Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?

Go down 
+14
SkywardSword
bebe
Abarksas
Chakotay
Athena
Legionar
Tutankhamon
Stripy
floridana
Svjetloisjena
Blizzard
gloria_g
Alpha
Galileo Galilei
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:47 am

opet affraid
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:34 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je najvažnije ono ŠTO se kaže. Trebalo bi naučiti slušati poruke koje u svakom trenutku dobivamo sa svih strana. No kako smo jako vezani uz svoje subjektivno doživljavanje stvarnosti, često onaj TKO kaže zasjeni ono što je rečeno. Tako nevažna izreka postaje važna u ustima nekoga koga smatramo meritornim, a važna informacija izgubi se jer smo je jednim uhom načuli ovlaš izgovorenu od nekoga koga baš i ne pioštujemo. Mislim da je to normalno, ali i da bismo se trebali potruditi slušati sadržaj, ne obraćajući toliko pozornosti na ambalažu.

Svjetlo, to je u idealnom svijetu.....
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:50 am

ma najbitnije je kako mi prihvatimo izrećeno
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:51 pm

Slazem se s Gloriom vezano za post S&S...to je u nekoj idealnijoj varijanti...

Isto tako...Flo...nisam sigurna po kojem kljucu odredjujes tko ti je dovoljno vazan. Ja ne smatram da netko nije vazan zato jer je 'baba s pijace'...ali kao sto Gloria kaze, ako netko lupeta i diskreditira sam sebe njegovo lupetanje me vise ne zanima bas...
Jednostavno, neki ljudi ce tvrditi nesto ali iz ranijeg iskustva sa istima toj tvrdnji prici cu sa velikim oprezom dok ce neki drugi ljudi tvrditi nesto drugo, a iz iskustva sa njima znati cu da je to sto govore prilicno provjereno i pouzdano...naravno u oba slucaja uvijek valja sam malo prokopati po problemu ali nije isto sa cijim informacijama baratas ni kako im pristupas...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:29 pm

floridana je napisao/la:
da, čitajući vas svi ste u pravu

ali kad me boli uho neću sigurno otići ginekologu da bi čula njegovo mišljenje kava
a isto tako kad mi baba sa pijace kaže da stavim dvi kapi toplog maslinovog ulja u uho uzet ću u obzir i njeno mišljenje.

A da ti to kaže netko koga ne podnosiš? Da li bi tu osobu poslušala s jednakim povjerenjem?

Važno je i tko kaže, ne samo što se kaže. Npr ako nešto Alpha kaže, to Gali uopće zanemari i samo krene sprdavati, a da to nešto kaže njegov Sigi, tada sve super i sve 5.
Itekako je važno tko kaže, a ne samo što se kaže.


Zadnja promjena: Omega; sri kol 13, 2008 1:39 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:36 pm

gloria_g je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je najvažnije ono ŠTO se kaže. Trebalo bi naučiti slušati poruke koje u svakom trenutku dobivamo sa svih strana. No kako smo jako vezani uz svoje subjektivno doživljavanje stvarnosti, često onaj TKO kaže zasjeni ono što je rečeno. Tako nevažna izreka postaje važna u ustima nekoga koga smatramo meritornim, a važna informacija izgubi se jer smo je jednim uhom načuli ovlaš izgovorenu od nekoga koga baš i ne pioštujemo. Mislim da je to normalno, ali i da bismo se trebali potruditi slušati sadržaj, ne obraćajući toliko pozornosti na ambalažu.

Svjetlo, to je u idealnom svijetu.....

ali pomalo i u realnom, zar niste čuli onu staru: i najveća budala nekad kaže i koju pametnu oli ti i od najveće budale možeš nešto naučiti.
zar to sve ne govori
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:47 pm

Omega je napisao/la:
floridana je napisao/la:
da, čitajući vas svi ste u pravu

ali kad me boli uho neću sigurno otići ginekologu da bi čula njegovo mišljenje kava
a isto tako kad mi baba sa pijace kaže da stavim dvi kapi toplog maslinovog ulja u uho uzet ću u obzir i njeno mišljenje.

A da ti to kaže netko koga ne podnosiš? Da li bi tu osobu poslušala s jednakim povjerenjem?

Važno je i tko kaže, ne samo što se kaže. Npr ako nešto Alpha kaže, to Gali uopće zanemari i samo krene sprdavati, a da to nešto kaže njegov Sigi, tada sve super i sve 5.
Itekako je važno tko kaže, a ne samo što se kaže.
vidiš, problem je u nečemu drugom. ne znam zašto, možda bi mi mogao objasniti zašto, teško ili nikako ne razumijem što alpha želi reći. da li je problem u meni. pa ne znam. možda jeste. drago mi je da je bolje razumiješ.

i kažeš, moj sigi zubo . trebali bi potpisati neku vrstu ugovora sigi
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:48 pm

stripy je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je najvažnije ono ŠTO se kaže. Trebalo bi naučiti slušati poruke koje u svakom trenutku dobivamo sa svih strana. No kako smo jako vezani uz svoje subjektivno doživljavanje stvarnosti, često onaj TKO kaže zasjeni ono što je rečeno. Tako nevažna izreka postaje važna u ustima nekoga koga smatramo meritornim, a važna informacija izgubi se jer smo je jednim uhom načuli ovlaš izgovorenu od nekoga koga baš i ne pioštujemo. Mislim da je to normalno, ali i da bismo se trebali potruditi slušati sadržaj, ne obraćajući toliko pozornosti na ambalažu.

Svjetlo, to je u idealnom svijetu.....

ali pomalo i u realnom, zar niste čuli onu staru: i najveća budala nekad kaže i koju pametnu oli ti i od najveće budale možeš nešto naučiti.
zar to sve ne govori
znači, koliko svojim ograničenim mozgom mogu shvatiti, bitno je što se kaže, a ne tko.

jesil i ti moj stripy
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:49 pm

stripy je napisao/la:

ali pomalo i u realnom, zar niste čuli onu staru: i najveća budala nekad kaže i koju pametnu oli ti i od najveće budale možeš nešto naučiti.
zar to sve ne govori

To stoji, ali svakako je važna vlastita procjena hoćemo li poslušati taj mudri 'savjet' budale ili ćemo misliti da priča gluposti po običaju i nećemo naučiti ništa...

Osim toga ovisi o osobi da li joj je važno samo što se kaže. Nekima je samo to bitno, ali kad tad će skužiti da to nije to jer će se zeznuti, netko će ih zezati, a neće ni skužiti jer im je važno samo što se kaže, ne tko kaže.

I onda će shvatiti da nije bitno samo što se kaže, već i tko to kaže, kakav je karakter osobe što to kaže.

Znate onu priču o Ivici i lažnim uzbunama da dolazi vuk...
Jednog lijepog sunčanog dana Ivica se igrao na livadi pokraj sela. Odjednom se odluči zabaviti i počne se derati da ga naganja vuk (kojega nije bilo). Naravno svi pohitaše iz sela da spase Ivicu od vuka, kad ono vide da vuka nema, a Ivica se smijao kako ih je prevario.
Drugi dan je to isto napravio i opet ljudi pohitaše da ga spase, ali opet bivaju nasamareni.
Treći dan Ivicu je zaozbiljno naganjao vuk i zvao je u pomoć, međutim ljudi su mislili da ih klinac opet zeza i nisu reagirali. Vuk je naravno dohvatio Ivicu...

Tako da bitno je i tko kaže, ne samo što se kaže.

điđimilović je napisao/la:

vidiš, problem je u nečemu drugom. ne znam zašto, možda bi mi mogao objasniti zašto, teško ili nikako ne razumijem što Alpha želi reći. da li je problem u meni. pa ne znam. možda jeste. drago mi je da je bolje razumiješ.

Vidim da ne razumiješ.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:51 pm

Stripy, naravno, i ta je izreka istinita...

Pogledajmo malo temu od pocetka...

Ova tema je zapocela jer sam Sigiju, koji se na temi Indigo djeca, opet zezao s necijim stavom (na sto je vec bilo prigovora) rekla da se ne bi trebao tako/toliko zezati...on je objasnio da ne voli da svatko tvrdi svasta, a bez dokaza. I to stoji ali...ovo je forum o temama gdje upravo nema dokaza...stoga sam kazala da nema smisla da se 'nervira' na tvrdnje ili sto god vec nekih forumasa jer 'Nije vazno sto se kaze nego tko kaze'. Isto tako sam odmah nakon toga navela da je, naravno, vazno i Sto se kaze, kao i Kome se kaze...ali u duhu situacije bilo je vaznije Tko kaze...

E, sad, ako i dalje nije jasno sto zapravo ta izreka znaci...a sto da radim...bolje objasnit ne mogu...

Ova izreka nije iskljuciva...naravno da nije...samo je primjenjiva tamo gdje jeste...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:53 pm

ali baš te "budale" koje se ne mogu svrstati među "normalne" daju puno svojim skokovima u mišljenju i razmišljanju. bez tih "budala" ne bi bilo napretka. gdje bi danas bili da nije bilo "čudaka" koji su i po cijenu života izekli svoju "glupost" koja nije krajnja istina, ali je korak naprijed.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:00 pm

điđimilović je napisao/la:
ali baš te "budale" koje se ne mogu svrstati među "normalne" daju puno svojim skokovima u mišljenju i razmišljanju. bez tih "budala" ne bi bilo napretka. gdje bi danas bili da nije bilo "čudaka" koji su i po cijenu života izekli svoju "glupost" koja nije krajnja istina, ali je korak naprijed.


Naravno da od budale možeš nešto i naučiti, ali tu je sad bitna vlastita procjena želimo li poslušati tu osobu ili ne.

Niti Kopernika nisu slušali mnogi ljudi, međutim neki su skužili da čovjek zna o čemu priča i da ipak nije 'budala'.
Naravno budala je relativan pojam. Za nekoga možeš biti budala, za nekoga ne...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:01 pm

điđimiđi - uopće mi nije jasno kaj to kod Alphe nije jasno??
cura priča pametno, jasno i konkretno???
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:02 pm

ima jedna priča koju mi je ispričao moj Sensei. O budali koja je napravila glupost, ali svi su istinski uživali u njoj. Napišem je kasnije
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:03 pm

gloria_g je napisao/la:
điđimiđi - uopće mi nije jasno kaj to kod Alphe nije jasno??
cura priča pametno, jasno i konkretno???
nekako i tebe sve slabije razumijem zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:04 pm

Oprosti GG ali o cem ti pricas?

Kao sto rekoh vazno je i Kome se kaze!

A izreka nije iskljuciva vec primjenjiva. Ako imas susjedu zlog jezika hoces li vjerovat svemu sto kaze? Neces, uzet ces je s rezervom. Ne pricamo o Koperniku, pobogu.

U koje ti krajnosti ides da bi pokusao istjerat neku svoju 'pravdu'...a nema pravde...vazno je sve, a u danom trenu vaznije je Tko, u nekom drugom Sto, u nekom trecem Kome ili neka kombinacija toga.
Ja sam izreku primjenila u konkretnoj situaciji. Navela sam i kojoj, a ti i znas koja je bila. Isto bih ponovila nekom ko bi se nervirao na IKDove postove...nema smisla se nervirati jer je to IKD.

_________________
Respect


Zadnja promjena: Alpha; sri kol 13, 2008 2:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:16 pm

Alpha je napisao/la:
Ako imas susjedu zlog jezika hoces li vjerovat svemu sto kaze? Neces, uzet ces je s rezervom.
Vidiš, ni sama me nisi razumjela. Ne kažem da ću ja slušati susjeda i povjerovati svakoj njegovoj riječi, već kažem da me, bez obzira koliko mi nije stalo do te osobe, njegova loša riječ može povijediti. Eto, nakon toliko postova, da li sada razumiješ što želim reći.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:32 pm

điđimilović je napisao/la:


Ne kažem da ću ja slušati susjeda i povjerovati svakoj njegovoj riječi,

Znači nećeš slušati svaku njegovu riječ jer ti je ipak bitno tko kaže.

Citat :
već kažem da me, bez obzira koliko mi nije stalo do te osobe, njegova loša riječ može povijediti. Eto, nakon toliko postova, da li sada razumiješ što želim reći.


Kao što rekoh, to zavisi o osobi. Možda tebe može uvrediti osoba za koju ti se živo fućka, ali recimo mene takva osoba ne može uvrediti niti da se trudi. Lijepo bih joj mahnuo i nastavio bih 'plivati' dalje.
Sve to zavisi o osobi samoj kakva je. Međutim svakako vidim da znaš kako je važno i tko kaže, ne samo što se kaže 8)
Varam li se?


Zadnja promjena: Omega; sri kol 13, 2008 3:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:38 pm

điđimilović je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ako imas susjedu zlog jezika hoces li vjerovat svemu sto kaze? Neces, uzet ces je s rezervom.
Vidiš, ni sama me nisi razumjela. Ne kažem da ću ja slušati susjeda i povjerovati svakoj njegovoj riječi, već kažem da me, bez obzira koliko mi nije stalo do te osobe, njegova loša riječ može povijediti. Eto, nakon toliko postova, da li sada razumiješ što želim reći.

Naravno da sam razumjela...jos onda kada si rekao da su se 'neki' izdigli...ono oko cega je rasprava nije da li tebe pogadja sto tebi kaze susjeda jer je to cisto tvoj problem sto ne mozes filtrirati baljezganja nekog tko prica samo da bi sirio losu energiju jer se tako napaja od drugih.
Isto tako nisam rekla ni da sam ja imuna uvijek na takve stvari...ali se trudim...

Ono sto zbilja ne razumijem jeste kako nekom (u ovom slucaju tebi) nije jasna jednostavna narodna izreka primjenjena u pravom trenutku.

Sorry, ali Sigi se ne bi trebao 'nervirati' tako na postove nekih forumasa...ipak je ovo forum, pobogu...isto kao sto se ti ne bi trebao nervirat na IKD-a i krajenje mi je nevjerojatno da ga itko jos dozivljava ozbiljno u smislu da ga on moze iznervirati...

Evo, dat cu i ovaj primjer...da je IKD dao komentar koji si ti dao na ovu izreku o kojoj se radi ja se ne bih trudila ni objasnjavat ni riplajat...ali obzirom si ti odgovorio, onda sam riplajala...eto...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 5:03 pm

Alpha je napisao/la:
Slazem se s Gloriom vezano za post S&S...to je u nekoj idealnijoj varijanti...

Isto tako...Flo...nisam sigurna po kojem kljucu odredjujes tko ti je dovoljno vazan. Ja ne smatram da netko nije vazan zato jer je 'baba s pijace'...ali kao sto Gloria kaze, ako netko lupeta i diskreditira sam sebe njegovo lupetanje me vise ne zanima bas...
Jednostavno, neki ljudi ce tvrditi nesto ali iz ranijeg iskustva sa istima toj tvrdnji prici cu sa velikim oprezom dok ce neki drugi ljudi tvrditi nesto drugo, a iz iskustva sa njima znati cu da je to sto govore prilicno provjereno i pouzdano...naravno u oba slucaja uvijek valja sam malo prokopati po problemu ali nije isto sa cijim informacijama baratas ni kako im pristupas...

ne smatram ni ja da netko nije važan zato jer je baba sa pijace niti smatram da ginekolog nije važan zato jer ne zna o upali uha.

mislim da je samo pitanje tko ili što ograničavajuče jer ispada da se moram opredjeliti ili za jedno ili za drugo, ili crno ili bijelo. naravno kad procjenjujem nečije mišljenje uzimam u obzir niz faktora od kojih je i namjera osobe koja mi nešto govori. kad sam pitala galija dali se šalil na onu njegovu bitno je tko kaže a ne što kaže (btw koja i nije njegova) nije mi baš sjelo da se netko može povoditi isključivo time.
to mi je malo autistično kao šta je to slučaj sa IKD-om koji bezuvjetno vjeruje da je sve točno što je napisano u Bibliji ali isto tako to ne znaći da u njoj ne možemo naći nešto pametno.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 5:37 pm

gloria_g je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je najvažnije ono ŠTO se kaže. Trebalo bi naučiti slušati poruke koje u svakom trenutku dobivamo sa svih strana. No kako smo jako vezani uz svoje subjektivno doživljavanje stvarnosti, često onaj TKO kaže zasjeni ono što je rečeno. Tako nevažna izreka postaje važna u ustima nekoga koga smatramo meritornim, a važna informacija izgubi se jer smo je jednim uhom načuli ovlaš izgovorenu od nekoga koga baš i ne pioštujemo. Mislim da je to normalno, ali i da bismo se trebali potruditi slušati sadržaj, ne obraćajući toliko pozornosti na ambalažu.

Svjetlo, to je u idealnom svijetu.....

Mi stvaramo svijet u kojem živimo. Trebamo se nastojati približavati idealima. Osim toga, htjela sam reći da trebamo naučiti osluškivati poruke zanemarujući donositelja. Donositelja uvijek možemo analizirati na jednom drugom nivou. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 5:46 pm

@Flo...Naravno da ne...mislim da nije iskljucivo...objesnila sam gore u kojem slucaju je izreka bila primjenjena...a to i dalje ne znaci da se i od npr. IKD-a moze cuti nesto pametno. Ipak nije isto da li sam od njega cula neku izjavu (npr. da je Svemir star 6000 godina) ili sam to cula od nekog malo vise kvalificiranog za takve izjave (u kojem slucaju bih se zainteresirala za izjavu)...

Izreku sam dala Sigiju u kontekstu u kojem jesam...i smatram da ona u toj situaciji itekako stoji...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 5:49 pm

Alpha, jasan je kontekst, ali tema je vrlo opširna i nimalo jednostavna. Ovo što sam gore napisala meni je došlo s godinama mudri
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 5:54 pm

S&S...slazem se da stvaramo svijet koji nas okruzuje ali ne vidim kakve to ima veze s izrekom...jednostavno ako se netko pokazao i dokazao kao nepouzdan logicno je da ce se njegove rijeci uzeti sa zadrskom...no, pa on je sam stvorio taj svoj svijet i takav stav drugih prema njemu...

Uostalom...ajmo primjenit izreku malo...zelite reci da nas treba pogoditi baljezganje Karla Marxa? Tesko. Naravno, nece se tolerirati ali nije da ikome srce krvari na njegovo vrijedjanje.
Onda, svi se mi tu i tamo IKD-amo s IKD-om...ali da li itko vise zbilja cita njegove citate (ako je ikad i citao)? Ne, a ipak se dopisujemo...zabavljamo se na jedan nacin...barem ja...ali ponekad sam i ozbiljna, ne radi njega nego radi teme, jer me zanima sto ce drugi reci i tako...a na koncu ko zna mozda se i IKD 'prosvijetli'...
Eto...ne dozivljavam jednako Gloriu ili Omegu u usporedbi s Karl Marxom ili IKD-om...i da netko od njih lupi nesto ko neki od ove dvojice iznenadila bih se i zapitala wtf? ...a kada njih dvojica lupaju...ma ko ih sisa...mogu samo u bananu :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitimesri kol 13, 2008 6:09 pm

Ma kužim ja tebe. Samo kažem da sam izreku shvatila općenitije i šire od ovog našeg forumskog konteksta. Odgovorila sam općenito na pitanje - važnije je ono što se kaže, ali i onaj tko kaže ima veliku ulogu u našoj percepciji poruke. Mislim da trebamo naučiti odvajati ŠTO od TKO kako bismo lakše primali poruke koje nam šalje Univerzum - ili naša nutrina, ovisi kako gledamo na stvari. A to je velik posao za svakoga od nas. Možda prevelik :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?   Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sto je vaznije TKO kaze ili STO se kaze?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Sta je vaznije?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: