Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Visak i rašlje

Go down 
+15
Skulptura
MoW
Novus ordo seclorum
zvezda
Blizzard
Narayana
Berny_Sinara
Hexenkind
Gea
maya
Alpha
Svjetloisjena
Flamezar
LarusArg
cmcool
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 1:22 pm

Pa nema potrebe za djecu, sad već znam da ih imam dvoje i da bi bilo vrlo neobično da rodim treće :) Sa svime što si napisala se slažem u potpunosti, nešto sam i napisala na prethodnopj stranici, samo drugim riječima (ne onaj dugački copy-paste zubi
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 1:31 pm

Da, procitala sam nego sam samo predlozila da pokusas provjeriti je li visak vidi tvoju djecu pa bi ti to bio dokaz da je ova teorija istina.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 1:36 pm

Pa on vidi puno viđše od moje djece, bez zabune očitava ono što sam u stanju ispravno pitati. Jednom sam tako našla ključeve koje je muž zametnuo, postavljala sam eliminirajuća pitanja. Ali ne radim to često, moram ga potražiti u ormaru. Sigurno će mi ispravno očitati djecu jer ono što ja znam svjesno, visak pokazuje sto posto sigurno, ono što ne znam svjesno, često se pokaže tzočnim. Mislim da je visak pomagalo kojim stupamo u kontakt s našom nadsvješću koja je sveznajuća, ali obično ne možemo do nje. Znam da su neki iscjelitelji počeli dijagnosticirati bolesti viskom, ali su nakon nekoliko godina prešli na druge metode, recimo, počelo im se ukazivati vizualno ono što su tražili.
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 1:54 pm

Wow, e sad si mi dala ideju; naime nestala mi je klavijatura iz sobe i nikako mi nije jasno gdje ni kako, s obzirom da je sve bilo zakljucano, nitko nije provalio...jednostacno ko da je nestala u paralelni svemir...:)
MOgla bih probati s viskom naci, ali mi nikako nije jasno kako je mogla u zemlju propasti, a i velika je...da je netko provalio, odnio bi druge puno vrijednije stvari, a ne neispravnu klavijaturu...

Ili mi se dogodio onaj fenomen kad se stvari zagube u paralelnoj stvarnosti...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 2:31 pm

Možda ju je netko drugi iznio iz stana?
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 2:53 pm

Ma nee, nitko...sve je bilo zakljucano, kad sam se vratila doma, nisam je nasla na uobicajenom mjestu...????

Pitala sam visak, kaze da je u kuci ali u paralelnom svemiru????
Ili je moja podsvjest zabrijala?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 8:44 pm

Uvijek su moguće i one ''nevjerojatne'' varijante kao što je ova sa paralelnim svemirom, ali isto tako mogu reći da se meni znalo tako nešto dogoditi kada sam doslovno pomislio da je stvar nestala u neku drugu dimenziju dok ju nisam našao na neočekivanom mjestu...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimesub srp 04, 2009 11:47 pm

...OK, kad su kljucevi ili nesto sitno u pitanju, ali klavijatura od 10 kg i to sa vidljivog mjesta??...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimened srp 05, 2009 1:08 am

Ne znam, zbilja. Ti najbolje znaš u kakvoj si situaciji, kako kod tebe doma to sve izgleda i tako to... Samo kažem svoja iskustva da se i meni tako nešto dogodilo što ne znači da se tebi to isto dogodilo. Ne treba isključiti i one ''paranormalne'' mogućnosti, štoviše vjerujem u takve stvari makar ih nisam još doživio :)
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimened srp 05, 2009 1:12 am

Ja bi bila najsretnija da je nadjem, d god se nalazila...makar i kroz crvotocinu morala prolazit...:)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:15 pm

Gea je napisao/la:
@ Heksenkind - kao točno koristiš visak? molim te opiši, jer mi se čivi vrlo zanimljivo :)

prvo je najbitnije "dogovorit se" s viskom o tome kako će ti davati odgovore...vrlo jednostavno, uzmeš visak u onu ruku kojom se najčešće koristiš, ako se dešnjak u desnu, a ako si ljevak u lijevu, i postaviš pitanje na glas il mentalno: Kako ćeš mi pokazati DA? pričekaš da se visak počne okretati ili zibati i vidiš...nakon toga na isti način postaviš pitanje za NE, Neutralno...meni pokazuje i gibanja za svih 5 elemenata, tako da znam u kojem je elementu koja bolest, a to olakšava liječenje jer se onda na ispravan način može tretirati koje oboljenje...na kraju krajeva sve je između tebe i viska, odnosno u tebi, ovisno o tome što želiš postići, što želiš raditi...najbitnije je da u početku visak držiš na uzici koja je dugačka najmanje 5 cm, a ne više od 15 cm, kad ga držiš, drži ga udaljenog od svog tijela za dužinu tvoga lakta...uvijek ga drži tako da se nalazi ispod lakta, odnosno lagano spuštenog prema zemlji...čakre provjeracvam tako da visak stavim iznad pojedine čakre i promatram vrtnju...čakra bi se trebala vrtiti u smjeru kazaljke na satu, udesno, umjerenom brzinom, a otklon ne bi smio biti manji od desetak centrimetara...u svakom slučaju bitnije je da se čakre vrte jednakomjerno, te nije toliko bitno da li je kod tebe jedna brzina, a kod drugog drugačija...također, svaka čakra osim prve i zadnje (temeljne i krunske, Muladhara i Sahasrara) ima svoga para na stražnjem dijelu tijela, tako da kad se već vrši provjera, trebalo bi provjeriti i te čakre...čišćenje je već druga stvar i za to nije potreban visak...vodu pronalazim na mjestu gdje je negativno zračenje, ponekad mi visak zna poludit i gotovo skakat u rukama i moram ga jako čvrtso držat da mi ne ispadne...to je obično pokazatelj da je ispod vodena žila...tada je jednostavnim pitanjima potrebno odrediti dubinu žile i koliko duboko se smije kopati (to se radi zato što je obično par metara ispod izvora sloj šljunka do kojeg ako se iskopa može uništiti vodenu žilu, te sva voda iscuri kroz pijesak...primjerice kod mene je voda nađena na 6 metara, a bunar je iskopan na 10 jer je na 11 metara šljunčani sloj)...to je identičan sistem koji koristim kad tražim loša zračenja po stanovima ilil kućama...no to je cijela nauka, savjetujem ti da počneš s ovim, pa ćeš već sama skužiti što i kako kad kreneš naprijed...samo bih ti još preporučio da ako dulje vrijeme radiš s viskom, da se nakon rada izbalansiraš, tako da ga mentalno zavrtiš u neutralni smjer i ostaneš tako 3-5 minuta...ili se očistiš tako da staviš ruke pod tekuću vodu, bolja je prirodna, ali može poslužiti i ova iz slavine, ili jednostavno istreseš s ruku nakupljenu energiju jednostavnim otresanjem ruku...previše pozitivne energije može biti štetno jednako kao i previše negativne...
...ovo što je netko komentirao da se nakon nekog vremena čakre mogu vidjeti, nije u potpunosti točno...oni koji ih vide, vide ih oduvjek, a onaj koji ih ne vidi, ne mora ih nikada vidjeti...ja ih osobno ne vidim, niti vidim aure, ali me to ne sprečava da radim s njima i da uspješno pomažem onima kojima je to potrebno...
...a ovo za djecu nisam nikad čuo, baš ću probat, pa ću napisat kakvi su moji rezultati, nisam samo shvatio što to znači? da moram zavezat visak za zapešće lijeve ruke? a što ako se uopće ne vrti? il se ne prestaje vrtiti?...osobno mislim da je bolje da to radi netko tko još nema djece, jer je onaj koji ih već ima, pretjerano subjektivan i mentalno može utjecati na rezultate...ne znam zašto bi baš svakome visak pokazao rezultat na isti način, meni osobno kretanje naprijed nazad pokazuje pozitivnu energiju, ulijevo negativnu, a udesno neutralnu...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:35 pm

Super si to objasnio, hvala. Ja sam spomenula da ljudi mogu u početku zapaziti čakre viskom, a kasnije ih vidjeti ili možda osjetiti. Naravno da ne dođu svi do toga da ih "vide", kao ni aure, no visak uglavnom kod svih koji se drže navedenih pravila proradi dovoljno da ljudi vide da u tome "nečega" ima. Zato je to vrlo koristan alat. B.A. Brennan koja je vidovita od rođenja preporučuje visak za dijagnostiku, upravo onako kako si opisao. Ja sam drvenim viskom na svom mužu našla sve čakre i prednje i stražnje i visal se vrtio u kontra smjeru. Prijelaz s viska na nešto drugo opisuje i geomant Marko Pogačnik - on je koristio visak, a u kasnijim knjigama opisuje kako je došao do toga da mu cijela ruka posluži za određivanje energetskih tokova Zemlje. Na ta dva izvora sam mislila kad sam ono gore napisala.

Ovo za broj i spol djece - uzmeš visak normalno kako ga inače držiš u desnu ruku i staviš ga iznad ženina zapešća s nutarnje strane, dakle dlan bi bio prema dolje. Visak normalno držiš i postavljaš pitanje po dogovoru s njim. Mislim da je ona gospođa koja mi je to pokazivala imala 90°u odnosu na ruku - žensko, 180°muško, ali nisam sigurna. U svakom slučaju visak je fantastično oruđe koje djeluje kao pojačalo, a ako se ispravno koristi može dati vrlo korisne rezultate :)
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:44 pm

Hexenkind je napisao/la:
...a ovo za djecu nisam nikad čuo, baš ću probat, pa ću napisat kakvi su moji rezultati, nisam samo shvatio što to znači? da moram zavezat visak za zapešće lijeve ruke? a što ako se uopće ne vrti? il se ne prestaje vrtiti?...osobno mislim da je bolje da to radi netko tko još nema djece, jer je onaj koji ih već ima, pretjerano subjektivan i mentalno može utjecati na rezultate...ne znam zašto bi baš svakome visak pokazao rezultat na isti način, meni osobno kretanje naprijed nazad pokazuje pozitivnu energiju, ulijevo negativnu, a udesno neutralnu...


Ja uzmem visak u desnu ruku, drzim ga iznad unutarnje strane zgloba sake (tamo gdje opipavas bilo) lijeve ruke i to da je vrh viska nekih par cm iznad toga i onda spustis vrh viska na ruku, pricekas par sec i podignes ga i cekas da se pocne vrtiti. Meni su uvijek samo dvije osnovne vrtnje: naprijed-natrag tj.lijevo-desno kao klatno ili ukrug slijeva nadesno (nisam strucnjak za visak, ne znam zasto je to tako) i svaki put kas se visak pokrene i odvrti par puta, opet ga spustis na ruku i dignes i tako sve dok se krece. Kad se vise ne krece nakon sta ga dignes s ruke, to bi trebalo znaciti da nema vise djece.
Uglavnom, ako se vrti ukrug, onda je to djevojcica, ako se krece pravocrtno, onda je djecak.
Posto si ti strucniji i iskusniji, provjeri to pa mi javi sta tebi pokazuje.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:56 pm

Hm, nisam oženjen, niti sam u nekakvoj vezi, tako da ovaj test otpada?

...Barbara Ann Brennan je napisala odličnu knjigu, Hands of Light, a mislim da je kod nas prevedena nešto kao Iscjeljiteljske ruke...u njoj je uglavnom opisala svoj sistem iscjeljivanja koji je vrlo jednostavan i lako primjenjiv za svakoga. Tek se malo osvrnula na visak, jer ona vidi aure i čakre, pa nema potrebe za tim. O visku sam pokušavao postati jedan članak koji imam od Osmanagića, međutim, prevelik je, pa sam ga poslal Gei kao privatnu poruku....možda da se samo nadovežem na ovo kaj si napisala Svjetloisjena o pogačniku i njegovom korištenju ruku...naime, raiesteziju je najlakše objasniti tako da visak zapravo reagira na mikropokrete u našim rukama, te ga zaopravo MI vrtimo, a ne nekakva skrivena energija. dakle, mi reagiramo na ono što se događa u prirodi, na pozitivna, negativna zračenja, mi smo prijamnik, dok je u grubo rečeno visak tek televizor, mjesto gdje se skupljaju signali koje možemo vidjeti...slično je i s rašljama...meni je osobno ljepše i lakše raditi s viskom nego s rašljama, dok drugi imaju različite ainitete...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:07 pm

Članak možeš postati u više dijelova :) Imam negdje onu Osmanagićevu prvu knjigu, tako sam i naučila što znam o visku. A ovo što kažeš za Pogačnika vrijedi i za dijagnostiku, isti je princip :)
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:19 pm

postat ću ga ako netko doista bude htio, jer mislim da nema potrebe trpat postove koje nikoga ne zanimaju...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:22 pm

Voljela bih ga pročitati, a očito je i Geu zanimalo ako si joj slao, dakle nije da ne,ma zainteresiranih. Ova tema je ionako dulje bila neaktivna.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:46 pm

Visak

Oblik viska
Visak može biti različitih oblika. Najidealniji je visak kružnog ili
eliptičnog oblika koji prilikom gibanja stvara najmanje otpora. Kao
visak možete u pomanjkanju pravog viska koristiti džepni sat na
lančiću, lančić s privjeskom, prsten ili najobičniju maticu na koncu,
ključeve itd. Svaki predmet obješen o nit ili uzicu može koristiti kao
pomagalo prilikom radiestezijskog istraživanja. Važno je da je visak
što pravilnijeg oblika. Njegovi su pokreti stoga mnogo raznovrsniji a
ujedno i informativniji, ovisno o tome na kakvoj ste razini
komunikacije s viskom.
Uglavnom se upotrebljavaju visci koji su iznutra šuplji. Prilikom
traženja vode ili metala možemo u visak staviti uzorak materijala
kojeg tražimo. To nam znatno olakšava posao.

Materijal viska
Visak može biti načinjen od različitih vrsti materijala. Najčešće se
upotrebljavaju visci načinjeni od različitih vrsta metala. Pretežno su
zastupljeni visci od bakra i mjedi a nešto rjeđe od srebra, željeza pa
čak i zlata. Poneki radiestezisti koriste visak od jantara, stakla i
različitih drugih materijala.
Veoma je važno znati da visak sastavljen od više vrsti metala ili
materijala ima osjetno manju provodljivost, bez obzira koliko
atraktivno izgledno.
Zašto je važno u početku od kakva je materijala visak? Svaki organizam
je drugačiji i netko bolje reagira na bakar, netko na srebro, jantar
ili na neki drugi materijal. Nakon stanovita vremena, kada dobro
ovladate tehnikom rada s viskom (što budete više radili rasti će i
vaša radiestezijska sposobnost) više neće biti tako važno od kakva je
materijala načinjen visak. Moći ćete s jednakim uspjehom koristiti
svaki visak. Zapamtite da je visak samo dio pribora pomoću kojega
možete doći do različitih saznanja, istodobno i to da je vaš mozak i
tijelo taj nadasve fini i senzibilni instrument koji registrira sve
promjene a putem viska ih očituje.
Težina viska
Težina viska može biti različit, ovisno o radiestezijskom potencijalu
korisnika. Kreće se od jednog grama na više. Radiestezisti s većim
senzibilitetom rabe teži visak. Ako je prelagan onda im prilikom rada
"bježi", previše je živahan. Isto tako ne valja da je visak pretežak
jer je prilikom rada trom, a osim toga troši se više energije nego što
je to potrebno. Radeći s viskom, nakon određena vremena ustanovit ćete
da će se u vašoj ruci bez problema vrtjeti čak i zidarski visak koji
je inače težak 300 grama. Osim što je atraktivno, to inače ničemu ne
služi.
Uzica
Neutralne boje u radiesteziji su crna i bijela i zato je najuputnije
da visak objesite na takvu uzicu po mogučnosti iz prirodna materijala.
Dužina uzice iznosi 20 centimetara, iako uglavnom prilikom rada, visak
držimo na manjoj dužini uzice. Svatko mora sam odrediti koja mu
duljina najbolje odgovara. Dobro je na tom mjestu zavezati čvorić, da
se ne mora svaki puta tražiti svoja duljina. Najoptimalnija duljina je
izmedu 4-7 centimetara. Prilikom rada na terenu, traženja vode ili
detekriranja štetnih zračenja ja visak držim na maksimalnoj dužini
niti. Primijetili ste da kao uzicu ne spominjem nikakav metalni
lančić. Ne spominjem ga namjerno, zato što smatram da je neprikladan,
i to iz dvaju razloga. Ne smijemo ga spojiti s viskom ako je iz druge
vrste materijala nego visak, a isto tako postavlja se pitanje pravilna
spajanja radi različita polariteta krajeva lančića i viska.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:47 pm

Polaritet
U prirodi je sve podijeljeno na polove. Pogledajte na primjer komad
žice. On na jednom kraju ima plus a na drugom minus pol. List papira
također. Sve, ama baš sve podijeljeno je na polove.
Uzmimo čovjeka. Prednja strana njegova tijela je jedan a leđna strana
drugi pol. Polovi su takoder: glava — noge, lijeva ruka — desna ruka,
lijeva noga — desna noga itd. Ako iznad jagodice svakog prsta ruke ili
noge stavljate po redu visak vidjet ćete da će se naizmjence vrtjeti.
Iznad palca lijeve ruke u smjeru kazaljke na satu, iznad kažiprsta u
obrnutu smjeru, iznad srednjaka kao iznad palca itd. To znači da je
svaki prst drugačijeg pola. Znamo da se suprotni polovi privlače
(plus, minus) i zato možemo i sastaviti prste. Isto kao i sve ostalo
tako i visak ima pozitivan i negativan pol. Svakom radiestezistu ne
odgovara svaki visak, jer nekome odgovara visak koji na donjem kraju
ima pozitivan, a nekome negativan pol.
Ako sada na visak priključimo metalni lančić a ne spajamo ga po
principu plus - minus - plus, onda smo osjetno umanjili provodljivost
viska i možda izbjegli dobiti uvijek ispravne odgovore.


Koncentracija


Kao što sam u uvodu napomenuo oko 70 ljudi ima povećan senzibilitet
i zahvaljujući tome mogućnost da se bave radiestezijom.

Velika većina nikada ne otkrije u sebi te spobnosti. Netko nije
zainteresiran itd. To što netko ima povećan radiestezijski naboj, još
ne znači da može biti dobar radiestezist. Jedan od presudnih činitelja
osim urođene ili stečene darovitosti je koncentracija.
Koncentracija čini 75% uspjeha a prirodni talenat 25%. Tko nije
sposoban koncentrirati se neće biti u stanju postići neke bolje
rezultate, odnosno postati dobrim radiestezistom. Upornim vježbanjem
možete razvijati moć svoje koncentracije.
Navest ću svoj primjer: jedna od vježbi kojom sam povećavao sposobnost
koncentracije sastojala se u tome da sam izabrao veoma bučno i
prometno mjesto u gradu i tu sam pokušavao čitati jednu vrlo
zanimljivu knjigu. Danima sam ponavljao vježbu dok nisam bio sposoban
čitati knjigu a da me pri tom nije smetala buka tramvaja i automobila
kao ni govor pješaka koji su prolazili. Također ni svi ostali zvukovi
koji su sastavni dio velegradske buke. Potom sam kušao čitati jednu
osjetno težu, složeniju knjigu koja je inače iziskivala maksimum
koncentracije. Kada sam i nju uspio pročitati, ustanovio sam da se
mogu posve isključiti od svih izvanjskih utjecaja, ali je isto tako
važno isključiti i unutarnje činitelje. Pod unutarnjim činiteljima
podrazumijevam emocije koje se javljaju prilikom rješavanja raznih
zadataka. Činio sam to uvježbavajući razne tehnike disanja, a vi ćete
odabrati metodu koja vama najviše odgovara s obzirom na vašu životnu
dob, te psihičke i fizičke sklonosti.

Radiestezijski senzibilitet


Uvjeren sam da će se veći dio čitatelja upitati ima li povećan
radiestezijski naboj, odnosno sposobnost da se bavi radiestezijom. Ako
vam neki radiestezista nije odredio vaše mogućnosti, to možete vrlo
jednostavno utvrditi i vi sami.

Uzmite visak u ruku, a ako baš nemate pravi visak, zavezat ćete na
prsten konac koji će vam za početak isto tako dobro poslužiti umjesto
originalna viska. Otvorite lijevu šaku i dlan ohrenite prema gore.
Visak stavite iznad dlana na visini izmedu 2 do 5 centimetara i
zaljuljajte ga pravolinijski.
Ako se nakon kraćeg vremena počne kružno gibati, okrenite sada lijevu
šaku da dlan bude okrenut prema zemlji. Visak će promijeniti smjer
rotacije što je znak da imate dovoljno radiestezijskog naboja jer ste
uspjeli viskom registrirati različite polove.
Sjećate se da smo već rekli da sve u prirodi zrači i da ima svoj
određeni polaritat. Provjeru svojih mogučnosti možete obaviti i na
drugi, možda čak jednostavniji način.
Uzmite visak u ruku i pustite da slobodno visi o niti, to jest da
miruje. Recite naglas ili pomislite u sebi da želite da se vaš visak
počne vrtjeti na desnu ili lijevu stranu, posve svejedno na koju. Tu
rečenicu: Želim da se visak vrti u desnu stranu morat ćete ponavljati
nekoliko puta. Morate biti spremni da vas neće poslušati odmah.
Kada vas konačno posluša, recite da se visak okreće na suprotnu
stranu. Ima još mnogo načina da provjerite svoju osjetljivost ali,
mislim, da je dovoljno da iskušate jedan od dvaju opisanih načina.
Time ćete riješiti svoju dilemu, to jest ustanoviti imate li povećan
radiestezijski senzibilitet.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:47 pm

Način držanja viska

Uzicu viska primite između palca i kažiprsta, tako da su jagodice
palca i kažiprsta okrenute prema zemlji. Dešnjaci drže visak u desnoj
a ljevaci u lijevoj ruci. Uvijek treba držati visak u onoj ruci kojom
se više služite u svakodnevnom životu.
Obično je zapešće ruke u kojoj držite visak niže od lakta i ruka je
slobodna. Ako vam je to teško ili nezgodno, možete nasloniti lakat na
neko uporište.
Zapamtite da pnlikom rada s viskom ne smijete nipošto podupirati jednu
ruku o drugu. Tako biste izazvali kratki spoj (ruke su različitog
polariteta) i onemogućili kretanje viska.

Komuniciranje s viskom


Držim da nije potrebno posebno objašnjavati zašto se visak giba u
ruci ljudi pojačana osjeta ili radiestezijkog naboja, jer je to
opisano i objašnjeno u svim knjigama o radiesteziji, koje su izašle do
sada. Notorna je činjenica da se može razgovarati s viskom, i to je
jedino što nas ovog trenutka zanima.


Valja napomenuti da je visak relej između naše svijesti i podsvijesti.
Opustite se i uzmite visak u ruku, kako smo vas već uputili. U sebi
ili naglas postavite pitanje visku: Kako ćeš mi pokazati DA? Morate
biti mirni i koncentrirani. Ponavljajte pitanje, jer morate s viskom
biti veoma strpljivi. Neće možda odmah reagirati, ali neka vas to ne
obeshrabri. Samo upornošću i strpljivošću doći ćete do rezultata. Ako
vam taj dan visak nije odgovorio pokušajte ponovno drugoga dana.
Kada vam visak svojim kretanjem pokaže odgovor DA, upitajte kako će
vam pokazati odgovor za NE. Kada vam pokaže odgovor za NE, onda
upitajte je li to vaš trajan dogovor (viska i vas), da vam NE pokaže
na jedan način a DA na drugi.
Najčešće dobijete potvrdan odgovor. Ja bih ipak preporučio da
povremeno upitate visak odgovor za DA i NE, jer se zna dogoditi da
visak promijeni vaš dogovor. Meni odgovor DA visak pokazuje gibajući
se kružno u smjeru kazaljke na satu a NE obratno.
Inače, za sve što je dobro i pozitivno visak mi pokazuje s DA a sve
loše i negativno s NE. Visak se može gibati kružno, pravolinijski i
eliptidno. Pokreti viska su vrlo raznoliki i što budete više vježbali
lakše ćete moći razumjeti odnosno dešifrirati svaki pokret viska.
Ne zaboravite, osim odgovora DA i NE ima još mnogo drugih odgovora,
primjerice: neutralno, tako — tako, skoro DA, skoro NE, slabo,
izvrsno, dosta dobro itd.
Pitanja moraju biti uvijek tako koncipirana da se na njih može
egzaktno odgovoriti s DA i NE. Postavite li jedno određeno pitanje i
visak miruje, razmislite. Jeste li ga dobro postavili. Ako niste,
morate ga preformulirati. Ako ni tada iz dvaju pokušaja ne dobijete
odgovor, odustanite od tog pitanja, jer sigurno postoji neki razlog
zašto vam visak nije odgovorio. Nikada nemojte forsirati ili siliti
visak. Na glupa ili besmislena pitanja dobit ćete odgovor u stilu
pitanja, a može se dogoditi da vam taj dan visak neće dati nikakav
odgovor. Upamtite visak nije igračka i prilikom rada s njim trebate
biti i veoma ozbiljni. Zamjetit ćete da će vam komunikacija viskom
biti nekada bolja a nekada slabija.
Prije nego što počnete rješavati bilo kakav zadatak morate se
dogovoriti s viskom. Prvo ćete razmisliti o zadatku kojeg trebate
riješiti i odrediti pitanja koja ćete postaviti visku. Na primjer,
jednom prilikom sam tražio podzemne hodnike u dvorcu u Velikom Taboru
pokraj Desinića. Moj mentalni dogovor s viskom je bio: Želim naći
podzemne hodnike u ovom dvorcu. Kako ćeš mi pokazati kada naiđem na
njih?. Visak se počeo vrtjeti u desno.

Određivanje mjesta rada


Kada radimo s viskom uvijek moramo obratiti pozornost na mjesto gdje
se nalazimo. Na tom mjestu ne smije biti nikakvih štetnih zračenja.
Ako se nalazimo na području štetnog zračenja, visak daje netočne
odgovore.
S obzirom na to da znamo odgovore viska za DA i NE, okrenimo dlan
lijeve ruke prema zemlji i prolazimo rukom oko nas. Ako se visak
pravilno i jednolično okreće u pozitivnu smjeru, znamo da smo na
neutralnu mjestu, to jest na mjestu gdje nema nikakva štetna zračenja.
Tu dakle možemo raditi s viskom.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:48 pm

Djelovanje štetnih zračenja

Čovjek najviše vremena provodi u krevetu i na radnom mjestu. Ako se
ujutro budi umoran, nenaspavan, bez obzira koliko je vremena proveo u
krevetu, mrzovoljan, ako ima ružne, morbidne snove, i ako ima
isprekidan san, ako se pojačano znoji, osobito glava, ako se budi s
glavoboljom ili bolom u gornjem ili donjem dijelu kičme i ako mu trnu
ruke ili noge, suše mu se usta ili ima pojačanu potrebu za mokrenjem,
sve su to simptomi koji nam ukazuju da se naš krevet ne nalazi na
dobrom mjestu i da je izložen štetnim zračenjima. Ako je pak osoba
izložena štetnim zračenjima na svom radnom mjestu, onda je ona uz to i
nervozna, teško se koncentrira na posao.


Što se događa, ako čovjek duže vremena spava na lošem mjestu? Ujutro
ustaje nenaspavan i umoran, jer je njegovo tijelo bilo aktivno čitavu
noć. Da bi svladao sve one redovite radne zadaće koje su pred njim,
mora uložiti dodatne psihičke i fizičke napore.
S obzirom na to da se to ponavlja iz dana u dan, čovjek postaje
kronično umoran i iscrpljen, te se počinju javljati razne tegobe. Od
stalne iscrpljenosti, obrambene snage njegovog organizma su oslabljene
i postaje prijemčiv za sve bolesti. Najobičnijim razmještajem u
spavaćoj sobi, možemo ljudima puno pomoći pa i spasiti zivote.
Iz svog radiestezijskog iskustva, mogu preporučiti osobama koje dođu
sa bilo kakve kirurške intervencije, da nikada ne legnu natrag na isto
mjesto, jer je možda baš radi toga što je krevet na lošem mjestu,
došlo do operacije. Primjerice, često puta i impotencija može biti
rezultatom loše postavljenog kreveta, a štetna zračenja mogu biti
uzrokom spontanih pobačaja.
Mala djeca osobito do četvrte godine života, posjeduju u sebi
instinkte i bježe sa ozračena mjesta. Često se događa da malu bebu
stavimo u njezin ograđeni krevetić u jednom položaju, a ujutro je
nađemo okrenutu na drugu stranu ili u dnu kreveta. Iduću večer ćemo
ponoviti pogrešku i opet ćemo dijete staviti da spava u istom položaju
kao i prethodne večeri. Naše jednostrano gledanje na život i pojave
oko nas, kao i način razmišljanja ne dopušta nam da shvatimo poruku
djeteta, jer smo mi u toku vremena izgubili instinkte, koje nam je
priroda podarila.
Mala djeca, dok su na prsima i hrane se majčinim mlijekom, otporna su
na sva štetna zračenja.
Životinje u sebi imaju mogućnost osjeta štetnih zračenja. Nekim
životinjama pak odgovaraju ti štetni naboji. Mačka, sova, zmija, osa i
mrav, prave svoja staništa na mjestima gdje su pojačana zračenja. Zato
ako imamo mačku u kući ona će nam nepogrešivo pokazati sva loša
mjesta, a pas obratno, traži samo neozračena mjesta i ni slučajno neće
leći ni jesti na lošem mjestu. Ne kaže se bez razloga da je pas
najbolji čovjekov prijatelj.


Otkrivanje štetnih zračenja

Evo kako ja s viskom otkrivam štetna zračenja. Dešnjak sam i visak
uvijek držim u desnoj ruci. Uzmem visak u desnu ruku a lijevu ruku
ispružim ispred sebe s otvorenom šakom i dlanom okrenutim prema
zemlji. Lijeva ruka mi zapravo služi kao antena.


Ako pregledavam neki stan ili kuću, dogovorim se s viskom da tražim
zračenja štetna tim ukućanima. Često puta se dogodi da neki nedovoljno
iskusni radiestezisti pregledavajući neke štetne prostore traže sva
štetna zračenja, ne vodeći pri tom računa, odnosno ne znajući da sva
zračenja ne djeluju jednako na sve ljude.
U svojoj praksi nailazio sam na osobe koje su po deset i više godina
spavali, po općim mjerilima na štetnim zračenjima, bez ikakvih
posljedica. Prelazim lijevom rukom iznad kreveta, tražeći zračenja
podzemnih vodenih tokova štetna za ukućane. Ako mi se visak počne na
jednom mjestu vrtjeti obrnuto od smjera kazaljke na satu, znači da sam
naišao na podzemni vodeni tok ili lažni signal vodenog toka. Pomičući
lijevu ruku pratim smjer toka. Ako skrenem s pravca, visak odmah
počinje mijenjati smjer kretanja. Širinu toka određujem tako što
lijevom rukom prelazim tok po širini.
Na neozračenu mjestu, odnosno na mjestu gdje nema štetnih zračenja
visak mi se okreće u smjeru kazaljke na satu. Kad se približavam
vodenu toku, to jest kada dođem do granice, onda mi se visak počinje
gibati pravolinijski, a potom njegove kretnje prelaze u negativne kada
dođem do sredine zračenja. Idem li dalje, pokreti su opet
pravolinijski, to jest pozitivni kružni kada izađem iz zone zračenja.
Podzemni vodeni tok ima okomito zračenje i polaritet plus i minus, što
znači da je podjednako štetan za muškarce i žene. To je opisano u
poglavlju o štetnim zračenjima iz zemlje. Kada sam ustanovio da se
krevet nalazi na vodenu toku, tada spuštam ruku do ležaja i lagano je
podižem. Ako su kretnje viska konstantne i u jednom pravcu, znači da
se radi o pravom zračenju vodenog toka. To isto mogu provjeriti i na
taj naćin da visak primim za kraj uzice i polagano ga spuštam prema
krevetu. Kod lažnog signala vodenog toka visak mijenja smjer kretanja,
zato jer su lažni signali kosi u odnosu na pravi signal koji je
okomit.
Kad odredim štetna zračenja podzemnih vodenih tokova, prelazim na
traženje zračenja iz svemira. Mentalno postavim visku zahtjev da mi
odgovori da li se u toj prostoriji nalazi štetan Kerijev ili
Hartmannov čvor. Aka dobijem pozitivan odgovor, tražim od viska da mi
pokaže u kojem se smjeru nalazi. Visak će mi to i pokazati. Krenem u
tom pravcu s ispruženom lijevom rukom i kada naiđem na snop zraka
Kerijevog ili Hartmannovog čvora visak se počne drugačije kretati.
Meni visak pokazuje Kenjev čvor okretanjem obrnuto od smjera kazaljke
na satu, i vrti se eliptično. Hartmannov čvor pokazuje također vrtnjom
na negativnu stranu ali više u trokut.

Tehnička zračenja se isto tako detektiraju s time da se odredi pravac
iz kojeg dolaze. Pravac mogu odrediti još i na taj način da dignem
svoju lijevu ruku okomito u zrak, s otvorenom šakom. Okrećem se oko
svoje osi. Ako se visak počne gibati pravolinijski dijagonalno u
odnosu na tijelo (to je u mene znak tehničkog zračenja), naišao sam na
neko štetno zračenje koje se nalazi u pravcu mojeg dlana. Polagano
spuštam ruku kako bi točno odredio granice a po mogućnosti i izvor iz
kojeg dolazi.
Da bi sebi pojednostavnio posao prilikom određivanja vrsti štetnih
zračenja, na jedan list papira napisao sam sva štetna zračenja i s
pomoću viska i kutomjera odredio šifru za svako pojedino zračenje.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:48 pm

Pražnjenje


Jeste li se ikada upitali zašto se osjećamo mnogo bolje kad odemo u
prirodu. Ako smo na moru, idemo bosi i kupamo se. To nam je izravni
kontakt s prirodom. Zemlja i voda izvlače iz nas svu onu nervozu i
napetost koja se nagomilala u nama. Isti je slučaj odemo li u planine
ili negdje na selo. Bitno je da što više vremena provodimo u prirodi,
da smo što dalje od gradskog asfalta i smoga.

Često puta kada dolazimo s posla kući osjećamo se napeto, umorno.
Taj je umor više psihički nego fizički. Vjerojetno ste primjetili da
se nakon tuširanja osjećate mnogo, mnogo ugodnije. Voda nas je zapravo
ispraznila od svega onog negativnog što je ušlo u nas tijekom dana.
Radiestezisti koji su inače posebno osjetljivi moraju se redovito
prazniti, kako sebe tako i visak.
Ja to činim na slijedeći način: Otvorim slavinu i pustim da teče voda.
Pokraj mlaza vode držim visak i kažem da želim da sva štetna zračenja
iz viska odu u zemlju. Visak se počinje vrtjeti, a ja ponavljam tu
rečenicu. Nakon nekog vremena visak se zaustavi. Zatim stavim
nadlanicu lijeve šake pod mlaz vode. Voda može biti i mlaka. U desnoj
ruci držim visak i kažem da želim da sva štetna zračenja iz mene odu u
zemlju. Visak će se vrtjeti određeno vrijeme, ovisno o tome koliko sam
nabijen. Zatim će stati. Sada okrenem lijevu ruku s dlanom prema gore.
Ponavljam iste riječi. Visak se ponovno počinje okretati ali sada u
suprotnom smjeru. Kada se zaustavi, maknem ruku od vode i zapitam
visak jesam li se dovoljno ispraznio?! Ako dobijem odgovor NE,
ponavljam pražnjenje.

Prvi puta kada sam se praznio trajalo je više od deset minuta. Ako se
vi budete praznili, može vam se dogoditi da vam se za vrijeme
pražnjenja zavrti u glavi ili da vam bude loše. Odmah prekinite
pražnjenje i nastavite kada vam bude bolje. Nakon pražnjenja osjetit
ćete olakšanje, činit će vam se da ste mnogo lakši, a osobe koje imaju
sklonost visokom tlaku pražnjenjem ga mogu dovesti na normalu. Sigurno
ste često čuli da neko kaže da se osjeća kao bomba, da će eksplodirati
i tome slično. To je siguran znak da je ta osoba jako nabijena. Čovjek
se može prazniti i fizičkim aktivnostima.

Veoma je važno da se redovito praznite i na to ne biste smjeli
zaboraviti. Imajte na umu da ste vi osoba pojačana senzibiliteta i
gdje god dođete sva zračenja u tom prostoru prolaze kroz vaše s
tijelo. Osobito je važno isprazniti se prije spavanja, jasno ako je
potrebno, kako biste imali miran san. Ja nemam određeno vrijeme kada
se praznim. Uvijek pitam visak trebam li se isprazniti. Prema odgovoru
zatim postupam. Svaki radiestezist ima svoju metodu pražnjenja. Netko
protrlja ruke jednu o drugu i otrese ih, netko se uhvati za vodovodnu
cijev ili drvo u prirodi ili stane na šaht od kanalizacije, netko se
tušira itd.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 6:49 pm

Evo moje dame..uživajte...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 7:35 pm

Zasto dame? Muskom rodu je zabranjeno na temu? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 7:36 pm

Hexenkind je napisao/la:
Evo moje dame..uživajte...

Hvala hail
[Vrh] Go down
Sponsored content





Visak i rašlje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Visak i rašlje
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: