Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!

Go down 
+9
Hybrid
zvezda
malenaivi
Aleksandar Veliki
silver
Alpha
mewithoutYou
Tutankhamon
isus dolazi uskoro!
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 6:38 pm

zvezda je napisao/la:
@ mewithoutYou
Lepo objašnjenje. Nadam se da će biti i pročitano...

Ne želim se upuštati u teološku raspravu, jer su one apsurdne, upravo zato jer se slažem sa time da je Kreator JEDAN, a religije su varijacije na temu, usto često korišćene u svrhu manipulacije masa, verskih ratova... Ma, setite se samo spaljivanja "veštica" koje su često bile babice koje su pomagale ženama na porođaju ili "veštaca" koji su često lečili ljude - mnogo bliži onome što bi danas bili medicinski radnici ili ljudi od nauke nego "Satani". No, trebalo je ljude držati što duže u Mračnom Dobu...
O manipulacijama, kao i političko - finansijskim igrama moći koje crkveni čelnice igraju oduvek moglo bi se pisati još mnogo, no prilično je besmisleno, bar na ovoj temi koja zapravo nema veze sa time.

Samo želim izraziti žaljenje zbog tolike jednostranosti i netolerancije koja se ispoljava ovde...

Uostalom, nije ni pristojno ubeđivati ni osuđivati one koji su tvoji neistomišljenici. Upravo takvi postupci su pokazatelj na žalost niskog duhovnog razvoja i još uvek prilično zatvorenih očiju... :( *

ok, ajde objasni ti ili netko drugi meni koji imam zatvorene oci, sto znace znakovi u polju i Nlo i dolina smrti-pomicanje kamenja?ž??
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 8:11 pm

To su ti sve samo manifestacije preplitanja različitih stvarnosti, jer malo je egoistično misliti da je ova u kojoj smo mi jedina...

Pretpostavljam da si ti mišljenja da većinu ljudi ovde ne zanima duhovni razvoj. Izvini, ali grešiš. Ja, npr., zaista težim duhovnom usavršavanju, ali tražim SVOJ put, jer verujem da su lična iskustva bitna, a da se hodanje stopama drugog čoveka ne računa...

A za Boga ti ne treba ni crkva (koja je samo gomila cigli), ni Biblija (koja je dobrano iskrivljena vremenom), ni sveštenik (koji sami najčešće ne žive "po Bogu"). Sam Isus, koga vidim voliš da citiraš je rekao: "Podigni kamen, i naći ćeš me...". Niko ti ne treba. Bog je u tebi. Njegova iskra je u svima nama... I ne verujem da je Isus bezgrešno rođen od strane device. Verovatno je bio ... hmmm... reći ću alhemičar ili visoki adept, a ti ćeš ovo verovatno nazvati svetogrđem, ali recimo duhovno razvijen. Ali to je to. Bezgrešno začeće je izglasano 4 veka posle njega, pa mu ne dajem baš neki kredibilitet, tada je izglasano i da u Bibliji on bude Božji sin... (Šta to znači???... Pa svi smo!!!...)

I veoma ne volim agresivnu politiku pretnji i zastrašivanja koju crkva propoveda...

Pa, sada... Ljutio se ili ne, ovo nisu dogme, već samo moja malena mišljenja... :) *
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 37
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 9:28 pm

e bogami si ovo dobro rekla! ides
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 9:31 pm

Je ides
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 9:55 pm

Svaka čast mewithoutYou & zvezda. Neću nikakva druga mišljenja davat, jer vas dvoje ste to veoma dobro rekli, a i ne želim IKD-u davat povoda za nove postove!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 10:11 pm

Hvala, hvala svima!!! :)

Samo želim pokušati jezik mržnje pretvoriti u konstruktivnu razmenu mišljenja, jer mi ovo prvo jako smeta... :( *
[Vrh] Go down
Hybrid
Riba



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 125
Age : 45
Registration date : 15.09.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 10:17 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
mewithoutYou je napisao/la:
@IKD

znaš u čemu je problem?
Problem je u tome što ti UOPĆE ne slušaš što mi govorimo.
scratch
Nažalost, ti si uvjeren da smo mi svi izgubljeni i zavedeni na krivi put, i u startu nam pristupaš sa velikom dozom PODCJENJIVANJA.

Vjerojatno ni ne shvaćaš da je dosta ljudi sa ovog foruma itekako u dodiru sa svojom duhovnom stranom - isto kao i ti.
Da teže vrlinama i shvaćaju da postoji jedna puno veća istina - bilo Isus, Buda, Mitra ili nešto drugo.
Da imaju zdravu disciplinu koja ih usmjerava da budu bolji prema bližnjima i slabima.

Ali pošto si ušao na forum sa čvrsto usađenom predrasudom - očito takve stvari ne želiš ni shvatiti.

I shvati napokon da su sve svjetske religije JEDNO TE ISTA STVAR. Bilo je i prije Biblije istih takvih velikih vjerskih spisa. I sjeti se da je Biblija do nas došla nakon što je prošla dosta ljudskih ruku i da su se Božje riječi u njoj možda i iskrivile i izgubile prvotno znaćenje.

I sad umjesto da me ignoriraš, pročitaj nešto o Budi, Horusu i Mitri i shvati da je Bog puno dublji i složeniji pojam od ovog boga kojeg nam ti želiš predstaviti.

Shvati da Bog nije jedan starac koji sjedi na nebesima i komandira svojim kraljevstvom.
Shvati da za poimanje same ideje Boga i Isusa trebaju deseci a možda i stotine godina.
Shvati da sve ima svoju svrhu, i da svi nosimo zametak Boga.
I za kraj, shvati da je svijet i Bog PUNO veći od svega što ti sad znaš.


Bog jasno u bibliji kaze: izidji narode moj iz katolicke crkve da nebudete dionici njezinih grijeha i zala

Vidiš nisam ovo zna , a ja mislio da je biblija nastalo davno prije bilo kakve primisli i ideje o katoličanstvu.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 10:23 pm

...I danas ima više varijanti Biblije. Opšteprihvaćena je neka Kralja... (nekog?, možda Džejmsa?)... A pri silnom prepisivanju i prevođenju... svašta se moglo desiti. :) *
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimesub vel 16, 2008 3:03 pm

zvezda je napisao/la:
To su ti sve samo manifestacije preplitanja različitih stvarnosti, jer malo je egoistično misliti da je ova u kojoj smo mi jedina...

Pretpostavljam da si ti mišljenja da većinu ljudi ovde ne zanima duhovni razvoj. Izvini, ali grešiš. Ja, npr., zaista težim duhovnom usavršavanju, ali tražim SVOJ put, jer verujem da su lična iskustva bitna, a da se hodanje stopama drugog čoveka ne računa...

A za Boga ti ne treba ni crkva (koja je samo gomila cigli), ni Biblija (koja je dobrano iskrivljena vremenom), ni sveštenik (koji sami najčešće ne žive "po Bogu"). Sam Isus, koga vidim voliš da citiraš je rekao: "Podigni kamen, i naći ćeš me...". Niko ti ne treba. Bog je u tebi. Njegova iskra je u svima nama... I ne verujem da je Isus bezgrešno rođen od strane device. Verovatno je bio ... hmmm... reći ću alhemičar ili visoki adept, a ti ćeš ovo verovatno nazvati svetogrđem, ali recimo duhovno razvijen. Ali to je to. Bezgrešno začeće je izglasano 4 veka posle njega, pa mu ne dajem baš neki kredibilitet, tada je izglasano i da u Bibliji on bude Božji sin... (Šta to znači???... Pa svi smo!!!...)

I veoma ne volim agresivnu politiku pretnji i zastrašivanja koju crkva propoveda...

Pa, sada... Ljutio se ili ne, ovo nisu dogme, već samo moja malena mišljenja... :) *

covjek treba biti dio neke crkve kako bi imao odnos s krscanima, jer u bibliji pise da se ne smijemo druziti s ljudima koji cine lose stvari i ici s njima na mjesta koja su losa za krscanina.
ako ne ides u crkvu, ako ne citas bibliju, ako se ne molis svaki dan na koljenima, ali kljuc svega je da kazes Kristu da je on tvoj spasitelj i da mu predajes svoje srce da te vodi, ali moli se u sebi, zivjeti bez biblije je opasno, jer u bibliji pise kako covjek treba zivjeti i biblija nije izmjenjena, gle sotona ce doci u obliku andjela svijetla i ciniti cuda i glumit ce Isusa, a ti ne citas bibliju i neznas kako izgledfa Isusov dolazak, tad ce te lako prevariti i izgubit ces sve, izgubit ces zivot vjecni...

Bozja djeca su oni koji zive po Bozjoj volji i koje vodi Duh Sveti iliti oni koji ne cine grijeh i koji su se nanovo rodili, a Isus je rekao ako se tko ne rodi nanovo odozgo, od Duha, nece uci u kraljevstvo nebesko...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimesub vel 16, 2008 3:10 pm

zvezda je napisao/la:
...I danas ima više varijanti Biblije. Opšteprihvaćena je neka Kralja... (nekog?, možda Džejmsa?)... A pri silnom prepisivanju i prevođenju... svašta se moglo desiti. :) *


pronadjeni su svitci starog zavjeta i medju njima i knjiga najvaznijeg proroka Izaije i ti svitci koji su stari oko 1200 god, se u 99% slazu s danasnjom knjigom Izaije iz biblije...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimened vel 17, 2008 1:36 am

Namcor je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Hvala, hvala svima!!! :)

Samo želim pokušati jezik mržnje pretvoriti u konstruktivnu razmenu mišljenja, jer mi ovo prvo jako smeta... :( *

Draga nasa Zvezdo...ali i ostali...

Nema, ali bas nema nikakvog smisla pokusavat IKD-u nesto objasnit...ako nekog zanima kako izgleda objasnjavanje icega IKD-u neka malo prolista topic "Tko zeli vjecni zivot" dole na PDF Duhovnost. Primjera radi, samo da kazem, da on smatra da je zena koja je silovana sama tome kriva jer da je citala Bibliju i molila Bog bi je sacuvao. I sta sad tu vise kazati?

Covjek je fanatik i sve mu se svodi na to da mu nesto pise u Bibliji. A Bibliju smatra neprikosnovenim zakonom. Dakle ne necim u sto on licno vjeruje nego apsolutnom istinom za sve ljude.

Tako da vas ovdje lijepo molim da se okanite uzaludog objasnajvanja jer samo idemo u offtopic i dajemo IKD-u prostor za daljnje spamanje teme.

Eto...samo toliko...htjela sam ovo napisati negdje da svi vide...i ako se bude dogadjalo i na drugim temama kopirat cu ovaj post i tamo...

Lijep pozdrav svima ljubi


pa kad Bog kaze da onaj koji se u njega pouzda, nece se pokolebati!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepon vel 18, 2008 9:35 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

svaki onaj koji ne zivi po bibliskim nacelima je sotonsko dijete!
Bog je stvorio sunce, a ljudi su samo dali to ime bog sunca

Žao mi je, Bog nema veze sa Suncem niti ga je stvorio. Sunce je treća generacija zvijezda i nastalo je od bivše supernove kao i mi uostalom.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

covjek koji ne zevi po bibliskim nacelima ne moze biti sretan, to znaci onaj koji krsi i jednu zapovjed, ne moze biti sretan, jer je odvojen od Boga, svaki i namanji grijeh nas odvaja od Boga

Što je za tebe Bog? Kratko i jasno

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

otvori bibliju, pa ces se uvjeriti!

Biblija je tako napisana da je teško razlikovati što je slikovito objašnjeno, a što realno. Skoro sve je slikovito objašnjeno, no pitanje je na što se točno misli.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

ok, ajde objasni ti ili netko drugi meni koji imam zatvorene oci, sto znace znakovi u polju i Nlo i dolina smrti-pomicanje kamenja?ž??

Da vidimo...
Znakove u polju rade ljudi željni pažnje, dokazano više puta.
Nlo- većina takozvanih nlo-a su zapravo zemaljske letjelice, dokazano. Ostalo su sfejkane slike i snimke također ljudi željnih pažnje.

I cijelo vrijeme spominješ Sotonu. Sotona, što god to bilo, pravom vjerniku ne može ništa.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepon vel 18, 2008 10:00 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

svaki onaj koji ne zivi po bibliskim nacelima je sotonsko dijete!
Bog je stvorio sunce, a ljudi su samo dali to ime bog sunca

Žao mi je, Bog nema veze sa Suncem niti ga je stvorio. Sunce je treća generacija zvijezda i nastalo je od bivše supernove kao i mi uostalom.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

covjek koji ne zevi po bibliskim nacelima ne moze biti sretan, to znaci onaj koji krsi i jednu zapovjed, ne moze biti sretan, jer je odvojen od Boga, svaki i namanji grijeh nas odvaja od Boga

Što je za tebe Bog? Kratko i jasno

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

otvori bibliju, pa ces se uvjeriti!

Biblija je tako napisana da je teško razlikovati što je slikovito objašnjeno, a što realno. Skoro sve je slikovito objašnjeno, no pitanje je na što se točno misli.

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

ok, ajde objasni ti ili netko drugi meni koji imam zatvorene oci, sto znace znakovi u polju i Nlo i dolina smrti-pomicanje kamenja?ž??

Da vidimo...
Znakove u polju rade ljudi željni pažnje, dokazano više puta.
Nlo- većina takozvanih nlo-a su zapravo zemaljske letjelice, dokazano. Ostalo su sfejkane slike i snimke također ljudi željnih pažnje.

I cijelo vrijeme spominješ Sotonu. Sotona, što god to bilo, pravom vjerniku ne može ništa.

Bog me stvorio, sam Isus je stvoritelj svega, on je smisao mog zivota, zivim s njim svaki dan jer nema smisla zivjeti ako Bog ne postoji, inace sam adventist, vidim da dosta toga neznas o sotoni, ok ako kazes da ti znakovi nisu, ali ja znam da jesu i ne vjerujem da je dokazano da su te znakove s nevjerovatnom preciznoscu napravili ljudi, ali ajde mi onda objasni ovo: postoji jedan lokalitet u californiji, na granici s nevadom, a to mjesto se zove dolina smrti i tamo je jedno osuseno jezersko dno i tamo se pomicu kamenovi samo od sebe i rade cudne oblike, nesto nevjerovatno, znanstvenici nemaju odgovore, a tamo se skupljaju sotonisti i imaju svoje rituale, kako se pomicu ti kamenovi, najtezi kamen je bio 400kg, autom se tamo ne moze doci i sto je fascinantno, taj kamen je nestao kad su znanstvenici dosli da ga jos jednom vide...gle moj prijatelju nista na ovome svijetu nije slucajno, ne postoje slucajnosti, kao sto ljudi vjeruju da smo nastali slucajno.
dobro si rekao, Bog zasticuje onoga koji je njemu poslusan!

dali si ti krscanin i sto znaci po tebi biti krscanin iliti kako izgleda zivot krscanina?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimepon vel 18, 2008 10:09 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


Bog me stvorio, sam Isus je stvoritelj svega, on je smisao mog zivota, zivim s njim svaki dan jer nema smisla zivjeti ako Bog ne postoji, inace sam adventist, vidim da dosta toga neznas o sotoni, ok ako kazes da ti znakovi nisu, ali ja znam da jesu i ne vjerujem da je dokazano da su te znakove s nevjerovatnom preciznoscu napravili ljudi, ali ajde mi onda objasni ovo: postoji jedan lokalitet u californiji, na granici s nevadom, a to mjesto se zove dolina smrti i tamo je jedno osuseno jezersko dno i tamo se pomicu kamenovi samo od sebe i rade cudne oblike, nesto nevjerovatno, znanstvenici nemaju odgovore, a tamo se skupljaju sotonisti i imaju svoje rituale, kako se pomicu ti kamenovi, najtezi kamen je bio 400kg, autom se tamo ne moze doci i sto je fascinantno, taj kamen je nestao kad su znanstvenici dosli da ga jos jednom vide...gle moj prijatelju nista na ovome svijetu nije slucajno, ne postoje slucajnosti, kao sto ljudi vjeruju da smo nastali slucajno.
dobro si rekao, Bog zasticuje onoga koji je njemu poslusan!

dali si ti krscanin i sto znaci po tebi biti krscanin iliti kako izgleda zivot krscanina?

Za ovo s kamenom nisam nikada čuo, pa neznam odgovor. Trebao bih malo istražiti, ali ako znanstvenici neznaju, tada niti ja neću znati odgovor :)

Krščanin jesam. Pravi kršćanin vjeruje u Boga na svoj način i ponaša se na način na koji misli da je to najbolje.

Vidiš, ja vjerujem u Boga i zasad mislim da je on Stvoritelj svemira, ali ono što se događalo dalje, to smatram da nema veze s Bogom. Sve se događa sa smislom kao što si napisao, a pod tim smatram fizikalne zakone.
Zašto mislim da Bog nema veze sa ostalim vremenom? Zato što je On nama dao slobodnu volju da činimo što želimo. Zato i postoji kriminal, ali ne okrivljujem za to Sotonu niti Lucifera, već ljudsku slobodu.

I svatko čini ono što mu se čini smisleno, zakon filozofije.

Dakle ja smatram da Sotona ne postoji, postoji samo sloboda čina.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimesri vel 20, 2008 12:40 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


Bog me stvorio, sam Isus je stvoritelj svega, on je smisao mog zivota, zivim s njim svaki dan jer nema smisla zivjeti ako Bog ne postoji, inace sam adventist, vidim da dosta toga neznas o sotoni, ok ako kazes da ti znakovi nisu, ali ja znam da jesu i ne vjerujem da je dokazano da su te znakove s nevjerovatnom preciznoscu napravili ljudi, ali ajde mi onda objasni ovo: postoji jedan lokalitet u californiji, na granici s nevadom, a to mjesto se zove dolina smrti i tamo je jedno osuseno jezersko dno i tamo se pomicu kamenovi samo od sebe i rade cudne oblike, nesto nevjerovatno, znanstvenici nemaju odgovore, a tamo se skupljaju sotonisti i imaju svoje rituale, kako se pomicu ti kamenovi, najtezi kamen je bio 400kg, autom se tamo ne moze doci i sto je fascinantno, taj kamen je nestao kad su znanstvenici dosli da ga jos jednom vide...gle moj prijatelju nista na ovome svijetu nije slucajno, ne postoje slucajnosti, kao sto ljudi vjeruju da smo nastali slucajno.
dobro si rekao, Bog zasticuje onoga koji je njemu poslusan!

dali si ti krscanin i sto znaci po tebi biti krscanin iliti kako izgleda zivot krscanina?

Za ovo s kamenom nisam nikada čuo, pa neznam odgovor. Trebao bih malo istražiti, ali ako znanstvenici neznaju, tada niti ja neću znati odgovor :)

Krščanin jesam. Pravi kršćanin vjeruje u Boga na svoj način i ponaša se na način na koji misli da je to najbolje.

Vidiš, ja vjerujem u Boga i zasad mislim da je on Stvoritelj svemira, ali ono što se događalo dalje, to smatram da nema veze s Bogom. Sve se događa sa smislom kao što si napisao, a pod tim smatram fizikalne zakone.
Zašto mislim da Bog nema veze sa ostalim vremenom? Zato što je On nama dao slobodnu volju da činimo što želimo. Zato i postoji kriminal, ali ne okrivljujem za to Sotonu niti Lucifera, već ljudsku slobodu.

I svatko čini ono što mu se čini smisleno, zakon filozofije.

Dakle ja smatram da Sotona ne postoji, postoji samo sloboda čina.


sto ti mislis da sotonisti prinose ljudske zrtve bezveze, jer im se tako hoce, prijatelju moj, pa oni imaju odnos s demonima koji im govore sto da cine, ako sotona ne postoji onda je Isus lagao i sve sto pise u bibliji o sotoni je po tebi laz.

u kojoj si crkvi?
dali si citao otkrivenje 18 i dali znas koji je to grad?
krscanin je osoba koji zivi da bi voljela Isusa i da bi dovodila druge k njemu, ako to nije tvoj zivot nego ti volis nesto drugo raditi, onda neznam, jer Isus je rekao: ucinite sve narode ucenicima mojim

dali si ikad kleknuo na koljena i rekao: Isuse ti si moj spasitelj i ja ti predajem svoj zivot da me vodis?

dali citas bibliju i dali se molis svaki dan?
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 1:15 am

odakle tebi dezinformacija da sotonisti prinose ljudske žrtve? Znaš li uopće pravila sotonizma?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 10:44 am

silver je napisao/la:
odakle tebi dezinformacija da sotonisti prinose ljudske žrtve? Znaš li uopće pravila sotonizma?


prinose, otkud tebi da ne prinose?
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 11:38 am

cekaj malo, zasto si ti onda dobro upucen (kako i sam tvrdis) u sotonizam i sotonisticku bibliju? Odakle ti uopce takva znanja? kako se mozes bavit takvim stvarima?
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 1:15 pm

silver je napisao/la:
cekaj malo, zasto si ti onda dobro upucen (kako i sam tvrdis) u sotonizam i sotonisticku bibliju? Odakle ti uopce takva znanja? kako se mozes bavit takvim stvarima?


znam neke stvari, kao i to da se sastaju subotom, jer znaju oni i sotona zna da je subota sveta a ne nedjelja
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!   Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kontemplacije o vjeri i ostalom - prebaceno s PDF Misterije!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» NLO (Scanovi poglavlja) Arthur C. Clarke - Misterije svijeta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: