Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Autobiografija jednog yogija

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitimened kol 24, 2008 4:10 pm

Knjigu je napisao Paramahansa Yogananda (obiteljsko ime mu je Mukunda Lal Gosh, ono mu je redovničko ime koje je dobio kad je stupio u red Svamija.)

Autor prekrasno i vrlo zanimljivo opisuje svoj život od djetinjstva gotovo do godinu dana prije smrti. Sve počinje kao priča ili bajka, puno je zanimljivih doživljaja dosta stranih zapadnjačkom načinu razmišljanja. Opisuje svete ljude koje je u djetinjstvu i mladosti sretao, svoju vlastitu potragu za guruom, učiteljem kojeg je napokon našao i koji ga je uputio u sva umijeća kriya yoge i sadhane, duhovnog puta. Ako je netko skeptičan, može to pročitati kao lijepu priču. No manje skeptičnima i onima koji su se već prihvatili hrvanja s paradoksima koje pred nas postavlja život, knjiga može pružiti prekrasne uvide u duhovni svijet nevezan za neku pojedinačnu religiju.

Knjiga koju sad imam pred sobom već je sva izlistana i gubi stranice jer sam je u posljednjih desetak godina pročitala najmanje petnaest puta i uvijek naučila nešto novo. Isplati se barem pokušati. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Re: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitimened kol 24, 2008 4:19 pm

i ona koju sam ja držala u ruci je izgledala isto tako kao tvoja zubi
super knjiga i volila bi je još jednom pročitati.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Re: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitimened kol 24, 2008 6:29 pm

hm, hm...prvi put za tu knjigu čula sam prije nekoliko dana kada ju je jedna djevojka tražila.
i sada opet...
mislim da ću je pročitati. :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Re: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitimened kol 24, 2008 7:34 pm

merkurica je napisao/la:
hm, hm...prvi put za tu knjigu čula sam prije nekoliko dana kada ju je jedna djevojka tražila.
i sada opet...
mislim da ću je pročitati. :)

Nemoj to propustiti, ako ne zbog drugoga, onda zato da saznaš da ti se ne sviđa. Isplati se zubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Re: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitimened kol 24, 2008 9:43 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
hm, hm...prvi put za tu knjigu čula sam prije nekoliko dana kada ju je jedna djevojka tražila.
i sada opet...
mislim da ću je pročitati. :)

Nemoj to propustiti, ako ne zbog drugoga, onda zato da saznaš da ti se ne sviđa. Isplati se zubi
Posudit ću je sutra u knjižnici. :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Autobiografija jednog yogija Empty
PostajNaslov: Re: Autobiografija jednog yogija   Autobiografija jednog yogija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Autobiografija jednog yogija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Politika jednog psa
» Otvoreno pismo jednog geeka svom susjedu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: