Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Psi i ljudi postaju sve sličniji

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepet oľu 21, 2008 1:44 pm

Psi i ljudi postaju sve sličniji

Sve češće ljudi svojim kućnim ljubimcima tepaju "zlato moje, sad će tebi mama ili tata", a takvo umiljavanje, koje bi prije samo nekoliko godina izazvalo zgražanje običnog čovjeka, postaje sve manje čudno. Sve je više ponosnih vlasnika koji se u društvu hvale inteligencijom, umiljatošću i ljepotom svojih ljubimaca.

Psi i ljudi postaju sve sličniji Slicnost-ljudi-i-psa3

"On me razumije, točno zna kad sam dobre volje, a kad mi nije ni do čega. Osjeća sve i tako me suosjećajno gleda. Ma kakvi ljudi, nema do toplog pogleda mog psa", pričao je neki dan gospodin svojoj znanici držeći na povodcu svog koker španijela.

Promatrač sa strane nije mogao ne uočiti nevjerojatnu sličnost gazde i ljubimca, no da to nije ništa novo ni neuobičajeno potvrđuju brojne slike poznatih i slavnih i njihovih kućnih ljubimaca. Oskarovka Charlize Theron ima pogled kao i obožavani joj koker, a povremeno je i boja njezine kose identična boji kokerove dlake.

TV kraljica Oprah Winfrey sebi je izabrala snažnog i odlučnog američkog kokera, bogatih tamnih kovrča, a Claudiji Schiffer društvo pravi prekrasni njemački ovčar. Njezina kolegica s modnih pista Giselle Bundchen živi u strahu da bi joj netko mogao oteti njezinu prekrasnu i krhku jorkširsku terijerku.

Psi i ljudi postaju sve sličniji Slicnost-ljudi-i-psa2

Živeći zajedno pas i vlasnik postaju slični, ako baš ne fizički, a ono sigurno karakterno. Nepovjerljiv gazda stvara isto takvog ljubimca, a poznat je slučaj slavnog Španjolca Pabla Picassa koji je naprosto obožavao svog afganistanskog hrta.
Nije da su sličili, ali su se voljeli i zajedno tulumarili. Veterinari i psiholozi uočili su već odavno sličnosti vlasnika i ljubimca, a na izložbama se nerijetko može vidjeti pse koji izgledom oponašaju svoje gazde.

U tetošenju četveronožnih sustanara pojedinci odu tako daleko da im, kao i sebi, kupuju skupocjeni nakit. Poznato je tako da je mlada američka milijunašica Paris Hilton svojoj čivavici kupila dijamantnu ogrlicu, a da filmski grubijan Mickey Rourke svojim ljubimcima kupuje dizajnersku odjeću i modne dodatke.

Psi i ljudi postaju sve sličniji Slicnost-ljudi-i-psa

Iako takvo pomodarsko ludilo nas još nije zahvatilo, sve je više uređenih pasa, s mašnicama u kosi, zanimljivim uzicama u trendovskim bojama, namirisanih i, posebno zimi, obučenih u atraktivne krpice.

Mali psi i na zagrebačkim ulicama sve češće proviruju iz skupocjenih torbi s potpisom, sve su češći na tulumima i u restoranima, gdje, kao i kući, pokušavaju užicati zalogajčić onog što jedu njihovi gazde.

Na sreću, sve je više i kafića u kojima će vas umjesto namrštenog lica konobara kad vas ugleda s psom, dočekati osmijeh i ponuda - mogu mu donijeti vode. To samo govori da se društvo pomalo senzibilizira za životinje i da osim onih, koji ih nemilosrdno šutnu na ulicu, ima i ljudi koji su najsretniji kad im kažete - pas vam je prekrasan, sliči na vas.



Ste u posljednje vrijeme usporedili sliku sebe i vašeg kućnog ljubimca?
Možda vas usporedba itekako iznenadi!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepet oľu 21, 2008 1:51 pm

Nisam nimalo slična svojoj ljubimici. No ona i nije bila moj vlastiti izbor. Donijela ju je sestra iz Noine arke i nekako je stjecajem okolnosti završila kod nas. Obožavam je, ali priznajem da su nam neke karakterne osobine praktički neuskladive, iako obje dajemo sve od sebe i jako se volimo zubo

Moj vlastiti izbor bio je i bit će jazavčar, luda sam za njima, znam svakoga u kvartu i premda mi je žao što je selekcioniran da ima katke šapice naprosto mi je neodoljiv :)

A ovi kerefeki za pse spomenuti u tekstu - ljudi koji inače materijalnim stvarima iskazuju svoju ljubav i ne znaju drugačije učinit će to i sa psom. Barem se vidi da je pas kako tako ipak voljen :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepet oľu 21, 2008 5:29 pm

Da istina ovo o kupovanju dijamantnih ogrlica za svoje ljubimce i dizajnerske odjeće, fakat je too much. Em se taj pas osjeća neprirodno s tim nakitom, vjerojatno mu smeta, a s druge strane mogla je te silne novce koje je potrošila na tu ogrlicu donirati negdje gdje bi bili bolje utrošeni. Neki ljudi jednostavno više neznaju kud bi s novcem kojeg imaju previše pa onda drugi dosjetiljivi ljudi na njima zarađuju.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimesri tra 02, 2008 10:07 am

Psi i ljudi postaju sve sličniji 1575496_image002

Psi i ljudi postaju sve sličniji 1575496_image010

Psi i ljudi postaju sve sličniji 1575496_image004

Psi i ljudi postaju sve sličniji 1575496_image008

Evo još nekoliko vlasnika i njihovih pasa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepon tra 14, 2008 11:26 pm

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepon tra 14, 2008 11:40 pm

E, a ti ovako, reklo bi se, volis konje...i...pocinjes li licit? face
ljubi ljubi ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepon tra 14, 2008 11:41 pm

BTW...nesto vrlo slicno ko na ovom linku sto si postnuo sam gledala u zivo...genijalno bilo :) lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimeuto tra 15, 2008 12:14 am

Namcor je napisao/la:
E, a ti ovako, reklo bi se, volis konje...i...pocinjes li licit? face
ljubi ljubi ljubi

Reci mi sama lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimeuto tra 15, 2008 1:03 am

Pastuh :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimeuto tra 15, 2008 10:09 am

Odličan je ovaj peso. Stvarno pravi talent.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimeuto tra 15, 2008 2:09 pm

To je border collie...smatra se jednom od najinteligentnijih pasmina...super je lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitimepet svi 25, 2012 10:13 pm

hahahhaha
[Vrh] Go down
Sponsored content





Psi i ljudi postaju sve sličniji Empty
PostajNaslov: Re: Psi i ljudi postaju sve sličniji   Psi i ljudi postaju sve sličniji Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Psi i ljudi postaju sve sličniji
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cyber napadi postaju sig. prijetnja za zemlje diljem svijeta
» Jer ljudi su ...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: