Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Govor tijela

Go down 
+6
Alpha
Sigmund Freud
malenaivi
floridana
Svjetloisjena
veronika30
10 posters
Autor/icaPoruka
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 48
Registration date : 01.11.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepet vel 22, 2008 9:48 pm

Kad sam bila na faksu curke su održale sjajan seminar o govoru tijela. Zbog njega nikada nisam na sastanku sjedila prekriženih ruku, uvijek sam gledala sugovornika u oči i slično... Evo ovdje i jednog zgodnog članka sa sitea http://www.moj-posao.net:

Citat :
Procjenjivanje počinje prije nego što odgovorite na prvo pitanje. U trenutku kad vas intervjuist pozdravi već je formirao neko mišljenje o vama.

Iz svog iskustva sigurno znate koliko je važan body language. Sjetite se predavača koji su vas se dojmili. Jesu li bili zabavni i nastojali vas animirati ili su suhoparno iznosili činjenice? To ne znači da biste intervjuista trebali zabavljati (izbjegavajte viceve!), ali uspješan intervju trebao bi biti interaktivan. Ako tvrdite da biste zaista željeli posao za koji ste aplicirali, a pri tome ne pokazujete nikakav entuzijazam, verbalno izrečena poruka neće pogoditi cilj. Tijekom intervjua ocjenjuje se i vaša neverbalna komunikacija. Body language ima velik utjecaj na prenošenje informacija i stvaranje dojma o osobi, zato vodite računa o sljedećem:

• Rukovanje je prvi kontakt s intervjuistom. Ako vam intervjuist pruži ruku i vi mu uzvratite mlakim stiskom vjerojatno nećete ostaviti najbolji dojam.
Rukovanje Čvrsti stisak (ne onaj koji lomi ruku!) suhe ruke sasvim je druga stvar. Ako su vam ruke kad ste uzbuđeni hladne, operite ih prije intervjua toplom vodom, a ako su vam tople, prođite kroz hladnu. Možda vam se čini nebitno, ali zamislite kakav to dojam ostavlja na onoga s kim se rukujete.

• Sjedite uspravno (prirodno uspravno). Iskrivljeno sjedenje daje dojam umorne osobe, ili nekoga koga nije briga. Uspravno sjedenje komunicira energiju i entuzijazam. Prekrižene ruke komuniciraju obrambeni stav i sumnjičavost. Ruke držite pored sebe ili opuštene u krilu. Tako ćete djelovati otvoreno i prijateljski.

• Gledajte osobu s kojom razgovarate u oči. Nemojte buljiti jer će to vjerojatno biti neugodno, ali ako vaš pogled stalno kruži oko intervjuiste djelovat ćete nesigurno i kao da vam je neugodno odgovarati na postavljena pitanja. Direktan kontakt očima govori o iskrenosti vaših odgovora.

• Nagnite se lagano prema osobi s kojom razgovarate. Tako dajete dojam aktivnog slušanja. Kada ste nagnuti prema nazad ili niste okrenuti prema sugovorniku šaljete poruku pasivnog slušanja ili ignoriranja sugovrnika.

• Držanje ruke na ustima, dodirivanje lica ili ušiju, gledanje u pod ili nemirno sjedenje daju dojam osobe koja pokušava prikriti istinu.

• Ton kojim komunicirate uvelike određuje značaj izgovorenog. Na pitanja odgovarajte jasno i glasno. Neka ton vašeg glasa naglašava vaše najjače strane i važna dostignuća.

• Korištenje ruku u komunikaciji je normalno, ali pretjerano gestikuliranje ometat će intervjuista.

• Nemojte lomiti prste, igrati se olovkom ili čašom. Ako vam je teško kontrolirati se, nemojte sa sobom nositi ništa sa čime ćete se moći igrati! Izbjegavajte pretjerano gestikuliranje ili poigravanje nogu ispod stola!

• Nemojte ulaziti u osobni prostor osobe s kojom razgovarate jer to može biti vrlo neugodno. Istraživanja su pokazala da se osobe koje ne poštuju tuđi osobni prostor negativno ocjenjuju ili čak izbjegavaju.


Govor tijela Procijenite body language intervjuista. Razumjeti znakove koje sugovornik odašilje korisna je vještina u komunikaciji. Jednako je korisno znati koristiti body language u efikasnijem komuniciranju poruke:

• Ako vaš sugovornik drži lijevu ruku položenu preko desne s dlanovima okrenutim prema dolje, njegov body language komunicira pažljivo slušanje.

• Ako je desna ruka postavljena preko lijeve, osoba se vjerojatno ne slaže s nekom vašom izjavom i čeka priliku da vas prekine.

• Osoba koja sjedi s prekriženim rukama i nogama pokazuje svojim držanjem udaljenost i otpor prema predmetu razgovora.

• Neprirodno rijetko treptanje očima, pogled koji fiksira, stopala ravno položena na tlo te napeto uspravno tijelo tipični su znakovi nekoncentriranog slušača koji pokušava odglumiti pažljivo slušanje.

• Trljanje iza uha ili lagano dodirivanje nosa kažiprstom ukazuje na odbojnost, sumnju, nesigurnost ili nemogućnost izbjegavanja pitanja ili odgovora.

• Klimanjem glavom slušač poručuje da pažljivo prati sugovornika i time ga ohrabruje da nastavi s izlaganjem.

• Brzim klimanjem glavom ili tapkanjem ruku slušač sugerira sugovorniku da požuri sa svojim izlaganjem.

• Glađenje ili povlačenje brade ili nosa te sužavanje očiju kao da usmjeravaju pogled u daljinu tipični su znakovi koji sugeriraju da sugovornik procjenjuje situaciju i da se sprema donijeti odluku.

Dakle, koliko pazite na govor tijela? :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:02 pm

Poznjem te stvari ali svjesno ih koristim samo u nekim situacijama. Razmišljanje o ovakvim elementima može biti dobro i korisno, ali sasvim sigurno smanjuje prirodnost komunikacije pa ako preko puta imamo senzibilnu osobu njoj će se učiniti da nešto s nama ili s njom nije u redu. U biti najčešće se prirodno ponašam upravo po tim preporukama, valjda sam to negdje usvojila ranije...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:08 pm

gledala sam na teveju o tome kako možemo prepoznati dali se sviđamo nekome. ako se počešemo po nosu ta druga osoba s kojom pričamo će makinalno ponoviti tu radnju. isprobajte to na nekome. uhvatite se za uho ili se počešite negdje po licu i promatrajte sugovornika.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:09 pm

Ovako? scratch
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:11 pm

tako zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:12 pm

floridanamana je napisao/la:
tako zubo

Znači kao ne sviđam ti se, inače bi ponovila scratch

Koja fora! lolcina
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:14 pm

to ne važi ovdje zubi

a znala sam da ćeš primjetiti lolcina
nisam namjerno stavila :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:24 pm

floridanamana je napisao/la:
to ne važi ovdje zubi

a znala sam da ćeš primjetiti lolcina
nisam namjerno stavila :P

Nećeš vjerovati, ali to sam i mislila mudri
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:28 pm

a to puno govori ljubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 7:35 pm

floridanamana je napisao/la:
a to puno govori ljubi

Stvarno si mi draga ljubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 8:35 pm

i ti meni ljubi
dok jedna drugoj kosu ne počupamo rofl2
zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened vel 24, 2008 9:30 pm

floridanamana je napisao/la:
i ti meni ljubi
dok jedna drugoj kosu ne počupamo rofl2
zubo

Pa to ide s tim zubo

Tko se voli taj se tuče tongue
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 48
Registration date : 01.11.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepon vel 25, 2008 2:16 pm

Po pitanju zavođenja, kod žena je navodno karakteristično igranje s kosom... Ovo češkanje po glavi malo bi teže prošlo. ;)
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepon vel 25, 2008 2:33 pm

veronika30 je napisao/la:
Po pitanju zavođenja, kod žena je navodno karakteristično igranje s kosom... Ovo češkanje po glavi malo bi teže prošlo. ;)

lolcina lolcina
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepon oľu 31, 2008 11:27 am

kad macka ugleda macana :O oci se sirom otvaraju , zjenice se sire , ispravlja kicmu ( zeli izbacit sve atribute jel :P ) , tijekom razgovora okrece unutarnju stranu podlaktice prema macanu ( to je ujedno i osjetljivo podrucje ruke kod zena) , a ako i ne pricate nego sjedite u blizini jedno drugom zene okrecu stopalo prema njemu itd.

kad se muskom neka macka svidi , izbacuje prsa , oci se isto sire te muski okrecu svoje "oruzje" :D prema njoj , obicno kad sjedi onda su prepone usmjerene prema njoj

ako curi oci ostanu na pola 12 , okrece vanjsku stranu sake prema vama ( npr stavlja saku pod bradu) , ako prekrizi ruke , okrene i ode od vas to vam je dostatan znak da se maknete :P


u biti da ne buljite u ljude i pocnete ih plasit da vidite jel im se sviđate samo pogledajte opci dojam jel osoba otvorenija kad ste u blizini ili joj padne mrak na oci :D jer se ne moze sve ljude strpat u isti koš


PS: ako vam kaze "zelim te odmah sada ovdje" to je isto pozitivan znak lol!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepon oľu 31, 2008 11:35 am

Kada nekog upoznam veci dojam na mene ostavi njegov/njezin govor tijela nego sam razgovor koji se vodio...to mislim u smislu pokusaja procjene te osobe...

Sigmunde...odlican ti je potpis :)
[Vrh] Go down
riki45
Višestanični organizam



Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 30
Age : 79
Location : tuzla
Registration date : 17.11.2010

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened stu 21, 2010 6:40 pm

Kako prepoznati lažova ?
– moram napisati riječ –lažov-, iako sam je još u djetinjstvu izbacio iz mog govora...naučio me otac,rekao mi je: nemoj nikad nikome reći – lažeš..., reci , – ne govoriš istinu...

Vic o političaru:
- kada se smiješi – govori istinu...
- kad otvori usta – laže...

u stvarnom životu postoje određena ponašanja koja se događaju češće kada ljudi lažu,nego kada govore istinu.

Češće nas odaje donji dio tijela:
- premješta s noge na nogu...
- grčenje prstiju na nogama...
- prekrštanje i otkrštanje nogu... sve ovo se povećava kada pokušava da prevari druge.

Gornji dio tijela:
- podizanje i rotiranje šake da bi se pokazali dlanovi – pokazuje bespomoćnost.
- dodirivanje strane nosa...
- dodirivanje oka
- dodirivanje usana
- tapkanje prstima
- čvrsto držanje za rukohvat... sve ovo pojavljuje se češće kada osoba laže.

- manje govore
- sporije govore
- prave više grešaka u govoru... oni koji lažu.

- crvenjenje
- znojenje
- drhtanje glasa
- gutanje pljuvačke
- njihanje
- igranje olovkom ili naočalima ... ovo su očigledne aktivnosti ljudi koji ne govore istinu.

Još...ako zaključim da osoba ne govori istinu,da me želi prevariti,nikakvu radnju /dogovor/ugovor.../ ne poduzimam toga dana,već ostavim da prenoći...da razmislim.
Jutro je pametnije od večeri... kaže narodna poslovica.

Ovo su /sada/ neke /moje/ tehnike koje sam naučio...

I vi imate,sigurno neke svoje tehnike pomoću kojih „otkrivate“ da li osoba koja sa vama razgovara, govori istinu ili ne.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimened stu 21, 2010 9:37 pm

@ Riji45.Odlicni metodi... lol! Ja jednostavno dobijem osjecaj kad se zagledam u njegove oci i predio izmedju ociju da li laze ili ne...Jednostavno se osjeti drugacija energija kada laze a kada govori istinu....Mada bih volio to da provjerim na nekom zaista iskusnom lazovu i prevarantu,a ne na obicnoj osobi,jer iskusni prevarant zna sve slabosti ljudkse psihe i naucio je da ih ne ispoljava....


Kako onda njega provaliti,kada on nece da pokaze nijednu jedinu od svih ovih tvojih navedenih metoda?


Pitam se,pitam.....


Sixth sense,anyone? gleda
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepet pro 03, 2010 2:00 pm

Opći dojam je najvažniji, ali ima tih malih tikova koji nas odaju jer ne može se stalno glumiti. Kad tad se nenamjerno odaš! A ako netko stalno glumi zar i to ne govori puno toga o njegovoj/njenoj osobnosti? lol
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepet pro 03, 2010 5:23 pm

Ne govorim ja o osobnosti,vec o iskusnom prevarantu koji je u stanju da prevari i vecinu drugih prevaranata...Kako njega provaliti?Tesko....Provalis ga jednom,ali ce on svoju greesku koja ga je izdala srediti...Ali,slazem se,mozes obicnog covjeka citati lagano...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepet pro 03, 2010 5:44 pm

Mislim da tu jako utjece ego. Naime, zasto je prevarant uspjesan. Zato jer prvo on procita tebe (citaj vecina populacije) i onda primjeni taktiku. Pa ce tako masi ljudi netko prodat pricu ako im prvo pridje nenametljivo, pa im onda udjeli neku vise-manje diskretnu pohvalu i dok se ego kupa u sreci lazne velicine prevarant odigra svoje. Osim na ego moze se igrati i na emocije...recimo na sazaljenje. I tako.
[Vrh] Go down
kingman745
Riba
kingman745


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 133
Age : 26
Location : tu se vrtim
Registration date : 20.06.2012

Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitimepet srp 27, 2012 8:48 pm

jos jedan nacin:manje govori: ja moj moje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Govor tijela Empty
PostajNaslov: Re: Govor tijela   Govor tijela Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Govor tijela
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: