Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Utjecaj punog mjeseca

Go down 
+31
saptacica
Jedi Mind Tricks
EchelonPIA
Foto
Einar
Akasha
biga
Lyra
orca
Chakotay
Green
Tonks
Fear
mare
Q to the E
fazon
stella
belongs to lovers
Blizzard
silver
zvezda
malenaivi
Aleksandar Veliki
floridana
Alpha
urbanaaa
vladimir
malena
Daenerys
Rain
Svjetloisjena
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 1:55 am

Hvala vam svima na dobrodošlici! Imam osjećaj da je ovo pravo mjesto za mene! Sviđa mi se što na ovom forumu nema nekog prepucavanja, već svatko iznosi svoje mišljenje.
Muž mi je prije znao govoriti da umišljam s tim punim Mjesecom, ali od kako se mali rodio i za svakog punog Mjeseca ne spava nikako, vjeruje da to zaista tako utječe na nas.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 1:58 am

E...još ti nisam službeno zaželio dobrodošlicu, pa stoga

Stella dobro došla na naš forum. Na ovom forumu bavimo se svime i svačime ima nas od cijele lijepe naše od triglava do gevgelije, ako te još što interesira možeš pitat nas modove ili šefa i šeficu :D
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 2:12 am

Hvala, lijepo je imati takvu podršku!
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet vel 08, 2008 1:46 pm

stella je napisao/la:
Hvala vam svima na dobrodošlici! Imam osjećaj da je ovo pravo mjesto za mene! Sviđa mi se što na ovom forumu nema nekog prepucavanja, već svatko iznosi svoje mišljenje.

I ja sam iz istog razloga ostala vjerna ovom forumu... cerek

Citat :
Muž mi je prije znao govoriti da umišljam s tim punim Mjesecom, ali od kako se mali rodio i za svakog punog Mjeseca ne spava nikako, vjeruje da to zaista tako utječe na nas.

Ni meni nisu virovali dok nisam upoznala još nekoliko ljudi s istim problemom. Nekim ljudima je to teško shvatiti dok ne dožive takvo nešto...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimeuto stu 04, 2008 5:08 pm

Evo da malo zivne tema...prekosutra ce prva cetvrt... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimeuto stu 04, 2008 5:44 pm

da ima nešto u tome,ja znam isto dosta ljudi koji se baš ne osjećaju super kad pun mjesec i kad puše jugo.meni smeta pun mjesec za spavanje i malo osjećam neku tjeskobu,ali volim ga gledati......tako mi i smetaju nagle promjene vremena :( pred neko padanje,bilo to kiša ili snijeg..........bole me noge 2 dana pred padanje ko nekog starog dedu mudri ma nema šta kad se sve zbroji veliki sam meteoropata lood
sramota,a ovako mlad čovjek ides
[Vrh] Go down
Q to the E
Riba
Q to the E


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 132
Age : 32
Location : Tu i tamo
Registration date : 09.09.2008

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 9:04 pm

jedini utjecaj punog mjeseca s kojim imam iskustva je nesanica i nevjerojatno mnogo pišanja :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepet stu 07, 2008 9:16 pm

"...i nevjerojatno puno pisanja" lolcina

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 26, 2008 4:03 pm

XD
ok,ovo nije nikakav misterij al ja sam se usrala ko grlica tu vcer.
idem ja doma iz zapresica prema spanskom,izadem na prvoj stanici u vrapcu i reko malo cu se do spanskog prosetat....i ok,secem se ja,pogledam u nebo-mnogo zvijezda,pun mjesec i nikog na cesti.ok.idem dalje.prodem vrapce,maesnicu,i dodem do spanskog.prodem osvijetljeni dio puta i dodem do livade na kojoj nema tracak svijetla.... strah
i krenem ja....ok,je jezivo svaki put madaq sam ju prehodala 100000 na kubni puta al sta cu,moram tuda.krenem i s lijeve strane je 1.zbunje.susti nesto,ja prodem.mozda je macka.onda vam se dalje nastavljaju glupi vrtovi zbog kojih mi se sledi krv u zilama i skamenjena dodem doma,ali prodem i njih i onak sva sprestrasena dodem do drveta iza tih vrtova(ti vrtovi zbunje i sve vam je u obliku zavoja koji ide u lijevo)i tamo vidim covijeka(valjda je bio pijan)na sjedecki ispod krosnje je zaspo.
zamislite...ako me nije tad copio infarkt nece nikad.....
ja vam nemrem spavat u noci full moona jer imam osjecaj da mi se neko sece po sobi s obzirom an stvari koje su mi se desile a pise u ostalim temama...
znojko
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 32
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimened pro 19, 2010 12:58 pm

ima jedna indijanska legenda koja govori o tome da kad je mjesec pun i crvenkaste ili grimizne boje te noći će se dogoditi krvoproliće...a osobno poslije noći puna mjeseca osjećam se kao da sam fizički naporan posao radio cijelu noć i probudim se umorniji nego što sam zaspao..
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri pro 29, 2010 7:41 pm

cula sam da nije dobro gledati u pun mjesec, jer ako dotad nije imao nikakvog utjecja na tebe, sada ce imati, i to lošeg mudri
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri pro 29, 2010 8:04 pm

Mjesec ne može loše utjecati na nas, mi možemo njegov utjecaj doživjeti loše odnosno percipirati negativno no to je druga priča.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri pro 29, 2010 8:21 pm

Sviđa mi se tvoje razmišljanje Green, mjesec je takav kakav jest i on nije niti dobar ni loš, kako ga mi doživljavamo ovisi o nama :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesub kol 20, 2011 3:11 pm

Ukoliko nekog vise zanima o samom utjecaju mjesecevih mijena na nase tijelo i um mogu mu na pm poslati link sa kojega si moze skinuti knjigu koja govori nesto vise o doticnoj tematici.

Inace same utjecaje punog mjeseca je moguce ublaziti postom sto je recimo odlicno kod osoba koje znaju imati malo jace glavobolje za vrijeme istoga i sl.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 11:18 am

Slazem se s Green da je vecina prica o Mjesecu plod ljudske maste poput one price sto je spomenuo Fear da crveni mjesec znaci krvoprolice. U stara doba, kada se nisu razumjele prirordne pojave, pricale su se price koje to objasnjavaju. Moguce da su price bile temeljene na stvarnim dogadjajima (dakle da je uistinu bilo krvoprolice kojem je predhodio crveni Mjesec) ali to je bila slucajnost vise nego ista drugo.

Ipak, vjerujem da Mjesec u nekoj mjeri utjece na nas. Jeste daleko i mi jesmo mali ali smo dio Zemlje i uglavnom se sastojimo od vode, a Mjesec utjece i na Zemlju i na vode Zemlje...

@Orca...moze, stavi knjigu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 11:50 am

Orca mi je poslao knjigu preko PM-a jer nije htjelo prihvatit link ovdje na temi (opet neki bug :P )...enivej...sada meni radi pa evo: LINK

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 3:45 pm

Tako je, Mjesec djeluje najviše na vodu. Naš Planet sadrži 70% vode, naše tijelo također oko 70%. Pa je logično da Mjesec djeluje na sve tekućine u nama, pa tako i na cikluse u žena ...koje se poklapaju sa Mjesečevim ciklusom od 28 dana. U Astrologiji između ostalog Mjesec su naše emocije, i zato prilikom faze punog mjeseca znamo osjećati nemir, nesanicu itd. Nekad su se pratile njegove faze da bi utvrdili kakve vemeske prilike nastupaju... a i danas vrijede neki pokazatelji:

-Ako Mjesec postaje pun oko ponoćci - idućih 7 dana bitićce lijepo vrijeme
-Ako se puni Mjesec dogodi oko podneva - vrijeme će biti nestabilno
-Prsten oko Mjeseca - najavljuje kišu (kada se javlja na izlasku Mjeseca - jaka kiša)
-Pomrčina Sunca unutar 4 dana mladog Mjeseca - najavljuje dobro vrijeme
-Taman donji rog rastućeg Mjeseca - najavljuje kišu prije punog Mjeseca
-Oštri vrhovi rastućeg Mjeseca 3. dan - predvidjaju dobro vrijeme čitavi mjesec
-Maglovit gornji rog padajućeg Mjeseca neposredno prije no što zadnje - donosi kišu prije novog mladog Mjeseca
-Ako je sredšste Mjeseca mutno - kiše ce biti oko punog Mjeseca
-Puni Mjesec na proljetnu ravnodnevnicu najavljuje poplave popraćene prilično suhim razdobljem cijelog proljeca.

Dakle ponovo se radi o vodi/tekućini/kiši ... Ima još zanimljive simbolike i iz Astrologije, ali o tome mogu na podforumu prilagođenom za to... evo samo ću spomenuti da je prilikom kiruškog zahvata jako bitno pratiti faze i kretanje Mjeseca u određenom znaku, jer on upravo djeluje i na krv, pa ako je loše postavljen može donit komplikaciju u vidu pretjeranog krvarenja ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimepon kol 22, 2011 3:53 pm

Lyra je napisao/la:
Tako je, Mjesec djeluje najviše na vodu. Naš Planet sadrži 70% vode, naše tijelo također oko 70%. Pa je logično da Mjesec djeluje na sve tekućine u nama, pa tako i na cikluse u žena
da, mjesec uzdiže tekućine tako da za vrijeme punog mjeseca se podiže razina mokrače i češće trebamo ići u vc... :P
sorry, al to mi je prvo na pamet palo kad sam pročitao ove postotke...

ja nisam primjetio da pun mjesec na mene nešto posebno djeluje.
-imam tanak san uvjek i svako šuškanje me probudi, nikakva razlika pun il nepun mjesec.
-raspoloženje mi je prilično uvjek isto, a kad i nisam raspoložen, nema veze s mjesecem jer se ne ponavlja u tim vremenskim intervalima..

a to da djeluje na žene i menstruaciju?? čitao sam negdje da su žene imale menstruaciju u isto vrijeme prije pojave umjetnog svjetla(valjda i vatre, nije baš bilo objašnjeno da valja). tako da bi to moglo biti točno..

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 12:52 pm

Meni spavanje ne dolazi u obzir kad je riječ o punom mjesecu...I još dan prije i poslije punog mjeseca. Prozor mi je na takvom mjestu da gdje god se mjesec nalazio, osvijetlit će mi cijelu sobu. Ali me čudi to onda, jer ja po danu najbolje spavam. scratch confused
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 1:58 pm

Pun mjesec dokazano utječe na zločine. Ne iz nekih magijskih razloga nego iz razloga bolje vidljivosti. A svaki noćni kriminalac koji drrži do sebe radi svoj posao na pun mjesec jer je vidljivost velika, a opet me nitko ne može prepoznati.

EDIT: Opet GA nitko ne može prepoznati lol!
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 2:12 pm

Nisam primjetio nekih razlika kod mene u vezi mjeseca i njegovih faza.

Mozda zato sto kad odem spavat spustim rolete skroz do kraja tako da mi je mrkli mrak u sobi pa me svjetlo ne ometa. confused
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 3:04 pm

Dok je Mjesec pun, onda mu je gravitacija jača i jače te privlači, te nisi uopće svjestan da dok spavaš, zapravo gotovo pa lebdiš nad krevetom. Na ekvatoru je najgore, ili najbolje, kako se uzme. Ondje za vrijeme punog Mjeseca uopće ne moraju spavati na krevetu, tamo jednostavno lebde nad tlom i spavaju ko na oblaku. Naravno, to je slučaj samo dok je Mjesec visoko na nebu, dok se spusti niže, tada efekt prestaje. Tako se neki Marokanac mogo spustiti u more jer je odlebdio na pučinu.
Kod nas je efekt slabiji jer je Mjesec niže na nebu čak i dok je najviše što može biti, pa lebdenje nije prisutno. Kolumbijci mogu spavati na kaktusima dok mi ne možemo nikako.

S druge pak strane, eskimi imaju drugačijih problema. Njih Mjesec vuče na rub iglua po ledu i trebaju biti jako oprezni, jer ako zaspu na krivoj strani iglua, mogli bi se probuditi u vatri.
Nikad se niste pitali zašto velike životinje žive u Africi i Amazoni, a kod nas samo šprhlički od pesa, mačaka i nojeva? Zato jer Mjesec ne može podići jednog slona ili krokodila, nema šanse, kao ni žirafu ni bizona.
Al zato tamo ima malo ptica, jer im jajca isplutaju iz gnjezda van i spuste se drito na lavicu dok Mjesec prođe.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimesri stu 09, 2011 3:06 pm

lol ti to zajebavaš il je to ozbiljno?
[Vrh] Go down
Akasha
Majmun
Akasha


Female
Aquarius Horse
Broj postova : 1299
Age : 34
Location : Between nowhere and hiding
Registration date : 09.11.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:00 am

Evo današnje bijeskanje (skoro) punog mjeseca će dobro doć jer moram kao svaki pošteni kampanjac učit ko manijak......bar mi se neće spavat' XD
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitimečet stu 10, 2011 1:23 am

A Venera mu je blizu...lijep prizor :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Utjecaj punog mjeseca
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mjesec
» Mijena mjeseca
» Gibanja Mjeseca i Venere
» Zemlja je imala dva mjeseca?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: