Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Filozofija ili filozofija?

Go down 
+3
Sigmund Freud
meli
vladimir
7 posters
Autor/icaPoruka
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepet tra 04, 2008 6:42 pm

Da li je filozofija bitna u životu čovjeka?
Može li se uopće filozofija uklopiti u nešto što zovemo školski predmet,

da li je filozofija kao nastava bitno drukčija od filozofije koja to nije?

što uopće znači učiti filozofiju?

GG edit : promjenio boju fonta
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepet tra 04, 2008 9:08 pm

Daj promijeni boju fonta. Ništ ne vidim pročitati.
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepet tra 04, 2008 10:15 pm

Vladimir je napisao/la:
Da li je filozofija bitna u životu čovjeka?

Filozofija je ok , ali mi se cini kao jedna velika džungla prepirki mnogih ljudi gdje se zapravo ne dolazi do nikakvog relevantnog zakljucka niti poboljsanja kvalitete zivljenja. U redu je nekad malo bacit sive stanice na posao i filozofirat o zivotu i smislu , ali kak se veli ... Puno zuji , malo meda daje

Vladimir je napisao/la:
Može li se uopće filozofija uklopiti u nešto što zovemo školski predmet,

da li je filozofija kao nastava bitno drukčija od filozofije koja to nije?

što uopće znači učiti filozofiju?
U vecini slucajeva filozofija kao skolski predmet vise slici povijesti ili knjizevnosti jer se uci o filozofima i onome sto su oni filozofirali te ne ostaje vremena ni mjesta za neku raspravu ili stvarno filozofiranje.
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur
Pandora


Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Age : 34
Registration date : 29.03.2008

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepet tra 04, 2008 11:06 pm

Vladimir je napisao/la:
Da li je filozofija bitna u životu čovjeka?

Bitna je jer proučava svijet,život,nauke,religiju...meni je osobno zanimljiva i volin čitat svašta pa tako i to :)
al ne smatran je nečim neophodnim,more se bez nje

Vladimir je napisao/la:
Može li se uopće filozofija uklopiti u nešto što zovemo školski predmet,

da li je filozofija kao nastava bitno drukčija od filozofije koja to nije?

što uopće znači učiti filozofiju?

filozofija u školi,u mome slučaju traje 1 školsku godinu,nije to nešto puno i većinon se uči skraćeno i općenito...al moj profesor je dosta kvalitetan tako da mi učimo manje o filozofima a više o njihovim djelima i učenjima
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepon tra 07, 2008 11:30 am

Filozofija je jedan od bitnijih stvari u životu. Ondje gdje stane racionalno (do tada poznato) nastavlja filozofija i daje mogućnosti. Tragom tih mogućnosti dolazimo do novih spoznaja koje se temelje na činjenicama koje do tada nisu bile poznate, ali su uz pomoć zdravog razuma otkrivene.

Normalno, uvijek ima i stranputica i mrtvih ulica, ali bitno je ići naprijed.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepon tra 07, 2008 11:31 am

Nije filozofija sama za sebe. Imate filozofije unutar svih grana znanosti. One su te koje nam daju smjernice.

Pred nama je još puno toga za otkriti. Na temelju trenutnih spoznaja nismo to u mogućnosti uraditi. Filozofija nudi drugačije pristupe i odgovore.
[Vrh] Go down
mewithoutYou
Višestanični organizam
mewithoutYou


Male
Virgo Buffalo
Broj postova : 91
Age : 38
Registration date : 28.12.2007

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepon tra 07, 2008 12:18 pm

slažem se sa postom ispred...

ljudi često posve pogrešno tumače filozofiju..."nemoj filozofirati" mi je najsmiješnija uzrečica :D

filozofija je pogonsko gorivo svakog čovjeka...promatranje i RAZUMIJEVANJE svega oko nas - to je filozofija u kratkim crtama...
[Vrh] Go down
danyf5
Višestanični organizam
danyf5


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 72
Age : 36
Location : Pula
Registration date : 24.06.2008

Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitimepet lip 27, 2008 2:44 am

Vecina ljudi misle da se filozofija krije u znanstvenicima prepunih znanja, raznim knjigama starih grka no filozofija se nalazi u nama samima jos od dana kada smo se rodili mi smo osudjeni na filozofiju te se ona potakne u nama kada pitanja o svijetu u kojem zivimo odjednom postanu nejasna poput zasto zivim? koja je svrha zivota? zasto sam ja ja? itd. u takvim pitanjima iskonski se javlja filozofija.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Filozofija ili filozofija? Empty
PostajNaslov: Re: Filozofija ili filozofija?   Filozofija ili filozofija? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Filozofija ili filozofija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Filozofija vs Religija
» Sloboda
» Filozofija makrobiotike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: