Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 BOG=ĐAVO

Go down 
+25
2pac
primitive101
Jedi Mind Tricks
MoW
SV David
burnme
Absynthia
vladimir
floridana
Sigmund Freud
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
meli
Gluteus Maximus
Blizzard
Galileo Galilei
None
Merkurica
marko suzic
zvezda
Jaykof
Tutankhamon
snark
Alpha
Saroman
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
Autor/icaPoruka
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 06, 2008 6:25 pm

marko suzic je napisao/la:
Bog da je ubio ioga onda nije ljubav i prekrsio bi zakon....a to nije moguce....Pavao je lijepo rekao da ce ljudi izvrtati bibliju na svoju propast....
marko suzic je napisao/la:
daj mi reci moim te ako Bog cini zlo, sto onda đavo cini????????????

BIBLIJA / Sveti rat protiv Amalečana je napisao/la:


#15" Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama:
Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"
Prva knjiga o Samuelu 15, 3

Eto sada govori drugima da ubijaju djecu.... i.... gdje je tu on "Ne ubij" gica kava

Tko je kriv? Onaj koji siluje ili onaj koji drzi zrtvu kod silovanja ???

E gle sta jos pise u Bibliji....

PSALAM 136 (135)
Litanija zahvalnica
#136
Aleluja!
(10) On pobi prvorođence Egiptu: vječna je ljubav njegova!
(Nešto ne štima s gornjom rečenicom! Provjerite u Bibliji PSALAM 136 (135). Možda sam to izmislio ili iščupao iz konteksta?)

Psalam 135 (134)
Hvalbena pjesma Aleluja!
Hvalite ime Jahvino, hvalite, sluge Jahvine
( 3 ) Hvalite Jahvu jer dobar je Jahve
( 8 ) On Egiptu pobi prvorođence, ljude i stoku podjednako...
( 10 ) On pobi narode mnoge i pogubi kraljeve moćne
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 06, 2008 8:47 pm

Jaykoq je napisao/la:
zlo na kvadrat xD

a tko onda cini dobro???? sam sebe varas
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 06, 2008 8:49 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Aha, sada ti nije vazno to sto pise u Bibliji a ???
Ako sam je tim bacio prokletstvo na sebe onda to cini i Bibilja svima onima koji to citaju, posto to pise u Bibliji nisam ja to sada izmislio.

I vidis to si gore nesto dobro zakljucio: Jahve je rekao Mojsiji da ce on (Jahve) u ponoc proci Egiptom, e sada kao sto si i ti napisao kako onda ako je kao sto tvrdis Bog sveznajuc i sve zna a nezna u koji kucama se nalaze Izraelci


pa kad je Bog rekao izraelcima da se zastite krvlju, pa ja sam ti dao citat....

Hebrejima 11,28 Vjerom je obavio pashu i škropljenje krvlju da Zatornik ne dotakne prvenaca Izraelovih.

Eto vidis kako Biblija skace sama sebi u trbuh je u njoj isto pise i ovo:

Knjiga Izlaska:
11:4 A onda Mojsije navijesti: "Ovako porucuje Jahve: 'O ponoci proci cu Egiptom.

11:5 Svaki ce prvorodenac u egipatskoj zemlji umrijeti, od prvorodenca faraonova, koji bi imao sjediti na njegovu prijestolju, do prvorodenca ropkinje koja se nalazi uz mlinski kamen; a uginut ce i sve prvine od stoke.

pa pise masa stvari koju mozes izokrenuti...na svoju propast....i ti si to ucinio...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 06, 2008 8:58 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Bog da je ubio ioga onda nije ljubav i prekrsio bi zakon....a to nije moguce....Pavao je lijepo rekao da ce ljudi izvrtati bibliju na svoju propast....
marko suzic je napisao/la:
daj mi reci moim te ako Bog cini zlo, sto onda đavo cini????????????

BIBLIJA / Sveti rat protiv Amalečana je napisao/la:


#15" Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama:
Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"
Prva knjiga o Samuelu 15, 3

Eto sada govori drugima da ubijaju djecu.... i.... gdje je tu on "Ne ubij" gica kava

Tko je kriv? Onaj koji siluje ili onaj koji drzi zrtvu kod silovanja ???

E gle sta jos pise u Bibliji....

PSALAM 136 (135)
Litanija zahvalnica
#136
Aleluja!
(10) On pobi prvorođence Egiptu: vječna je ljubav njegova!
(Nešto ne štima s gornjom rečenicom! Provjerite u Bibliji PSALAM 136 (135). Možda sam to izmislio ili iščupao iz konteksta?)

Psalam 135 (134)
Hvalbena pjesma Aleluja!
Hvalite ime Jahvino, hvalite, sluge Jahvine
( 3 ) Hvalite Jahvu jer dobar je Jahve
( 8 ) On Egiptu pobi prvorođence, ljude i stoku podjednako...
( 10 ) On pobi narode mnoge i pogubi kraljeve moćne


da li ti znas da ce ti se zlo dogoditi zbog ovoga sto si napisao...jer ces mnoge zavesti koji ce ovo citati....Isus je rekao da cemo odgovarati za sve rijeci koje smo rekli, krv ljudi koje ce ovaj tvoj post prevariti ce na tebe pasti i ti ces biti kriv....jer si prozvo Boga ubojicom....izvadio si prvi citat iz konteksta....a ovo drugo sam vec citiro i neci opet,iz hebreja

Bog nikad nije ubijao nego je maknuo zastitu, ako kuzis to....Bog je npr. maknuo zastitu s prvorođenaca i đavo ih je pobio....iako je Bog zvao mnogo puta faraona
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 06, 2008 11:16 pm

marko suzic je napisao/la:
Jaykoq je napisao/la:
zlo na kvadrat xD

a tko onda cini dobro???? sam sebe varas

Sanader čini dobro osim kad je sam ili kad je u društvu ...


pa, ja samo ne kužim kako je netko beskrajno dobar a dopušta da voljeni umru (ne ciljam na nikoga posebno), želim samo da mi se to objasni i ja sretan ...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 11:38 am

marko suzic je napisao/la:

pa pise masa stvari koju mozes izokrenuti...na svoju propast....i ti si to ucinio...
Marko, ajd sada procitaj taj dio biblije i vidjeti ces da nisam nista izokrenuo nego samo prepisao tocno ono sto pise i u bibliji.

marko suzic je napisao/la:

da li ti znas da ce ti se zlo dogoditi zbog ovoga sto si napisao...jer ces mnoge zavesti koji ce ovo citati....Isus je rekao da cemo odgovarati za sve rijeci koje smo rekli, krv ljudi koje ce ovaj tvoj post prevariti ce na tebe pasti i ti ces biti kriv....jer si prozvo Boga ubojicom....izvadio si prvi citat iz konteksta....a ovo drugo sam vec citiro i neci opet,iz hebreja
Tako pise u Bibliji, a biblija je jedina istina, sta sada tvrdis da biblija laze.

marko suzic je napisao/la:

Bog nikad nije ubijao nego je maknuo zastitu, ako kuzis to....Bog je npr. maknuo zastitu s prvorođenaca i đavo ih je pobio....iako je Bog zvao mnogo puta faraona
Pise da ce ON proci Egiptom, kuzis... nikakve zastite se ne spominju.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 12:20 pm

marko suzic je napisao/la:

Bog nikad nije ubijao nego je maknuo zastitu

Evo ovo ti je isto iz biblije... gica


Ubio ih Bog - po Bibliji

? ---------- Podavljeni svi na svijetu (i malena djeca naravno) osim Noe i njegove uže rodbine (Postanak 7,23)
1 ---------- U stup soli pretvorena Lotova supruga jer je bila radoznala pa se okrenula vidjeti Božji vatromet (Postanak 19, 26)
? ---------- Spaljeni svi stanovnici Sodome i Gomore uklj. djecu (osim "dobroga" Lota koji je dao svoje kćeri-djevice muškoj rulji, a poslije je spavao s obje i on) (Postanak 19, 24)
? ---------- U prah srušeni gradovi Adma i Sebojim sa svom djecom "Sva je zemlja njegova samo sumpor i sol...jednaka je srušenoj Sodomi i Gomori, Admi i Sebojimu, što ih Jahve sruši u svojoj ljutini i gnjevu.' (Ponovljeni zakon 29, 22)
1 ---------- Ubio Era, Judinog sina prvorođenca (Postanak 38, 7)
1 ---------- Ubio Erova brata Onana, jer je prolio sjeme na tlo tako da ne začne potomka ženi svoga brata, koju je bio prisiljen oženiti (Postanak 38, 9-10)
? ---------- Tuča s neba (7. nevolja) ubija Egipćane (Izlazak 29,25)
? ---------- Prvorođence svih stanovnika Egipta ubija Bog/Zatornik od Boga poslat (Izlazak 12, 29) (čak i djecu robova i Izraelaca i mladunčad stoke, ako nisu krvlju premazali okvir vrata)
? ---------- Potopio faraona kome je isti "otvrdnuo srce" i svu njegovu vojsku u Crvenom moru (Izlazak 14, 26-28 )
2 ---------- Nadaba i Abihu jer su "prinosili neposvećenu vatru"
? ---------- Spalio neke Židove radi jadikovanja
? ---------- Bacao na Amorejce s neba tuču kamenja te su ginuli da bi Jahvin svećenik Jošua pobijedio u bitci
? ---------- Poslao pošast na Židove, jer su bili proždrljivi
11 --------- Poslao pošast na Židove glasnike, koji su donijeli loše vijesti o Obećanoj zemlji
251-------- Koraha oganj proždro + dvjesto i pedeset ljudi, jer su se usudili kritizirati Mojsija
? ---------- Gospodin prouzroči da se Zemlja otvori i proguta cijele obitelji, jer su se njihovi očevi bunili (Brojevi 16, 27-33)
250 ------- Vatra od Gospodina guta 250 ljudi (Brojevi 16, 35)
14.700 ---- Poslana pošast na Židove tek tako (Brojevi 16, 49)
"mnogi" ---- Poslane zmije otrovnice na Židove (Brojevi 21, 6)
24.000 ---- Kuga ubila Židove koji su poštivali Boga Baala (Brojevi 25, 9)
? ---------- Filistejci
50.070 ---- Židova koji su se usudili pogledati u Zavjetni kovčeg (1 Samuel 6, 19)
1 ---------- Nabala, jer se izrugivao poročnom Davidu
1 ---------- Uziju za dodirivanje Kovčega saveza, jer se drznuo zadržati ga da ne padne na tlo
1 ---------- Davidovo i Betšebino novorođenče radi grijeha njegova oca
70.000 ---- Poslao pošast, jer je David griješio (2 Samuel 24, 15)
51 --------- Vatra s neba proždrje proroke od Boga Baala (2 Kraljeva 1, 10-12)
102 ------- Poslao vatru dolje na Ahazijine ljude
42 --------- Poslao medvjede da rastrgaju 42 djece koja se izrugivahu ćelavom Eliji ("Ćelo!") (2 Kraljeva 2, 23-24)
? ---------- Poslao lavove da pobiju osvajače
185.000 -- Asiraca (2 Kraljeva 19, 35)
80.000 ---- Puno zlih Izraelićana
1------------- Suprugu proroka Ezekije: "Evo, nenadanom smrću oduzet ću ti radost očinju! Ne tuguj."(Ezekija 24,15-18 )
1-----------Joram; udari ga Jahve "tako da će ti crijeva izaći od bolesti koja će trajati dane i dane" - te je umro u strašnim mukama
2 ---------- Vjernike Ananiju i Safiru ubio na licu mjesta, jer su nešto novca od milodara zadržali za sebe i nisu sve svoje novce stavili pred noga Apostolima (Djela 5,1)
1 ---------- Tetrarha Heroda kojega "udari anđeo Gospodnji te on rascrvotočen izdahnu" (Djela 12,23)
? ---------- Djecu/sljedbenike neke proročice Jezabele Sin Božji/Isus/Bog će "smrću pobiti" (Otkrivenje 2,18 ) (on ne laže, pa je to valjda i učinio ili planira).
0 ----------- šalje svoga Sina u smrt: 1. Ivanova 4,10 (... On je ljubio nas i poslao Sina svoga kao pomirnicu za grijehe naše), ali kako se može raditi i o božjem samoubojstvu (Trojstvo: Sin=Otac), moramo otpisati taj "zločin".
? ---------- Bog šalje Jahače Apokalipse/Anđele s trubama koji uništavaju veliki dio čovječanstva (više puta, na razne okrutne načine) prije Sudnjega dana (Otkrivenje iz Isus-Kristovog Novog Zavjeta).
___________________________________________
400.189 + ? === Zbroj koliko je ubio Bog!

Ubijeno na izričitu Božju naredbu datu njegovim odanim sljedbenicima - po Bibliji

? ---------- Jakobovi sinovi ubili sve ljude u Šekemu
3.000 ------ Židova koji su veselo plesali oko Zlatnog Teleta (Izlazak 32, 27-29)
1 ---------- Čovjeka koji je skupljao drva na Šabat (Brojevi 15, 32-36)
? ---------- Kanaance (Brojevi 21, 3)
? ---------- Gospodin naredi Mojsiju ubiti ljude i izložiti ih usred bijela dana tako da Božiji bijes može biti skrenut podalje od Izraela (Brojevi 25, 4)
? ---------- Zauzeo grad Hesbon od Amorita
? ---------- Sve ljude Bašana
? ---------- Sve Midjance osim djevojki-djevica koje su zadržali zase (Brojevi 31, 17-18 ) (Ako su neudate djevojke četvrtina populacije, onda je pobijeno 96.000 ljudi na Mojsijevu naredbu)
? ---------- Izraelićani uništavaju muškarce, žene i djecu grada Sihona, ne ostavljajući preživjele, nakon što ih je Gospodin njima izručio (Ponovljeni zakon 2, 33-34)
? ---------- Izraelićani uništavaju muškarce, žene i djecu grada Oga, ne ostavljajući preživjele, nakon što ih je Gospodin njima izručio (Ponovljeni zakon 3:6)
? ---------- Svi u Jerihonu osim Rahabe, prostitutke koja je izdala svoj vlastiti grad (Jošua 6, 21-27)
? ---------- Akana i cijelu njegovu obitelj (koji nisu imali ništa s njegovom krađom iz ratnog plijena) (Jošua 7, 19-26)
12.000 ---- Jošua totalno uništava ljude grada Aja, prema Božjem odobrenju (Jošua 8, 22-25)
? ---------- Svi u gradovima Amalek, Makeda, Libnah, Lakiš, Egnolit, Jarmut, Geder, Hebronite, Debirit, Horma, Arad, Adelam, Betel, Tapua, Hefer, Afeh, Lašeron, Madon, Tasnah, Megido, Kedeš, Jokneam, Balegar, Goim, Terza, Gibeonite (grad veći od Aja s 12.000) i sve Amorite. * Ako je grad Aj prosjek: 12.000 x 27 = 324.000 ubijenih.
10.000 ---- Kanaanance od Bezeka (Suci 1, 4)
10.000 ---- Izraelićani ubijaju Moabite sa pomoći Gospodinovom (Suci 3, 29)
? ---------- Ljudi Jeruzalema, Šesana, Ahimaja i Talmana
? ---------- Ljudi Sefata, Gaze, Aškelona, Ekrona i kralj Moaba, Eglon.
? ---------- Armija Sisere i muškarci Karkora
? ---------- Jeftah razara 20 gradova
30 -------- Duh Gospodnji dolazi Samsonu i uzrokuje da ubije tridesetak muškaraca (Suci 14, 19)
1000 ----- Pod Duhom Gospodnjim, Samson ubija 1000 ljudi s magarećom čeljusti (Suci 15, 15)
3000 ----- Samson, s pomoću Gospodinovom, ruši stupove Filistejske kuće i uzrokuje svoju vlastitu smrt, kao i drugih muškaraca i žena (Suci 16: 27-30)
50.100 --- Muškarci roda Benđamina (Suci 20, 35, 43-48 )
? ---------- Pleme Jabesh-gilead
? ---------- Amoniti, Filistejci i Amelekiti
331.269 --- David ubija masu ljudi
3 ---------- Salomon ubija nekoliko ljudi
? ---------- Sve od Jeroboamove šire obitelji
? ---------- Sve od Baašine šire obitelji
450 ------- Proroke Baala
793.000 -- Sve židovske sljedbenike Baala
127.000 -- Aramejci pobijeni od Izraelićana uz pomoć Gospodina (1 Kraljeva 20,28-30)
1 ---------- Čovjeka koji nije htio udariti proroka
? ---------- Moabite
172 ------- Izabelu, Ahabove sinove, Jorama, njihove svećenike i njihove prijatelje
142 ------- Ahazijine rođake
? ---------- Žrtva prvorođenaca Izraela, tako budu u strahu Gospodinovom.
? ---------- Sve Baalove sljedbenike
1 ---------- Atalija za ubijanje sinova
1 ---------- Matan Baalski svećenik
10.002 --- Edomiti i dvoje sluge
? ---------- Sve trudnice u Tirzu
20.000 ---- Ezekija ubija masu ljudi
500.000 -- Izraelićani ubijaju jedni druge
50.000 --- Etiopljana
23.000 --- Seerita
510 ------- Hamanove vojske
75.300 ---- Još vojske
___________________________________________
2.017.956 + ? ==== Ukupno ubijenih od Božjih sljedbenika po Njegovu nalogu!
Tako da sveukupni zbroj iznosi :
400.189 Ubio ih Bog
+ 2.017.956 Ubili ih Božji sljedbenici
______________
= 2.419.045 + ? ljudi ubio Bog i njegovi sljedbenici pod Njegovim nalogom PLUS nepoznati iznos koji po svoj prilici premašuje milijune, uključujući cijeli svijet u vrijeme Noe, i preko 60 cijelih gradova!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 12:39 pm

Stvarno je toliko smrti opisano u Bibliji?
Uh, kao da čitam Hitlerov dnevnik...

Tko god bio odgovoran za to sve nije dobar, logičan zaključak face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 1:11 pm

Omg, Tutic...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 9:51 pm

Jaykoq je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Jaykoq je napisao/la:
zlo na kvadrat xD

a tko onda cini dobro???? sam sebe varas

Sanader čini dobro osim kad je sam ili kad je u društvu ...


pa, ja samo ne kužim kako je netko beskrajno dobar a dopušta da voljeni umru (ne ciljam na nikoga posebno), želim samo da mi se to objasni i ja sretan ...

nitko nije umro da je Bog dopustio...Bog je samo ljubav i to je dokazao sto je postao gresan kao i mi i umro gol na krizu i sto je dozvolio da ga razapnu i da umre za tebe i mene brate moj...on je nasa ruka spasenja, ako mu ne predas svoj zivot, izgubit ces ga, jer bez Isusove pomoci ne mozes izbrisati grijeh iz srca i odreci se svih grijeha
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 9:59 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa pise masa stvari koju mozes izokrenuti...na svoju propast....i ti si to ucinio...
Marko, ajd sada procitaj taj dio biblije i vidjeti ces da nisam nista izokrenuo nego samo prepisao tocno ono sto pise i u bibliji.

marko suzic je napisao/la:

da li ti znas da ce ti se zlo dogoditi zbog ovoga sto si napisao...jer ces mnoge zavesti koji ce ovo citati....Isus je rekao da cemo odgovarati za sve rijeci koje smo rekli, krv ljudi koje ce ovaj tvoj post prevariti ce na tebe pasti i ti ces biti kriv....jer si prozvo Boga ubojicom....izvadio si prvi citat iz konteksta....a ovo drugo sam vec citiro i neci opet,iz hebreja
Tako pise u Bibliji, a biblija je jedina istina, sta sada tvrdis da biblija laze.

marko suzic je napisao/la:

Bog nikad nije ubijao nego je maknuo zastitu, ako kuzis to....Bog je npr. maknuo zastitu s prvorođenaca i đavo ih je pobio....iako je Bog zvao mnogo puta faraona
Pise da ce ON proci Egiptom, kuzis... nikakve zastite se ne spominju.


bibliju ne mozes razumjesti ako ne padnes na kolejna i ako Bog ne vidi da si se ponizio pred njim i da zelis svim srcem upoznati njega, a time i istinu...biblija je knjiga logike, ne prica ili bajka, mi je sa svojim mozgom ne mozemo shvatiti...zato je Bog rekao:

Price Solomunove 3,5 Uzdaj se u Gospoda svijem srcem svojim, a na svoj razum ne oslanjaj se.

đavo je savrseno pametan i tebe koji se uzdas u sebe, prevarit ce te, shvati da ti zelim dobro...odbaci grijehe i osjecat ces se super...bit ces sretan i shvatit ces tek tada sto je zivot i trazi Boga na kojenima da te mjenja i tvoje prehrambene navike...

đavo kopira Boga i sotonistima govori da odbace meso
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 10:04 pm

hej ljudi, ako Bog i danas salje tsunamije, bolesti, poplave, potrese....sto onda radi đavo???

sto đavo pomaze drugima...

radi vam se o ovome da kad ti cinis grijhe da se tada odlucijes za đavla i time se odrices Boga i njegove zastite i time ti đavo moze uciniti neko zlo ako si duboko u grijhe usao....kuzite
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimečet kol 07, 2008 10:58 pm

marko suzic je napisao/la:
Jaykoq je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
Jaykoq je napisao/la:
zlo na kvadrat xD

a tko onda cini dobro???? sam sebe varas

Sanader čini dobro osim kad je sam ili kad je u društvu ...


pa, ja samo ne kužim kako je netko beskrajno dobar a dopušta da voljeni umru (ne ciljam na nikoga posebno), želim samo da mi se to objasni i ja sretan ...

nitko nije umro da je Bog dopustio...Bog je samo ljubav i to je dokazao sto je postao gresan kao i mi i umro gol na krizu i sto je dozvolio da ga razapnu i da umre za tebe i mene brate moj...on je nasa ruka spasenja, ako mu ne predas svoj zivot, izgubit ces ga, jer bez Isusove pomoci ne mozes izbrisati grijeh iz srca i odreci se svih grijeha

fala ... ja sretan ... :)
samo, nije valjda da ću morat negdje bit beskonačno mnogo vremena kad umrem ... bit će mi dosadno cry
NEĆU BESKONAČNOST no
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:26 am

Bog nas je toliko volio da ne zeli da mi prozivimo drugu smrt...Bog ju je sam prozivio, za sve...ali da bi je izbjegao moras svoj zivot predati Kristu....mnogi se nece predati Kristu da ih ocisti grijeha svojom krvlju koja je prolivena za nas...Njegova krv nema smisla za onoga koji ne zeli da ga ocisti potpuno....

ti ne zelis vjecni zivot jer nisi upoznao pravi zivot, tebi se ovaj zivot na zemlji koji zivis gadi, jer to nije pravi zivot, moj zivot je meni super i ja zelim zivjeti ovako vjecno u Bozjoj ljubavi...mene je Bog oprao u Kristovoj krvi....

đavo ti je sigurno ubacio u um da je vjecni zivot bezveze, jer njegov je cilj prevariti sto vise ljudi...znam da je tesko pasti na koljena i reci Bogu da te mjenja i da te vodi....jer nas karakter je sebican i tesko se mozemo poniziti....

ja te samo poziam da citas bibliju i da se molis i da uz Bozju pomoc se odreknes grijeha i da ti Bog POKAZE STO JE PRAVI ZIVOT...da ja sada lazem, onda te nebi pozivao na to da se predas Kristu i da vidis sto je kad Bozja ljubav gori u tvome srcu...
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:53 am

Svejedno mi je, di god odem je beskonačnost, srećom vremenski i prostorno ... a možd' i neće bit dosadno :), zapravo, čak me i zanima kaj je poslije ovog života ... al mislim ono, ne želim se ubit pa da vidim kaj će bit ... Nek prođe vremena kolko treba da umrem, i ja sretan kaj ću vidjet što ja poslije :) (nekaj sam slušo na rubu znanosti ovo ono, al nisam pol tog skužio)

A ovaj Đavo lik je fkt bzvze, samo vara ljude ... koji majmun ...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 1:06 am

gle ti cini svima samo dobro i neces pogrijesiti, ali ces brzo skuziti da bez Boga ne mozes ciniti dobro...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 11:09 am

Sve što se kršćanskog pogleda na Boga i Vraga = vječni koncept borbe dobra i zla tiče, je već svima poznato.
Kad se okrenemo malo dalje, prije nastanka, pa kasnije prodora kršćanstva i masovnog pokrštavanja tadašnjih "bezbožnika"-tako su ih barem nazivali-pagana, stvari su izgledale malo drugačije.
Ljudi su od vremena špiljskih ljudi počeli vjerovati u božanstva, stvarali su ih. Naletima kiše, suše, gromovima i munjama, tj. silama prirode, objašnjavali su reakciju bogova, tj. viših sila = ANIMIZAM. Tada su prvi put zabilježeni prvi oblici "SUOSJEĆAJNE MAGIJE". Ljudi su prije odlaska u lov na zidovima špilja slikali prikaze lova gdje bi životinja bila ubijena, a lovac se vraćao iz lova kao "pobjednik" s plijenom. Od tud je tokom vremena i Božanstvo- Bog lova dobio image kao ROGATI BOG (i danas je poznato ime CERNUNOS-rogati, i druge varijacije tog imena).
Nakon i slijedom masovnog i prislinog pokrštavanja, logično je bilo da je Bog stare religije-pagana, postao vrag nove vjere, jer dobro zahtjeva protivnika. Od tih poveznica nastaje današnji Vrag=Sotona=Đavo=Diablo.
Čak što VIŠE, davno prije nastanka kršćanstva, ljudi su kao zaštitu od zlih sila crtali na ulazna vrata nastambe-kuće znak pentagrama. Danas je mnogima, iako je to očita zabluda, pentagram samo i jedino simbol Sotone i sotonizma. Većina nije upoznata da je pentagram u biti simbol života i da njegovih pet vrhova simbolitzira: DUH, ZRAK, VODU, VATRU I ZEMLJU.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:15 pm

marko suzic je napisao/la:

...biblija je knjiga logike, ne prica ili bajka, mi je sa svojim mozgom ne mozemo shvatiti...

U početku stvori Bog nebo i zemlju.
Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama.
I reče Bog: "Neka bude svjetlost!" I bi svjetlost.
I vidje Bog da je svjetlost dobra;


Ako je Bog svemocan i sve zna onda kako to da je morao prvo stvoriti svjetlost i tek onda vidjeti da je to dobro. Posto je svesnajuc to je morao i prije znati.

I reče Bog: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako.
I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde.
I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju, da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro.


Evo drugi stvar, po Bibliji Bog prvo stvara zemlju, sunce, mjesec i travu a tek onda stvara zvjezde ??? shock
E i opet je morao prvo to da napravi da vidi jel dobro ili nije !

I onda stvara covjeka na svoju sliku i priliku... i sta onda ??? Odmah potom stvara zivotinje u polju i ptice na nebu (pa i ptice su zivotinje) a tek nazadnje stvara Adamu zenu lol!

Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
ato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. jera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života


Zasto ovdje Bog govori u mnozini "...Evo, čovjek postade kao jedan od nas...", ???
Ali ne govori samo tu nego i kod Babilonske kule "..7 Hajde da siđemo i jezik im pobrkamo, da jedan drugome govora ne razumije..." misli
Dakle, posto govori u mnozini daje na znanje da ih ima vise ili da slusa Psihomodopop "Ja volim samo sebe"....

I onda su se pojavili Kajin i Abel - i jel onda Kajin ubija Abela i Bog ga kaznjava

A Kajin reče Jahvi: "Kazna je moja odviše teška da se snosi.
Evo me tjeraš danas s plodnoga tla; moram se skrivati od tvoga lica i biti vječni lutalac na zemlji - tko me god nađe, može me ubiti."
A Jahve mu reče: "Ne! Nego tko ubije Kajina, sedmerostruka osveta na njemu će se izvršiti!" I Jahve stavi znak na Kajina, da ga tko, našavši ga, ne ubije.


E sada se pitam tko hoce ubiti Kajina, koga se on to boji ???
Idemo malo matematike kada je Marko rekao da ima logike face

Adam+Eva=Adam,Eva,Abel i Kajin
Kajin-Abel=Adam,Eva,Kajin ???

Znaci ostaju nam samo 3 (TRI) ljudska bica na cijeloj zemlji a Kajin se boji da ga netko ne ubije ("... tko me god nađe, može me ubiti...")???
I tako.... onda se Kajin ozenio i polako su nastajala plemena e sada od kuda sada ta zena (s Venere?) ako imamo samo A+E+K ???

I polako dolazimo do Noe i velikog potopa, i Noa sada dolazi na kopno i sklapa savez sa Bogom i gle sta Bog govori...

"A vi, plodite se, i množite i zemlju napunite, i podložite je sebi!" Još reče Bog Noi i njegovim sinovima s njim"

Dakle opet se ovdje govori da smo sada nastali od Noe i njegovih sinova jer su svi ostali bili ubijeni u potopu.
Onda od kuda odjednom Egipcani, Rimljani i ostali ??? O njima nema niti spomena kako su nastali ili od kuda su dosli.

Eto ima toga jos ali mi se sada stvarno neda pisati, nastavak sljedi study
Mislim da se vec sada da naslutiti da tu nema logike....
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepet kol 08, 2008 12:27 pm

marko suzic je napisao/la:
Bog nas je toliko volio da ne zeli da mi prozivimo drugu smrt...


Citat :
Levitski zakonik 26,22
...ako odbacite moje zakone i prekršite moj Savez, evo što ću ja učiniti vama:
podvrgnut ću vas strepnji, iznemoglosti i groznici što oči troše a život gase.
Sjetve ćete svoje uzalud sijati - neprijatelji vaši njima će se hraniti. Ja ću se protiv vas okrenuti, a vaši će vas neprijatelji ametice tući. Oni koji vas mrze gospodarit će nad vama.
Bježat ćete i onda kad vas nitko ne bude progonio. Pa ako me i unatoč tome ne poslušate, ja ću vas sedmerostruko kažnjavati za vaše grijehe. Slomit ću ja vašu drsku silu.

Budete li se još i dalje protivili, ne htjednete li me poslušati, sedmerostruko ću još na vama povisiti rane za vaše grijehe. Na vas ću pustiti šumsku zvjerad da vas liši djece, blago vam podavi a vas prorijedi tako da vam putovi postanu pusti. Ako vas ni to ne popravi nego nastavite življenje koje se meni protivi, onda ću se i ja suprotstaviti vama i sam ću vas još sedmerostruko udariti za vaše grijehe. Na vas ću dovesti mač neka se iskali osvetom za Savez.

A kad se zbijete u svoje gradove, poslat ću na vas kugu i bit ćete predani u ruke neprijatelju. Još kad vam obustavim namicanje kruha, deset žena moći će vam peći kruh u jednoj peći i na mjeru će vam kruh davati. Jest ćete, ali se nećete nasititi.
Ako me ni tada ne poslušate nego mi se dalje budete suprotstavljali, i ja ću se vama suprotstaviti - sedmerostruko ću vas kazniti za vaše grijehe. Jest ćete meso od svojih sinova, jest ćete meso od svojih kćeri. Porušit ću vaše idolske uzvišice; oborit ću vaše kadione žrtvenike, zgrnut ću vaša mrtva trupla na trupla vaših kumira i odbacit ću vas. Gradove ću vaše pretvoriti u ruševine; svetišta ću vaša opustošiti, vaš ugodni miris neću više mirisati. Zemlju ću ja pretvoriti u zgarište tako da će se vaši neprijatelji koji se u njoj nastane zaprepastiti nad njom. Vas ću rasijati po narodima; izvući ću protiv vas mač iz korica tako da će vam se zemlja pretvoriti u pustaru a gradovi u ruševine.
A onima od vas koji na životu ostanu po zemljama svojih neprijatelja, njima ću strah u srce utjerati. U bijeg će ih nagoniti šuštaj lista što zatrepti. Bježat će kao što se bježi od mača; padat će, iako ih nitko neće progoniti. Spoticat će se jedan o drugoga kao kad se bježi ispred mača, premda ih nitko neće progoniti. Nećete se održati pred svojim neprijateljima; izginut ćete među narodima - proždrijet će vas zemlja vaših neprijatelja.

A koji od vas prežive venut će u zemljama svojih neprijatelja zbog svojih opačina; venut će i zbog opačina svojih otaca. Priznat će tada svoju opačinu i opačinu svojih otaca što su je protiv mene počinili izdajom, što su mi se protivili. I ja sam sa morao suprotstaviti njima i odvesti ih u zemlju njihovih neprijatelja."

Wou !!! shock
[Vrh] Go down
Gluteus Maximus
Stanica



Male
Scorpio Goat
Broj postova : 27
Age : 44
Registration date : 10.08.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Mnogo pitanja   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimened kol 10, 2008 1:18 am

Pozdrav svima!

Evo obilazim sve forume redom pa naidjoh i na ovaj . Ucini mi se da bi mogao napokon shvatiti
neke hriscanske zavrzlame!

Ja inace sam ateist !
Nisam ni krsten , moji su to nekako shvatali neozbiljno , tj. ostavili su mi mogucnost izbora !

E sad starog konja nauciti da radi malo je tesko!
Tesko mi je, i kad bi zelio uci u svu tu pricu , bespogovorno vjerovati svemu sto je napisano u bibliji ili je receno od strane svestenstva.
Znate , ja sto ne vidim ja u to i ne vjerujem . A kad ste tako formirani, sva ova prica oko hriscanstva vam djeluje kao neka legenda ili ep .


E sad ja cu taksativno nabrojati neka pitanja koja mi nisu jasna, pa ako neko ima volje nek objasnjava.

1)Kako moze biti isti bog u starom i novom zavjetu, u starom je dosta sujetan, osvetoljubiv,radikalan , a u novom je kao ,oprostite na izrazu, "NAPUSEN"(u pozitivnom smislu)?
U prvom dijelu je dosta "MATERIJALAN", kaznjava materijalno ,ubija , pali i sl. a u drugom dijelu vise duhovno!

2)U stvarnom zivotu stverene su odredjene predstave o bibliji. Npr.Lucifer je najvelicanstveniji andjeo kojeg je Bog otjerao . Ako je Bog svemoguc zasto mu se omakao "pokvaren" andjeo, a o pokvarenim ljudima da ne govorimo.
Zar nije mu bilo lakse uraditi taj posao kvalitetnije pa da kasnije nemamo problema ni mi ni on?

3) Sta je u stvari pakao? U bibliji, koliko sam ja razumio , to je otudjenost od Boga , sto je najveca kazna. Odakle onda prica o sumpornim jezerima i zasto gresne ljude muci Djavo ????

4) Ako je Djavo u paklu ko onda radi sr..a po zemlji?

5)Bog je stvorio ljude,onako,iz zezancije,. Mene interesuje sta je radio prije nego sto je stvorio ljude?

6)Zasto bi Djavo cinio lose na zemlji ljudima , kad su ionako vec vecinom gresni(po rodjenju) i zasto bolest napada gresne ljude.

7)Zasto se sve vrti oko Jevreja?

8) Biblija je biblija, a tumacenja su kontradiktorna. Zasto bi vjerovao odredjenom tumacenju? Sjetite se paljenja vjestica,placanja za oprost,krstaskih ratova i preklanih vratova....

9) Ono oko Noe mi je malo naivno osim ako nije figurativno. Posto se razumijem u genetiku, ta prica o parovima vrsta mi je malo tanka !

10)Kako biblija stalno trazi da budemo oprezni povodom dolaska laznog mesije, a prilicno su joj dogmaticni stavovi,tj ne tolerise previse pitanja a ni sumnje? Samo bezuvjetno vjerovanje.

11) Opcija pakao ili raj, zasto nema opcija nista ?

12)Odakle predstava o sotoni sa repom i rogovima (mislim da nije tako opisan u bibliji)? Bio je najvelicanstveniji andjeo.

13) Sad cu mozda lupiti glupost , ali da li su Adam i Eva imali zensku djecu? Mislim ko je tu s kim?


14) Interesuje me takodje seksualna supresija od strane crkve ! Zasto je sve vezano za seksualno toliko ocrnjeno.Cini mi se da u novom zavjetu ne postoje neke izricite odrednice.

15) Zasto je Bog stvorio tolike nagone i zelje a onda kaznjava ukoliko se ti ist nagoni koriste? Zar nije bilo lakse ne stvoriti ih?

14) Ako je za sve lose kriv necastivi , da li je on kriv i kad npr. zemlja u svom kretanju oko Sunca se malo nagne(sto je prirodo i ocekivano) pa dodje do nekih poremecaja na zemlji?

15) Ako je bog svemoguc , zasto nije izbrisao necastivog?

16) Meni i dalje nije jasno zasto je Isus onoliko patio ? Kome je sta dokazivao? Ocu?

17) Ako je Bog svemoguc , zasto je onda knjiga maksimalni domet preko kojeg se predstavlja?
Zar nije mogao smisliti tokom 2000 godina nesto upecatljivije? Mozda bi i meni bilo lakse da vjerujem?


Imam ja toga koliko hocete ali da vas ne smorim i da vidim hoce li biti odgovora pa cu da nastavim.

BTW , ISUS mi je zaista i najiskrenije jako drag lik. Kad sam citao Novi zavjet moram priznati da sam se raznjezio nad njegovim shvatanjem i djelima !!


Pozdrav study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimened kol 10, 2008 4:36 pm

Dobrodosao Gluteus :)

Pitanja su ti skroz na mjestu i vec smo se i mi pitali mnoga/slicna... :)

Sigurna sam da ce ti Marko Suzic rado odgovoriti na njih pravo u krscanskom smislu...

Mi ostali mozemo samo u svom stilu...pomalo saljivom miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimened kol 10, 2008 9:38 pm

Tutankhamon je napisao/la:


Wou !!! shock
neka, neka. nek se zna tko je gazda. kava
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepon kol 11, 2008 12:12 pm

Prvo da pozdravim novoga clana...
Dobro nam dosao Gluteus-e Maximus-e :vopi:

Vidim da te muce slicna pitanja ko i mene te mislim da cemo se jako puno citati na ovoj temi. (a pogotova kada se vrati Marko face )

Da te odmah razocaram neces od doticnoga dobiti nikakav razuman odgovor nego samo kobasice od citata iz biblije Boink

merkurica je napisao/la:

Tutankhamon je napisao/la:

Wou !!! Shocked
neka, neka. nek se zna tko je gazda. Kava
Tako je... Tko je gazda u dvoristu sada se valjda zna lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimepon kol 11, 2008 12:39 pm

Veseli pozdrav Gluteus Maximus !!! DOBRODOŠAO!!! :)
Slažem se u potpunosti s Tutankamonom! Nisam ni ja dugo ovdje, ali otprilike sam dobila sliku o stanju stvari. Čitala sam malo teme i postove od gore navedenih članova i ne mislim da je Marko loš, sasvim suprotno, ali mislim da se previše drži "Knjige" i papira, a zaboravlja iskustveno isprobati život i stvoriti vlastita iskustva i na temelju njih vlastite stavove.
Nemam ništa protiv ni jedne vjere, ni religije, na kraju, ni jedna vjera u svojoj srži ne uči lošem, poruke su univerzalne: NE ČINI DRUGOME ONO ŠTO NE ŽELIŠ DA TEBI DRUGI ČINI!
Ali mislim da je Marko PREVIŠE ISKLJUČIV - samo kršćanstvo je pravilno i Biblija i ništa drugo na ovom svijetu...
Još bi mi bilo lakše prihvatiti ga kao takvog da ne, kao što Tutankamon kaže, uporno i neumorno prepisuje i samo prepisuje stranice i stranice iz Biblije. Ako ništa drugo, barem će naučiti tipkati po kompjuteru i bez gledanja, pa se može zaposliti i na sudu :)
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitimesri kol 13, 2008 6:13 pm

Tutankhamon je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

...biblija je knjiga logike, ne prica ili bajka, mi je sa svojim mozgom ne mozemo shvatiti...

U početku stvori Bog nebo i zemlju.
Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama.
I reče Bog: "Neka bude svjetlost!" I bi svjetlost.
I vidje Bog da je svjetlost dobra;


Ako je Bog svemocan i sve zna onda kako to da je morao prvo stvoriti svjetlost i tek onda vidjeti da je to dobro. Posto je svesnajuc to je morao i prije znati.

I reče Bog: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama,
i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako.
I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde.
I Bog ih postavi na svod nebeski da rasvjetljuju zemlju, da vladaju danom i noću i da rastavljaju svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro.


Evo drugi stvar, po Bibliji Bog prvo stvara zemlju, sunce, mjesec i travu a tek onda stvara zvjezde ??? shock
E i opet je morao prvo to da napravi da vidi jel dobro ili nije !

I onda stvara covjeka na svoju sliku i priliku... i sta onda ??? Odmah potom stvara zivotinje u polju i ptice na nebu (pa i ptice su zivotinje) a tek nazadnje stvara Adamu zenu lol!

Zatim reče Bog: "Evo, čovjek postade kao jedan od nas - znajući dobro i zlo! Da ne bi sada pružio ruku, ubrao sa stabla života pa pojeo i živio navijeke!"
ato ga Jahve, Bog, istjera iz vrta edenskoga da obrađuje zemlju iz koje je i uzet. jera, dakle, čovjeka i nastani ga istočno od vrta edenskog, pa postavi kerubine i plameni mač koji se svjetlucao - da straže nad stazom koja vodi k stablu života


Zasto ovdje Bog govori u mnozini "...Evo, čovjek postade kao jedan od nas...", ???
Ali ne govori samo tu nego i kod Babilonske kule "..7 Hajde da siđemo i jezik im pobrkamo, da jedan drugome govora ne razumije..." misli
Dakle, posto govori u mnozini daje na znanje da ih ima vise ili da slusa Psihomodopop "Ja volim samo sebe"....

I onda su se pojavili Kajin i Abel - i jel onda Kajin ubija Abela i Bog ga kaznjava

A Kajin reče Jahvi: "Kazna je moja odviše teška da se snosi.
Evo me tjeraš danas s plodnoga tla; moram se skrivati od tvoga lica i biti vječni lutalac na zemlji - tko me god nađe, može me ubiti."
A Jahve mu reče: "Ne! Nego tko ubije Kajina, sedmerostruka osveta na njemu će se izvršiti!" I Jahve stavi znak na Kajina, da ga tko, našavši ga, ne ubije.


E sada se pitam tko hoce ubiti Kajina, koga se on to boji ???
Idemo malo matematike kada je Marko rekao da ima logike face

Adam+Eva=Adam,Eva,Abel i Kajin
Kajin-Abel=Adam,Eva,Kajin ???

Znaci ostaju nam samo 3 (TRI) ljudska bica na cijeloj zemlji a Kajin se boji da ga netko ne ubije ("... tko me god nađe, može me ubiti...")???
I tako.... onda se Kajin ozenio i polako su nastajala plemena e sada od kuda sada ta zena (s Venere?) ako imamo samo A+E+K ???

I polako dolazimo do Noe i velikog potopa, i Noa sada dolazi na kopno i sklapa savez sa Bogom i gle sta Bog govori...

"A vi, plodite se, i množite i zemlju napunite, i podložite je sebi!" Još reče Bog Noi i njegovim sinovima s njim"

Dakle opet se ovdje govori da smo sada nastali od Noe i njegovih sinova jer su svi ostali bili ubijeni u potopu.
Onda od kuda odjednom Egipcani, Rimljani i ostali ??? O njima nema niti spomena kako su nastali ili od kuda su dosli.

Eto ima toga jos ali mi se sada stvarno neda pisati, nastavak sljedi study
Mislim da se vec sada da naslutiti da tu nema logike....


ja uporno moram da odgovaram na tvoje krivo tumacenje biblije....ti odlazis na stranice ljudi i koji su prevareni i pokusavas meni dokazati nesto s citatima izvađenima iz konteksta i s tumacenjima koje je dao covjek, a Bog je lijepo rekao da se ne uzdamo u sebe i svoj razum...ali ti uporno vjerujes ljudima a i za to je Bog rekao da je proklet onaj koji krivo sam rekao, ne vjeruje nego koji se uzda u ljude...mi mozemo vjerovati ali moramo provjeriti i samo sve dobro provjeriti i kroz vise izvora svim srcem traziti jeli to istina....meni nisu ljudi otkrili istinu nego Bog...jer samo Bog to i moze

ja neznam kako da tebo odgovorim da ti ista prihvatis, jer ti pravo moras se pitati kji ti je cilj ovih pitanja, da li ti mrzis bibliju, pa je zelis pobiti, nazivao si Boga izvorom zla, ni sam neznas sto si ucinio, ali dobro, nadam se da ces se pokajati za grijehe, samim time sto si to o Bogu govrio pokazujes da nemas odnos s Bogom preko molitve na kolejnima i biblije.....a i sam si protiv biblije.....ne kuzim te, koji ti je cilj???
sto je smisao tih pitanja????

ja cu ti pokusati dati odgovore, ovako bez da idem u kontekst...

sto se tice onoga Bog vidi da je dobro, to meni znaci da je Bog mislio da je zadovoljan s onim sto je stvorio....ali tim pitanjme ti pokusavas da osporis Bozji svemogucnost, neznas li da ces time nekoga koji je sumljicav odvesti na krivi put...za sve rijeci koje recemo cemo odgovorati....

ovo jedan od nas se misli na karakter, covjek je imao karakter kao i anđeli, bi je savrsen bio je pravedan...za babilon isti odgovor....

a sto se tice ovog pitanja za zene od kajina i abela i za koga se bojao kajin...odgovor ti je u bibliji....Bog lijepo kaze da su adam i eva imali mnogo djece...to sam ti vec prije odgovorio....adam je zivio 930 god...tko zna kada su bili kajin i abel...

nakon Noe, sad neznam koliko je Noa zivio poslije potopa, sad cu pogledati, mislim da je negdje oko 350 god...a pise ti svi narodi koji su nastali od sinova Noinih.....pa ne radi se to o 50 god....nego o stotinama godina....

ja znam da ti neces prihvatiti istinu i da je neces traziti....ti bi dosao do istine samo tako, e pa to tako ne ide....da bi saznao istinu moras malo znoja proliti i svim srcem traziti....ali ako ces bez Boga traziti neces naci...iliti ako ce ti cilj trazenja biti sebican isto tako neces nista naci....oni ljudi koji traze istinu o koliko je svemir i zemlja stari i o evoluciji su sebicni i novac im je ispred i njihova slava ispred toga da kazu istinu i da se potrude......Bozji blagosov
[Vrh] Go down
Sponsored content





BOG=ĐAVO - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
BOG=ĐAVO
[Vrh] 
Stranica 3 / 21.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: