Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Život poslije života

Go down 
+82
bodhisattva
GaGa
web dust
leont
grga@bizArt
geapura
tinityrannical
dark evil
2pac
Buby30
CELICNI ALHEMICAR
SkywardSword
Madonna
Einar
Korplikan
orca
wanderer
Abarksas
Floridain
Melkior
Findo
AVeT_
grof
akelsandra
Archangel
PathFinder
hromi
Smokva7
Annabel Lee
UNIDA
BIGFOOT
Dragony
daughter_of_Sun
Legionar
MoW
Flamezar
Pohotni Jarac
flory
konoko1
Athena
schmizzl
floridana
Fantom
tomi
Annon Imus
stella
Michael Wittmann
Luka91
Chakotay
Reptil
B
Casper
Jaykof
Blizzard
Berny_Sinara
garfild
meli
None
siskara
upperground
Thor
malenaivi
korinaema
silver
userNejm
pocahontas
gloria_g
babi
Yado
sanja
Milab
ThE_IMMORTAL
Alpha
Eosphoros
little alien
belongs to lovers
Svjetloisjena
urbanaaa
Aleksandar Veliki
zvezda
malena
Rain
86 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Vjerujete li u život nakon života, smrti?
Vjerujem
Život poslije života - Page 11 Icon_vote_lcap86%Život poslije života - Page 11 Icon_vote_rcap
 86% [ 135 ]
Ne vjerujem
Život poslije života - Page 11 Icon_vote_lcap14%Život poslije života - Page 11 Icon_vote_rcap
 14% [ 22 ]
Ukupno glasova : 157
 

Autor/icaPoruka
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesri kol 04, 2010 10:27 pm

znaci broj dusa je ogranicen kad se sve tako "reciklira" ?
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesri kol 04, 2010 10:54 pm

Nema tu ograničen ili neograničen broj duša... Šta misliš koliko duša može da stane u svemir? Ne znamo, pošto ne znamo gdje svemir završava... Zašto onda misliš da je ona "druga strana" ograničena? :D

O reinkanaciji postoji druga tema, i tu bih isto imala nešto da napišem (ah, ja filozof), ali evo da ovdje ukratko iznesem:
Svima je jasno šta je reinkanacija zapravo. Međutim, ko zaslužuje reinkanaciju, i zašto se ona dešava - o tome malo njih ima predstavu. Po nekim teorijama, kada duša napusti ovaj svijet i kada pređe na onu drugu stranu, važu joj se sva dobra i sva loša djela u životu. Ako oni tamo presude da duša ima nekih neriješenih dugova, ili ako jednostavno nije naučila ono što je trebala u ovom životu - vraćaju je ovamo. Na primjer, ako je neko izvršio ubistvo, ili više njih, on će se vraćati u ovaj život onoliko puta koliko je ubistava učinio, i u sličnim "vozilima" (tj tijelima kojima je unaprijed zacrtana sudbina) dok sve to ne otplati. Na primjer, ako je neko ubio u saobraćajnoj nesreći neku studenticu istorije umjetnosti, on će u idućem životu da bude studentica istorije umjetnosti koja će da pogine u saobraćajnoj nesreći. I tako redom.

Dok, na primjer, osobe koje su izvršile masovne pokolje ili vodile ratove - one nemaju tu mogućnost jer jednostavno nemaju vremena da otplate sve i jednu žrtvu. One zauvijek ostaju sa te druge strane bez mogućnosti za pokajanje, i kad dođe do "sudnjeg dana", njihove duše će biti uništene, biće vraćene ništavilu iz kojeg su i nastale.

Oni koji otplate sve svoje dugove, kreću na put po nivoima... Dobijaju neku misiju, recimo, one koji su umrli i tek pristigli na drugu stranu upućuju šta treba da rade i kuda treba da idu, na primjer. I tako rade i napreduju sve više i više...

To je ono što ja znam. Možda postoje još neke teorije, ali ja nisam upućena u njih, ali mislim da se sve u principu vrti oko iste ideje :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesri kol 04, 2010 11:00 pm

Annabela lijepo rečeno, no tko je taj tko važe, tko su ti koji određuju što je dobro, a što loše napravljeno. Ja mislim da mi nismo samo puki objekti koji nešto činimo, a onda nas netko drugi ocjenjuje, mislim da i mi imamo nešto za reći, tj. mi smo ti koji procjenjujemo da li smo nešto dobro učinili ili loše i na temelju toga odlučujemo da li moramo još jednom proći neko iskustvo kako bi onda mogli potvrditi da smo naučili lekciju.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 9:42 am

Naravno, to sam zaboravila da napišem :D
Kada pređemo "tamo", mi, naravno, imamo opciju da biramo da li ćemo da se pokajemo za sve loše što smo napravili a nije nam vraćeno, ili ćemo da ostanemo "tamo" sa takvim stanjem stvari kakvo jeste. Ali većina ih se uglavnom pokaje :)
Oni koji su kroz san putovali u te dijelove kažu da Hitler i dalje drži govore i priprema neke buduće ratove :D On je primjer nepopravljivog roll

A ko važe i ko odlučuje - ja mislim da je to vrhovnik, kreator, Bog, kako god hoćeš. A oni što nas usmjeravaju i govore nam šta i kako trebamo - primaju naređenja od njega.

Sad, možda ćeš da postaviš pitanje: "Kako to Bog uspije da pohvata sve te sudbine i smrti kad dnevno umire jako puno ljudi?"

Odgovor na to pitanje ne mogu da ti dam sada, zato što jedna od knjiga koja se bavi tom tematikom (između ostalog) trenutno nije kod mene, ali ako te zanima odgovor na to pitanje, prepisaću čim dobijem knjigu nazad, jer se ne sjećam tačno šta je pisalo :)
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 9:44 am

vecinu vremena da:)
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 2:29 pm

annabel lee od svih teorija zivota posle smrti ta tvoja je na klimavim nogama...
Sta kad zivotinja umre? Zasto svi uzdizu coveka , "ako ti ubijes drugogo coveka stize te kazna ovo ono" po cemu bi se mi razlikovali od npr lavova koji se bore za zenku i teritoriju i jedan lav ubije drugog. Oce li se on morati vracati reinkarnacijom u lava ili pak traziti oprost ? Preveliko misljenje imate o sebi kao vrsti ....

EDIT:
Annabel Lee je napisao/la:

Oni koji su kroz san putovali u te dijelove kažu da Hitler i dalje drži govore i priprema neke buduće ratove :D On je primjer nepopravljivog roll
Zasto je on kaznjen? On nije ubio nikog izravno , govorio je drugima da ubijaju , i bio je vrlo religiozan covek...Tako da je verovatno da cete se vi vernici druziti sa njim u raju :)
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 4:53 pm

Hromi, prvo, ovo nije moja teorija, ja samo prenosim onu u koju sam najbolje upućena miga

Što se tiče životinja, u njihovu psihu i način razmišljanja, ako ga imaju, stvarno nisam upućena. Možda se to ne dešava zato što životinje nemaju toliko razvijenu svijest kao ljudi (što ne znači da smo mi bolji od njih, nekad baš i suprotno), i one kad ubijaju ubijaju radi hrane, ili zato što su ugrožene, a ne iz zlobe i ne svjesno, vođene su instinktom za preživljavanje.

A Hitler... Hitler je možda i imao dobru početnu ideju (kažem možda, kako za koga), ali realizacija je bila užas. Možda ti podržavaš to što je on napravio, ne znam, ali pitaj porodice onih kojima je neko stradao zbog njegove politike, pa vidi šta će da ti kažu. On je to sve organizovao i vodio, i iako nije nikog ubio direktno, po meni je to što je on uradio veća krivica i veće zlo od onog koje može da načini bilo koji vojnik na ratištu. Zato što je on imao vlast, i sa tom vlašću je mogao da uradi nešto dobro i stvarno korisno za sve, ili barem za većinu, ali on je izabrao onu lošu stranu. I baš zato što je imao mogućnost izbora, tako veliku i radikalnu razliku u izboru, zbog toga su njegovi postupci još gori.

I može biti religiozan koliko god hoćeš, ali njegova religija sigurno ne podržava ni jedan od njegovih postupaka.

I ja nisam vjernik, a ni religiozna. A opet sam bolji čovjek od Hitlera i od mase drugih vjernika koji ne vide dalje od okvira kutije miga
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 5:41 pm

Zivotinje koje se ubiju oko zenke to rade iz ljubomore , zasto bi se mi razlikovali od zivotinja......? Mi imamo intelekt , pa po tome zakljucujemo da smo supreriorni....Intelektom nadoknadjujemo fizicku snagu ,nerazvijena cula itd...
Sto se tice hitlera ne podrzavam njega ni bilo koju budalu koja zapocne rat , zato me i dan danas boli uvo ko je srbin , ko musliman ili hrvat...

Ali stvarno nemam komentara na izjavu da zivotinje nemaju psihu i nacin razmisljanja
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 5:53 pm

Nisam rekla da nemaju, nego da nisam upućena...

Životinje koje se ubijaju radi ženke rade to iz ljubomore koja je nastala iz nagona za preživljavanjem miga
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimečet kol 05, 2010 10:14 pm

Annabel Lee je napisao/la:
Naravno, to sam zaboravila da napišem :D
Kada pređemo "tamo", mi, naravno, imamo opciju da biramo da li ćemo da se pokajemo za sve loše što smo napravili a nije nam vraćeno, ili ćemo da ostanemo "tamo" sa takvim stanjem stvari kakvo jeste. Ali većina ih se uglavnom pokaje :)
Oni koji su kroz san putovali u te dijelove kažu da Hitler i dalje drži govore i priprema neke buduće ratove :D On je primjer nepopravljivog roll

A ko važe i ko odlučuje - ja mislim da je to vrhovnik, kreator, Bog, kako god hoćeš. A oni što nas usmjeravaju i govore nam šta i kako trebamo - primaju naređenja od njega.

Sad, možda ćeš da postaviš pitanje: "Kako to Bog uspije da pohvata sve te sudbine i smrti kad dnevno umire jako puno ljudi?"

Odgovor na to pitanje ne mogu da ti dam sada, zato što jedna od knjiga koja se bavi tom tematikom (između ostalog) trenutno nije kod mene, ali ako te zanima odgovor na to pitanje, prepisaću čim dobijem knjigu nazad, jer se ne sjećam tačno šta je pisalo :)
Neću ti postaviti pitanje kako Bog može to sve pohvatati obzirom da umire jako puno ljudi. Bog je to sve stvorio, tj. On je stvorio sve što postoji pa čak i ono što mi niti ne znamo da postoji i to što svakodnevno umire puno ljudi je za Boga malo, ustvari nije uopće važno jer vrijeme u toj Božjoj dimenziji drugačije teče ;)

No ono što ću te pitati je zašto misliš da nam Bog sudi, nije li Isus rekao sudit će vam se sudom kojim vi sudite. Bog je nama dao slobodnu volju, mi smo slobodni činiti sve što nas je volja (Bog nas je takve stvorio, zar ne? E sad ako bi nam Bog uzeo za zlo što smo koristili ono što nam je on dao, ne bi li to bilo licemjerno od njega, dao nam je slobodu, a onda nas kažnjava zato što smo ju koristili ;)

Što se Hitlera tiče čisto sumnjam da drži govore o nekim novim ratovima, jer u tim sferama su stvari malo drugačije, kome on drži govore, što bi osvajao...Kad umremo postanemo svjesniji puno više nego što smo sada i vidimo posljedice naših djela, čime možemo i vidjeti da to baš i nije ono što smo željeli. Na taj način nam nitko ne treba reći da smo nešto dobro ili loše učinili, mi to sami vidimo i samo procjenjujemo.
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 10:19 am

Ne znam, ja to posmatram ovako:

Ne znam da li si roditelj, sudeći po godinama mogao bi biti, al' ako nisi, stavi se u situaciju jednog roditelja.

Ti sigurno svom djetetu nećeš zabraniti sve loše stvari i nećeš i ne možeš da utičeš na sve loše što može da mu se desi. Možda ćeš čak i namjerno da mu omogućiš pristup nekim lošim stvarima da bi ih upoznao i sam shvatio da je to loše. Recimo cigarete ili alkohol ili droga, što je danas užasno mnogo zastupljeno kod mladih. Uglavnom, daćeš mu šansu da proba to, da vidi da je loše i da se više nikad ne vrati na to. Naravno, ti si tu njemu dao mogućnost izbora, on uvijek može da izabere da ostane na tome i šta onda? Da li ćeš ti da budeš licemjer ako ga kazniš zbog toga, iako si mu dopustio pristup svemu tome? Naravno da nećeš, zato što se brineš za svoje dijete i želiš mu sve najbolje. Isto tako, ako izigra tvoje povjerenje, moraće da ga zasluži nazad... Mislim da to funkcioniše na neki takav način.

To bi bio neki moj logički zaključak :)

A to što se Hitlera tiče, ja njega nisam vidjela kako drži govore, samo sam spomenula dio iz jedne od knjiga na tu tematiku, u kojoj je jedna osoba koja je navodno putovala u te dijelove u toku sna između ostalog ispričala i to :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 12:16 pm

Odličan primjer si uzela sa roditeljstvom, no roditelji su ipak ljudi i samim time sa nedostacima tj. ne mogu prihvatiti neke teške stvari kao da im se dijete drogira ili slično. Misle da je to loše, naravno to i je loše i s time se jako teško nose. Bog je ipak u malo boljoj poziciji :) On ne promatra stvari kao dobre ili loše, za njega sve što postoji, postoji po njemu, on je tvorac svega, tako da mi ne možemo odabrati loše što se njega tiče, mi smo ti koji procjenjujemo da li je nešto loše ili dobro, ali to se odnosi na nas, ne i na Boga. Pa će nas tako droga odvesti prije ili kasnije u bolest, uništit ćemo svoje tijelo i u konačnici u smrt, to je za nas nešto loše, no ako na smrt gledamo kao na prijelaz iz jednog stanja u drugi, a na naša fizička tijela kao na nešto što samo privremeno koristimo, onda šteta baš i nije tako velika, možda je veća šteta što smo nanijeli bol i patnju bliskim osoba. Dok s druge strane iz Božje pozicije šteta nije nikakva, jer se fizičko tijelo može lako ponovo stvoriti, a duša je tako i onako neuništiva ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 12:28 pm

Evo moja teorija o gore vec navedenim zivotinjama. To jest nie moja, ma neznam al nvm glavno da je teorija :D. I mi smo zivotinje. Covjek je isto zivotinja. Zasto bi se covjek razlikovao od zivotinje. Jedina razlika je u svijesti. Covjek ima vise svijesti od zivotinje. Mozda kad zivotinja usmrti nekog, mozda se isto reinkarnira, al sad ce se reinkarnirat u mozda jos vise svijesniju zivotinju. Onda nakon nekoliko reikarnacija, mozda se onda na kraju reinkarnira u covijeka. Mozda smo svi mi nekad bili lavovi... ili tako neke druge zivotinje. Svakom smrcu dusa uci...
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 5:04 pm

@Čak, to što si rekao stoji, duša jeste neuništiva ali pitanje je u kakvom je stanju ta duša kad dođe na drugu stranu? Izgleda da Bog smatra da bi mi ovaj život trebali da iskoristimo da postanemo što bolje osobe i da se što više duhovno izdignemo, a ne da ga trošimo na nazadovanje i povrijeđivanje bližnjih. I to što je Bog stvorio nešto loše ne znači da to nije loše samo zato što ga je stvorio neko ko je dobar, možda ga je stvorio zato da nas stavi na test i vidi koliko smo mi stvarno dobri.

I mislim da nisi u pravu kad kažeš da sa njegove tačke gledišta šteta nije nikakva, zato što on nije stvorio zlo da bi nas to zlo totalno uništilo, nego da stvarno vidi ko je zaslužio good a ko dark side. Jednostavno mali test karaktera i stvarne čovjekove prirode.

Iako ja mislim da je Bog stand-up komičar rofl
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 7:07 pm

annabel ne razumem zasto u svakom postu pominjes boga ako si rekla da nisi vernik niti religiozna...I ako bog stvori lose stvari , nema pravo na nikakav sud , jer ako je mene stvorio bog i ja postanem masovni ubica , on mi ne moze suditi !
Ali ajde ja masovni ubica predstavljam test za vas , i vi ispadnete dobri , kako sam ja ispao ? AKo sam stvoren da vas testiram i ja sam "dobar" jer sam uspeo u tome za sta sam stvoren ....
Uglavnom prica se svodi na to da ako je sve nas stvarno stvorio bog (bog - standardna definicija) da on nije hteo da stvori zlo , zla nebi ni bilo (on je SVEmoguc).

[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimepet kol 06, 2010 8:48 pm

@hromi, uci iz tudjeg iskustva - u ovakvim stvarima LOGIKA (bila horizontalna ili vertikalna) ima isti status kao krme u Teheranu... :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Annabel Lee
Riba
Annabel Lee


Female
Pisces Dog
Broj postova : 134
Age : 30
Location : Somewhere over the rainbow
Registration date : 31.07.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesub kol 07, 2010 3:03 pm

Hromi, pa rasprava je otišla u tom smijeru xD Jednostavnije mi je da "to nešto" nazovem Bog nego sad da raspravljamo ovdje o tome šta je to, nije tema za to. Ja vjerujem da postoji nešto tamo gore, ali da to do sad niko nije uspio da definiše i ne želim da se ograničavam pripadajući bilo kojoj religiji... Ali to je druga tema.

Nisi ti dobar zato što si uspio u tome za šta si stvoren... Ti si samo dobro izvršio svoj zadatak.

Ali, ova rasprava već prelazi moje okvire znanja što se ovog područja tiče, tako da ću ja dostojanstveno da se povučem mase
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesub kol 07, 2010 9:59 pm

@Chakotay, nikako se ne slažem da nije velika šteta drogiravši se uništiti svoje tijelo i umrijeti. Neka imali stotine života, ali jedan život je život, a smrt prestanak ovoga života! Bez obzira što je to prirodna stvar kroz koju svatko prolazi, tako uzrokovana smrt ima težinu, ne sama po sebi, nego što je ona kraj jednog ciklusa života i što je ona odraz duše koja je obitavala tim tijelom.
@Archangel, ne razumijem ovo o vertikalnoj i horizontalnoj logici?
@Annabel i Chakotay, ovo što ste pričali oko suđenja koje vrši Bog i čovjek. Ne mogu osporiti vaše mišljenje, no ja vjerujem da ne postoji nikakvo suđenje. Vjerujem da naši postupci imaju težinu, i da će prema tim postupcima jer se sve održava na nešto drugo, naša duša, odnosno, mi, naš identitet, biti zbrinut kako treba prema već određenim univerzalnim zakonima. Hoću reći, možda će se za nas činiti da sami sebi sudimo, no zapravo mislim da se krećemo po nekom obrascu koji ima fizikalno/znanstvenu potporu. Pritom ne mislim na klasičnu znanost, nego onu koju još niti njušiti ne možemo. Zato bih izbacio tu znanstvenu potporu, a ubacio bih univerzumski zakon, čime mislim upravo na to da je svaki naš postupak reflektiran i da ima svoju težinu, a da se mi vraćanjem te refleksije mijenjamo i nadograđujemo i biramo idući život poslije smrti i života ili kako već to htjeli nazvati. A to se događa na linijama gdje pojam svijesti više nema smisao jer se sve čini savršeno uređeno kao da je svjesno, a nama se čini da ta svijest ne postoji jer nema života.
@hromi, prema kršansko-religioznim principima Hitler bi lebdio u raju da se pokajao pred smrt 8)
hromi je napisao/la:
Preveliko misljenje imate o sebi kao vrsti ....
A koja si ti vrsta? rofl2

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesub kol 07, 2010 10:33 pm

Ma i da se nije pokajao svejedno bi bio u raju :S
A sto se tice vrste nadam se da smo ista :D , ali postovi tipa da samo ljudi imaju svest i psihu su neverovatni.....
Ima jedna izreka da zivotinja stvori sebi boga , bio bi joj nalik ...tako nesto :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimesub kol 07, 2010 10:41 pm

Mi smo stvarali sami sebi bogove pa su bili od orlova do tigrova.
O životinjama i njihovoj duši smo već raspravljali na ovoj temi :)
Da te pitam, što ti misliš, postoji li nešto više od ovoga života (mislim da sam te već to pitao, ali da nisam pročitao)?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimened kol 08, 2010 12:44 am

na švabskom RTL-u ima svake nedjelje emisija gdje hipnotiziraju d-prominentne osobe, kako bi one, kao, saznale što su bili u prošlom životu. to rade metodom hipnoze i postavljaju im pitanja poput, u kojoj su državi, kako se zovu, da opišu znamenitosti kraja iz kojeg dolaze, mjesto nekog važnog događaja koji su vidjeli tokom hipnoze i sl. to sve u sporednoj sobi prati nekakav povjesničar koji vrednuje te informacije i pokušava naći ta mjesta ili te osobe, o kojima su hipnotizirani pričali, u povijesnim arhivima. uglavnom, na kraju sve ispadne da su stvarno imali prošli život, i to potkrijepe raznim argumentima.
eh, sad, je li to trik emisije pa da to samo odglume ili što slično, ne znam, meni djeluje autentično, jer sve su osobe jako emocijalno reagirale kad su ih odveli i kad su vidjele ona mjesta iz "sjećanja".

samo mi je čudno što se svi ti ljudi samo sjećaju ljudskog života. zar nije moguća da je netko u prošlom životu bio neko drugo biće osim čovjeka, ili pak s nekog drugog planeta ili univerzuma... jedino me to malo iritira i pitam se zašto je to tako? u hinduizmu ili budizmu reinkarnacija igra važnu ulogu, i tu često pričaju o karmi koja odlučuje što ćemo biti u sljedećem životu. možda se ne možemo sjetiti tih "životinjskih života" jer su "snimljeni u drugom formatu" kojeg naš um ne može "pročitati"...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimened kol 08, 2010 1:33 am

Slažem se :)
Možda postoje, ali ih mi ne možemo pročitati.

A što se tiče glume; i emocije na filmovima su izglumljene :P Jedino, stvarno je jadno da na TV-u ne znamo je li nešto istinito iako ovi kažu da je istinito roll

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimened kol 08, 2010 1:28 pm

Legionar je napisao/la:
@Chakotay, nikako se ne slažem da nije velika šteta drogiravši se uništiti svoje tijelo i umrijeti. Neka imali stotine života, ali jedan život je život, a smrt prestanak ovoga života! Bez obzira što je to prirodna stvar kroz koju svatko prolazi, tako uzrokovana smrt ima težinu, ne sama po sebi, nego što je ona kraj jednog ciklusa života i što je ona odraz duše koja je obitavala tim tijelom.
Naravno Legi, ono sam bio govorio iz jedne malo drugačije perspektive tj. iz perspektive Boga, na Njegovoj razini je sve moguće, nema ograničenja, sve se može ispraviti, pitanje je samo da li to želimo, tako da Bog ne dijeli naše viđenje dobrog i lošeg. Naravno mi nismo na toj Božjoj razini, već na ovoj našoj gdje postoje ograničenja, ne možemo baš sve ispraviti, ograničeni smo i vremenski, pa se ne možemo vratiti na staro koliko god bi mi to željeli.

@hromi, mi ne stvaramo Boga, već samo pokušavamo dokučiti kako on izgleda, pa ga zato ponekad prikazujemo kao čovjeka sa super osobinama, što na neki način i nije pogrešno jer mog može uzeti bilo koje obličje, ali je u isto vrijeme i više od toga. Malo je teže uobličiti nešto što je beskonačno :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimened kol 08, 2010 5:10 pm

Bog je beskonacan? Wow! Mogu zamisliti koliko je trebalo truda i rada da bi se bog istrazio do te mjere da bi se spoznala ta njegova osobina... ;) U svezi sa dokazivanjem proslih zivota pomocu hipnoze, moram reci da hipnoza sama po sebi ne nudi nikakve odgovore po tom pitanju. Ne mora znaciti da se u TV emisijama «glumi», ali je gotovo sigurno da se laze, i to nehoticno. Naime, neki dan sam citao u jednoj knjizi (Edward de Bono - Lateralno razmisljanje) o tome kako se ponasa um pod hipnozom. U slucajevima kad se od hipnotiziranog trazi da npr. laje kao pas na svakog kobi usao u prostoriju, on bi tako i radio. Kad bi ga upitali zasto to radi, on bi dao sasvim lucidan i opravdan razlog. Medjutim, jednom je hipnotiziranom sugerisano da nacrta na tabli «kruzni kvadrat» - on je potom sve uvjeravao da zna tacno kako to izgleda, ali na tabli to nije mogao nacrtati, pokusavao je i pokusavao, ali tu sliku nikako nije mogao stvarno nacrtati. U nastojanju da se povinuje hipnotickoj rugestiji, njegov um je zblja dao sve od sebe, ali nije mogao uraditi ono sto je nemoguce. Drzim da se i u pitanju reinkarnacije desava slican efekt, da se um prisiljava da se sjeti necega sto se nije desilo, te posegne za nekim zaboravljenim podacima i vjestacki stvori ono sto se od njega trazi.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitimened kol 08, 2010 7:33 pm

...ali ako je to mozak sam stvorio i nema veze sa stvarnošću kako to da se neke priče jako lijepo poklapaju. Može biti i da je slučajnost, a možda i nije ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Život poslije života - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: Život poslije života   Život poslije života - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Život poslije života
[Vrh] 
Stranica 11 / 15.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
 Similar topics
-
» Zivot poslije ljudi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: