Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Versailleski sporazum

Go down 
+5
Legionar
Michael Wittmann
vladimir
Svjetloisjena
Pandora
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 4:23 pm

Legionar je napisao/la:
Stayter, na ovom linku imaš konverter iz ćirilice u latinicu. Ako imaš neki tekst koji je na ćirilici i želiš ga postat na Forumu, ovim konverterom ga prebaci u latinicu.
Latinica je svima nama razumljiva, dok ćirilica nije, pogotovo ne mlađem dijelu forumaša.
ok :)
sto ne naucis cirilicu, znas kako se kaze "sto covek vise zna, to vise vredi" :)
a kasnije ako budes radio nesto za Ruse ili sta ja znam bice ti od koristi cirilica :)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 5:17 pm

Srpske obavještajne službe JESU postojale. Druga je stvar kako ste ih vi nazivali onda, međutim, činjenica je da su djelovale, i to posebno po Bosni. tako ej ta tzv. "Mlada Bosna" bila osnovana upravo od strane tih obavještajnih službi, i u tadašnjoj Hrvatskoj osnovala je u Hrvatskoj jednu političku stranku pod imenom Srpska samostalna stranka (SSS), koja je najednom počela tvrditi da predstavlja “Srbe” u Hrvatskoj, kojih u to vrijeme nije bilo, jer, da je u to vrijeme, dakle, u drugoj polovici 19. st. kojim slučajem bilo Srba u Hrvatskoj, Srpska samostalna stranka prelazila bi izborni prag za hrvatski Sabor. A sve to je rađeno po planu koji se nazivao Načertanije. Godine 1844. je ministar unutarnjih poslova kneževine Srbije Ilija Garašanin napisao nacionalni program Srbije, pod imenom “Načertanije” (“Plan Srbije za budućnost”), koji je postao službeni tajni program Srbije za obnovu Dušanova carstva ili za stvaranje “Velike Srbije”, i to na račun Makedonije, Crne Gore, BiH i Hrvatske.

Citat :
uz pomoc saveznika?
Da, uz pomoć saveznika je probijen Solunski front. Ako nisi znao, na Solunskom fronut se osim srpske, borila i britanska vojska, točnije engleski pukovi, te talijanska, grčka i francuska. Dapače, na solunskom frontu je kao dobrovoljac bio i Alojzije Stepinac, te velik broj Hrvata i Slovenaca iz tada talijanskih dijelova tih zemalja. Također, sam proboj Solunskog fronta i kasnije "oslobađanje" Srbije je izvedeno pod vodstvom francuskog generala koji se zvao Louis Franchet d'Espérey. Meni je jako žao što u Srbiji još uvijek postoji tendencija revizije povijesnih podataka, međutim, ovo su činjenični podaci...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 7:49 pm

ovako, nadji ti meni o srpskoj tajnoj sluzbi da se samo spominje i to ne za vreme prvog nego sav period do drugog svetskog rata.\

sto se tice solunskog fronta slovenaca i hrvata uopste nije bilo, a to se moze videti i svaki put kada se odrzava proboj solunskog fronta koje su zastave istaknute.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 8:22 pm

Marko Lopušina, Tajne službe sveta, Izdavac: Knjiga-Komerc, 2005

Ja nisam rekao da je hrvatska ili slovenska vojska bila na solunskom frontu, napisao sam da je bilo mnoštvo pojedinaca koji su se borili pod drugim zastavama. Stepinac je primjerice bio dobrovoljac pri talijanskoj vojsci. I zašto bi nekakva hrvatska zastava bila izvješena prilikom komemoracija, pa Hrvatska tada i nije postojala kao država, nego su se Hrvati borilil u vojskama raznih država, Austro-Ugarske, Njemačke, Italije, pa i Srbije...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 8:38 pm

Hexenkind je napisao/la:
Marko Lopušina, Tajne službe sveta, Izdavac: Knjiga-Komerc, 2005

Ja nisam rekao da je hrvatska ili slovenska vojska bila na solunskom frontu, napisao sam da je bilo mnoštvo pojedinaca koji su se borili pod drugim zastavama. Stepinac je primjerice bio dobrovoljac pri talijanskoj vojsci. I zašto bi nekakva hrvatska zastava bila izvješena prilikom komemoracija, pa Hrvatska tada i nije postojala kao država, nego su se Hrvati borilil u vojskama raznih država, Austro-Ugarske, Njemačke, Italije, pa i Srbije...
daj mi citat iz knjige posto sam u nemogucnosti da je nabavim.
Pojedinaca, pa ti pojedinci verovatno nisu ni bili slovenci ili hrvati vec iz neke mesane porodice.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 8:55 pm

Nemam knjigu kod sebe, pa to na žalost nije moguće...preporučam i druge knjige od istog autora, jer je čovjek dosta pisao o tajnim službama ne samo u Srbiji...evo, pronašao sam jedan link, pa pogledaj, možda nešto ima...

http://www.lopusina.com/knjiga.html?id=44

Iako je jedan dio bio sasvim sigurno iz nekakvih miješanih brakova, Stepinac to nije bio...Osim toga, u to vrijeme Hrvati i SRbi nisu većinom živjeli u istoj državi, pa su i tzv. miješani brakovi bili rijeđi.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 9:09 pm

Samo se spominju spijuni, rec tajna sluzba skoro se ne pominje pogotovo za vreme prvog svetskog rata. Nesto se je spominjalo da je tito bio u nekoj tajnoj sluzbi ali tek dvadesetih godina proslog veka sto znaci daleko od prvog svetskog rata, ali se ne spominje ime sluzbe tako da to moze da bude samo nagadjanje.
Cak i da je bio Stepinac (prvi put cujem za njega i to od tebe) cist Hrvat koji se je borio na strani Srba, nemoze se reci da jedan covek odlucuje na cijoj su strani bili. Tolike divizije Hrvatske i Slovenije su bile na strani Austrougarske i Nemacke.
Ponovo ti kazem Srbi u prvom svetskom ratu su delovali na ishod rata. Prvo jer su ogromnu vojsku su porazili, drugo na solunskom frontu bili su glavni uzrok zbog cega je front probijen.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimečet srp 09, 2009 9:21 pm

Niti se u imenu KGB-a/FSB-a, a niti CIA-e ne spominje secret service il tajna služba...tajne službe jesu špijuni, ma kako se zvali...i spominje ti se ime službe, ja sam ga čak i napisao...
...čudim se da pričaš o povijesti, a nisi čuo za Stepinca..on je bio nadbiskup zagrebački za vrijeme NDH, nakon rata optužen i osuđen za kolaboraciju, te strpan u kućni protvor gdfje je ostao do smrti..papa Ivan Pavao II ga je proglasio blaženim...
...ja nisam rekao da srpska vojska nije sudjelovala u ratu, i da nije utjecala na ishod rata...naravno da je...samo sam tvrdio da je izazvala rat, i to tvrdim i sad...a razlog je bio širenje na zapad na račun Austro-Ugarske, što joj je na konci uspostavnom Kraljevine SHS, pa Jugoslavije i uspjelo...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 12:04 am

vidis tajne sluzbe imaju spijune ali ne znaci da su svi oni spijuni.
Ponovo ti kazem, Srbija nije imala tajnu sluzbu. Jedino jedan oficir iz srpske vojske je bio umesan i to ja mislim da je zato sto je bio brat pa je pomogao oko nekih dokumenta i oruzija, inace Srbija licno nije bila umesana u taj Antentat. Austrougari su trazili povod da izazovu prvi svetski rat, zasto bi mi mnogo slabiji rizikovali da ih napadnemo ? to sto mislis je stvarno glupo... ali svako ima pravo na svoje misljenje vidiga
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 5:23 pm

Pa ako ćemo se šamarat nema problema...ja nisam bio bezobrazan prema tebi, bez obzira što su tvoji stavovi djetinjasti, jednoobrazni i nacionalistički...al nema problema, ja tebe ne mogu spriječiti da pričaš budalaštine, pa niti neću, samo ti piši, barem će se vidjeti kakav si kreten....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 8:23 pm

smirite loptu. Stayteru, jeste, svatko ima pravo na svoje mišljenje ali ne moraš vrijeđati ako se ne podudara s tvojim. neću to dopustiti na ovom forumu baja
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 8:48 pm

znam, ja sam napisao post iznad tvog da svako ima pravo na svoje misljenje. Procitaj prvi post od njega pa ces videti ko vredja ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 8:58 pm

da nebi sad tražila tko je prvi počeo roll
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 9:00 pm

Hexenkind je napisao/la:
Srbija je izazvala Prvi Svjetski Rat, pa nije nit čudno da je dobila po piksi. Isto je bilo i s posljednjim ratom.
ja sam reko necu da se svadjam pogotovo oko zadnjeg rata, ali on je nastavio. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:53 am

Stayter je napisao/la:
ali svako ima pravo na svoje misljenje vidiga
Ova tvrdnja je ironično ruganje Hexekind-u, Stayter, a to pokazuje smajlić koji si stavio.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimesub srp 11, 2009 10:37 am

Legionar je napisao/la:
Stayter je napisao/la:
ali svako ima pravo na svoje misljenje vidiga
Ova tvrdnja je ironično ruganje Hexekind-u, Stayter, a to pokazuje smajlić koji si stavio.
da, meni je to smesno jer je lik pogresno informisan kava
[Vrh] Go down
vladimir je idiot
Dinosaur
vladimir je idiot


Female
Taurus Dog
Broj postova : 417
Age : 53
Location : Trocadero,Paris
Registration date : 25.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimened srp 12, 2009 11:03 am

sada ce neko jos i amere dodati...
osnovno su srbi i hrvati probili front a sto je ta povijesna cinjenica zamagljena je osnovna zasluga onog copavog...
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam
Techpriest


Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 52
Age : 39
Location : Knjazevac
Registration date : 10.06.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 3:59 am

Alojzije Stepinac i jeste kriv sa masovno pokrstavanje Srba za vreme Drugog rata nasilnim putem uz saranju sa V i VII ustaskom brigadom ( najvise ), a posto je bio nadbiskup (tj. najveci cin u rimokatolickoj crkvi posle pape) Papa ga je proglasio blazenim iz cistog opravdanja vracajuci se u ono vreme dok je postojala inkvizicija ( nagovestavam da je u vreme inkvizicije mnogo nevinih stradalo od strane rimokatolicke crkve ). Ubijajuci nevine inkvizitori su imali izgovor :'' neka umru, a onda pustite da Bog prepozna svoje medju njima ( mrtvima ) '' . . .Da ne duzim i da se vratim na prvi svetski rat. Sto se tice proboja Solunskog fronta Srpska vojska je pod komandama najistaknutijih srpskih vojvoda ( Zivojina Misica, Stepe Stepanovica, Radomira Putnika i Petra Bojovica ) probila liniju fronta na Kajmakcalanu iz nekoliko pokusaja sto je za Solunski front bila tacka od najveceg znacaja tako da najvece zasluge su posle prvog svetskog rata za probijanje solunskog fronta pripale Srbiji. Nazalost vojvoda Radomir Putnik je preminuo u Nici ( Francuska ) pre kraja rata i nije ucestvovao u proboju Solunskog fronta licno. Francuzi, a cak i englezi su Srpskoj vojsci koja se povukla pod Makenzenovom ofanzivom, slali lekove i municiju ( ali nikada dovoljno, jer su mnoge linije za transport bile prekinute ). Sto se tice ratnih dobrovoljaca bilo ih je sa svih strana sveta, bilo je hrvata bosanaca pa cak i egipcana i indijaca koji su se borili za proboj solunskog fronta. Naravno da su morali da se bore pod necijom komandom (ipak su to dobrovoljci), ali ne zna se tacan broj i imena ljudi (sem nekih kasnije istaknutijih kao sto je Stepinac) u tim momentima im je bilo tesko i niko nije gledao sta je njegov saborac po nacionalnosti cilj im je bio isti povratiti svoju zemlju od neprijatelja tako da su se mnogi narodi rame uz rame borili protiv nemacke i austrije ne samo za vreme probijanja solunskog fronta nego svo vreme tokom rata.
Sto se tice obavestijnih sluzbi ja bi krenuo od ''druga'' Tita koji je bio nista vise do poljski spijun pre i za vreme drugog svetskog rata.
Obavestajnih sluzba u Srbiji nije bilo u velikom broju naravno postojali su spijuni kao i u svakom ratu koji su bili zaduzeni da otkriju neprijateljske planove borbe i sl.. Uglavnom kada neka zemlja biva porazena obavestajne sluzbe se raspustaju ili pocinju da rade u ilegali za svoje saveznike (a ponekad i prelazi na stranu neprijatelja)
To bi bilo to od mene i sorry ako sam napravio negde gramaticku gresku ipak sam ovo kucao u 3 ujutru nadam se da mi ne zamerate .
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 9:20 am

Ajde konačno jedan normalan post od osobe koja očito nešto zna iz povijesti. hail
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitimepon srp 13, 2009 9:53 am

da, bravo techpriest za post.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Versailleski sporazum - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Versailleski sporazum   Versailleski sporazum - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Versailleski sporazum
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: