Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Utjecaj punog mjeseca

Go down 
+31
saptacica
Jedi Mind Tricks
EchelonPIA
Foto
Einar
Akasha
biga
Lyra
orca
Chakotay
Green
Tonks
Fear
mare
Q to the E
fazon
stella
belongs to lovers
Blizzard
silver
zvezda
malenaivi
Aleksandar Veliki
floridana
Alpha
urbanaaa
vladimir
malena
Daenerys
Rain
Svjetloisjena
35 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 5:07 pm

Poznat je mjesečev učinak na svjetske vode u vidu podizanja plime i oseke. Pokušalo se povezati njegovo gravitacijsko polje s pojavom potresa i početkom vulkanskih erupcija, no koliko mi je poznato, to dosad nije pouzdano dokazano, iako su postojale neke indicije.

Postoje mnoge priče i to od davnina koje povezuju pun mjesec s neobičnim i zastrašujućim pojavama kao što su vukodlaci, vještice i razna čudovišta kojima obiluje naše kolektivno podsvjesno. Samo, problem je u tome što se kod punog mjeseca ne radi o gravitacijskom učinku, nego o njegovoj osvijetljenosti od strane sunca.

Mislite li da pun mjesec ima utjecaja na vašu psihu, da vam od njega dolaze mučni snovi i loše raspoloženje, ili vjerujete da su to sve besmislice?
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 5:39 pm

Nisam vjerovao u priče o punom mjesecu do nedavno.

Legao sam spavati kao i svaki drugi dan, noć i usred noći sam se probudio, ali sam se jako čudno ojećao. Teško mi je opisati kako. Uglavnom odjednom bi samo otvorio oči i bio totalno budan kao da nisam spavao. Gledam oko sebe šta je sda ovo. Nije mi bilo jasno. Inače kada se probudim sam umoran i pospan. Ovo su mi se oči odjednom otvorile. I nakon nekoliko minuta opet zaspim. To se ponovilo kroz noć jedno, evo odprilike 10-ak puta. Svaki put isto, otvorim oči odjednom skroz budan.

I ujutro ja to sve ispričam mami, a ona meni kaže, nisam ni ja mogla spavati noćas i čudno sam se osjećala.
Znači obojicu nas je nešto mučilo, nije se samo meni desilo.

I kaže meni mama jeli bio pun mjesec noćas, a ja govorim ma nije bio pun niti je to radi mjeseca, to su gluposti. I dobro, drugi dan meni mama donosi novine i pita me koji je datum bio jučer. Ja govorim taj i taj. I daje mi novine a pisalo je da je pun mjesec (mjesečeve mjene) baš tog datuma bio.

I od toga dana, a bilo je pred možda dva mjeseca vjerujem u moć punog mjeseca jer ni sam neznam što mi se dešavalo tu noć, a nikada prije tako nešto nisam osjetio i nemogu objasniti.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 5:46 pm

Poznajem liječnicu koja je godinama radila na zatvorenom psihijatrijskom odjelu. Pričala mi je da su se uvijek posebno potrudili naći kalendar s mjesečevim mijenama (to prije dvadeset ili trideset godina i nije bilo jednostavno), jer su pacijenti u tim noćima bili posebno nemirni. Čula sam i da se u tim noćima događa više smrti u bolnicama, i da se rađa više djece, no ovo posljednje mislim da su neka istraživanja opovrgnula.

Očito, gdje ima dima, ima i vatre...
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 7:20 pm

noćima kad je pun misec uglavnom ne spavan ili zaspen i budin se po 300 puta...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 8:59 pm

Također ne spavam dobro. Nekad mi se dogodi da ne zaspem cijelu noć. U početku mi nije bilo jasno što je to, onda kad sam počela pratiti, shvatila sam da mi se to uvijek događa kad je pun mjesec.... I znam za dosta ljudi koji isto tako slabo spavaju.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet ruj 28, 2007 9:07 pm

Ja sam tada skroz zivcan :x
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesub ruj 29, 2007 6:04 pm

ja ne mogu spavat kad je pun Mjesec... ono čovjek bi pomislio da je autosugestija, ali nije jer tada nisam svjesna jel pun ili nije tj. ne znam. Inače ne pratim baš mjesečeve mijene (osim kada promatram Mjesec teleskopom ili dalekozorom)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 9:22 pm

Mjesec utjece na plimu i oseku...njegova blizina, gravitacija utjecu na vode na Zemlji...a obzirom su ljudi cca 70% voda nije neobicno da Mjesec utjece i na nas...
E sad, zato je taj utjecaj najcesce negativan...ljudi su vise nervozni, ne mogu spavati...
I da li to ima veze sto se onda pun Mjesec povezuje s nadnaravnim bicima (vukodlaci, vampiri i sl.)?
Meni bi bilo logicnije da se to vezuje s nocima bez mjesecine...kad je Mjesec pun, noci znaju biti tako osvjetljene, jasne, mirne...ne znam...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 9:24 pm

Ali u mraku se bolje spava, kažu face

Možda hladna mjesečina u nama i oko nas budi neke neželjene entitete affraid
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 9:40 pm

A meni npr. odgovara mjesecina i nekakav pozadinski sum poput kucanja sata ili tako nesto...
Dapace ne volim potpuni mrak...i ne volim zamracenu sobu...najvise mi odgovara kada pocme svitanje i svjetlo ulazi kroz prozor...onda se nekako najnormalnije budim...
Kod potpuno zamracene sobe (navucene zavjese i tako to) kada se trebam probudit ne mogu doc sebi. Gdje sam, ko sam, koliko je sati...zbunjena skroz...
A i volim vidjet Mjesec na nebu (bez obzira kolko ga se vidi)...nekako da znam da je tu face
Mozda sam vukodlak? Hmmm...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 10:33 pm

Ima neka fora s tom mjesečevom svjetlošću koju mi još nitko nije objasnio. Mjesec je gore jednako velik i kad je pun i kad je mlađak, plima i oseka se uredno izmjenjuju. Ali na ljudsku psihu najviše utječe kad je sasvim osvijetljen. Ako je na tom istom mjestu zamračen to kao da nema veze. Dakle, fora je ipak u svjetlosti, a ne u gravitaciji. Ja se naježim kad vidim tu hladnu svjetlost kako mi ulazi u sobu kroz prozor, nešto s tim nije u redu ili smo si mi u kolektivnu svijest zapisali da nije kad toliki ljudi reagiraju na to...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 10:41 pm

ja obožavam mjesec, a ponajviše puni pri izlasku jer je onda vizualno najveći. volim u njega gledati i diviti mu se. eto. jesam li normalna?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 10:45 pm

floridanamana je napisao/la:
ja obožavam mjesec, a ponajviše puni pri izlasku jer je onda vizualno najveći. volim u njega gledati i diviti mu se. eto. jesam li normalna?

Zašto ne bi bila? I ja ga volim gledati dok sam budna, ali čini se da baš ne pogoduje snu...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri sij 16, 2008 11:08 pm

Pun mjesec me uvijek podsjeća na putovanje iz jednog meni dragog mjesta kući.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet sij 17, 2008 12:53 am

nikad nisam primjetila da pun mjesec djeluje na mene.

spavam snom pravednika rofl2
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet sij 17, 2008 3:27 am

Verovatno zato jer i jesi pravednik... ;) *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet sij 17, 2008 6:46 pm

ja sam negdje cuo da se najvise ubojstava i nasilja događa za vrijeme punog mjeseca..
i stvarno, kao u ludnicama..
izgleda da su tada ljudi nekako agresivniji (mozda pogotovo ljudi s nekim problemima psihickim).. a i opcenito ne djeluje bas pozivitno na ljude.. tko zna zasto..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet sij 17, 2008 8:00 pm

Ne vjerujem u utjecaj punog Mjeseca, zapravo obožavam kada je puni Mjesec, tada barem imam što gledati s teleskopom, iako mi je draža četvrt.

Spavam isto kao i kada nije puni Mjesec...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet sij 17, 2008 10:44 pm

Cuj, statistike su pokazale ovo sto kaze Silver...pa sad vjerovao ili ne... Iako ne volim puno statistike ali nekad ima nesto i u njima...da li je to i slucaj s Mjesecom?...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet sij 18, 2008 1:27 am

Verovatno... *
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet sij 25, 2008 11:58 am

a navodno svako od nas ima svog dvojnika na mjesecu pa zato volimo mjesečinu i radimo cirkus iz punog mjeseca......
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimepet sij 25, 2008 7:13 pm

Dvojnika?...

KAKO???....

Moze nesto vise o toj teoriji...? *
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimesri vel 06, 2008 11:39 pm

Ja ne spavam nikako tih noći kad je Mjesec pun! Isto je i s mojim najmlađim djetetom. Inače dosta dobro spava , ali u to vrijeme samo plazi po meni čitavu noć.Po danu sam kao tempirana a. Sve mi smeta i kažem svakome što ga ide, dok ostalih dana to nije slućaj,
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet vel 07, 2008 12:37 pm

Welcome Stella :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitimečet vel 07, 2008 12:46 pm

stella je napisao/la:
Ja ne spavam nikako tih noći kad je Mjesec pun! Isto je i s mojim najmlađim djetetom. Inače dosta dobro spava , ali u to vrijeme samo plazi po meni čitavu noć.Po danu sam kao tempirana a. Sve mi smeta i kažem svakome što ga ide, dok ostalih dana to nije slućaj,

Dobrodošla Stella!
Sličan slučaj je i kod mene. Ja također puno više kažem nekome što ga ide nego inače, a o spavanju da i ne govorim...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Utjecaj punog mjeseca Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Utjecaj punog mjeseca
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mjesec
» Mijena mjeseca
» Gibanja Mjeseca i Venere
» Zemlja je imala dva mjeseca?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: