Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što mislite o invaziji?

Go down 
+24
GoodAlien
myst000
Victor
zviz
snark
Blizzard
Kirk
Karl Marx
danyf5
razzor123
h51ph
HoLLy_MaN
Alpha
zvezda
vjestica
Tutankhamon
gloria_g
meli
snake
Yado
Pandora
Svjetloisjena
silver
l337_m4n
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 08, 2008 2:15 pm

slažem se dany - uopće mi se ne čini da imaju pretenzija na nas i našu planetu.
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 08, 2008 4:48 pm

ako želče doč nek dođu kolko smo glupi mi bi ifh i pustili d aans iskoreištavaju...a ionako nas već iskorištavaju reptili i ta banda lol! evil
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimeuto srp 08, 2008 8:48 pm

Karl Marx je napisao/la:
ako želče doč nek dođu kolko smo glupi mi bi ifh i pustili d aans iskoreištavaju...a ionako nas već iskorištavaju reptili i ta banda lol! evil

ma, narod ionako uvijek netko ***e u mozak, tako da je svejedno tko. :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimesri srp 09, 2008 11:34 am

a nas trenutno Marx lol!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimesri srp 09, 2008 11:47 am

Marx je u banani do 01.08.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimesri srp 09, 2008 11:52 am

Što mislite o invaziji? - Page 4 Prodzoomimg150
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimesri srp 09, 2008 12:20 pm

a možda je tutić imao pravo, možda fakat treba ostavit pokojeg takvog bisera, s vremena na vrijeme.
čisto ravnoteže radi na forumu :D
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimesri srp 09, 2008 10:05 pm

mislim da bi se najprije mogao dogoditi scenarij iz "Priručnika za autostopere kroz Galaksiju", tj. da se slučajno nađemo na trasi nekog svemirskog autoputa. ovi što nam se navodno prikazuju već desecima godina mogli su nas odavno porobiti ili uništiti ili što god im je već bilo na pameti.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimečet srp 10, 2008 11:55 am

mene fascinira što mi ljudi mislimo da ako ima još bića u svemiru da oni MORAJU nas napadati, ubijati....jer ako nas ne napadaju ne postoje - sve moguće destrukcije - to mi valjda sudimo po sebi :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimečet srp 10, 2008 11:42 pm

Fascinira me ljudska sklonost ka pojednostavljivanju stvari... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimečet srp 10, 2008 11:46 pm

Vidis, a meni se cini da ljudi strahovito kompliciraju...i kada bi drzali stvari najjednostavnije moguce da bi bili blizi istini nego sto su/smo sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimečet srp 10, 2008 11:59 pm

Pa, i to je istina...

Mislila sam na pojednostavljivanje u smislu ne misljenja svojom glavom i prihvatanja nekih stvari kao takve bez da malo pokusaju da sami nesto osete ili uvide... Jednostavnije je samo klimati glavom... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 12:08 am

Da...jeste...a eto... :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 1:00 am

a vidiš, gloria g, meni je najlogičniji scenarij ako nas već netko nađe i uopće obrati pažnju na nas, da nas porobi i iskoristi. a što bi drugo s nama? što bi reko kazo: budimo realni.... mi smo načinjeni po principu svemira i to je to. ali uvjeren sam da nitko neće naići i sve manje vjerujem u vanzemaljce i njihove posjete ikoje vrste. a najgluplje mi je to da oni kao prave neki pakt sa amerikancima... moš mislit, izabrali baš glupe amerikance, da se ubiješ od smijeha.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 1:21 am

Snark, da ti sad naidjes na neku novu vrstu prva stvar bi ti bila da je iskoristis/porobis/ubijes? Vidis meni ne bi...valjda svatko krece od sebe...
Da idem istrazivati nove svjetove to ne bih radila iz razloga koje si naveo...
Sto bi drugo? Mozda uspostaviti kontakt ako se procjeni moguce i pametno...sto bas i ne bi bilo najbistrije al dobro... Onda mozda upoznat navike druge vrste u Svemiru... Zasto? Iz istog razloga iz kojeg i mi ljudi upoznajemo druge pripadnike nase vrste (pa i zivotinja) i druzimo se s njima...nije da hodamo okolo i iskoristavamo sve i svakog...dakle, dobrohotnost, prijateljstvo, zelja za znanjem, ljubav cak...

Barem ja to tako vidim...pa sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 1:34 am

Da ja tako istražujem druge svjetove, uopće ne bih gledao kako da porobim ta bića i da ih iskoristim na način da samo ja imam koristi, a ne i oni.
Otkrio bih nešto više o njima, njihovim saznanjima i razmišljanjima. Veće su šanse da zajedno riješimo misteriju života nego sami, uostalom zajedno bismo bili jači i brže bismo istraživali...
Uopće ne vidim logičnost uništavanja druge vrste, to svaka pametna rasa ne bi napravila iz spomenutih razloga, a tu je i neki moral ofc. Ne možeš samo doći i istrijebiti majmune jer su majmuni, imaju i oni svoj život...

To je moje mišljenje i tako bih ja postupio. Možda ima vanzemaljskih rasa koje misle da su najbolje i da sve sami mogu pa uništavaju druge. Takvi bi trebali razmisliti šta bi se dogodilo da njima jedan dan dođe 1000 puta razvijenija rasa pa da ih onako bezveze idu uništavati.
Gledajući po ljudima, sasvim je lako moguće da postoje takve rase gdje su zavladali pojedinci koji ne mare za druge.
Ima puno ljudi koji rade štetu drugima da njima bude bolje, a takvi stvarno ne razmišljaju što bi bilo da netko to njima radi.

No mišljenja sam da svaka veoma razvijena rasa nije toliko primitivna da ide bezveze druge iskorištavati jer su jači. Zašto? Upravo zbog toga što su uspjeli doći na nivo razvoja na kojem jesu, a to se može samo timskim radom. Na taj način bi razvijena vrsta kroz godine stekla moral i povjerenje u druge, pa bi možda i na sva živa bića gledala drugačije. Na taj način funkcionira čak i stoka u Africi...
Moguće je i da su potpuno sebično došli do jake tehnologije, ali šanse za to su malene.


Zadnja promjena: Omega; pet srp 11, 2008 2:08 am; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 1:39 am

Vidim da se slazemo Omega... zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 12:17 pm

Ja bih volela da se slazem...
Ali, pogledajmo ko je ovde, "kod nas", u posedu velikih i mocnih tehnologija... Grupacije koje ja bas i ne bih nazvala "humanitarnim drustvima"... koje iskoristavaju druge, koji mozda i jesu OPD, za svoje sebicne ciljeve... I jedna od mogucih buducnosti je svakako unistavanje prirodnih resursa neophodnih za zivot... U tom slucaju, bilo bi neophodno drugo mesto, pod pretpostavkom da se ima tehnologija... Sumnjam da bi ih bilo briga da li je to vec neciji dom... Pa i u Bibliji su Jevreji, kada su stigli u Jahveovu obecanu zemlju, prvo pocinili masakr domaceg stanovnistva... Iato to, samo malo indirektnije, radimo Aboridzinima u Australiji, kao i mnogim drugim etnosima koje smatramo "primitivnijim" od sebe...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 12:26 pm

Omega je napisao/la:
...

No mišljenja sam da svaka veoma razvijena rasa nije toliko primitivna da ide bezveze druge iskorištavati jer su jači. Zašto? Upravo zbog toga što su uspjeli doći na nivo razvoja na kojem jesu, a to se može samo timskim radom. Na taj način bi razvijena vrsta kroz godine stekla moral i povjerenje u druge, pa bi možda i na sva živa bića gledala drugačije. Na taj način funkcionira čak i stoka u Africi...
Moguće je i da su potpuno sebično došli do jake tehnologije, ali šanse za to su malene.

E, da...ovaj dio jeste malo diskutabilan...naime, teoretski ne postoji neki razlog zasto ne bi mogla postojat tehnoloski visoko razvijena drustva koja su jednostavno OPS i gotovo...sve druge smatraju nizim bicima i to je to...
Naravno, vise mi se svidja vjerovat u ovaj dio s istodobnim razvojem morala...ali...nema nikakvog razloga da neka osoba ili citava rasa ima iznimno visok stupanj inteligencije i totalno zakrzljalu emocionalnu inteligenciju...
Moguce da postoji oboje...a ja cu se nadat ovima OPD :)

P.S. Omega...3 puta si editirao svoj post gore...to je OK, naravno...ali ja sam postala prije svih promjena...dobro, i dalje se slazem s tobom samo cini mi se da je bolje napisati dodatak u novom postu ako je netko vec riplajao na tvoje... hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 12:37 pm

Alpha je napisao/la:


E, da...ovaj dio jeste malo diskutabilan...naime, teoretski ne postoji neki razlog zasto ne bi mogla postojat tehnoloski visoko razvijena drustva koja su jednostavno OPS i gotovo...sve druge smatraju nizim bicima i to je to...
Naravno, vise mi se svidja vjerovat u ovaj dio s istodobnim razvojem morala...ali...nema nikakvog razloga da neka osoba ili citava rasa ima iznimno visok stupanj inteligencije i totalno zakrzljalu emocionalnu inteligenciju...
Moguce da postoji oboje...a ja cu se nadat ovima OPD :)

OPS, OPD... Ništa ja to ne razumijem, ali povezano je sa denzitetima, to znam ;)

Istaknuo sam u zadnjoj rečenici to što si rekla, ali moje je mišljenje da su puno veće šanse da su OPD.

Citat :
P.S. Omega...3 puta si editirao svoj post gore...to je OK, naravno...ali ja sam postala prije svih promjena...dobro, i dalje se slazem s tobom samo cini mi se da je bolje napisati dodatak u novom postu ako je netko vec riplajao na tvoje... hug

Samo si ti postala prije nego sam editirao post i zato ga i jesam editirao bez upozorenja na samom postu. Ja sam tebi reko u pm-u da sam post editirao.
Uostalom ja sam pisao u vezi editiranja dolje u zadnjem pdf-u u vezi foruma.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 2:23 pm

ne volim ja u ovom slučaju biti u pravu, ali bojim se da ipak jesam. zašto velike sile imaju za interes istraživanje svemira? moramo biti svjesni da razlog nije niti puka znatiželja niti upoznavanje krasnih bića i prijateljevanje s njima. investicija se mora isplatiti: naći bogatstva i naseliti druge svjetove. zašto ne i naći neke robove koji bi radili za nas? nije pitanje da li bismo vi ili ja nekoga porobili ili ne (naravno da ne), nego što bi učinili ONI koji su uložili lovu ili stanovnici nekih drugih svjetova koji su uložili neku svoju lovu u neka svoja istraživanja.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 2:37 pm

Moguće je to što kažeš, ali tada je riječ o dosta primitivnoj civilizaciji. Ako imaju imalo pameti, tada će pokušati istraživati zajedno sa nama jer znaju da je kooperacija najvažnija i najuspješnija metoda istraživanja.
Ako bismo pak bili prenerazvijeni za njih, tada mogu uzeti resurse s naše planete i jednostavno porobiti nas ili nas uništiti.
Nakon duga putovanja lako je moguće da će misliti samo na sebe i da će tako i postupiti, ali pak ima i na ostalim nenastanjenim planetima resursa...
Dobro je pitanje koliko su ti vanzemaljci primitivni u ponašanju.
[Vrh] Go down
zviz
Stanica
zviz


Male
Aries Horse
Broj postova : 16
Age : 58
Location : centralna mezopotamija
Registration date : 09.07.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 2:37 pm

Omega je napisao/la:
No mišljenja sam da svaka veoma razvijena rasa nije toliko primitivna da ide bezveze druge iskorištavati jer su jači. Zašto? Upravo zbog toga što su uspjeli doći na nivo razvoja na kojem jesu, a to se može samo timskim radom. Na taj način bi razvijena vrsta kroz godine stekla moral i povjerenje u druge, pa bi možda i na sva živa bića gledala drugačije. Na taj način funkcionira čak i stoka u Africi...
Moguće je i da su potpuno sebično došli do jake tehnologije, ali šanse za to su malene.

Potpuno pogresno! :x . Niste vi na ovom planetu samo zato da se razvijate vec i da nekoj visoj sili posluzite u datom trenutku tongue .
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 2:43 pm

Da? Mislim da si ti pogriješio u ovom slučaju. Zašto bismo mi poslužili nekoj 'višoj' sili, čime je to određeno? Jer su jači?

Mi smo na ovom planetu jer tu možemo živjeti, nemamo gdje drugdje.

Pitam se šta bi bilo da mi tako dođemo do nekog planeta gdje su manje razvijena bića od nas... Neki ljudi primitivci bi ih i išli iskorištavati, moguće da je tako i s vanzemaljcima.
[Vrh] Go down
zviz
Stanica
zviz


Male
Aries Horse
Broj postova : 16
Age : 58
Location : centralna mezopotamija
Registration date : 09.07.2008

Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitimepet srp 11, 2008 3:03 pm


No dobro !!! :(

Ne budu nas bas popapali ali ja krecem od pretpostavke da smo mi oni u proslosti ( brza verzija objasnjenja) :tutic: .

Omega je napisao/la:
Pitam se šta bi bilo da mi tako dođemo do nekog planeta gdje su manje razvijena bića od nas... Neki ljudi primitivci bi ih i išli iskorištavati, moguće da je tako i s vanzemaljcima.

Steta sto nisam toliko razvijen i sam bih isao u vanzemaljsko otkrivanje primitivnih ili naprednih civilizacija. Ako se ne varam u ovom trenutku je invazija u tijeku negdije u blizini poreca lalala


:( Uh kak' mi se svidja ovo ( Prašina).
"... i ušta ćeš se pretvoriti..." pop
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što mislite o invaziji? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o invaziji?   Što mislite o invaziji? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što mislite o invaziji?
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Sta mislite o ovome?
» Civutkinje sta mislite o njima?
» Sto mislite o ovim danasnjim psicima-stencima?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: