Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ravnopravnost spolova

Go down 
+13
josip21
Michael Wittmann
Blizzard
Absynthia
marginalac_margarin
Nefertiti
Casper
floridana
sanja
meli
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
Sentinel
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:23 pm

@ svjetloisjena...jednakost, ravnopravnost, mislim da svi dobro znamo o čemu se radi...nema niti jednakosti, niti ravnopravnosti, jer je ne može niti biti...ja ne bi slao žene da kopaju ugljen u rudnicima il da rade na baušteli, ali ako hoće zašto ih sprečavati...ja samo govorim o tome da su u nekim pravima žene bolje prošle od muških, i ne vidim razlog zašto se to ne bi smjelo javno reći, jer to su činjenice...za mene je primjerice zakon o ravnomjernoj spolnoj zastupljenosti na biračkim listama čisti šovinizam...pa tko sprečava žene da se bave politikom? a to što se to njima ne da, ne znači da zbog toga na listu ne bi smio ući neki muškarac...ista stvar i s modom, krojačima, kuharima...tko sprečava muške da se time bave, pa nek budu i bolji od ženskih, što i jesu...a to što nekog smeta što je većina modnih kreatora muško (istina većina su i gej), to nije moj problem...
...a govoriti o nekome tko nema curu, ženu, djecu ili slično da nije cjelovita osoba je vrlo šovinistički po mom mišljenju
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:36 pm

Ti mi sad stvarno ponovo stavljaš u usta nešto što nisam rekla, a za to se više neću ispričavati jer naprosto tako ne mislim i ne govorim. Čini se da smo propustili priliku za bolje internetsko upoznavanje jer ja odustajem. Očistit ću offtopic gore i prebaciti ga u kantu gdje ga mogu vidjeti administratori i ostali moderatori, a vi dalje u miru raspravljajte.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:45 pm

pa nisam niti tražio ispriku, na izvjestan način si je tražila ti tvrdeći da sam ja šovinista...odnosno da su moje izjave šovinističke, što dođe na isto...a sad kad je rasprava krenula u suprotnom smjeru bježiš...
...ma, ja znam da se od mojih stavova feministicama diže kosa na glavi i zato mi je bila prvotna želja da uopće ne komentiram ovakve teme, međutim povučen sam za jezik i sad imamo ovo kaj imamo...najbolje da se ja maknem, pa vi raspravljajte kako hoćete između sebe...bok....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:47 pm

Ne bježim ja, još sam ovdje, nije me lako otjerati zubo
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 8:15 pm

Hexenkind je napisao/la:
Alpha...ti bi dala svima da radde što hoće sa svojim tijelom, a kažnjavala bi nekog tko se seksa ako ima manje od 16 godina?

Malo si ju pogrešno shvatio.

Citat :
Gripph...ta muslimanska društva upravo smatraju da poštuju žene time što ih pokrivaju...je li poštivanje žene da nekakva polugola treba stoji na svakom reklamnom panou? sve je stvar gledišta...žena nije bolja ni u čemu od muškarca, niti u jednom sportu, niti u jednom poslu, čak i u svim tim nazovi ženskim zanimanjima su muškarci brži, bolji, kvalitetniji, krojači, kuhari, draguljari...muškarci i žene nisu jednaki niti će ikada biti, a feminizam je napravio više zla samim ženama od svih muških "šovinista" na svijetu

Uh, sve me strah da je to zbog nekog poštovanja prema ženama. Poštuju ju tako da dobi šamar ili dva ako se slučajno skine da se posunča :P

''Žena nije bolja ni u čemu''. Bolje su u empatiji, razumijevanju osjećaja i suosjećajnosti, bolje se vežu uz osobu... A da, to nije materijalno, to se ne cijeni, zaboravih kava
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 8:54 pm

A zašto bi se itko sunčao? što je tu tako dobroga i lijepoga u poluzgorenoj koži? nek si gurnu glavu u pećnicu pa će ljepše zgledat...to što je kod nas normalno da debele babe leže po plažama u toplesu ne znači da je to nešto lijepo i dobro, nego da je to kod nas tako...kod nas mlate pedere, u Iranu ih vješaju, u Nizozemskoj smiješ pušit travu u Kini dobiješ metak u potiljak, u Švicarskoj ti daju metadone za odvikavanje, a u Singapuru te objese za 10 pilseva...i kaje sad tu bolje? mi imamo ovakve zakone, netko drugi drugačije, moje je mišljenje da bi scvatko trebao odlučivati za sebe i biti odgovora za svoju odluku, a ne da se non stop skrivamo iza nekakvih zakona koje je netko drugi osmislio...razmišljajte svojim glavama, ne budite ovce koje vodi sistem!!!
...empatija, suosjećanje, razumijevanje osjećaja? zato su najveći i najpoznatiji psiholozi muškarci?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 9:41 pm

Uopće je nevažno što je tu lijepo, važna je sama želja pojedinca za time, a ta želja ne podrazumijeva tvoj pristanak.

Naravno da se ne treba pokoravati zakonima bezumno :p

Psiholog nije nužno osoba koja razumije osjećaje i koja je empatična, to može biti i egoistični kreten kojega je briga samo za sebe.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:12 pm

a jednako tako taj egoistični kreten može biti i žensko...ravnopravnost!!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:46 am

Ne može, kreten je imenica muškog roda face
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimečet kol 06, 2009 11:50 am

Citat :
Ne može, kreten je imenica muškog roda
lol!

Ravnopravnost!! kako je kreten muškog roda, tako žensko može biti samo gopođa kreten...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimesub kol 22, 2009 10:08 am

Pa... da, može... No ostaje činjenica da je daleko najpametnija osoba koju sam upoznao - žena! Od nje učim jako puno, i ne samo ja. Rekoh joj da bi svijetu trebale osobe poput nje, a ja osobno bih htio da su sve te osobe žene tako da se razbi ''mit'' kako su one manje sposobne od muškaraca raspa

Meni je užitak upoznati žensku osobu koja će biti triput pametnija od mene i koja bi mi mogla pomoći u razvoju.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimepet pro 30, 2011 1:57 am

http://www.index.hr/xmag/clanak/pravobraniteljica-u-borbi-za-zenska-prava-niza-cijena-doceka-za-zene-je-diskriminacija/591042.aspx

Evo, o ovome sam neki dan pričao samo dosta grubljim jezikom...

izjava je jednostavno smješna gica
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitimepet pro 30, 2011 10:13 am

Zanimljivo, kao što je jednom bilo rečeno (ne znam od koga) da je uvreda za ženu ako joj se otvore vrata ili ako ju se pusti da prva uđe u prostoriju ;) Malo su pretjerali sa tom ravnopravnošću. Ne postoji potpuna ravnopravnost, nema dvije iste žene ili dva ista muškarca. Uvijek postoje razlike u nekoj skupini. A ja mislim da je baš lijepo što su muškarci i žene različiti, jer nas upravo ta različitost obogaćuje. Kad bi to samo znali cijeniti i poštovati :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ravnopravnost spolova - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ravnopravnost spolova
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: