Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Volja i namjera

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimesri sij 07, 2009 5:04 am

Gledajući emisiju NRZ vidio sam nekog 'lika' (nisam gledao od početka pa ne znam tko je on) koji mi se učinio pametnim
I on je rekao, a to mi je zapeo za oko :'' Namjera dolazi iz srca, a volja iz glave''

Što mislite?

Meni je obrnuto.

Imam osjećaj da je to važno da shvatim i stalno me to kopka!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimesri sij 07, 2009 5:47 am

'' Namjera dolazi iz srca, a volja iz glave''

To je apsolutna istina i ne može biti obrnuto. Srce, tj. osjećaji ti daju namjeru da nešto učiniš, volja mozga ideje sprovodi u djelo!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimepet sij 09, 2009 1:20 am

face istina

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimepet sij 09, 2009 8:53 am

onako površno i na prvu bi rekla da je volja duševno stanje. dakle ako sam bezvoljna onda nemam volje provesti ideju u djelo. a namjera, moglo bi se reći da ona dolazi iz glave ali je ovisna o emocijama pa tako ako nekoga mrzimo namjera nam može biti negativna.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimepon sij 19, 2009 2:57 pm

Legionar je napisao/la:
Gledajući emisiju NRZ vidio sam nekog 'lika' (nisam gledao od početka pa ne znam tko je on) koji mi se učinio pametnim
I on je rekao, a to mi je zapeo za oko :'' Namjera dolazi iz srca, a volja iz glave''

Što mislite?

Meni je obrnuto.

Imam osjećaj da je to važno da shvatim i stalno me to kopka!

Čarolija je lijepo objasnila, no svakako moram ja još dodati pola kilometra teksta da ostanem ''zdrav'' lol!

Volja je jako vezana uz želje, to su gotovo sinonimi. Volja bez želje... Radi li se onda o volji, ili se radi o nekoj vrsti prisile? Recimo doma imam mnogo drva za spremiti, a neda mi seeeeee, niti imam volje za to, no jednostavno moram. I onda spremam naredna 2-3 sata.
Sama naša volja ovisi o duševnom stanju kao i o situaciji oko nas. Ako mene netko naljuti, odmah ću ići cijepati drva da se rashladim, rasturit ću ih ko male bebe. Tada dobim i želju i volju za time, a ovako jako teško. Zato se kaže da volja dolazi iz glave.

Namjera isto tako ovisi o duševnom stanju kao i o situaciji oko nas, no jako važnu ulogu igra karakter u svemu tome, ono što jesmo. Zato namjera, osim iz glave, dolazi i iz ''srca''. Jednostavno usporedite namjeru sebičnjaka i Isusa. Isus će pomoći starici na ulici, recimo nositi joj kofere do tramvaja ili do kud već treba, ''besplatno''. Ovaj drugi će to učiniti samo ako dobi materijalnu vrijednost zauzvrat...
Znači Isus će to učiniti da pomogne starici i olakša joj, a sebičnjak će to učiniti samo da zaradi pare.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimepon sij 19, 2009 3:28 pm

Namjera bi bila iz srca jer netko moze imati dobru namjeru ali je pitanje sto ce napraviti i da li ce nesto napraviti. Dakle, netko moze imati namjeru bez obzira da li ce je sprovesti u djelo za koje je potrebna volja. Volju, pak, ne moramo imati ali razum nam kaze da nesto moramo (ko sto je Omega dao primjer s drvima) pa svejedno napravimo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimepon sij 19, 2009 9:50 pm

Alpha je napisao/la:
Namjera bi bila iz srca jer netko moze imati dobru namjeru ali je pitanje sto ce napraviti i da li ce nesto napraviti. Dakle, netko moze imati namjeru bez obzira da li ce je sprovesti u djelo za koje je potrebna volja. Volju, pak, ne moramo imati ali razum nam kaze da nesto moramo (ko sto je Omega dao primjer s drvima) pa svejedno napravimo...


Ili ima dobru namjeru pa sve ispadne naopako! nono :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitimeuto sij 20, 2009 11:41 am

I to se cesto dogodi...mislim, sigurno to znas raspa zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Volja i namjera Empty
PostajNaslov: Re: Volja i namjera   Volja i namjera Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Volja i namjera
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ako izvanzemaljci postoje, kakva im je namjera
» Slobodna volja ili Slobodan um
» Je li "slobodna volja" samo jedna iluzija?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: