Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hinduski kipovi piju mlijeko

Go down 
+7
BUBI
zvezda
ThE_IMMORTAL
floridana
Svjetloisjena
urbanaaa
Rain
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 12:46 am

HINDUSKI KIPOVI PIJU MLIJEKO

Hinduski kipovi piju mlijeko Milkpictxx5

Hinduski kipovi širom piju mlijeko:
"...znak da se utjelovila velika duša"

"Preplavit će svijet događajima koje um nikako neće moći shvatiti."
(Maitrejin suradnik u Share Internationalu, srpanj 1992.)



U četvrtak, 21. rujna 1995, svijetom su se proširile vijesti o nevjerojatnom čudu hinduskih kipova koji piju mlijeko. Nikada se prije u povijesti ovakvo čudo nije istovremeno pojavilo na toliko mnogo mjesta širom svijeta (Indija, Velika Britanija, SAD, Kanada, Singapur, Nepal, Dubai, Hong Kong...) Televizija, radio i novine gorljivo su izviještavale o ovom jedinstvenom fenomenu, a čak su i skeptični novinari pružali svoje mlijekom ispunjene žlice pred kipove bogova i — skrušeno gledali kako ono nestaje. Medijska izvješća bila su opširna i, iako su znanstvenici i "stručnjaci" iznosili teorije o "kapilarnoj apsorpciji" i "masovnoj histeriji", dokazi su prevladali i zaključci su ukazivali na to da se radi o neobjašnjivom čudu.

Sve je počelo u zoru, u hramu u predgrađu Delhija, u Indiji, kada je mlijeko ponuđeno kipu Ganeshe jednostavno nestalo. Vijest se tako brzo proširila čitavom Indijom da su ubrzo na tisuće ljudi nudili mlijeko bogovima i u čuđenju gledali kako ono nestaje. Život u Indiji doslovno se zaustavio dok su ljudi hitali u hramove da bi na svoje oči vidjeli bogove kako ispijaju mlijeko. Drugi su tvrdili da i mali kipići po milijunima domova diljem zemlje također piju mlijeko kojeim se nudi.

U jednom od najvećih hramova u Delhiju, Birla Mandir, Pandit Sunderlal je baš dolazio na službu u pet i trideset ujutro kada su ga nazvali i obavijestili o čudu u predgrađu. "Uzeo sa žlicu mlijeka i položio je u Ganeševa usta. Popio je sve mlijeko. Zatim sam gutljaj dao i Shivi."

Promet u Delhiju bio je zaustavljen dok se policija borila za uspostavu kontrole nad mnoštvima koja su se ispred stotina hramova skupljala s vrčevima i posudama mlijeka za mramorne kipove Ganeša, hinduskog Boga mudrosti i učenja, i Šive, njegova oca, Boga razaratelja u hinduističkom trojstvu. U kilometrima dugim redovima su, kako bi došle na red, rame uz rame stajale žene iz visokog društva sa srebrnim vrčevima i čašama u rukama i neobrazovane fizičke radnice.

Svećenik u jednom od delhijskih hramova rekao je kako je njegov hram posjetilo više od 5.000 ljudi: "Teško se nosimo s mnoštvom." Gospođa koja je dva sata čekala da bi nahranila mramorni kip Ganeša rekla je: "Zli svijet privodi se kraju i možda su Bogovi tu da nam pomognu." Čak su i cinici bili zapanjeni: "To je nevjerojatno. Moja prijateljica mi je rekla za ovo i pomislila sam da se radi o gluposti", rekla je Mabati Kasori, poslovna žena iz Delhija. "Ali tada sam i sama to učinila. Kunem se da je žlica bila ispražnjena." Parmeesh Soti, direktor jedne tvrtke, bio je uvjeren da se radi o čudu. "To ne može biti prijevara. Kamo bi nestalo sve to mlijeko? Jednostavno je nestalo pred mojim očima."

Suzanne Goldenberg, novinarka iz Delhija, izvijestila je: "U polumračnom hramu ljudi su držali metalne šalice i glinene posude ispred središnjeg kipa peteroglavog Shive, razaratelja zla, i njegovog zmijskog suputnika gledaju [Kip Ganesha pije mlijeko] ći kako razine mlijeka padaju. Iako su neki poklonici prilično gorljivo pojili božanstvo, pod je bio suh."

Indija je bila u metežu. Vlada je zatvorila svoje urede na nekoliko sati, burze dionice u Mumbaiju i New Delhiju prestale su raditi jer su milijuni ljudi kod kuće i u hramovima nudili mlijeko bogovima.

Uskoro se vijest proširila na hinduske zajednice u Singapuru, Hong Kongu, Nepalu, Tajlandu, Dubaiju, Velikoj Britaniji, SAD-u, Kanadi i Kini. Izvješća su masovno pristizala iz čitavog svijeta. U Hong Kongu, u hinduskom hramu u Happy Valleyu, više od 800 ljudi okupilo se da bi svjedočili kako kipovi Krishne i Brahme ispijaju mlijeko zajedno s malim srebrnim kipom Ganeša koji je, prema tvrdnjama svećenika, popio više od 20 litara mlijeka.

Iz Velike Britanije su izvještavali da su se čuda događala u hramovima i domovima diljem zemlje. U hramu Vishwa u Southallu, u Londonu, 10.000 ljudi su 24 sata bili svjedoci kako 38 centimetara visoki kip bika Nandija i brončani kip kobre Shash Naag piju mlijeko iz šalica i žlica. Sushmith Jaswal (20) rekla ej da je isprva bila skeptična, međutim sumnje su joj nestale zajendo s mlijekom. "To je bilo poput blagoslova," rekla je. Nita Mason, koja je također je svjedočila događaju, izjavila je: "To je čudo — Bog pokušava ljudima pokazati da je tu." Girish Desai, bankovni činovnik iz Edgewarea, je izjavio: "Slušao sam vijesti, no nisam im vjerovao. Zatim sam se sam uvjerio. Držao sam žlicu punu mlijeka pred usnicama jednog od bogova — i kip ga je počeo piti. Mlijeko je nestajalo pred mojim očima."

U hramu Geeta Bhavan u Manschesteru 8-centimetarski kip Ganeša posrkao je mlijeko. Rakesh Behl, koji je više puta nahranio srebrnog slona, izjavio je: "Jeste li vidjeli kako je brzo Ganeš pio? Kako netko uopće može sumnjati u istinitost ovog čuda? To je zaista produbilo moju vjeru." U domu Asha Ruparelia (42) u Southallu, glineni kip Ganeša pio je mlijeko u njegovoj dnevnoj sobi: "Od sinoć je popio deset litara mlijeka. Došlo ga je vidjeti gotovo šesto ljudi."

Druga nevjerojatna manifestacija dogodila se u glavnom hinduskom hramu u Wimbledonu, u južnom Londonu. Mlijeko ponuđeno kipu Ganeša je enstalo, dok istovremeno je velika slika Sai Babe iz njegova čela sipala vibuti (sveti prah), a iz njegovih je nogu tekao amrit (sveti nektar)....SRI SATHYA SAI BABA.....

Hinduski kipovi piju mlijeko Milkmq6

U tim čudesnim događajima aktivno su sudjelovali i brojni novinari, o čudu svjetskih razmjera javljao je i CNN. Rebecca Mae, novinarka Daily Expressa, piše: "Imala sam dobar pogled sa strane i sve što mogu reći je da je izgledalo kao da je kip popio pola žlice mlijeka koje je držao poklonik, a preostalo je čovjek sa štovanjem sam popio. Fotograf iz nacionalnog zabloida nalazio se točno ispred kipa. I on je uvjeren da je kip pio mlijeko. Nakon što ju je detaljno ispitao, rekao je da nije primijetio nikakav mehanizam koji bi objasnio tu pojavu. Kao posustala katolkinja, ne vjerujem u priče o djevici Mariji koja lije suze. Doista, rekla bih da sam bila vrlo skeptična — međutim, teško je zanijekati nešto što si vidio na vlastite oči."

Novinarka Suzanne O'Shea također je vidjela čudo: "Slijedila sam primjer drugih i kleknula na tlo ispred kipića bika i prinijela njegovim ustima žlicu mlijeka. Država sam je s obje ruke. Za nekoliko sekundi mlijeko je nestalo, ostala je samo jedna kap kojom sam se mogla blagosloviti. Pokušala sam i drugi put, i opet je mlijeko nestalo za nekoliko sekundi."
Novinar Timesa Rikee Verma napisao je: "Kao religiozna osoba, prvo sam se uspeo stepenicama do svoje spavaće sobe ... i stavio žlicu mlijeka ispred Ganeshine fotografije. Ostao sam zaprepašten kada se žlica za sekundu napola ispraznila. Provjerio sam da stakleni okvir slike slučajno nije vlažan. Bio je suh. Nisam mogao vjerovati vlastitim očima. To je bila jasna poruka bogova koji kažu: 'Ovdje smo, ovo je dokaz.' Zatim sam otišao u Sri Ram mandir (hram) u Southallu. Prinio sam žlicu mlijekapod surlu slonolikog kipa i za nekoliko sekundi bila je prazna. Druge koji su promatrali čudo ispunili su osjećaji. 'Bog nam je knačno došao', rekao je netko."

Dok se mediji i znanstvenici i dalje trude pronaći objašnjenje za ove dogadaje, mnogi Hindusi vjeruju da su to znakovi utjelovljenja velikog učitelja. Novinarka Rebecca Mae piše: "Većina poklonika kaže da su samo povremeno odlazili u hram i da definitivno nisu religijski fanatici. Pa ipak, kategorički tvrde da se rodio novi Bog da bi spasio svijet od zla." Krishna Anratar Dubey, ugledni indijski astrolog, objasnio je da se prema hinduskoj mitologiji ovakva čuda dogadaju kada velika duša dode na svijet. U starim svetim knjigama je zapisano da će "...kada kipovi budu pili mlijeko biti znak da se na svijet spustila velika duša."

U hramu Southall u Londonu, u kojem su tisuće bile svjedocima čuda, predstojnik gospodin Bharbari ponudio je svoje objašnjenje: "Sve što ja znam je da naša sveta knjiga kaže da se, kad god zemljom zavlada zlo, spušta neka velika duša da bi uklonila jaram zla i da bi ponovno zavladala ispravnost. Mi vjerujemo da ovo čudo i događaji koji su se odigrali u drugim hinduskim hramovima mogu biti znak da se spustila velika duša, poput gospoda Krišne ili Isusa Krista."
(Izvori: The Guardian; The Independent; The Times; TheTelegraph; The Daily Express; The Daily Mail; Velika Britanija)
(Majstor Benjamina Crema objasnio je da su za te manifestacije odgovorni Maitreja i nekoliko drugih Majstora. Kipovi mlijeko nisu pili, nego su oni činili da mlijeko nestaje. Sai Baba sam je stvorio vibuti i amrit koji su tekli iz njegove fotografije u hramu u Wimbledonu. Također, pretkazuje da će u vro bliskoj budućnosti biti još više zapanjućih čuda. To "znamenje" i dogođaji koordinirani su sa skorim pojavljivanjem Maitreje na televiziji. U svom članku u Share Internationalu od srpnja 1992. godine Majstor Benjamia Crema je prekazao: "S vremenom će čak i pristranim i ciničnim medijima biti teško poricati iskustvo tisuća ljudi da 'doba čuda' nema kraja.")
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 3:06 am

Prvi put čujem ovo!shock
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 3:09 am

:D
da, baš čudno... I puno je ljudi svjedočilo događaju .
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 3:14 am

Zašto baš mlijeko ? (ne znam jel piše u tekstu jer sam letimično pročitala) I kada je započeo taj fenomen i tko je prvi to zamijetio? To su pitanja koja se javljaju u mojoj ludoj glavi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 10:01 am

Hinduisti prinose svojim božanstvima cvijeće i pale mirisne štapiće (slično je i kod nas, samo se izgubio osjećaj da se to prinosi ili žrtvuje, kao što se na Zapadu puno toga izgubilo), ali i hranu svih vrsta koja se simbolično stavlja na trpezu pred bogove, a zatim se njome koja je time blagoslovljena počaste i ljudi, a mlijeko je važan element ishrane u pretežno vegetarijanskim zemljama.

Čitala sam već ovaj gornji članak, no pitam se gdje je Maitreya kojeg najavljuju godinama (ovo o čemu se gore piše dogodilo se 1992.), a dosad se u prilično sumnjivim okolnostima pojavio na nekim vjerskim skupovima, znam za jedan u Africi. Pripisuju mu se mnoge neobjašnjive stvari koje se događaju, krugovi u žitu, svjetlosni križevi i najavljuje se njegov nastup na televiziji, no toga dosad nije bilo. Može se dosta o njemu pročitati ovdje: http://www.share-international.net/hrv/maitreja/tko_je_maitreja.htm

Nama znanstveno upućenijim zapadnjacima (ma što to značilo) nije lako povjerovati u čuda, iako se i kod nas događaju razna ukazanja, kipovi koji plaču ili krvare bez da se može dokazati prijevara, ljudi dobivaju stigme, ponetko svjedoči potpuno nevjerojatnim događajima, itd), no u Indiji su to na neki način normalne stvari. Osobno poznajem dvije osobe, vrlo iskrene , ozbiljne i obrazovane, bile su u Indiji kod Sai Babe. Jednu od njih sam pitala o materijalizaciji vibuthija, svetog praha koji Sai Baba materijalizira svojim poklonicima (bakhta). Pogledala me je u oči i rekla - Čuj, bio je metar udaljen od mene, rukav mu je bio do pola podlaktice, a iz ruke mu je stalno sipao vibuthi u većim količinama. Druga je bila u jednom hramu u južnoj Indiji gdje je rođen ili pokopan, nisam sigurna, Shirdi Baba, prethodna inkarnacija Sai Babe. Pričala mi je kako tamo stalno izvire amrita, to je božanski nektar, nešto kao gusta slatka tekućina. Rekla mi je da su svećenici iz tog izvora izvadili sasvim malu plosnatu medaljicu i stavili joj je na dlan, a nektar je nastavio izlaziti iz medaljice i napunio joj cijeli dlan... Nisam znala što bih mislila o tome, jedino što znam jest da su te dvije osobe savršeno iskrene u svemu i bilo bi neobično kad bi tako nešto izmislile.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 8:19 pm

ja sam svom ganeši ponudila mlijeko ali nije htio tuzni
ali mu se svaki put obratim kad sjedam u auto...ono...ukloni mi sve prepreke na putu.

a ni vibuti mi se baš nešto ne stvara na slikama Babe, valjda ne zaslužujem tuzni
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto lis 02, 2007 11:28 pm

flo je napisao/la:
ja sam svom ganeši ponudila mlijeko ali nije htio tuzni
ali mu se svaki put obratim kad sjedam u auto...ono...ukloni mi sve prepreke na putu.

a ni vibuti mi se baš nešto ne stvara na slikama Babe, valjda ne zaslužujem tuzni

Ja u autu zamolim anđela čuvara za pomoć moli

Što se čuda tiče, kažu da su blaženi oni koji ne vidješe, a povjerovali su (Isusove riječi). Možda ti vibuti dolazi na neki drugi način. :sunny:
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesri lis 03, 2007 8:18 am

dolazi, proliva se po meni i ne samo po meni ali ćesto nismo sposobni viditi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesri lis 03, 2007 9:42 pm

flo je napisao/la:
dolazi, proliva se po meni i ne samo po meni ali ćesto nismo sposobni viditi.

Tako je! whee
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesri lis 10, 2007 7:57 pm

pitam se samo cija je bila ideja da kipu da mlijeka?
otkud ideja da se kipovima daje mlijeka?
to je izmisljeno 100%.

prvo, nitko normalan ne bi kipovima, dao da piju mlijeko jer zna da je to samo umjetnost, neziva tvar, kermaika, kamen sta god...
jedino ako neka majka nije vidjela svoje dijete kako se igra s lutkicom i daje mu mlijeko da pije (da kavenisu, tea party LOL rofl), pa primijetila da lutka pije. to bi moglo biti objasnjenje i daje malu mogucnost istinitosti ove price ^^
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesri lis 10, 2007 10:02 pm

Da li znas za osobinu nekih vrsta mermera da "stvore" vodu?...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimečet lis 11, 2007 12:24 am

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
pitam se samo cija je bila ideja da kipu da mlijeka?
otkud ideja da se kipovima daje mlijeka?
to je izmisljeno 100%.

prvo, nitko normalan ne bi kipovima, dao da piju mlijeko jer zna da je to samo umjetnost, neziva tvar, kermaika, kamen sta god...
jedino ako neka majka nije vidjela svoje dijete kako se igra s lutkicom i daje mu mlijeko da pije (da kavenisu, tea party LOL rofl), pa primijetila da lutka pije. to bi moglo biti objasnjenje i daje malu mogucnost istinitosti ove price ^^

Ljudi se često klanjaju kipovima ili drugim likovima koje smatraju svetima. Neki vide samo te materijalne likove, neki duboko u prostor koji oni predstavljaju. U novom broju časopisa Svjetlost piše da ikone u Rusiji masovno liju suze. Čuda se počinju događati onda kad im dopustimo da se dogode...
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesub stu 24, 2007 3:11 pm

@Svetlosjena
Kako me puklo!!!
Moram se ovde ispovediti sestri po Bogu,i zamoliti te da molis za moje palo stanje i oprost. cry
Naime imam hrpu Deitija.
Dosli su k meni,ja ih nisam zelela,bio je to poklon....
Sri Sri Radha Govinda
Sri Nrsimhadev,Laksmi,Pralhad
Srila Jaghanata,Baladeva,Shubadra
-------------------------------------------
Pala,ne sledim,secam se i povremeno citam...to je sve.
Iz tog razloga i toga sto moj muz to bas i ne odobrava,Oni su u jednoj komodici zakljucani i spakovani "na spavanje".
------------------------------------------------------
Hoce li me strefiti grom i pakao?
Mada ja sam prilicno mirna,osecam ih da su tu i prate situaciju,ali mislim da i Oni ne zele da ih ovakva kakva sam sada dodirujem i "prljam".
---------------------------------------
Prosto me je strah da im nesto ponudim i da ih sredim.Znam da ne bi mogla pratiti standard...
Ufff
Cutim o ovome.
A sad razmisljam...mozda malo mleka pa opet na spavanje...
Reci mi nesto utesno,al me nemoj prejako sprziti jer sam vec u vatri i trpim to sama,nemam s kim podeliti.
ys cry
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimeuto stu 27, 2007 10:59 pm

Draga BUBI, tek sam sad našla ovaj post. Mogu reći samo jedno - nemoj sama sebi takve stvari uzimati za zlo. I ja imam neke stvari u ormaru, a ne bi trebale tamo biti, samo, osjećam da nije vrijeme da ih izvadim, ne zbog sebe, nego zbog drugih. Sve u svoje vrijeme, a doći će i ono :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesri stu 28, 2007 12:40 am

Svi nesto kriju po ormarima... ;)
Ima Britanska metaforicna poslovica koja prevedena znaci otprilike - Njena porodica ima kostur u ormaru... :) *
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 3:14 am

Ha,ha,ha!
Ameri to cesto koriste.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 1:49 pm

Cula si???
...Bas mi je drago... :) *
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 2:26 pm

Lepo je cuti utehu od bliznjih.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 5:22 pm

OK, ali nije mi bas najjasnija upotreba pojma "uteha" u ovom kontekstu... ? *
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 7:01 pm

Kad odrastes i razmislis kasce ti se samo...
Sala.
Dosta tu ima price da bi ti objasnila.
Vidis da piju mleko...a kod mene sede u ormanu...
Ima prica al,nije bas mnogo ni bitno.
PozzzVW!
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 7:15 pm

A u Rusiji kipovi piju votku ce-4zubo
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimepet stu 30, 2007 10:23 pm

vladimir je napisao/la:
A u Rusiji kipovi piju votku ce-4zubo

Pa i ja bi postao kip od leda da malo proboravim gori :D
[Vrh] Go down
BUBI
Višestanični organizam
BUBI


Female
Cancer Dragon
Broj postova : 59
Age : 59
Registration date : 22.11.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesub pro 01, 2007 12:50 am

Uuuuuu!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesub pro 01, 2007 1:11 am

vladimir je napisao/la:
A u Rusiji kipovi piju votku ce-4zubo

Imamo ovdje negdje temu o ruskim ikonama koje plaču, ali ne liju suze od votke...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitimesub pro 01, 2007 11:15 am

Ja bih se pre solidarisala sa ruskim kipovima, ili nekim grckim... :)

Na stranu zezanje, sto se tice suza mermernih kipova, za to sam skoro pronasla elaboraciju koja govori o sposobnosti nekih vrsta kamena da "preizvode" vodu... Tako da to moze da objasni statue koje placu... A sto se ikona tice... hmmm... ikona bi standardno bila tempera na dasci...? *
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hinduski kipovi piju mlijeko Empty
PostajNaslov: Re: Hinduski kipovi piju mlijeko   Hinduski kipovi piju mlijeko Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hinduski kipovi piju mlijeko
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Mlijeko

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: