugačije je biti vjernik kada odgovor u svemu tražiš pomoću znanosti i provjerenih metoda. I ja sam Bogu veoma zahvalan što je omogućio znanost.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 3:24 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

sto ti ne vjerujes bibliji?

svaki grijeh moze snositi posljedice, a i ne mora, a Bog je rekao da ce umrijeti ako pojedu taj plod, zato danas postoji smrt, zato covjek kad se rodi vec umire!

2. zapovjed: Izlazak 20,4-6 Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi.

Znaš, rado bih vjerovao Bibliji, ali ipak planiram postati znanstvenik pa ne volim stvari za koje fizika tvrdi da su nemoguće.

No to me ne umanjuje kao vjernika :)

Znaš, drugačije je biti vjernik kada odgovor u svemu tražiš pomoću znanosti i provjerenih metoda. I ja sam Bogu veoma zahvalan što je omogućio znanost.

znaci ti ces biti znanstvenik koji govori protiv biblije, znanstvenik koji ce pobijati bibliju, a biblija je Bozja rijec...mislis da je to ok

dali si citao ikada otkrivenje 17. i 18. dali znas o cemu se tu govori?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 3:33 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


znaci ti ces biti znanstvenik koji govori protiv biblije, znanstvenik koji ce pobijati bibliju, a biblija je Bozja rijec...mislis da je to ok

dali si citao ikada otkrivenje 17. i 18. dali znas o cemu se tu govori?

Napisao sam na drugoj temi zašto ne vjerujem u Bibliju, barem većim djelom ne :)

Ovisi o tome što smatraš što je Bog. Također sam napisao na drugoj temi.

Nisam čitao.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 4:00 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


znaci ti ces biti znanstvenik koji govori protiv biblije, znanstvenik koji ce pobijati bibliju, a biblija je Bozja rijec...mislis da je to ok

dali si citao ikada otkrivenje 17. i 18. dali znas o cemu se tu govori?

Napisao sam na drugoj temi zašto ne vjerujem u Bibliju, barem većim djelom ne :)

Ovisi o tome što smatraš što je Bog. Također sam napisao na drugoj temi.

Nisam čitao.


Isus ce doci uskoro po one koji su ga slijedili, tad ce biti kraj sotoni i ovom svijetu, ali prije nego sto on dodje, sotona ce napraviti kopiju Isusova dolaska i svi koje zavede s kopijom ce propasti, dali znas koji su znakovi pravog a koji laznog dolaska?

citaj bibliju da te ne prevari!
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 37
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 4:03 pm

ajde nas molim te prosvijetli.

kad ce to isus doć uskoro?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 5:08 pm

kayser je napisao/la:
ajde nas molim te prosvijetli.

kad ce to isus doć uskoro?

Marko 13,32 "A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac.
Marko 13,33 "Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas.
Marko 13,34 Kao kad ono čovjek neki polazeći na put ostavi svoju kuću, upravu povjeri slugama, svakomu svoj posao, a vrataru zapovjedi da bdije.
Marko 13,35 Bdijte, dakle, jer ne znate kad će se domaćin vratiti - da li uvečer ili o ponoći, da li za prvih pijetlova ili ujutro -
Marko 13,36 da vas ne bi našao pozaspale ako iznenada dođe.
Marko 13,37 "Što vama kažem, svima kažem: Bdijte!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 7:27 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Isus ce doci uskoro po one koji su ga slijedili, tad ce biti kraj sotoni i ovom svijetu, ali prije nego sto on dodje, sotona ce napraviti kopiju Isusova dolaska i svi koje zavede s kopijom ce propasti, dali znas koji su znakovi pravog a koji laznog dolaska?

citaj bibliju da te ne prevari!

Ima jedan problem. Kako možeš znati da ja nisam ta osoba? evil

Naravno da nisam, samo pitam.
Bez brige, znam se paziti. A i dalje mislim da se Bog neće uplitati u naše živote, i zato mislim da neće biti nikakvog dolaska.
Uostalom ne vjerujem u Sotonu.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 7:41 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Isus ce doci uskoro po one koji su ga slijedili, tad ce biti kraj sotoni i ovom svijetu, ali prije nego sto on dodje, sotona ce napraviti kopiju Isusova dolaska i svi koje zavede s kopijom ce propasti, dali znas koji su znakovi pravog a koji laznog dolaska?

citaj bibliju da te ne prevari!

Ima jedan problem. Kako možeš znati da ja nisam ta osoba? evil

Naravno da nisam, samo pitam.
Bez brige, znam se paziti. A i dalje mislim da se Bog neće uplitati u naše živote, i zato mislim da neće biti nikakvog dolaska.
Uostalom ne vjerujem u Sotonu.

tebi onda pola biblije ne vazi, sto hoces reci da je pola laz?

tko je onda kusao Isusa u pustinji, i taj dio biblije o sotoni ne vrijedi i lazan je za tebe?

ti mozes znati znakove i ja ti ih mogu reci iz biblije, ali ako nisi primio Isusova Duha, sto znaci, ako si ga primio tada si djete Bozje i tad kad dodje kopija ISUSA, ta kopija ce ciniti tolika cuda i tolikqa ce jaka biti sila da i ako znas da je kopija ako nemas Kristova Duha neces se moci oduprjeti i zavest ce te, a papa ce glumiti Isusa Krista, Duha Svetoga ce glumiti Amerika, a Boga Oca sam sotona.

u bibliji se spominje jedan grad kojem ce Bog suditi i taj grad je na sedam gora, a koliko se ja sjecam Rim je na sedam gora(romul i rem)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitimened vel 24, 2008 7:58 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

tebi onda pola biblije ne vazi, sto hoces reci da je pola laz?

tko je onda kusao Isusa u pustinji, i taj dio biblije o sotoni ne vrijedi i lazan je za tebe?

ti mozes znati znakove i ja ti ih mogu reci iz biblije, ali ako nisi primio Isusova Duha, sto znaci, ako si ga primio tada si djete Bozje i tad kad dodje kopija ISUSA, ta kopija ce ciniti tolika cuda i tolikqa ce jaka biti sila da i ako znas da je kopija ako nemas Kristova Duha neces se moci oduprjeti i zavest ce te, a papa ce glumiti Isusa Krista, Duha Svetoga ce glumiti Amerika, a Boga Oca sam sotona.

u bibliji se spominje jedan grad kojem ce Bog suditi i taj grad je na sedam gora, a koliko se ja sjecam Rim je na sedam gora(romul i rem)

Ne vjerujem u Sotonu što god Biblija rekla. Ne smatram Bibliju lažnom, ali smatram da se dijelovi koji su napisani slikovito mogu na razne načine protumačiti, a to mi se ne sviđa.
[Vrh] Go down
Sponsored content





zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Empty
PostajNaslov: Re: zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????   zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...?????????? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zasto Troll..??
» Zasto sam presla na islam?
» Zasto su muskarci pajceki?
» Zasto zene placu?
» Zasto zene varaju?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: