Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Život poslije života

Go down 
+82
bodhisattva
GaGa
web dust
leont
grga@bizArt
geapura
tinityrannical
dark evil
2pac
Buby30
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Madonna
Einar
Korplikan
orca
wanderer
Abarksas
Floridain
Melkior
Findo
AVeT_
grof
akelsandra
Archangel
PathFinder
hromi
Smokva7
Annabel Lee
UNIDA
BIGFOOT
Dragony
daughter_of_Sun
Legionar
MoW
Flamezar
Pohotni Jarac
flory
konoko1
Athena
schmizzl
floridana
Fantom
tomi
Annon Imus
stella
Michael Wittmann
Luka91
Chakotay
Reptil
B
Casper
Jaykof
Blizzard
Berny_Sinara
garfild
meli
None
siskara
upperground
Thor
malenaivi
korinaema
silver
userNejm
pocahontas
gloria_g
babi
Yado
sanja
Milab
ThE_IMMORTAL
Alpha
Eosphoros
little alien
belongs to lovers
Svjetloisjena
urbanaaa
Aleksandar Veliki
zvezda
malena
Rain
86 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next

Vjerujete li u život nakon života, smrti?
Vjerujem
Život poslije života - Page 7 Icon_vote_lcap86%Život poslije života - Page 7 Icon_vote_rcap
 86% [ 135 ]
Ne vjerujem
Život poslije života - Page 7 Icon_vote_lcap14%Život poslije života - Page 7 Icon_vote_rcap
 14% [ 22 ]
Ukupno glasova : 157
 

Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:06 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:
Sada dolazimo do točke gdje bi svatko za sebe trebao definirati pojam ''smisla''.
Mozda smo premali da bismo uopce mogli definirati tako sto...ipak je to vece od nas samih tako da...

Vampire Yanemba je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:

jer ako nema ničeg nakon smrti, život nema nikakvog ama baš nikakvog smisla.
Napisala si to što jesi, shvatio sam tako kako si napisala: Ako nema ničeg nakon smrti, tada život nema smisla. I zato sam pisao da možda ima smisla
makar nema ''ničeg'' nakon smrti.
Ja sam na taj post napisala kako onda zivot ima smisao samo prizemnijim, egoisticnijim i samoljubivijim ljudima...jer u slucaju da je smisao samo zivjeti onda mozemo reci da taj smisao nije veci od nas i da ga mozemo definirati...ali kakav god bio ostaje u okvirima zivota i sa zivotom umire...dakle nestaje...to, pak, znaci da moj smisao postoji dok je mene, ali to nije neka 'velika slika' to je nesto drugo...i na koncu ne bi se ni moglo nazvati smislom u tom smislu rijeci o kojem mi ovjde pricamo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:09 pm

a ako se vratimo Alpha na onaj tvoj gornji post o hedonistima....onda nema drugog zaključka nego da se bacimo na:
sex, droga....
lolcina
;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:11 pm

U principu da...to bi onda bio smisao...ali, za mene, to nije smisao u pravom smislu te rijeci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:12 pm

lolcina

zavrtilo mi se u glavi od...tog smisla... lolcina
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:17 pm

Alpha je napisao/la:

Mozda smo premali da bismo uopce mogli definirati tako sto...ipak je to vece od nas samih tako da...

Super, šteta što sam mislio na subjektivnu definiciju...


Zadnja promjena: Vampire Yanemba; pet oľu 13, 2009 6:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:31 pm

gloria_g je napisao/la:

jer ako nema ničeg nakon smrti, život nema nikakvog ama baš nikakvog smisla.

Sada ću preciznije postaviti pitanje. Ako nema ničeg nakon smrti, zašto onda ne bi bilo smisla? Ako nema ničeg nakon smrti, možda postoji neki smisao.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 8:57 pm

Vampire Yanemba je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:

jer ako nema ničeg nakon smrti, život nema nikakvog ama baš nikakvog smisla.

Sada ću preciznije postaviti pitanje. Ako nema ničeg nakon smrti, zašto onda ne bi bilo smisla? Ako nema ničeg nakon smrti, možda postoji neki smisao.
Ako nema niceg nakon smrti onda nebi bilo smisla uopce za mene :S Kaj bi po tebi bio smisao poslije Smrti? evil a ona uzrecica ide ovak odobro se dobrim vraca a losim se losim placa znaci ipak ima nesto ...ili npr kada nesta lose napravis to se na neki nacin vrati :) Znaci ipak nes postoji :P


Zadnja promjena: Berny; pet oľu 13, 2009 9:01 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 9:00 pm

da nema zivota poslije zivota bilo bi previse dosadno :D :D :D a zivot bi bio savrsen :D
[Vrh] Go down
B
Višestanični organizam
B


Male
Virgo Goat
Broj postova : 38
Age : 32
Registration date : 18.08.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesri kol 19, 2009 3:56 am

Postoji knjiga "Zivot prije zivota", nije previse opsirna ali u njoj su opisani neki uvjerljiviji slucajevi u kojima su se najcesce djeca od 3-6god prisjetila svojih prijasnjih zivota. Znanstvenici koji su ih proucavali kazu da su imali oko 2000 takvih slucajeva.
Autor: Jim Tucker

Meni osobno je reinkarnacija najlogicnija...
[Vrh] Go down
Reptil
Višestanični organizam



Male
Virgo Monkey
Broj postova : 85
Age : 31
Location : Zagreb
Registration date : 21.07.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesri kol 19, 2009 4:50 am

I meni je. Naša svijest, energija je prenosiva, kao što je i svaka druga energija. I iz jednog oblika prenosi se u drugi.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimečet kol 20, 2009 12:02 am

Gripph je napisao/la:
gloria_g je napisao/la:

jer ako nema ničeg nakon smrti, život nema nikakvog ama baš nikakvog smisla.

Sada ću preciznije postaviti pitanje. Ako nema ničeg nakon smrti, zašto onda ne bi bilo smisla? Ako nema ničeg nakon smrti, možda postoji neki smisao.
Upravo zato i to nema nikakvog smisla, ako nema apsolutno ničega nakon smrti/života koji je smisao u životu. Potpuno ti je svejedno što radiš u ovom životu, koliko on traje, jer znaš da je ograničen i konačan i da sve zauvjek nestaje. Možeš bilo što postići to će nestati. Baš me zanima što ti misliš koji je smisao života pod pretpostavkom da je ovaj život jedan jedini.

Moje je mišljenje tj. duboko uvjerenje da mi nastavljamo našu egzistenciju nakon ovog života, e sad da li se nastavlja u obliku reinkarnacije na Zemlji ili na nekom drugom planetu ili u nekog za nas nepoznatom obliku to ne znam, no to i nije važno dok god ne nestajemo zauvjek :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 10:50 am

Smisao bi bio da prenesem svoje znanje na buduće generacije kako je to Einstein učinio. Iako mene više ne bi bilo, znanje bi ostalo, napredak civilizacije također. Uostalom kao roditelj mogu pripremiti svoje dijete za samostalan život, kada umrem, on će ostati samostalan te će moći osamostaliti svoje dijete :)
[Vrh] Go down
Luka91
Prašina



Male
Scorpio Goat
Broj postova : 3
Age : 32
Registration date : 09.10.2008

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 8:42 pm

Jednog dana ucenik je upitao Ucitelja:"Mozete li mi reci da li postoji zivot poslije smrti?"
Na to se Ucitelj samo nasmijao i rekao:"Posmatraj drvo godinu dana i znat' ces odgovor."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 9:20 pm

Divan primer cikličnosti svega... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 9:49 pm

Gripph je napisao/la:
Smisao bi bio da prenesem svoje znanje na buduće generacije kako je to Einstein učinio. Iako mene više ne bi bilo, znanje bi ostalo, napredak civilizacije također. Uostalom kao roditelj mogu pripremiti svoje dijete za samostalan život, kada umrem, on će ostati samostalan te će moći osamostaliti svoje dijete :)
Nisi čak niti loše izabrao, može se prenijeti i ostaviti puno toga, ali kakva nam korist od toga kad znamo da će ovaj materjalni svijet prestati postojati kad tad, da li za 5 miljardi godina kad prestate Sunce biti kakvo je danas ili možda i prije, ako ova naša civilizacija sama sebe uništi.

No dobro to je tvoje mišljenje, meni se čini da ipak postoji i nešto više, nadam se da sam u pravu :)

Luka91 je napisao/la:
Jednog dana ucenik je upitao Ucitelja:"Mozete li mi reci da li postoji zivot poslije smrti?"
Na to se Ucitelj samo nasmijao i rekao:"Posmatraj drvo godinu dana i znat' ces odgovor."
A mogao mu je reći i da postoji tak da može raditi nešto pametnije tih godinu dana :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 10:09 pm

U biti ono što ja vjerujem jest da poslije života postoji drugačiji život, vjerujem u reinkarnacije i razvoj duša... Ovo sam samo nadopunjavao teoriju kako bi bilo kad bi bilo. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 10:13 pm

Gripph je napisao/la:
U biti ono što ja vjerujem jest da poslije života postoji drugačiji život, vjerujem u reinkarnacije i razvoj duša... Ovo sam samo nadopunjavao teoriju kako bi bilo kad bi bilo. :)
Ne mora reinkarnacija biti uvijet za postojanje života poslije tjelesne smrti. Krščani vjeruju u egzistenciju poslije ovog zemaljskog života, ali ne i u reinkarnaciju.

Koliko vidim skoro pa 90% ljudi koji su glasovali vjeruju u neki oblik života poslije smrti.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesub kol 22, 2009 11:51 pm

Chakotay je napisao/la:

Luka91 je napisao/la:
Jednog dana ucenik je upitao Ucitelja:"Mozete li mi reci da li postoji zivot poslije smrti?"
Na to se Ucitelj samo nasmijao i rekao:"Posmatraj drvo godinu dana i znat' ces odgovor."
A mogao mu je reći i da postoji tak da može raditi nešto pametnije tih godinu dana :)

Ali to uopšte ne bi bio odgovor dostojan Učitelja... samo lična iskustva zaista vrede... ;)

A mnogi ljudi veruju da smrt nije kraj prosto zato jer im je previše strašno pomisliti da jeste... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimened kol 23, 2009 12:24 am

zvezda je napisao/la:

Ali to uopšte ne bi bio odgovor dostojan Učitelja... samo lična iskustva zaista vrede... ;)
Znam, šala je to bila, zato sam i stavio smailić iza rečenice :)
zvezda je napisao/la:

A mnogi ljudi veruju da smrt nije kraj prosto zato jer im je previše strašno pomisliti da jeste... *
Ja mislim da i ja spadam u tu skupinu affraid
No sva sreća da je nevažno da li mi u to vjerujemo ili ne, život poslije smrti ili postoji ili ne postoji bez obzira u što mi vjerujemo. Ako postoji super, ako pak ne postoji onda je tak i onak svejedno.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimened kol 23, 2009 12:52 am

Ja verujem jer želim nove šanse... ne da bih nešto uradila drugačije, već da bih nastavila put... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimened kol 23, 2009 1:06 am

Ja ponekad imam obicaj da se duboko zamislim u ono sta se dogadjalo pre nego sto sam prvi put progledao... Sve mi je mracno niceg nemogu da se setim kao da ne postoji (sto je najlogicnija teorija). Jednom sam se onesvestio i tad sam isto video sve crno, nista nisam sanjao bas kao i kada sam pokusavao da se setim onoga pre nego sto sam se rodio... Mislim da sam ranije bio neko i nesto pre nego sto sam dosao ovde na mesto na kome sam sad...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimened kol 23, 2009 10:29 pm

zvezda je napisao/la:
Ja verujem jer želim nove šanse... ne da bih nešto uradila drugačije, već da bih nastavila put... *
zivili
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 10:50 pm

Danas mi je moj trogodišnji sin rekao da kad je on bio trudnica, naš mali susjed je pao kroz prozor, slomio noge i poginuo.
Ja sam ga tad upitala što ti je on bio, a on meni reče: prijatelj. affraid

Netko bi rekao da je to dječje baljezganje, ali ja ne mislim tako jer se sjećam svojih razmišljanja u toj dobi (npr. sjećam se da sam razmišljala o temi što je život, a što smrt u dobi od 3 godine).

Ili, recimo, pred neki dan mi je najstariji sin rekao za jednog čovjeka kojeg je nedavno upoznao da je točno znao kako izgleda prije nego ga je vidio i da osjeća da ga poznaje od prije.

Opet, srednji sin mi je pred koju godinu, kad se mazio sa mnom rekao da mu je baš drago što nas je izabrao za svoju mamu i tatu i da nas je on od gore gledao.

Baš imam čudne klince; ne znam na koga li su?! cerek
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 11:14 pm

komsiju zubi salim se zubo
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitimesri kol 26, 2009 11:33 pm

Stayteru, dobit ćeš po mlati

Ja o ozbiljnim stvarima, a ti tako! nono
[Vrh] Go down
Sponsored content





Život poslije života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život poslije života
[Vrh] 
Stranica 7 / 15.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Zivot poslije ljudi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: