Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li je ljubav trampa?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimepon ruj 01, 2008 10:37 pm

Što mislite, da li je ljubav trampa, odnosno da li je ljubav davanje ili primanje? Može li se samo primati ili davati u jednoj vezi?
Da li ste u vašoj vezi vi taj koji više prima ili daje? nono
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimepon ruj 01, 2008 11:09 pm

Ljubav sigurno nije trampa. Ona je po definiciji bezuvjetna, dakle nema onoga ja tebi - ti meni odnosa. No kako kod nas ništa nije jednostavno, tako se ljubavlju nazivaju odnosi koji su puno više ovisnički nego ljubavni. U međuljudskim odnosima (momak-djevojka, muž-žena,roditelj-dijete itd) trebalo bi biti puno manje trampe, a više začina koji jest ljubav. Inače se ti odnosi, ne ljubav kao takva, nego naši međuljudski odnosi uistinu svode na ovisničke i trgovačke odnose tipa - budi kakvim te ja zamišljam i voljet ću te (tj ostat ću neko vrijeme s tobom, možda i doživotno); budi pristojan i dobro uči i imat ćeš moju roditeljsku podršku, možda i malo ljubavi; daj mi ključ od auta ili ću te mrziti do kraja života; i tako - sve su to lažnjaci s kojima silom prilike moramo živjeti dok nam se postepeno oči ne počnu otvarati. Tek kad smo nešto malo, uistinu sasvim malo, u stanju dati bezuvjetno, povećava se šansa da i mi budemo bezuvjetno voljeni. Pritom ne mislim na histerično ustrajavanje u nečemu što smo beskompromisno proglasili bezuvjetnom ljubavlju.
I to je to, tako jednostavno, a tako neizmjerno teško postići. Srećom pa se može započeti s malim.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 2:03 am

^^predivan post...u potpunosti se slažem.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimesri ruj 03, 2008 11:00 am

možda bude još kakvih razmišljanja i iskustva, ali mislim da ovaj post treba biti kao zaključak ove teme
ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimesri ruj 03, 2008 4:18 pm

stella je napisao/la:
Što mislite, da li je ljubav trampa, odnosno da li je ljubav davanje ili primanje? Može li se samo primati ili davati u jednoj vezi?
Da li ste u vašoj vezi vi taj koji više prima ili daje? nono
svjetlo je sasvim lijepo objasnila šta bi ljubav trebala biti ili ono šta ona u suštini jeste.

ja sam ta i koja daje i koja prima. ali uvijek mi se čini da je više primam nego dajem.
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitimečet ruj 04, 2008 1:06 am

Meni se neki puta čini da puno više dajem, ali ne uvijek. To valjda ovisi i o karakteru. Ja živim za ljubav i izgaram za nju, pa nekad čak i pretjeram, MM je puno zatoreniji od mene, pa jadnik ne dođe do izražaja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li je ljubav trampa? Empty
PostajNaslov: Re: Da li je ljubav trampa?   Da li je ljubav trampa? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li je ljubav trampa?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ljubav...
» STA-KAJ JE LJUBAV...
» ljubav
» Ljubav
» Prevara - ljubav vs. sex

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: