Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Obitelji s više djece

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimesub svi 10, 2008 8:24 pm

Čekaju 18. dijete, no brine ih kako nastaviti niz imena koja započinju sa 'J'



Majka koja sada ima 17 djece i čija sva imena počinju sa slovom 'J' ponovno je trudna. Ali ne brine je kako će prehraniti još jedna usta, već kako će nastaviti niz imena koja počinju istim slovom.



Michelle Duggar iz SAD-a na sto je muka. Naime, brine je kako pronaći još jedno ime na 'J' i tako nastaviti niz.
Njezini potomci, od kojih je 7 djevojčica i 10 dječaka zovu se: Joshua, 20; blizanci Jana i John-David, oboje 18; Jill, 16; Jessa, 15; Jinger, 14; Joseph, 13; Josiah, 11; Joy-Anna, 10; blizanci Jeremiah i Jedidiah, oboje devet; Jason, 7; James, 6; Justin, 5; Jackson, 3; Johannah, 2 i Jennifer,
devet mjeseci stara. Obitelji s više djece 125137
Nadaju se da će tijekom godina povećati broj svoje obitelji (Foto: Daily Mail)




Ova 41- godišnja majka 18 prinovu očekuje krajem ove godine.
- Dosad smo imali troje djece rođenih u siječnju, troje u prosincu, a kao što vidite ti su mjeseci za nas jako zaposleni, rekla je Michelle Duggar.
Njihova brzo rastuća obitelj živi u državi Arkansas, evangelisti su, a djeca ne idu u školu, već se obrazuju kod kuće.
Jednostavna računica pokazuje kako je Michelle Duggar bila trudna sveukupno više od 11 godina svog života. Njihova velika obitelj njima je sasvim obična i trenutačno snimaju televizijsku seriju za Discovery Health.
Michelle 18 trudnoću dobro podnosi, a ona i njezin suprug kažu kako će nastaviti imati djecu sve dok im Bog to dozvoli.
- Vodi nas ljubavi prema Bogu, a naš je moto da se ponašamo prema drugima kako bi željeli da se oni ponašaju prema nama. Želimo da naša djeca jedno drugom budu najbolji prijatelji, a to što svi rade zajedno i jedan za drugog potvrđuje da se naša želja ispunjava, rekao je Michellein suprug Jim Bob Duggar.

dnevnik.hr


Evo jednog ekstremnog primjera takve obitelji.

Što mislite o takvim obiteljima?
Da li i vi imate želju imati takvu obitelj?
Posebno me zanima mišljene onih koji već imaju 1, 2... djece i znaju što znači imati djecu, pa da li žele još djece.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimened svi 11, 2008 12:49 am

Imala sam brata i sestru, sama imam dvoje djece. Da smo se muž i ja ranije sreli, možda bih ih imala troje. Četvero, ne znam, uistinu.

Ovako velike obitelji kao ova mogu sasvim pristojno i čak dobro funkcionirati, ali na drugačiji način od uobičajenih do troje ili četvero djece. U takvim obiteljima starija djeca, obično se radi o jedno ili dvoje, preuzimaju dio roditeljske brige za mlađu braću i sestre. Upoznala sam nekoliko takvih obitelji, mislim da se ne bih mogla na to odlučiti. Mislim naime da je djeci potrebna roditeljska skrb i to od roditelja koji su je u stanju dati. Kako će normalna osoba jednakomjerno rasporediti brigu i pažnju koju poklanja djeci u rasponu od nula do dvadeset godina? Nikako jer ne može. Posvetit će se najmlađima, a stariji kojima je briga također potrebna, ponekad jednako velika kao i onim malima vjerojatno će ostati prikraćeni. Majka koja doji i presvlaći novorođenče teško će moći saslušati priče od malih sukoba u nižim razredima osnovne preko priče o prištićima trinaestogodišnjaka do ljubavnih jada i izbora zanimanja ili životnih partnera dvadesetogodišnjaka. Do pet mi se još čini moguće, dalje nikako. Osim toga u jednoj od obitelji sa šestero djece koja su već davno odrasla dogodilo se npr da je najstarija sestra preuzela toliku vlast nad mlađima da im je diktirala što će raditi, u koje škole smiju ići i takve stvari. I još jedna primjedba - zanimljivo je koliko se često događa da djeca iz takvih velikih obitelji nemaju velik broj vlastite djece, ponekad ostanu i sami. Ovi stariji koje poznajem imaju jedno, najviše dvoje vlastite djece. Da su uživali u situaciji koja im je obilježila djetinjstvo, mislim da bi se ipak odlučili za brojnije potomstvo. Naravno, ima i drugačijih slučajeva, bilo bi dobro potražiti neku statistiku, ovo su samo moja vlastita opažanja vezana uz temu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:06 am

Nadya Suleman, koja je nedavno rodila osmorke, živi u trosobnom stanu sa svojim mnogobrojnim potomstvom i roditeljima. Očajnički treba novac, pa je odlučila unovčiti svoju priču, a mediji se za nju već trgaju. Video!


Nadya Suleman, žena koja je nedavno postala majka osmero djece, šest dječaka i dviju djevojčica, odlučila je medijima prodati prava na svoju životnu priču. Ova 33-godišnjakinja iz Kalifornije samohrana je majka 14 djece.

Naime već ima šestero djece, a sada je dobila osmorke. Umjetnoj oplodnji se nije podvrgla zbog neplodnosti nego zato jer jednostavno voli djecu.

Za intervju s njom trenutno se bore Oprah, Katie Couric i Diane Sawyer, a samohrana majka se nada da će gostovanjem kod jedne od televizijskih zvijezda zaraditi bar dva milijuna dolara.

Nadya trenutno živi u trosobnom stanu u okolici Los Angelesa s 14 djece i svojim roditeljima, koji su nakon što su zapali u financijske probleme morali prodati kuću.

Govorka se kako je otvorena i za reklamne ponude, te ne bi imala ništa protiv karijere TV-stručnjaka za njegu djece.

Njen slučaj pokrenuo je brojne rasprave. Mnogi se pitaju kako je majci šestero djece, bez provjere psihičkog i zdravstvenog stanja, dopušteno da se podvrgne ovakvom postupku.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:16 am

meni ovo nije normalno. izroditi toliko djece a biti nesposobna da to financiraš pa na kraju tražiti pomoć roll ajde da joj se zalomilo ali ona je išla na umjetnu oplodnju, iako može imati djece, samo zato šta voli djecu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:43 am

Ne znam kako su joj pristali napraviti umjetnu oplodnju s obzirom da nema muža/partnera a očito nije neplodna. Mogla je pogledati malo po susjedstvu, a ne rađati ničiju djeci i to u tolikom broju. Jadni klinci, ne zato što ih je puno, nego zato što imaju mamu kakvu imaju tuzni
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimened vel 15, 2009 7:40 pm

Evo što kod nas pripremaju po tom pitanju, kako bi se spriječilo da žene bez bračnog druga imaju mogućnost umjetne oplodnje donorskom spermom:

Dovršava se novi zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji prema kojem bi sve bračne zajednice imale pravo na dijete, tj. ne bi bila moguća kod žena bez bračnog partnera.

Dr. Andrija Hebrang kaže da se žene koje nemaju partnera nikako se ne bi smjele podvrgnuti umjetnoj oplodnji jer bi na taj način dijete u startu bilo uskraćeno za jednog roditelja.

"Iako će se vjerojatno zbog te izjave pobuniti ženske udruge, dijete treba oba roditelja, a to je velika razlika od rastave ili izvanbračnih zajednica", rekao je, predsjednik Kluba zastupnika HDZ-a u Intervjuu tjedna Radija 101.

Hebrang vjeruje kako će biti velikih polemika oko novog zakona, čija je priprema u završnoj je fazi.

"Pravo je svih bračnih zajednica da imaju dijete, ali postavljat će se pitanja treba li reći djetetu tko je uistinu otac i kada to treba priopćiti. Crkva se protivi ovakvoj vrsti oplodnje, ali pravo na roditeljstvo je najvažnije", rekao je Hebrang, prenosi Jutarnji.




IZVOR
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimened vel 15, 2009 11:08 pm

Citat :
"Pravo je svih bračnih zajednica da imaju dijete, ali postavljat će se pitanja treba li reći djetetu tko je uistinu otac i kada to treba priopćiti.
koliko ja znam nije svaka umjetna oplodnja napravljena sa donatorskom spermom. ako je oplodnja napravljena sa donatorskom spermom dijete ima prava znati istinu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimened svi 24, 2009 11:57 pm

Još jedan članak na temu "jedno dijete više"

ne znam, još da stvarno izvuku onih 12% iz proračuna, možda, ali kakva je sad situacija, teško će nagovoriti većinu ljudi na razmnožavanje...
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimepon svi 25, 2009 11:07 pm

Ima u ovome članku jedna istina: puno ljudi ne želi više od jedno, dvoje djece ne iz neimaštine, već baš iz komocije!
Znam puno takvih primjera. Ali, ne možeš nikoga natjerati na silu da rađa. To sve ide prema srcu.
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitimeuto lip 16, 2009 6:15 pm

cemu to?
Novac?
Moja mati nije mogla da izadje na kraj samnom jedinim(brat mi je od oca) a kamoli sa 18 zubi
ako Bog da da ih imam onda bi imao 2,jednu curicu i jednog decka..a kakve sam srece odnosno baksuzluka zubo moz da me strefe i sestorke..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Obitelji s više djece Empty
PostajNaslov: Re: Obitelji s više djece   Obitelji s više djece Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Obitelji s više djece
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Iskrenost u obitelji
» Dijete s ADHD-om u obitelji
» Zanemarivanje djece
» Favoriziranje djece

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: