Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Smrtna kazna

Go down 
+12
Konspirator
tomi
Fantom
Blizzard
Galileo Galilei
Pandora
Svjetloisjena
stella
meli
urbanaaa
Tutankhamon
vladimir
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimeuto tra 08, 2008 1:17 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Smrtna kazna je dokazani promašaj. Kao i dosadašnji sustav kažnjavanja. Trebalo bi osmisliti nešto drugo. Nešto efikasnije.

Zločin i kazna.

A sada pitanje. Rađa li se čovjek zao pa ga sustav usmjerava prema boljem ili su ljudi prirodno dobri ali ga sustav pokvari???

Po meni veliku ulogu ima odgoj. Kako formiras, oblikujes dijete takav ce covijek i postati.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:30 am

Ne vidim smisao smrtne kazne. Dok osudimo čovjeka na električnu stolicu, tada se mi odlučimo igrati Boga i odredimo da taj čovjek ne zaslužuje živjeti jer je preopasan. Mogućnost postoji da pobjegne iz zatvora i poubija još 100 ljudi, ali samo zbog toga ubiti čovjeka? Svatko može pobjeći iz zatvora i napraviti sranje, ne samo taj čovjek.

U svakom slučaju za doživotne zatvore jesam, ali smrtnu kaznu... Mislim da su zatvori dovoljno sigurni da se zadrže zatvorenici u njemu, da ne pobjegnu na slobodu. Da ne mislim da su zatvori sigurni, vjerojatno bih se složio oko smrtne kazne samo zato da se spriječi ono moguće, a to je da čovjek pobjegne i iz osvete poubija još puno ljudi. Ovako se baš i ne slažem s time, jer to zapravo nije kazna, to je oduzimanje života.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimepet ruj 25, 2009 2:48 am

Smrtna kazna je jedna od onih univerzalnih filozofskih tema.
Nesto razmisljam o smrtnoj kazni sa religijske tacke gledista.
Moram priznati da se mi Hrscani i danas molimo pred sredstvom za ubijanje.
Ne mogu tacno da se sjetim izvora, ali se sjecam pitanja,da su recimo Rimljani Isusa objesili,
da li bi danas omca bila simbol hriscanstva.
Na ovo pitanje je tesko odgovoriti.
Ja se licno protivim smrtnoj kazni ali moram navesti i to da je Bog u svim monoteistickim
religijama smrtnu kaznu izricito dozvolio ili joj se nije protivio.
Od demokratija preko teokratija i totalitarnih sistema smrtna kazna se proteze kao cudan relikt nekog drugog vremena,
koja je jos uvijek tu da nas na nesto podsjeti. Na tacno sta nisam siguran.
Vjerovatno na kosmicku pravdu!!!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimepet ruj 25, 2009 12:28 pm

Moram da dodam da smrtna kazna ne daje zrtvi cak ni moralnu satisfakciju...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimesub ruj 26, 2009 2:20 am

Nisam za smrtnu kaznu. Neka pate kava
[Vrh] Go down
Konspirator
Višestanični organizam
Konspirator


Male
Leo Monkey
Broj postova : 56
Age : 31
Registration date : 17.05.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimesub ruj 26, 2009 9:07 pm

urbanaaa je napisao/la:
Ja sam za smrtnu kaznu za starije od 18. Neki "ljudi" bolje da ne hodaju Zemljom.

Citat :
Imamo li pravo odlučivati umjesto Boga i prekidati ono što Bog
zagovara: čovjek se prirodno rađa i prirodno odlazi sa ovog svijeta?
Pa ako je osuđenik mogao glumit boga i ubijat okolo, treba i njega tako. Mada ja sumnjam da ikoji bog određuje kad ćemo umrijet.


Imamo isto , ustvari , potpuno isto mišljenje !
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 6:33 pm

Protivnik sam smrtne kazne, jer smatram da je pitanje života/smrti iznimno delikatno i da nitko od nas nije kompetentan odlučivati o životu druge osobe pa makar ona počinila najgroznija zlodjela.
Povijest svjedoči koliko je nevinih ljudi pogubljeno iz raznih razloga, dok su demokratske države pokušavale ostvariti pravdu.

Mislim da bi u današnjem vremenu ipak trebali prevladati talionsko načelo "oko za oko, zub za zub"i ostaviti ga u prošlosti.

Postoje adekvatniji načini kažnjavanja ljudi koji su počinili najteža kaznena djela, a za mene je smrtna kazna posljednja solucija.
Nije li veća kazna služiti doživotnu kaznu u najstrožim zatvorima, bez mogućnosti pomilovanja, nego odrediti nekome smrtnu kaznu?
Naravno, o tome bi se moglo diskutirati.

Samo ću spomenuti da u Americi postoje i praktično/materijalni razlozi zadržavanja smrtne kazne.
Zatvori su prenapučeni, nedovoljno ih je, zločinaca je sve više, a tu su i državni troškovi plaćanja smještaja/hrane zatvorenika.


Zadnja promjena: Athena; sri lis 21, 2009 7:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:14 pm

"Oko za oko, zub za zub" nije najbolja taktika, posto se protivis smrtnoj kazni. To bi znacilo, da bi krivca za ubojstvo, trebalo ubiti.

Neznam dali je ovaj americki prakticno/materijalni razlog, nagadanje ili cinjenica. Pitam jer neki tamosnji zatvorenici rade. Za to ne dobe nikakav novac, pa pretpostavljam da sa time "placaju" smjestaj i hranu.

Anyways, misljenja sam da smrtna kazna nema smisla iz razloga, kako Fantom kaze, ne daje satisfakciju zrtvi, niti je pocinitelj "odradio" svoju kaznu.

Definitivno sam za dozivotnu kaznu, uz svakodnevni drustveni rad. Samo sta je problem u tome, sto netko tko je osuden na dozivotni zatvor, netreba raditi, netreba postovati pravila, i netreba postati "bolji". Nema sto izgubiti...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:57 pm

Citat :
[quote="Skulptura"]
Citat :
Neznam dali je ovaj americki prakticno/materijalni razlog, nagadanje ili cinjenica. Pitam jer neki tamosnji zatvorenici rade. Za to ne dobe nikakav novac, pa pretpostavljam da sa time "placaju" smjestaj i hranu
.

To je činjenica. Usprkos radu postoje financijski problemi troškova držanja zatvorenika, održavanja zatvora, izgradnje novih objekata i sl.
Gotovo svugdje je taj problem aktualan.
Pobornici smrtne kazne zato često naglašavaju da kao članovi društva, a tako i obitelji žrtava ne žele financijski pridonositi troškovima zatvaranja počinitelja.

Citat :
Definitivno sam za dozivotnu kaznu, uz svakodnevni drustveni rad. Samo sta je problem u tome, sto netko tko je osuden na dozivotni zatvor, netreba raditi, netreba postovati pravila, i netreba postati "bolji". Nema sto izgubiti...

Da, normalno da je prisutna apatija, jer ako nema mogućnosti pomilovanja, u bezizlaznoj su situaciji.
Zato, neki vrlo liberalni zagovornici zabrane dugotrajnih/doživotnih zatvorskih kazni traže davanje šanse za "povratak u život" tj. resocijalizaciju zatvorenika koji su počinili teška kaznena djela, jer njihov je cilj vraćanje zločinaca na "pravi put", izbjeći apatiju osudjenika, potaknuti individualnu produktivnost-materijalno/intelektualnu, odaslati poruku društvu i sl.

Ja se s tim ipak ne slažem, jer mislim da nekima koji su počinili najteža kaznena djela ne treba dati šansu puštanja na slobodu. Ovisno o procjeni konkretnog slučaja. Razlog tome nije samo moralna satisfakcija obitelji žrtve, već činjenica da postoji rizik počinjenja novih teških kaznenih djela od strane osuđenika.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:44 pm

Hm, da...moglo bi se reci da je smrtna kazna najiskonskiji oblik kazne. Jedan od razloga zasto se danas ista izbjegava je, zapravo, to sto je malo prekonacna. Naime, znalo se dogodit da se nekog eliminira pa se kasnije ustanovi da je bio nevin.
Medjutim...ako je netko zbilja kriv...hm...ako kazemo da nemamo pravo nekog ubiti onda mozemo reci i da nemamo pravo nekog zatocit do kraja zivota. Sami kreiramo zakone. Kako mozemo znati da se Bog slaze s time da se nekog zakljuca? Mozda Bog hoce da i ta osoba djeluje u skladu sa svojom prirodom. Mozda isto tako hoce da se ubojicu ubije. Malo je tesko reci sto Bog hoce. Sto se tice same smrtne kazne u teoriji ju odobravam ali u praksi se slazem s ovim:
tomi je napisao/la:
Nisam za smrtnu kaznu. Neka pate Smrtna kazna - Page 2 961139

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 1:29 pm

^^Mislim da tu bas i nije previse bitno sto bog hoce a sto ne. Zakon nije i nebi smio biti povezan sa religijom. Samo neka oni pate. Nije nikom zao.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitimečet lis 22, 2009 3:20 pm

najbolje bi bilo da se pociniocu vrati istom merom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smrtna kazna - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Smrtna kazna   Smrtna kazna - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Smrtna kazna
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Smrtna kazna, DA ili NE?
» Zlocin i kazna
» Zlocin i Kazna
» Kazna Microsoftu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: