Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Moje nesavršeno dijete

Go down 
+4
malena
Stripy
floridana
Galileo Galilei
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:38 am

Kaže glo kako Bog nije savršen kad nas je stvorio ovako nesavršene. mada osobno mislim da smo mi savršena stvorenja, kao i sve što nas okružuje. u našoj biti su temelji koji vrište savršenstvom. sad, što mi neke stvari drugačije tumačimo, tj. svatko na svoj način, to je drugi par opanaka.

ajmo, navali narode kod filozofa. još malo pa nestalo.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:08 am

već vidim Alphinu slijedeću "definiraj savršenstvo" zubo
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:19 am

floridana je napisao/la:
već vidim Alphinu slijedeću "definiraj savršenstvo" zubo
lolcina
a što je najbolje, u pravu si zubo
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:44 am

e a prvo moramo definirati tko je savršen a tko nesavršen, odnosno tko smo mi, tj. tko je JA i gdje je taj JA i što je taj JA, gdje mi tu vidimo opanak, jel on stvaran ili je to zamišljeni umišljaj nekome tko misli da je mudri scratch study lood
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:55 am

da li si ti ti ili si ti samo u mojoj glavi, a ako si ti ono što postoji samo zbog mene, što će sa tobom biti kad usnim. postoji li stripy u mojim snovima. hoćete li postojati poslije moje smrti. a možda umrijet neću, jer sam taj zbog kojeg postojite

:P :P :P :P :P
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:07 pm

Svi smo mi savršeni kao pojedinci. Ali kao čopor smo pojam nesavršenosti jer ne možemo prihvatiti da je netko jednako savršen kao i ti sam...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:21 pm

Umjesto da neki mudruju na prazno na ovoj temi, mogli bi prvo definirati savršenstvo. Jel tako Flo i GG?
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:29 pm

điđimilović je napisao/la:
da li si ti ti ili si ti samo u mojoj glavi, a ako si ti ono što postoji samo zbog mene, što će sa tobom biti kad usnim. postoji li stripy u mojim snovima. hoćete li postojati poslije moje smrti. a možda umrijet neću, jer sam taj zbog kojeg postojite

:P :P :P :P :P

ja sam san snova 8)
ako sam ja tvoj san i ti si moj san onda smo mi vjerojatno dio sna nekog trećeg i ako ti usneš ja ne mogu nestati jer sam ja dio sna nekog trećeg. onda smo savršeni onoliko koliko smo savršeni u snu tog trećega :P
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:50 pm

Omega je napisao/la:
Umjesto da neki mudruju na prazno na ovoj temi, mogli bi prvo definirati savršenstvo. Jel tako Flo i GG?
od tebe kao znanstvenika sam i očekivao da daš primjere te ljepote i savršenstva postojanja. Fibonaccijev niz, DNK ... (nije kritika, čak naprotiv, ovdje očekujem tvoju pomoć)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:55 pm

điđimilović je napisao/la:

od tebe kao znanstvenika sam i očekivao da daš primjere te ljepote i savršenstva postojanja. Fibonaccijev niz, DNK ... (nije kritika, čak naprotiv, ovdje očekujem tvoju pomoć)

Pa čuj, moje mišljenje jest da je fizika uzrok svega i da je 'nepogrešiva' (mislim na realnu fiziku u prirodi, ne na ljudsko shvaćanje fizike i zakona koji pak mogu biti pogrešni).

Ovdje se to traži da se definira ne na taj način, već na filozofski način. Svakako je bitno mišljenje pojedinca o savršenstvu, svatko ima neku svoju definiciju.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:10 pm

Moje nesavršeno dijete Nautilus
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:11 pm

Moje nesavršeno dijete DNK_dvojna_vijacnicaiStock
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:13 pm

Moje nesavršeno dijete Pillar8-Thought-and-Art-Vitruvian-Man-Leonardo-da-Vinci
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:16 pm

floridana je napisao/la:
već vidim Alphinu slijedeću "definiraj savršenstvo" zubo

Dakle, ne moram nista ni reci gica

I da, GG, naravno da je u pravu...za svaku pravu raspravu potrebno je definirati o cemu se prica...vjerojatno svatko ovdje ima svoju osobnu definiciju savrsenog...osim ako ti ne zelis samo mlatit praznu slamu onda ne treba definirat nista...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:18 pm

slika govori 1000 riječi kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:21 pm

Na Forumu se vise puta potezao taj pojam - Savrseno...

Odnosi li se na fizicku materiju? Dusu? Dozivljaj? Nesto trece...

Osobno smatram da je Savrsenstvo vrlo tesko ako ne i nemoguce definirati, ali zato vjerujem da ga mozemo osjetiti...

Ako pricamo o Svijetu i Ljudima...ne znam da li su savrseni...mislim da nisu ali zapravo ne mogu znati...

Ono sto znam jeste da svako zivo bice moze u jednom trenu svoje egzistencije na ovom svijetu osjetiti Savrsenstvo koje je opet individualno za svakog pojedinca...neopipljivo ali prisutno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:23 pm

vidiš, pričamo mi tu o puno stvari koje ne možemo definirati, pa nikoga ne optužujemo da mlati praznu slamu.

ajmo, daj mi definiciju:
1. ljubavi
2. ljepote cvijeta
3. dobra filma
...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:24 pm

điđimilović je napisao/la:
slika govori 1000 riječi kava

Ali to je samo tvoj subjektivni dozivljaj savrsenog...to je savrseno tebi...bez uvrede ali tvoje misljenje (kao ni moje, naravno) nije opce mjerilo...

Sve sto mozemo iznijeti jeste nas osobni dozivljaj Savrsenog...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:25 pm

điđimilović je napisao/la:
slika govori 1000 riječi kava

jel ti to predlažeš da svatko stavi svoju sliku a ti bi počeo prvi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:26 pm

điđimilović je napisao/la:
vidiš, pričamo mi tu o puno stvari koje ne možemo definirati, pa nikoga ne optužujemo da mlati praznu slamu.

ajmo, daj mi definiciju:
1. ljubavi
2. ljepote cvijeta
3. dobra filma
...

O, ali ja ne optuzujem...ili se ne slazes da osoba koja prica o temi (u ovom slucaju Savrsenstvo) treba prvo definirati sto ta rijec znaci za njega/nju???

I kakvo je to pitanje! Naravno da ne mogu dati definiciju. Pa o tome i pricam - individualni dozivljaj!

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimesri kol 13, 2008 3:21 pm

pa se ti sad misli kava
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimened kol 17, 2008 9:04 am

za mene je savršena osoba ona koja ima znanje o svemu, apsolutno o svemu, i kao takva ne pravi greške. e sad, ja takvu osobu nisam srela. to što je ja nisam srela ne znaći da ne postoji, a da sam je i srela kako bi ja iz ove žablje perspektive mogla odrediti da ta osoba zna o svemu sve i da kao takva ne pravi greške recimo u donošenju odluka?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimened kol 17, 2008 10:03 am

Nije mi jasan naslov u odnosu na uvodni post i temu misli
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimepon kol 18, 2008 12:17 pm

Mi smo djeca Božja. Mi smo nesavršeni (možda) a On nije. Koliko je to naše savršenstvo ili nismo ni blizu njega.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitimepon kol 18, 2008 2:02 pm

Blago tebi ako si ti dijete božje... rofl2
[Vrh] Go down
Sponsored content





Moje nesavršeno dijete Empty
PostajNaslov: Re: Moje nesavršeno dijete   Moje nesavršeno dijete Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Moje nesavršeno dijete
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Moje price
» Dijete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: