Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Poboljšanje foruma

Go down 
+45
Galileo Galilei
Sin_Nanna
boss
wanderer
Dantalion
Archangel
biga
Melkior
mjaut
PathFinder
Chakotay
Gea
Athena
neptun
Tilia cordata
josip21
Fantom
Legionar
Skulptura
tomi
Remke
Absynthia
Blizzard
Goran
Tutankhamon
None
Sentinel
meli
Nefertiti
Neobicni forumas
Alpha
indigocakra
floridana
userNejm
belongs to lovers
sanja
little alien
Alen@l5
vladimir
zmija
malena
urbanaaa
Svjetloisjena
Rain
Aleksandar Veliki
49 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:07 pm

Slažem se s Absynthiom, trebalo bi otvoriti neki podforum na engleskom jeziku. To bi bilo super!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:16 pm

Ja sam isto za engleski i za 18+ pa ako ce raditi lazne profile samo da se dokopaju tog foruma onda neka bude. Nek bude i vidljiv sta se mene tice, ali mislim da definitivno trebamo tako nesto. Sad ako admini nisu sigurni nek se otvori nekakva anketa pa da vidimo da li treba 18+ ili ne. Eto, to je moj prijedlog.

EDIT: Koliko znam phpBB ima mogucnost zabrane otvaranja duplih profila. Samo neznam da li tu opciju daje forumotion.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:29 pm

Oke šta se foruma tiče, stvari funkcioniraju oke, ja isto ne vidim trenutno razlog da ga selimo na drugi server. Jedini razlog bi bio to što je jednom server bio u k i izgzubili smo nešto postova i tako dalje, i što nemamo uopće kontrolu nad bazom, ali nema ni veze jer funkcionira dobro.

Što se domene tiče to se može i sada rješiti ali ju treba platiti. Mislim da bi mogli napraviti nešto u stilu www.ce-4.hr ili .com. Neznam kako se kreću cijene, ako netko zna bilo bi super da pukne cjenik domena.

Slažem se za podforum na engleskom, treba vidjeti sa ostatkom ekipe. Koja bi bila namjena pdf-a da se pišu razne teme ili bi imao točno određeno područje tipa znanost?
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:43 pm

M474 je napisao/la:


EDIT: Koliko znam phpBB ima mogucnost zabrane otvaranja duplih profila. Samo neznam da li tu opciju daje forumotion.

Ne znam kak to funkcionira na ovom forumu, ali... recimo na jednom na kojem sam moderator, se odmah zna kad netko kreira još jedan profil. Bio to banirani član, ili netko drugi. Odmah se pojavi obavijest - taj i taj, otvorio novi account. Odmah znaš kaj trebaš napravit :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:51 pm

Tako je. Sistem prepozna baniranu ili vec registriranu IP adresu. Sad ako je netko tolko lud da sakriva ili mjenja IP adresu zbog toga onda je lik u banani....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:51 pm

Što je to dupli profil? Drugi nadimak od iste osobe?
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:52 pm

M474 je napisao/la:
Tako je. Sistem prepozna baniranu ili vec registriranu IP adresu. Sad ako je netko tolko lud da sakriva ili mjenja IP adresu zbog toga onda je lik u banani....

IP adresa se mijenja svaki put kad se spojiš na internet, zato je to zapravo i nemoguće pratiti.

Edit: Izuzev fiksnih adresa koje su fiksne i ne mijenjaju se nikada, ali obični korisnici to ne koriste jer su skupe.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 6:56 pm

Neobicni forumas je napisao/la:
M474 je napisao/la:
Tako je. Sistem prepozna baniranu ili vec registriranu IP adresu. Sad ako je netko tolko lud da sakriva ili mjenja IP adresu zbog toga onda je lik u banani....

IP adresa se mijenja svaki put kad se spojiš na internet, zato je to zapravo i nemoguće pratiti.

Nemas pravo. IP adresa je uvjek ista osim u slucaju da ISP pruza dinamicnu IP adresu, sto je rijetko u hrvatskoj, a i u slucaju da ju imas, nezna ju svatko promjeniti.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:02 pm

Onda bi najbolje bilo da se sada odspojiš sa interneta, i ponovo spojiš pa pogledaš jesu li ti iste ip adrese, tako ćeš se najlakše uvjeriti kad ja nemam pravo :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:06 pm

Neobicni forumas je napisao/la:
Onda bi najbolje bilo da se sada odspojiš sa interneta, i ponovo spojiš pa pogledaš jesu li ti iste ip adrese, tako ćeš se najlakše uvjeriti kad ja nemam pravo :)

uf. neda mi se. nemas pravo. sorry

EDIT: ti govoris da je nemoguce nekoga banirati. ajde sad upisi svoju ip adresu, odspoji se pa napisi "novu" da usporedimo.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:08 pm

Neobicni forumas je itekako u pravu...

Prije, dok smo imali modemske veze IP se mjenjao prilikom svake konekcije...danas, sa adsl-om je stvar malo trajnija ali svejedno se mijenja...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:12 pm

M474 je napisao/la:
Neobicni forumas je napisao/la:
Onda bi najbolje bilo da se sada odspojiš sa interneta, i ponovo spojiš pa pogledaš jesu li ti iste ip adrese, tako ćeš se najlakše uvjeriti kad ja nemam pravo :)

uf. neda mi se. nemas pravo. sorry

EDIT: ti govoris da je nemoguce nekoga banirati. ajde sad upisi svoju ip adresu, odspoji se pa napisi "novu" da usporedimo.

stara: 93.137.42.55
nova: 78.2.82.205
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:21 pm

EDIT

Računalo ima dvije IP adrese, jedna može biti fiksna i ta se koristi za identifikaciju računala u LAN mreži, druga koja se koristi za internet je dinamička, osim u slučaju zakupa fiksne adrese.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:36 pm

ok, imas dinamicnu, i tebe nemoze banirati niti zabraniti da radis duple profile. daj mi reci koji ISP?

kod mene je stvar ponesto drugacija.
moja je 89.164.11.2 a nakon ponovnog spajanje 89.164.18.26
znaci 89.164. mi je uvijek ista, od kad imam dsl. ali bez obzira na to sto se zadnja dva djela IP-a mjenjaju, ja mogu biti baniran. ne pitajte me zasto jer neznam, ali isprobano je i to sam 100% siguran...

makar mi je ova tvoja IP cudna nesto scratch

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:44 pm

M474 je napisao/la:
ok, imas dinamicnu, i tebe nemoze banirati niti zabraniti da radis duple profile. daj mi reci koji ISP?

I ti imaš dinamičku. ISP je internet service provider, on me može banirati ali on nema veze sa forumom. Forum koristi PHP software koji može vidjeti samo IP adresu s koje sam spojen. I sad ako on zabrani ip 1.1.1.1 a ja sutra dođem sa IP adresom 1.2.3.4. na koju foru će on znat da sam ja ista osoba? Nemože, + šta postoji mogućnost da moju staru IP adresu sutra dobije netko drugi.

Citat :
makar mi je ova tvoja IP cudna nesto scratch

Šta joj fali? :)

Ti možeš zabraniti i rang IP adresa ali možeš tako banatai i druge korisnike koji nemaju veze s korisnikom koga želiš banati.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:45 pm

M474, tebi se isto mijenja IP, dobro, početak ti je isti.
Sada sam pogledao IP-eve dvadesetak Forumaša i kod svih se bez ikakva pravila mijenja, jedino Fantom imao stalno isti IP.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 7:59 pm

@neobicni forumas:
dada... znam sta je isp, nego pitam koji je tvoj. pa ako imam dinamicnu (a ocito je da imam), kako onda mogu pobrat ban, a pobrao sam ga. moze te i admin na forumu banirat, dobro, tebe ne ali inace. e sad, ako i ti i ja imamo dinamicnu, zasto je moj pocetak isti a tvoj/vas nije? ma kod tvoje mi je cudno jer sam ocekivao da ce bar jedna skupina brijeva bit ista :/

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 8:09 pm

M474 je napisao/la:
@neobicni forumas:
dada... znam sta je isp, nego pitam koji je tvoj. pa ako imam dinamicnu (a ocito je da imam), kako onda mogu pobrat ban, a pobrao sam ga. moze te i admin na forumu banirat, dobro, tebe ne ali inace. e sad, ako i ti i ja imamo dinamicnu, zasto je moj pocetak isti a tvoj/vas nije? ma kod tvoje mi je cudno jer sam ocekivao da ce bar jedna skupina brijeva bit ista :/

Pa i meni se zna promjenit da bude početak opet isti. ISP ima svoj rang IP adresa koje može dodjeljivati PC-ima i možeš dobiti bilo koju slobodnu. Očito je da ima više tih rangova koji počinju sa drugačijim brojevima, i valjda za određene lokacije dodjeljuje određene rangove, ali opet nikad nemožeš predvidjeti koju ćeš dobiti, niti u kojem će rangu biti - evo primjer sam ja :D

T-Com mi je ISP.

Banniran ti može biti jedino account, accounti.

Mislim, ne nužno - Može ti bit banirana i mail adresa ali možeš napraviti novu kad god hoćeš.
IP isto može biti banirana, i napraviti se zabrana da određeni IP nema pristup serveru, ali nema smisla radi tih dinamičkih adresa.

Jer danas ću ja zabraniti da IP adresa 1.2.3.4 nemože na ovaj forum, a sutra će tu IP adresu dobiti neko drugo računalo koje onda isto neće moći na forum, a korisnik stare IP adrese će imati neku novu i opet će biti na forumu.

Ovaj forum ima tu opciju zabrane IP adrese ali ju ne koristimo iz gore navedenih razloga.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 8:55 pm

jasno... malo sam se zaletio s ovim, a nije moje podrucje :)

anyways :offtopic:

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 10:48 pm

Evo pa provjeravajte svaki dan...Poboljšanje foruma - Page 12 295661

Poboljšanje foruma - Page 12 37621
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 10:52 pm

hehe... pa di ga nade...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 2:05 am

Neobicni forumas je napisao/la:
Što se domene tiče to se može i sada rješiti ali ju treba platiti. Mislim da bi mogli napraviti nešto u stilu www.ce-4.hr ili .com. Neznam kako se kreću cijene, ako netko zna bilo bi super da pukne cjenik domena.

Za 60ak kuna se moze zakupiti normalna domena. Sto se tice HR domena, to mora ici registracija preko CarNeta, i koliko sam upoznat, ima ogranicenja za imena tako da se s tim ne isplati zafrkavati. Com, net, org su najbolje solucije.


Vidim takodjer da se raspravlja o IP adresi i bananju. Neobicni forumas je sve dobro rekao - prelaskom na DSL svi su dobili dinamicke IP adrese. Radi se o tome da se neki intervali IP adresa dodjeljuju ISPevima koji onda trenutno slobodne IP adrese dodjele korisniku koji se spoji. Zbog sve veceg broja internet korisnika, potraznja za IP adresama je postala sve veca i planirano je prosirenje na IPv6 ( ip oblika 0.0.0.0.0.0 umjesto dosadasnjeg 0.0.0.0)

Ako nekog zanimaju rangeovi IP adresa hrvatskih ISPova, ovo sam nasao na netu:
Spoiler:


Jedan od nacina na koji se moze trackati dupli accounti je jednostavna provjera cookiea. Npr, korisnik se odluci logirati i ispadne da je u medjuvremenu bannan. U njegov browser se postavi mali podatak nazvan "cookie" (listu cookiea mozete vidjeti u postavkama web browsera, ali nije bitno za pricu). Uglavnom, pomocu tog cookiea je obiljezen browser (a time najvjerojatnije i korisnik). Ukoliko se netko pokusa registrirati preko s kompjutera na kojem je cookie pohranjen, server ce odmah znati da je taj novi korisnik ustvari novi account Pere Perica.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 2:09 am

tomi je napisao/la:
Jedan od nacina na koji se moze trackati dupli accounti je jednostavna provjera cookiea. Npr, korisnik se odluci logirati i ispadne da je u medjuvremenu bannan. U njegov browser se postavi mali podatak nazvan "cookie" (listu cookiea mozete vidjeti u postavkama web browsera, ali nije bitno za pricu). Uglavnom, pomocu tog cookiea je obiljezen browser (a time najvjerojatnije i korisnik). Ukoliko se netko pokusa registrirati preko s kompjutera na kojem je cookie pohranjen, server ce odmah znati da je taj novi korisnik ustvari novi account Pere Perica.

Znao sam da je moguce, ali sam morao odustati od rasprave. Kako se nisam sjetio vrazjih kolacica!

EDIT: kaj se tice cjene hostinga, po meni je ovo pravi izbor http://www.hrhosting.net/

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 10:27 am

tomi je napisao/la:
Neobicni forumas je napisao/la:
Što se domene tiče to se može i sada rješiti ali ju treba platiti. Mislim da bi mogli napraviti nešto u stilu www.ce-4.hr ili .com. Neznam kako se kreću cijene, ako netko zna bilo bi super da pukne cjenik domena.

Za 60ak kuna se moze zakupiti normalna domena.

Godišnje ili mjesečno?

Cookie je isto oke solucija ali opet, treba programirati bananje pomoću cookie i na kraju, dva puta klikneš i izbrišeš sve cookiese i opet nema smisla.

Recimo CTRL+SHIFT+DEL za Firefox
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitimeuto ruj 29, 2009 11:47 am

Cookiejima se ipak rijesi bar dio duplih accountova, sigurno je ucinkovitije rjesenje nego IPevi :)

Sto se tice same domene, 60 kuna se odnosi na godinu. Mislim da bi se lako skupili novci, dosta da na nekom okupljanju svako da medeka i vec imamo :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Poboljšanje foruma - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Poboljšanje foruma   Poboljšanje foruma - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Poboljšanje foruma
[Vrh] 
Stranica 12 / 21.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Preseljenje foruma
» Ko je osnivac ovog foruma?
» Promena dizajna foruma
» Fotografi umjetnici CE-4 foruma.
» Budite psiholog foruma :) - chat i zabava

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 Forum :: Forum info-
Forum(o)Bir: