Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Internet školski dnevnik

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 5:25 pm

Citat :
Pilot-projekt Internet školski dnevnik u idućih desetak dana bi trebao početi s radom, a osnovni cilj portala Školskidnevnik.hr jest pravodobno i lako dostupno informiranje roditelja o učenju, vladanju i izostancima njihova djeteta, kao i o školskom planu i programu.

Već sada se ovim oblikom informiranja koriste Osnovna škola Kamešnica, Otok kod Sinja, Osnovna škola Bijači, Kaštel Novi, OŠ Marina kod Trogira, OŠ Seget i OŠ Stjepan Ivičević u Makarskoj.

''Ideja o uvođenju školskog imenika na web postoji već duže vrijeme, no do sada za realizaciju nije bilo tehničkih resursa. Sada pak nastojimo u svaku, ali baš svaku učionicu u Hrvatskoj uvesti računalo, a svi zainteresirani podatke mogu dobiti na stranicama Školskog dnevnika'', rekao je Vladimir Škopljanac, vlasnik tvrtke koja je razvila softver.

Od osnovne ideje do danas napravilo se mnogo, novinari su se mogli uvjeriti kako će u budućnosti od djetetova dobivanja ocjene do primljenog SMS-a na zaslon roditeljskog mobilnog telefona proći samo par sekundi!

Roditelji koji odluče koristiti ovaj oblik komunikacije sa školom morat će korištenje softvera plaćati osam kuna mjesečno.

No, nije samo riječ o ocjenama, jer ako dijete ne dođe na nastavu roditelji će isti trenutak dobiti SMS ili e-mail s tom obavijesti, zbog čega klinci, najvjerojatnije, neće biti zadovoljni ovom uslugom.

Prema riječima autora portala, od eventualnog ''hakiranja'' podataka ne bi trebali strahovati ni roditelji, a ni nastavnici, jer, kako su rekli, sigurnosni je protokol istovjetan onom koji imaju banke.

Svaki nastavnik koji unosi ocjene, program, plan ili izostanke u ovaj virtualni imenik ima svoju zaporku, baš kao i svaki roditelj koji će na ovaj način kontrolirati svoje dijete. Isto tako svakih šest sati radi se automatski back-up svih podataka, pa ne postoji opasnost da će, nekim čudom, loše ocjene nestati, piše Jutarnji list.

Preuzeto ODAVDE
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 5:31 pm

i dali bi to značilo da roditelji više ne moraju ići na primanja i roditeljske sastanke zbog kojih ako ne dođemo na njih se obaviještava socijalna služba?
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 6:08 pm

floridana je napisao/la:
i dali bi to značilo da roditelji više ne moraju ići na primanja i roditeljske sastanke zbog kojih ako ne dođemo na njih se obaviještava socijalna služba?

Socijalna služba se zvala samo u graničnim slučajevima. Ono dijeteta nema dugo u školi ocjene k'o vinograd, a roditelja ni za lijek, pa se pisma vraćaju i sl....
inače ako dijete ne radi nikave probleme a roditelji se ne pojavljuju, nikom niš...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 6:34 pm

Znam da su jednoj ženi iz razreda od mog malog zvali socijalnu službu jer je bila nadgledana nakon razvoda braka i postupka dodjeljivanja djeteta, u ovom slučaju majci. Žena je uvijek radila poslijepodne i nije mogla dolaziti na roditeljske sastanke, ali je stalno visjela na prijepodnevnim informacijama. No to nije bilo dovoljno pedagogici pa su joj stvorili probleme dok nije intervenirao poslodavac koji je nije puštao s posla. Baš svašta Boink
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 8:14 pm

da. o tome govorim.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 8:21 pm

floridana je napisao/la:
da. o tome govorim.

Pa to je stvar interpretacije. Roditelj koji mjesecima ne pita za svog klinca možda ga stvarno zanemaruje, oni u školi ne mogu biti sigurni što je posrijedi. A ovo što sam gore napisala je formalističko pretjerivanje.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 8:30 pm

ali nikad ne znaš kad netko iz tih službi može pretjerivati tako da je mene otkad je taj zakon izišao pomalo strah šta nekoj budali može pasti na pamet.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 8:34 pm

floridana je napisao/la:
ali nikad ne znaš kad netko iz tih službi može pretjerivati tako da je mene otkad je taj zakon izišao pomalo strah šta nekoj budali može pasti na pamet.

Pa jednom u polugodištu se svakom djetetu nacrtaš u školi, to je za tebe valjda šest puta godišnje? Ako su informacije u pitanju pogledaj jesu li te ubilježili. Mislim da ljudi vrlo rijetko imaju posla sa socijalnom službom zbog škole ako slučajno nije još neki problem u pitanju, kao onaj s brakorazvodnom parnicom u kojem je spor oko djece...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 10:31 pm

roditeljski sastanci su redovito nezanimljivi za mene. govori se uglavnom o prosjeku i uspjehu razreda i ako je kakav izlet u pitanju onda detalji oko njega. roditeljski je nešto što nastavnici po programu i planu moraju odraditi. moj klinac često mi zaboravi reći da je roditeljski sastanak tako da mi se zna desiti da ne dođem. ono šta ja cijenim je primanje roditelja kad mogu dobiti podrobnije informacije o ocjenama i o ponašanju. i nisi pod lupom socijalne službe samo kad vodiš brakorazvodnu parnicu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 10:35 pm

Pa i primanje roditelja se valjda računa :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 10:39 pm

ma sam taj sistem vrednovanja roditelja koji ovisi o tome koliko oputa dođeš na roditeljski mi je bljak.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 10:41 pm

Meni je još gore bilo ono kad su nam stavljali plusiće u vrtiću ako smo mjesečno jednom donijeli papirne ručnike i maramice za klince. Baš mi je išlo na živce evil
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimesri oľu 26, 2008 10:41 pm

Ali zapravo ne bih imala ništa protiv da mi se ocjene šalju mailom.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 10:21 am

Meni to s internetom zvuči ok, dapače u svakom trenutku možeš pogledati ocjene. No, naravno i uz daljnju mogućnost primanja roditelja u školi, jer ima tu još mnogo toga što se iz ocjena ne vidi, a rado bi smo pitali učiteljicu o svojem djetetu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 3:25 pm

meliJ je napisao/la:
Meni to s internetom zvuči ok, dapače u svakom trenutku možeš pogledati ocjene. No, naravno i uz daljnju mogućnost primanja roditelja u školi, jer ima tu još mnogo toga što se iz ocjena ne vidi, a rado bi smo pitali učiteljicu o svojem djetetu.

Ne radi se o mogućnosti, nego o obavezi. Gdje je garancija da mailove čita baš roditelj?
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 3:44 pm

svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
Meni to s internetom zvuči ok, dapače u svakom trenutku možeš pogledati ocjene. No, naravno i uz daljnju mogućnost primanja roditelja u školi, jer ima tu još mnogo toga što se iz ocjena ne vidi, a rado bi smo pitali učiteljicu o svojem djetetu.

Ne radi se o mogućnosti, nego o obavezi. Gdje je garancija da mailove čita baš roditelj?

Ne kužim kako o obavezi, koliko sam shvatila roditelj ne mora ako ne želi koristiti tu uslugu. ili?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 3:50 pm

meliJ je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
Meni to s internetom zvuči ok, dapače u svakom trenutku možeš pogledati ocjene. No, naravno i uz daljnju mogućnost primanja roditelja u školi, jer ima tu još mnogo toga što se iz ocjena ne vidi, a rado bi smo pitali učiteljicu o svojem djetetu.

Ne radi se o mogućnosti, nego o obavezi. Gdje je garancija da mailove čita baš roditelj?

Ne kužim kako o obavezi, koliko sam shvatila roditelj ne mora ako ne želi koristiti tu uslugu. ili?

Roditelj ima obavezu dolaziti u školu ili na neki drugi način kontaktirati (osobno i izravno s učiteljem ili razrednikom, pedagogom ili kime već) Ova usluga ne bi smjela biti zamjena za taj izravni kontakt, a i neobavezna je čim se plaća - na kraju krajeva ne moraju svi roditelji imati e-mail niti mobitel pa bi bilo apsurdno da to bude obavezno :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 3:58 pm

svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
Meni to s internetom zvuči ok, dapače u svakom trenutku možeš pogledati ocjene. No, naravno i uz daljnju mogućnost primanja roditelja u školi, jer ima tu još mnogo toga što se iz ocjena ne vidi, a rado bi smo pitali učiteljicu o svojem djetetu.

Ne radi se o mogućnosti, nego o obavezi. Gdje je garancija da mailove čita baš roditelj?

Ne kužim kako o obavezi, koliko sam shvatila roditelj ne mora ako ne želi koristiti tu uslugu. ili?

Roditelj ima obavezu dolaziti u školu ili na neki drugi način kontaktirati (osobno i izravno s učiteljem ili razrednikom, pedagogom ili kime već) Ova usluga ne bi smjela biti zamjena za taj izravni kontakt, a i neobavezna je čim se plaća - na kraju krajeva ne moraju svi roditelji imati e-mail niti mobitel pa bi bilo apsurdno da to bude obavezno :)

Kužim sad. Slažem se s tobom.
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitimečet oľu 27, 2008 4:04 pm

slažem se s tobom, sjeno
trebalo bi se nešto učini po tom pitanju...
u mene u razredu su dvije sestre blizanke (one su dobre sa mnom, da ne bude zabune...) ali one dosta slabo uče i stalno bježe, a od početka školske godine otac im je došao možda dvaput...
pa, i meni koja ne pravim nikakve probleme, češće dolaze roditelji... :)
ne znam sad je li to prezaposlenost ili jednostavno nebriga za dijete...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Internet školski dnevnik Empty
PostajNaslov: Re: Internet školski dnevnik   Internet školski dnevnik Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Internet školski dnevnik
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dnevnik Usamljene Ratnice
» Internet
» internet biznis
» Televizija...i internet...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: