Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 The Venus Project

Go down 
+14
mivaman
Remke
silver
Skulptura
Athena
Ivan-ik
arhont
QuarK
jedan_lik
gothic45
Legionar
josip21
Alpha
dark light
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dark light
Stanica
dark light


Female
Aries Dragon
Broj postova : 28
Age : 36
Registration date : 11.11.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimeuto sij 13, 2009 2:10 pm

moje misljenje je da je venus project savrsen,ali skoro neizvediv,nemozemo mi potpuno okrenut 6 milijardi ljudi da se odreknu vjere i svega ostalog i gdje uopce misle smjestit te ljude kad ih bude bilo vise posto vise nema ratova i smanjenja populacije???
i svijet bez zakona i religija,bez policije,kad ljudima vise nitko ne bude branio nista kako ce razlikovat dobro i zlo,bilo sto da naprave,nema kaznjavanja.
tko ce radit u restoranima,hotelima bolnicama kad vise nema motivacije,tj.novca.
i dali oni misle na cijeli svijet ili samo S.a.d,jer samo njega u cijelom filmu i spominju.
puno stvari ne razumijem,al nitko sretniji od mene ako to i uspije!

Sto vi mislite??
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimeuto sij 13, 2009 3:47 pm

Mislim da bi bilo dobro da napises sto je Venus Project zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
dark light
Stanica
dark light


Female
Aries Dragon
Broj postova : 28
Age : 36
Registration date : 11.11.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimeuto sij 13, 2009 5:25 pm

venus project je plan koji je predstavljen u filmu zeitgeist 2.
planiraju napravit novi svjetski poredak,srusiti monetarni sistem,dakle,svijet bez novca,policije,zakona i religije.da bi to postigli planiraju osigurati potrebne kolicine svega sto nam treba,dakle ono sto sad kupujemo,necemo morati kupovati jer ce ga bit dovoljno za sve,kao sada zraka i vode.ljudi nece morat radit jer im netreba novac,nece postojat ni oruzje ni ratovi,jer novac koji se na to trosi misle usmjerit na napredak tehnologije da bi stvorili sve potrebno,kao sto sam gore napisala,puno toga ne razumijem.ako zelite jos informacijaimate na ovoj stranici: http://www.thevenusproject.com/
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimesri sij 14, 2009 12:13 am

jednom rijecju.....nemoguce
koliko sam ja shvatio ideja je da svi ljudi imaju ono sto im je potrebno i tako nece imati razloga da kradu jer ce imati sve sta im je potrebno.....imat cemo robote koji ce da radi za nas...ali u svemu tome je problem ljudska ljubomora tako da ne vidim kako bi to moglo da uspije....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimesri sij 14, 2009 5:48 pm

Zapravo, jedino sredstvo na koji način bi se Project ostvario je upravo isto kao šti i Iluminati žele ostvariti svoj cilj.

To je, nažalost, drastično smanjenje stanovništva

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
dark light
Stanica
dark light


Female
Aries Dragon
Broj postova : 28
Age : 36
Registration date : 11.11.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimesri sij 14, 2009 5:57 pm

to i ja mislim da planiraju,nemoguce s ovoliko ljudi sve to
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimesri sij 14, 2009 6:32 pm

dark light je napisao/la:
to i ja mislim da planiraju,nemoguce s ovoliko ljudi sve to


osjećam da nam se ne piše dobro, osjećam tu boleštinu u zraku.

I znam da će uskoro puno mrtvih (uskoro smatram ne dan-dva nego u roku od više god.)



Idem otvorit novi topic 8)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimesub sij 24, 2009 8:21 pm

To je najveci problem, preobratiti ljude od vecine negativnih stvari u njihovom zivotu o kojima su tako bespomocno ovisni(kao sto je npr. situacija u matrixu), mozda sam pesimist ali smunjam da ce se to dogoditi tek tako, mozda eventualno nakon nekog povijesnog događaja 21.12.2012. a sto ce biti taj događaj ostaje na nama da vidimo.
[Vrh] Go down
jedan_lik
Višestanični organizam
jedan_lik


Male
Taurus Snake
Broj postova : 36
Age : 34
Location : Dulce
Registration date : 13.08.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet lis 22, 2009 2:10 am

Projekt je savršeno osmišljen, imamo dovoljno resursa i dobru tehnologiju da se taj projekt ostvari, ali time glavni svjetski moćnici na vrhu ne bi mogli vladati svijetom i manipulirati ljudima. Ne ide svima u korist, a oni na vrhu su dovoljno moćni da spriječe ovakve pothvate... nažalost :(
[Vrh] Go down
QuarK
Višestanični organizam
QuarK


Male
Sagittarius Monkey
Broj postova : 43
Age : 103
Location : Zagreb
Registration date : 12.10.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet lis 22, 2009 2:43 pm

Lijepo osmišljeno, ali ipak neostvarivo.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 23, 2009 1:42 pm

mislim da bi bilo moguce to izvesti, ali treba dosta ljude osvijestiti o tome, bar kad bi poceli praviti one turbine ili sto vise da geotermalnu energiju iskoriste, pa lupe nam stuju dzabe, svi ljudi mi bili onda za to, samo sto sumnjam da ce vladajuci lobi dopustit da se to ikad dogodi, ipak tako oni gube moc, stoga smatram da nije problem u malim ljudima nego onima koji imaju moc
[Vrh] Go down
jedan_lik
Višestanični organizam
jedan_lik


Male
Taurus Snake
Broj postova : 36
Age : 34
Location : Dulce
Registration date : 13.08.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 23, 2009 2:04 pm

to sam ja upravo dva posta iznad tvog napisao. Nema šanse da to zaživi, jer su ljudi takvi :(
[Vrh] Go down
Ivan-ik
Višestanični organizam



Male
Aries Dog
Broj postova : 84
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 01.10.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 23, 2009 2:12 pm

hmm da to je definitivno nemoguće jer je očito da su neki koji su stvorili ovaj poredak i vladaju njima (Iluminati) prezadovoljni njime da bi dopustili samo tako bilo kome da ga promijeni
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 23, 2009 2:49 pm

To je utopija i neizvedivo u praksi, a čak i da se teži realizaciji tog projekta po prirodi stvari, moralo bi se i žrtvovati i nevine ljude (mase) radi "višeg cilja".
Naravno da današnje društvo, hijerarhija, vrijednosti imaju jako puno nedostataka na kojima treba raditi i koje treba mijenjati.
Ali, ne postoji idealno društvo, čak i da se temelji na potpuno liberalnim, altruističkim, nematerijalnim ciljevima, proizvelo bi neke druge nedostatke, možda još i gore, jer ljudi kao nesavršena bića griješe. Boink

Jedno od očitih nedostataka takvog društva, vidljivih "na prvi pogled" bila bi netolerancija prema različitostima i štovanje jednoumlja u kojima bi prije ili poslije došli do izražaja pojedinci koji bi bili "istiji od istih" i imali privilegirani položaj. To je u ljudskoj prirodi. roll
Bez rada, čovječanstvo ne bi moglo opstati, a tako i treba biti.
Zato, kao takav model, može opstati samo u teoretskom obliku, crno na bijelom. kava
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 23, 2009 4:42 pm

dark light je napisao/la:
venus project je plan koji je predstavljen u filmu zeitgeist 2.
planiraju napravit novi svjetski poredak,srusiti monetarni sistem,dakle,svijet bez novca,policije,zakona i religije.da bi to postigli planiraju osigurati potrebne kolicine svega sto nam treba,dakle ono sto sad kupujemo,necemo morati kupovati jer ce ga bit dovoljno za sve,kao sada zraka i vode.ljudi nece morat radit jer im netreba novac,nece postojat ni oruzje ni ratovi,jer novac koji se na to trosi misle usmjerit na napredak tehnologije da bi stvorili sve potrebno,kao sto sam gore napisala,puno toga ne razumijem.ako zelite jos informacijaimate na ovoj stranici: http://www.thevenusproject.com/
Ako mislis na Zeitgeist Addendum, onda stvarno neznam o cemu se radi. Gledao sam, ali to tamo bas i nije tako ispricano (koliko se sjecam). Moguce da su tamo predstavili taj venus projekt, ali ne vjerujem da ga je autor Zeitgeista i podrzao.
U svakom slucaju, ovakve fantazije su doslovce neizvedive. Nitko da nista ne radi, a svi imaju svega... scratch
Bilo bi super ali ne vjerujem da ce NWO biti slican tome. Bila bi cista anarhija.... ljudi su ipak ljudi...

Ukratko, istomisljenik sam sa Athenom.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 30, 2009 10:10 am

dark light je napisao/la:
venus project je plan koji je predstavljen u filmu zeitgeist 2.
planiraju napravit novi svjetski poredak,srusiti monetarni sistem,dakle,svijet bez novca,policije,zakona i religije.da bi to postigli planiraju osigurati potrebne kolicine svega sto nam treba,dakle ono sto sad kupujemo,necemo morati kupovati jer ce ga bit dovoljno za sve,kao sada zraka i vode.ljudi nece morat radit jer im netreba novac,nece postojat ni oruzje ni ratovi,jer novac koji se na to trosi misle usmjerit na napredak tehnologije da bi stvorili sve potrebno,kao sto sam gore napisala,puno toga ne razumijem.ako zelite jos informacijaimate na ovoj stranici: http://www.thevenusproject.com/

svijet bez zakona? a zašto bi nedostatak novca eliminirao kriminal? to nije jedini motiv zbog kojeg ljudi čine užasne stvari. možda jedan od glavnih, ali ne i jedini.

druga stvar, na prvi pogled to zvuci utopisticki, ali meni zvuci kao poprilicno totalitarni rezim. Ok, nema policije i zakona - ili ih možda tako jednostavno ne bi zvali? tko će to osigurat da se ravnomjerno raspodjeljuju te količine? Tko je taj tko će ukinuti religiju i kako? Što ako se ljudi suprostave ukidanju religija, a definitivno bi se jako puno ljudi tome usprostavilo? Cilj je tada neostvariv bez fizickog i/ili psihickog nasilja nad ljudima, prisiljavanja ih da odaberu nešto što zapravo ne žele. A to mi onda baš i ne izleda kao utopija, već kao nekakav lažni naizgled idealni svijet, kao u Equilibriumu, ako ste gledali.. Na probleme rata, gladi, siromaštva, manipulacije ne postoje jbaš tako ednostavna, instant rješenja.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 30, 2009 10:21 am

ma dobro su oni to osmislili, samo sto je to sve nesto masivno, di ce to stat, a grad su kopirali od atlantide po platonovom opisu, i nekuzim zasto tako izgleda tehnoloski napredno, to su samo radi sminke stavili jer da je stvarno bolje vec bi postojalo
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepet lis 30, 2009 6:09 pm

Kakve su to gluposti! Naravno da ce ljudi morati raditi. Nemogu sad oni pospremit par konzerva tune pa da to bude dosta za cjelu civilizaciju zauvijek....

Da bi se postiglo da ne postoji novac, potrebno je malo promjeniti svjest ljudima. Kako, neznam. Poanta toga bi bila da ljudi rade, ali ne budu placeni za to, nego kad im nesto treba posjete "ducan" i uzmu to sto im treba. Upravo zbog toga bi ljudi trebali promjeniti pogled na gotovo sve. Nebi bilo luksuza kao sto ga ima danas. Ljudi u tim "ducanima" nebi uzimali sve i svasta, vec samo ono sto je neophodno. Ako ti bas treba stol, dodes i uzmes ga. Nekom drugom ce trebati nesto sto si ti napravio na poslu i tako dalje.

Mislim da se tako nesto nece desiti za naseg zivota, makar je moguce, jer po mom misljenju to ce se desiti kad ljudi spoznaju da nisu sami u svemiru. Tj. ukoliko dode do prvog kontakta sa nekom drugom inteligentnom vrstom iz svemira. Tek tada bi ljudi mogli shvatiti da smo, mi ljudi, jedna zajednica, i prestati ratovati medusobno te se poceti koncentrirati na istrazivanje svemira i pokusati zapoceti suradnju sa nekim drugim vrstama.

Sada se vecina novaca trosi na ratove. Ratovi su drzavama najveca zarada i najveci trosak. Na kraju ispadne da je novac utrosen na neki rat, doslovno otisao u dim, dok se mogao iskoristiti za razvoj tehnologije koja bi nas vec do sada odvela na neke druge planete. Razvoj takvih tehnologija dajem kao primjer. Mogao se potrositi na suzbijanje siromastva i gladi u svijetu. No nekim ljudim, ocito je vaznije testirati neku novu bombu, nego novac potrosen za izradu iste dati u dobrotvorne svrhe.

Novac je svakako besmislica i jedino je on uzrok nasilju. Izmjenio je mentalitet ljudi, kao i njihovo glediste na zivot, svijet i druge ljude. Ljudi su zbog novca postali prgavi, sebicni i pohlepni. No, novac nije samo zbog toga besmislen jer, izrada jednog dolara kosta vise nego sto taj jedan dolar vrijedi. Zamislite da imate svoju firmu koja proizvodi neki proizvod. Da bi vi u svojoj firmi proizveli taj proizvod, potrebno je potrositi 100kn, a prodajete ga za 70kn. Nema smisla, zar ne? Tako je i sa novcem. Naravno, novcanica od 500 dolara vrijedi vise nego trosak njene prizvodnje, ali svejedno postoji taj jedan dolar koji ne vrijedi ni upola koliko je utroseno na njegovu prizvodnju.

@remke:
To uopce nije dobro osmisljeno. To je za mene hrpa entuzijasta, koji bez razmisljanja, silom zele nesto promjeniti tj. preuzeti vlast. Jer ovo nije nista drugo, nego pohlepa za vlascu.

@silver:
Onaj tko dode na vlast, moze sta god hoce. isto tako moze ukinuti religiju bez nasilja. Dovoljno je uvjeriti ljude, a uvjerljivih dokaza protiv religije ima na pretek.
Naravno da ce uvijek biti grupa ljudi koja ce misliti drugacije, i najvjerovatnije ce stalno izbijati neki sukobi, ali niti sad nije puno drugacije.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
mivaman
Stanica
mivaman


Male
Leo Dragon
Broj postova : 12
Age : 35
Location : negdje izmedu (os/pž)
Registration date : 12.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet stu 12, 2009 4:01 am

Mislim da će čoviječanstvo morati uvijek imati nekog vođu i nekakav hijerarhiski ustroj, možda neće biti kao današnji koji se mjeri u novcu no neki će imati jer čak i životinje imaju ustroj u svojim zajednicama The Venus Project Suspect i još nešto bez rada nema prosperiteta tako ako oćemo ovaj projekt ostvarit moramo imati nekake robove ili tako nešto The Venus Project 158397
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet stu 12, 2009 4:28 am

?!.,:;-
hmm... isprobavam dal rade ove tocke, zarezi i to... Izgleda da to samo tebi nesto ne stima :)

Ako necemo mi kao ljudi radit, onda ce umjesto nas radit tehnologija. Automatizirane tvornice, roboti.... Malo zvuci sci-fi ali nije to bas tako daleko....

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
mivaman
Stanica
mivaman


Male
Leo Dragon
Broj postova : 12
Age : 35
Location : negdje izmedu (os/pž)
Registration date : 12.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet stu 12, 2009 5:13 am

Stavio sam smajliće na završetku rečenice............ The Venus Project 961139

Ako će na raditi roboti, tehnologija onda se postavlja pitanje tko će te robote i tehnologiju održavati ili The Venus Project 888361
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet stu 12, 2009 5:18 am

Jednostavno... Odrzavati ce sami sebe... U naprednijim tvornicama po Japanu i sl. se to vec i danas desava... Naravno, nisu 100% automatizirane ali 60% sigurno jesu.
puno ljudi ostaje bez posla.... Do nedavno sam radio u proizvodnji auto djelova za njemacku pa je puno ljudi ukljucujuci i mene s vremenom dobilo otkaz zbog raznoraznih CNC strojeva... Jedan takav stroj moze posao koji bi 10 ljudi radilo tjedan dana napraviti za 3-4 dana kvalitetnije i sa manje troska.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
mivaman
Stanica
mivaman


Male
Leo Dragon
Broj postova : 12
Age : 35
Location : negdje izmedu (os/pž)
Registration date : 12.09.2009

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimečet stu 12, 2009 5:37 am

Ma mislim da taj njihov projekt je mozda ostvariv u nekoj blizoj budućnosti. A to da niko neće morati raditi je utopija. Morat će se raditi samo će se tražiti drukčija zanimanja od danasnjih.
[Vrh] Go down
Apostol_Terorist
Stanica
Apostol_Terorist


Male
Libra Horse
Broj postova : 27
Age : 33
Registration date : 22.06.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimened stu 15, 2009 10:14 pm

Ništa od toga dok su jedni jednakiji od drugih....... :(
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitimepon stu 16, 2009 7:02 pm

Zapravo, možda i ja izvediv ...

Igram igru, eRepublik.
Radi se o simulaciji svijeta, gospodarstva, ratova, itd. svega kaj i u RL ima (malo pojednostavljeno).

Uglavnom, trenutno sam u pokretu "Komunista". Imamo komunu, tamo rade naši pristaše (čudno zvuči ova riječ). Svaki dan rade, proizvode kruh, žito i oružje (neki od proizvoda u eRepubliku), mi (vodstvo komune) im tokom dana doniramo kruh i oružje kao nagradu za rad. Neovisni smo o tržištu, ne koristimo novac.
Ako netko treba nešto, javi se vodstvu, a vodstvo pak nabavi sve šta treba. Naravno, ako su realni zahtjevi.
Proizvodimo i više nego nam treba, tako da možemo kontrolirati kapitalističko tržište. Al mislim da je ideja slična ko i za Venus Projekt. Radiš, dobiješ nagradu za taj rad. Nema novaca :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





The Venus Project Empty
PostajNaslov: Re: The Venus Project   The Venus Project Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
The Venus Project
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Project Blue Beam
» Disclosure project - NLO svjedocanstva
» Project Icarus - rudnici plina na Uranu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: