Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Manipulacija kroz praznovjerje

Go down 
+11
Chakotay
Gea
Hexenkind
zvezda
Black_Pearl
razzor123
Shadowh86
Casper
Svjetloisjena
Jaykof
Legionar
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimeuto vel 10, 2009 9:20 pm

Evo, ovo sam dobio na mail i niti nisam cijelo pročitao. Jednostavno... no comment!!!!!

''Ovo pismo putuje od Majke Bozje Lurdske od 12. 2. 1937. godine. Pismo
nemojte spaliti niti ga zadrzati niti na bilo koji nacin unistiti jer
cete imati veliku nesrecu u kuci. Pomolie se dva puta "Zdravo Marijo".
Za 14 dana dobit cete vijest. Kako ste dobili ovo pismo tako ga u
narednih 96 sati otpremite. Pismo putuje iz Amerike od djecaka kojem je
pomogla Majka Bozja Lurdska u nevolji. U roku od 24 sata dobit cete neke
ugodne vijesti ili ce Vas nesto obradovati u kuci, ljubavi ili bilo cemu
drugome. Vjerujte Majka Bozja Lurdska ce Vam pomoci. Jedna ga je osoba
nepromisljeno spalila i kasnije joj se cijelo imanje zapalilo. Druga je
osoba pokidala pismo i imala je veliku nesrecu. Ovo pismo ce Vam
donijeti srecu u kucu, a ako pravilno postupite, sreca je Vasa. Svoju
adresu nemojte slati. Hvaljen Isus i Marija! Nek Vas sreca prati. Pismo
saljite onima kojima zelite srecu. Boga volite - Bog Vas voli. S
ljubavlju je sve moguce. Ovo pismo je poslano da Vam donese srecu.
Original ovog pisma je u Novoj Engleskoj. Vec je 9 puta obislo svijet, a
sad je sreca poslana Vama. Postat cete nenadano sretni 4 dana nakon sto
dobijete ovo pismo samo ga morate poslati dalje. Ovo pismo nije sala.
Sreca je za Vas ovog puta stigla postom u obliku pisma. Posaljite 20
kopija ljudima za koje mislite da im je potrebna sreca. Cekajte da
vidite sto ce se dogoditi za 4 dana. Nemojte slati novac. Lanac potjece
iz Venezuele, a napisao ga je Sual Antony porijeklom iz Juzne Afrike.
Ovo pismo mora obici svijet pa ga posaljite prijateljima i znancima.
Nakon nekoliko dana dozivjet cete nesto ugodno i lijepo cak i ako ste
praznovjerni. Constantine Diaz dobio je ovo pismo 1953. godine i rekao
da njegova sekretarica napravi 20 kopija i posalje. Nekoliko dana
kasnije pobijedio je na lutriji. Carlo Dadit dobio je pismo i zaboravio
da ga treba poslati u roku od 96 sati i dobio je otkaz. Nakon sto je
ponovno procitao pismo, napravio je 20 kopija i poslao ih. Nekoliko dana
poslije dobio je jos bolji posao. Jedan oficir dobio je 17.000,00 $.
Delon Fairohild nije vjerovao pismu i bacio ga je, a 9 dana kasnije je
umro. 1987. godine jedna je mlada zena iz Kalifornije dobila ovo pismo.
Bilo je nejasno i necitko. Obecala ga je prepisati, ali ga je ostavila
za kasnije. Nenadano se suocila s problemom kao sto je skup popravak
automobila. Pismo je ipak otposlala za 96 sati i na kraju dobila nov
auto. Misli pozitivno, nemoj slati novac, nemoj zaboraviti pismo,
prednost je uopce dobiti ga. Ovo pismo poslao je od nekoga tko ti zeli
srecu. P.S. Ovo nije pismo novcanog lanca, radi se samo o ponudi
POZITIVNE ENERGIJE i s time povezanom srecom. Spajanjem pozitivne moci
duha moze se dobiti pozitivan efekt
''

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimeuto vel 10, 2009 9:31 pm

Daj ajde, ja to ne čitam ukoliko nije smiješno u prva dva reda.
A i čini se ko čista bezvezarija.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimeuto vel 10, 2009 11:09 pm

Ma daj, Legi, ja sam trebala već desetak puta otegnuti papke koliko sam toga obrisala. U pravu si, to spada u manipulacije, i to odvratne. evil
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub vel 14, 2009 9:10 pm

Sjećam se da je su takvi tekstovi nekad dolazili u obliku pisma, od kad ljudi imaju internet putem majla. To je glupost koju ja deletirem
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub vel 14, 2009 10:34 pm

Da, kad se sjetim, prvi put sam išla prepisivati te gluposti... A imala sam jednu kolegicu koja je uredno slala dalje ta sranja, ja sam ih ponekad poslala samo njoj - anonimno kao i ona meni face

Sad samo stisnem delete i - stvar riješena.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimened vel 15, 2009 12:12 am

Procitajte pazljivo to pismo
Napisala su ga dva djecaka
Jedan iz amerike a drugi iz juzne amerike

Zanimljivo je to
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:53 am

nemam rijeci
[Vrh] Go down
Black_Pearl
Višestanični organizam
Black_Pearl


Female
Pisces Buffalo
Broj postova : 46
Age : 27
Location : Karlovac,Hrvatska
Registration date : 01.08.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 01, 2009 9:31 pm

kao da jedan e-mail ili pismo može utjecati na cijeli tvoj život(ili sreću,ljubav,financijsko stanje itd.)...u te stvari nikad nisam i neću vjerovati.
i za kraj...najbolji forward koji sam ikad primila:

Zahvaljujem svima koji su mi slali junk mailove!

Jer, zahvaljujući vašoj dobroti :
1. Pročitao sam svih 25 tona sabranih djela Dalaj Lame i
skupio 4690 godina mira i blagostanja.

2. Nagomilao sam otprilike 3000 godina nesreće i umro dosad
već 67 puta zbog raznoraznih pisama koje nisam prosljeđivao


3. Sirota djevojčica Amy Bruce iz Kambodže dobila je moju
godišnju zaradu koju joj je isplatio Microsoft za svaki
poslani mail. Ona je naime bila u bolnici 7000 puta u
zadnjih nekoliko
godina, a od 1995. Ima uvijek 8 godina?

4. Saznao sam recept za vječnu ljubav i sreću:
dovoljno je prosljeđivati mailove na sve moguće adrese u
roku 3 sekunde od primitka, pritom se grebati lijevom rukom
po leđima skakućući funky chicken oko Renault-a 4 suprotno
od kazaljke na satu.

5. Još uvijek čekam da mi nepoznati bogataš iz Boukistana
prebaci milijardu boukistanskih zlatnika i Nokiu koju sam
zaradio šaljući mail u Ericsson.

6. Spasio sam bar 2 endemske ugrožene vrste kratkorepih
Bjeloruskih vjeverica.

Još jednom, HVALA SVIMA!

VAŽNO: ako ovaj mail ne proslijedite u slijedećih 20
sekundi na barem 850
e-mail adresa, svemirski dinosaur ce doći i pojesti vas i
vašu obitelj skupa s malom Amy Bruce koja je u bolnici.

Opet!
lol!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesri kol 05, 2009 10:51 am

Kada dobijem takav mail, odmah ga brišem... Totalno mi je glupo. Možda bih ih i prosledila ponekad (uvek je lepo drugima poželeti nešto pozitivno) da nema one klauzule: ako ne pošalješ ovo u tom i tom roku na toliko i toliko adresa... munje, gromovi i pakleni oganj!
Gluposti...
Jednom mi se jedna priča jako dopala, pa sam odvojila vreme i sredila je u Power Point-u, izbrisala delove sa "prokletstvom" i prosledila na par adresa...
Uostalom, da je tačno, odavno bih bila pokojna... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesri kol 05, 2009 11:07 am

Da, i ja sam već preuređivala powerpointove brišući te glupe prijetnje na kraju, naravno, kad je ostatak prezentacije bio dovoljno dobar da se isplatilo potruditi. Uostalom, radila sam to i kako bih ispravila pravopisne pogreške.... lol
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimečet kol 06, 2009 10:39 am

ako netko doista vjeruje da će mu se dogoditi nešto loše ako ne pošalje takav mail, neka ga pošalje...meni je to slično kao i priča o cigaretama; da svaka cigareta smanjuje život za 7 minuta, ja bi već bio u minusu...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimečet kol 06, 2009 4:59 pm

Takođe... :)
Dakle, cigarete ne ubijaju (sem one koji veruju da će ih ubiti) i svi oni glupi natpisi koji kvare dizajn na paklicama su gluposti.
Ako u nešto veruješ, onda je to i istinito... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimečet kol 06, 2009 5:05 pm

Katran iz cigareta ipak čini priličnu štetu ljudskim plućima, no puno manju nego što se obično tvrdi, vjerujem. Nitko ne može ozbiljnim znanstvenim metodama dokazati da svaka cigareta skraćuje život za ne znam koliko minuta Boink
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 10:13 am

neki dan dolazim na kiosk i kupujem si duhan, prodavačica mi daje paketić na kojem ogromnim slovima piše PUŠENJE UZROKUJE IMPOTENCIJU...gledam ja zgrozim se i onak joj bacim paketić nazad i velim da neću ovaj s impotencijom, nek mi da onaj s rakom...ne tvrdim da je pušenje zdravo, ali tvrditi da pušenje uzrokuje rak kad uzročnik raka nije otkriven je jadno...moj je djed pušil od svoje 9 godine i nikad nije dobil rak...moj je stari pušil od svoje 11 godine i nikad nije dobil rak...no, možda to i nije tema ovog topica jer se u slučaju pušenja radi o manipulaciji kroz neznanje, a ne kroz praznovjerje
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 12:09 pm

Trvditi sve to kategorički jako je neodgovorno i ja bih ih, na mestu proizvođača, tužila za klevetu, narušavanje dostojanstva, izgubljenu dobit, a i širenje neistine (delimične i neproverene istine, u najboljem slučaju). Na mojoj piše: "Pušenje ubija. itd"
Kakva nebuloza. Ne ubija pušenje, smrt je prirodni proces...

A može ovo biti i manipulacija kroz praznoverje, jer se od tebe traži da veruješ podjednako apstraktno... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 1:05 pm

Osobno ne pušim ali sam zgrožena ovakvim diletantskim i nedemokratskim postupcima prema onima koji puše. Nema pravih dokaza da duhan skraćuje život, da izaziva rak ili impotenciju ili nešto treće, može samo povećati rizik od svega toga, a to nije isto što i uzrokovati. Ako ste čitali knjigu Kozmička zmija od Jeremyja Narbyja, u njoj se usput spominje kako dio amazonskih šamana uzima duhan i komunicira s majkom duhana. Količine koje uzimaju smatrale bi se smrtonosnima, no oni normalno žive godinama. Onda spominje da je u našim cigaretama smrtonosan katran i da to nije onakav duhan kakav se nalazi i uzgaja u Amazoniji. Čini se da i ovdje netko manipulira informacijama i igra se ljudskim zdravljem. Uostalom, zna se da najviše štete izaziva katran iz cigareta koji je zapravo nusprodukt izgaranja te kemijski obrađivane biljke. Moj djed je pušio od rane mladosti do malo prije smrti u 78. godini i nikad mu ništa nije bilo s plućima, nije imao ni prehlade niti je kašljao. Možda zato što je pušio one "jače", ali manje obrađivane cigarete, pa i motao škiju u jednom životnom razdoblju. To naravno ne znači da je pušenje zdravo, a ni ovisnost nije baš nešto, ali eto, mislim da ima gorih stvari od toga. Naša ovisnost o multinacionalnom kapitalu puno je opasnija od ovisnosti o cigaretama, bojim se.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 2:01 pm

i nakon svega ovoga nek me netko pita zašto vjerujem znanstvenicima jednako kao i popovima :)
...ma, slično je i s drugim drogama..o travi se priča kao op staršnoj drogi zbog koje se završi na heroinu...i kaj si onda klinci koji prvi put popuše joint misle? ako je laž da ću završit na heroinu, kakve su nam laži još ispričali?? i onda se ide u krajnost, da se sve ilegalno proglašava zdravim i dobrim...a s druge strane, imamo vrlo teške droge kao alkohol, kavu, šećer, potpuno legalne...
...no, slažem se da nisu droge najveći problem...SS je lijepo rekla da je gorja naša ovisnost o multinacionalnom kapitalu...ja bi rekao o kapitalu uopće...i birokraciji...za tu prigodu sjetih se one naše stare: Para vrti đe burgija neće....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 2:06 pm

Bravo!
Lepo je za promenu čuti nekog nepušača koji je tolerantan i ne misli da je specijalizirao na temu štetnosti pušenja... :)

Čitala sa tu knjigu i dopala mi se. Preporučujem onima koji nisu.

Pušila sam i duvan koji se zavija, imam pribor. Bio je to neki Virdžinija sa aromom vanile. Lep.

Znam mnoge ljude koji su koristili marihuanu i NIKO od njih nije prešao na teže narkotike. U mnogim zemljama je legalna.

Slažem se da je alkoholizam mnogo strašniji (s' tim sam imala iskustva, ne ličnog, ali je u pitanju bila previše bliska osoba i prošla sam pakao). On utiče na samu ličnost čoveka drastično je menjajući, što duvan uopšte ne čini...

A o praznoverju - jezivo je ponekad koliko vera služi za manipulaciju. Sama činjenica da ćeš u večni oganj ako ne živiš po 10 zapovesti nas sve osuđuje na Pakao... Volela bih da vidim nekoga ko ih je uvek sve ispoštovao. A kad prekršiš onda je neophodno pokajanje - da, kaj se, budi skrušen i ponizan... to će te svakako prosvetleti. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 2:16 pm

Uz ovo, spomenuo bih još jednu stvar.
Jednom sam prijateljicu pitao što misli o reinkarnaciji. Njen odgovor je bio da je njoj sve to logično i da bi vjerovala u to, ali da se ne može odreći ''Boga''.
Ja onako, pogledam, i odgovorim:''Mooolim?? Što ti to pričaš? Kakve to veze ima s odricanjem Boga? Reinkarnacija je upravo jedno od ljudskih vjerovanja kako se približiti Bogu, prosvjetliti, a ne odreći se od njega!''- no onda sam ju prozreo. ''Ti si mislila da se ne možeš odreći onoga što ti Crkva nameće kao ispravno, kao Boga. Doslovno ti ne dozvoljavaju da misliš ono što želiš, nego ono što je ''ispravno'', ispravno po njima!''. Na to nije imala odgovor.

Evo, to je po meni praznovjerje. Ograničavanje u vjerovanje u nešto u što želiš vjerovati zbog nametnutog straha koji ne bi trebao biti tu. Uvijek sam zamjerao Crkvi što uči katolike da je važan strah od Boga i da tako trebamo živjeti. Manipulacija kroz strah je najdjelotvornija.
Jednom je tako časna na satu vjeronauka govorila kako je Bog naš kralj kojemu se trebamo klanjati. Tada sam joj se usprotivio i rekao joj da je Bog moj prijatelj i da ću ga uvijek tako gledati. Lice joj se iskrivilo govoreći mi da je prije svega Bog moj kralj, a tek onda prijatelj i da meni fali strah od Boga. To je rekla tako uvrijeđeno i gledala me kao nekog malog... antikrista. I to zašto? Jer sam rekao da je Bog moj prijatelj.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 2:57 pm

Raj i Pakao su stanja svijesti, a ne mjesta gdje ide naša besmrtna duša...
@ legionar ne odustaj od svojeg viđenja i ne boji se da će te se bilo koji bog zbog toga odreći...
...i nije samo katoličanstvo takvo, takva je većina velikih svjetskih religioja, a posebno onih proizašle iz Biblije...Židovi vjeruju da su samo Židovi odabrani narod, a svi ostali su na putu zla npr., katolilčanstvo se ne razlikuje nimalo od pravoslavlja u toj propagandi straha od Boga, o Islamu da i ne pričam...a cijela ta prpaganda se čini samo iz razloga kontrole...ljude u strahu je najlakše kontrolirati i nametati im vlatitu volju
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 3:43 pm

...a mesta strahu nema.
Nema potrebe plašiti se Boga. To je tužno.
Trebaš se truditi da budeš dobar čovek zbog sebe, a ne zbog nekakvog nametnutog autoriteta, kako god ga nazivali. Pogotovo je lako manipulisati onim što je za zemaljskog života neproverivo. To je ujedno i podlo i nisko...

Raj i Pakao su u namama samima. I strašniji i divniji od svega što svete knjige govore... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimesub kol 08, 2009 4:03 pm

Tako je! zivili

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimened srp 11, 2010 4:53 am

što se tiče lančanih pisma...
to ne podnosim.. da ima neka opcija u mailu koja filtrira to kod mene bi bila aktivna
i na fejsu je isto počeo teror.. pošalji ovoliko ovome pa ćeš doživjeti ne znam što
ali zbilja najbolje su ove prijetnje: Ukoliko!
ukoliko što? pisana riječ bez srca i duše mi ne može ništa, ako ja u to ne vjerujem
u biti može te povrijediti samo ono u što vjeruješ... manipulacija se događa kad netko igra na tvoj ego i suosjećanje, kao da će se nešto brže dogoditi ako samo pošalješ pismo ili poruku dalje

ah većinu proizvoda treba tužiti za klevetu.. pogotovo zbog toga što ljudi koji rade reklame nemaju pojma o proizvodu roll

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimened srp 11, 2010 12:47 pm

Ja sva lančana pisma i neprovjerene potencijalne HOAX-ove brišem bez milosti. Po tome sam trebala davno biti mrtva i nesretna... Praznovjerje može biti vrlo opasno za ljude koji nisu dovoljno sigurni u sebe, može ih (nas) uvući upravo u ono čega se bojimo. Ako ti recimo lančano pismo sugerira da ćeš doživjeti nešto tragično ukoliko ga ne pošalješ dalje, ti možeš nekim svojim nehotičnim postupkom pokrenuti niz događaja koji dovode do tragedije. Zato mislim da te stvari treba letimično provjeriti da se slučajno ne izbriše nešto važno i odmah izbrisati, nikako slati prijateljima i bliskim osobama. Čineći tako mi mnogima zapravo činimo uslugu.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitimened srp 11, 2010 12:53 pm

Ja isto tako radim, kad sam dobio prvih par takvih mailova onda sam razmišljao o tome, i te mailo uredno proslijedio na tih 5 ili 10 mailova, sad to bacam bez ikakvog razmišljanja. Čak mi se više ne čitaju niti oni mailovi koji sadrže neke smiješne filmiće ili neki tekst, jedino ako je tekst kratak, onda ga i pročitam :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manipulacija kroz praznovjerje Empty
PostajNaslov: Re: Manipulacija kroz praznovjerje   Manipulacija kroz praznovjerje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manipulacija kroz praznovjerje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Manipulacija microsofta
» Manipulacija na kvadrat
» Instaliranje i manipulacija Engramima (mehanizmi)
» Manipulacija i Vi
» Manipulacija i mediji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: