Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 knjiga koja vas je promijenila

Go down 
+37
Novus ordo seclorum
tinityrannical
2pac
Hladni
Dada289
takojesudjeno
3 jorB
Gulliver
Athena
MoW
amenities
orca
Kahali
Foto
Korplikan
Mama
Narayana
Abarksas
Melkior
Alpha
Cinderella
julija81
riki45
wanderer
Sang Real
Chakotay
Armin od Irima
InaNNaa
keala
Archangel
malenaivi
Collector604
Fantom
Svjetloisjena
stella
floridana
gloria_g
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesub stu 12, 2011 3:07 am

i Orca, znam da si još mlad ali što prije počneš biti ćeš zahvalniji sebi kada budeš stariji što si počeo ranije nego kasnije, ovo su neprocjenjive stvari i uvijek možeš naći vremena za barem 10 minuta čitanja ili barem razmišljanja o ovome.
Samo da teoretski naučiš (memoriraš) koji dijelovi tijela su magnetični, a koji električni već si učinio ogromnu uštedu vremena za kasnije (dnevno zapamtiš dv ili tri i kroz tjedan dva znaš mapu tijela)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesub stu 12, 2011 5:58 pm

orca je napisao/la:

Jedino sto nerazumijem zasto se je ista sirom svijeta prevela pod Inicijacija u hermetizam.

Zato što piše o hermetizmu. Teurgija, astrologija i alkemija spadaju pod okrilje hermetizma, a temelje se na djelu Hermesa Trismegistusa i potječu iz drevnog doba. Svi magijski obredi i znanja na zapadu potječu iz Grčke i ranije, Egipta, a razvijeni su nanovo u renesansi. Moderni koncepti opisani u djelima samo su naslijeđe starih znanja koja su bila puno naprednija i rafiniranija.
Mislim da me zainteresirala ova knjiga. Vjerojatno ću ju nabaviti u originalu tako da usput vježbam i njemački. Nije mi više tako dobar kao nekad. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon stu 14, 2011 12:35 am

MoW, ova knjiga nije samo bitna za nas koji se njome bavimo, vjerujem da bi se iznenadio kada bi je čitao.. jako malo ljudi uopće zna za ovu i ovakvu literaturu.
I još jedna stvar, ovo što si rekao o Razvoju i Zapadnom Okultnom nasljeđu nisu jedini naši izvori i nije jedina inspiracija Zapadnoj Okultnoj misli do danas..
Antropozofija kao i Teozofija prilično su utjecali na razvoj i evoluciju Okultnih znanja kada govorimo o recentim utjecajima. Takodjer osim njih postoje i slični pokreti i neke individue, koje su implementirajući znanja Istoka i drevnih istočnih znanja, kao naprimjer mističnog (izvornog) Tantrizma, Tera wada Budizma i Lamaizma, a od bližih recimo Ruskih Mističnih korijena (Sibirski Shamanizam i Shamanizam Kamčatskog nasljeđa) utjecali na Grčko-Egipatske korijene i učenja i to najviše mjenjajući i "mješajući" se u osnovne Filozofsko-Teoretske temelje, ali takodjer i jednim (nemalim) dijelom u temelje ritualne Magičarske prakse i općenito koncepta ceremonijala koji je nakon velikih Mjena doživio i preporod ali i raspad odredjenih OKultnih tradicija i to na one koji promjenau prihvatiše i oni koji ostaše pri "provjerenim" tradicionalim uvjerenjima.
Ovo je bio težak period i meni je kada sam ulazio u ovu priču bilo ispočetka žao što sam pripadnik jedne takve tradicije koja je uvrštavala spomenute nove (stare) filozofske i ritualne tehnike i Znanja, ali sam vrlo brzo shvatio da tko god da se drži isključivo Egipatskih korijena i većina nepromjenjenih sistema jednostavno nije evoluirala i ostala na nivou na kojem je i bila (što da se razumijemo nije nikakva "dječja igra" ili nivo neke naivne pučke-magije sa mentalnim tunelima kao vrhunskim dometom njihove prakse, naprotiv)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon stu 14, 2011 10:06 pm

Dosta čitam, posebno u zadnje vrijeme.
Ipak, ne mogu reći da me neka knjiga promijenila knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Confused0024 ili da neka knjiga/film uopće može ostaviti takav pečat, da bitno promijeni moj svjetonazor.

Doduše, baš ne čitam knjige duhovne tematike.
Moguće je da nisam primijetila kako me mijenjaju neke knjige, međutim mogu reći da su me neke knjige oduševile.
Čitajući ih, mogla sam proživjeti čitavu paletu emocija prateći pisanu riječ i ostavile su trag, sjećanje.

Stoga, mogla bih definitivno reći da su me neke knjige "obogatile" (ako već nisu promijenile) i to je već dovoljno velik razlog za čitanje.:)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Gulliver
Stanica
Gulliver


Male
Taurus Horse
Broj postova : 17
Age : 57
Registration date : 16.12.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesub pro 17, 2011 4:51 pm

"Moć sadašnjeg trenutka" i "Nova Zemlja" Eckharta Tollea (odnedavno i "Na rubu" Shirley McLain) te djela Krishnamurtija i Anthony De Mella označile su kamen temeljac i prekretnicu u mom duhovnom buđenju; "Prirodni lijekovi za koje "oni" ne žele da vi znate" (i mnoge na njenom tragu) Kevina Trudeaua otprilike su to isto učinile u pogledu mog tjelesnog osvješćivanja, tj. upalila mi je "senzore" za sveprisutne besramne laži koje počinju tamo gdje smo sve do relativno nedavno običavali polagati naše bezuvjetno povjerenje, tj. u "svemogućoj" medicini te šire otamo svoje pohlepne pipke posvuda, hraneći se našim strahovima od bolesti i smrti i našom naivnom vjerom u njihovu istinoljubivost (a to će prestati tek kad shvatimo da smo u njihovim očima i manje od pukih statističkih brojeva, tj. isključivo izvor zarade!), te mi povećale svjest o nužnosti suživota s prirodom i Istinom.
I da, da ne zaboravim, Daniel Quinov "Ishmail" i "Povratak Ishmaila", Wilsonovo "Stvorenje" i još poneke - teško je uspoređivati, sve su one doprinijele mom rastu i stasanju na svoj način, a opet su dio ISTE slagalice Istine...
Hvala im svima, nema načina da im dolično izrazim zahvalnost za otvaranje novih obzora koji su mi njima otvorili...
[Vrh] Go down
3 jorB
Prašina
3 jorB


Male
Scorpio Pig
Broj postova : 5
Age : 28
Registration date : 06.01.2012

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimečet sij 12, 2012 11:57 pm

Sead Mahmutefendić - Demoni , jednostavno CIA
[Vrh] Go down
takojesudjeno
Stanica
takojesudjeno


Male
Virgo Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Location : Novi Sad
Registration date : 01.07.2012

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened srp 01, 2012 6:27 pm

Mein Kampf.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened srp 01, 2012 6:36 pm

Paralelni svijet

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened srp 01, 2012 8:08 pm

takojesudjeno je napisao/la:
Mein Kampf.

Baš sam i sam nešto kontao da je pročitam... Jel baš toliko interesantna? Šta te je u njoj toliko fasciniralo da ti je promijenila život? misli

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
takojesudjeno
Stanica
takojesudjeno


Male
Virgo Horse
Broj postova : 24
Age : 33
Location : Novi Sad
Registration date : 01.07.2012

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened srp 01, 2012 9:54 pm

Archangel je napisao/la:
takojesudjeno je napisao/la:
Mein Kampf.

Baš sam i sam nešto kontao da je pročitam... Jel baš toliko interesantna? Šta te je u njoj toliko fasciniralo da ti je promijenila život? misli

Haha, šalio sam se! Ali mislim da je vredi pročitati... naravno, ukoliko te to zanima, pošto verujem da znaš šta možeš očekivati od knjige.

I kad kažem da je treba pročitati, ne mislim na to da podržavam ideje i stavove iz MK-a, već samo da je zanimljivo proučiti i jedno delo iz te kategorije... posebno ukoliko neko nije upućen u stanje Nemačke iz tog perioda, samim tim možda nakon kjige malo bolje shvati Hitlera i nacionalsocijalizam. Kažem, shvati, ne i opravdava.

Što se tiče knjige koja mi je promenila život, nema takve, možda su neke malo više uticale, ali da su me promenile, ne.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon srp 02, 2012 4:01 am

Pakleni kontrapunkt- Leonardo Biloglav
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon srp 02, 2012 4:52 pm

Kafkina tajna i Nasljeduj Krista.
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimeuto kol 27, 2013 9:02 pm

nije me promjenila, ali sam kroz nje svhatila da je moje misljenje ok.

Molière - Le Misantrophe ou l'Atrabilaire amoreux
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesri kol 28, 2013 9:36 am

Benedikt "Paralelni svijet"

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesri kol 28, 2013 9:40 am

Icke - Najveća tajna, iako vjerojatno nema sve točne stvari i puna je disinfoa, ali promjenila mi je pogled na svijet
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesri kol 28, 2013 5:50 pm

takojesudjeno je napisao/la:


I kad kažem da je treba pročitati, ne mislim na to da podržavam ideje i stavove iz MK-a, već samo da je zanimljivo proučiti i jedno delo iz te kategorije... posebno ukoliko neko nije upućen u stanje Nemačke iz tog perioda, samim tim možda nakon kjige malo bolje shvati Hitlera i nacionalsocijalizam. Kažem, shvati, ne i opravdava.
ides 
Više puta mi je došlo da je pročitam, nikada nisam al jednom budem...
Smatram da se inače na povijest previše gleda kao nešto što je crno-bijelo, pa tako i na nacizam. Naciste se prikazuje kao ono najgore zlo a saveznike kao anđele. Iako nije tako...

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesri kol 28, 2013 5:55 pm

Korplikan je napisao/la:

Više puta mi je došlo da je pročitam, nikada nisam al jednom budem...
Smatram da se inače na povijest previše gleda kao nešto što je crno-bijelo, pa tako i na nacizam. Naciste se prikazuje kao ono najgore zlo a saveznike kao anđele. Iako nije tako...
Isto sranje, drugo pakovanje, kako bi se reklo :P 
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesub lis 05, 2013 3:00 am

Biblija je knjiga koja je promijenila moj život tko je pročita i nanovo se rodi ne ostaje ravnodušan study study 
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened lis 06, 2013 6:26 am

timaritelj je napisao/la:
Biblija je knjiga koja je promijenila moj život tko je pročita i nanovo se rodi ne ostaje ravnodušan study study 

a reci mi Timaritelju što bi ti točno preporučio nekome tko bi te pitao za savjet kako da čita Bibliju i pošto ju je recimo taj netko već jednom čitao, ali mu nije baš sve bilo jasno i pita baš tebe ova pitanja koja ću ti postaviti ...
...pa mi molim te odgovori, stvarno me zanima ... (da ne spammamo ovu lijepu temu možeš kopirati ovo moje pitanje pa odgvoriti na temi "Biblija" ili nekoj srodnoj koja ti se čini ok za to):

pitanje;
prvo: Koju verziju Biblije da čitam i koja je najbolja od svih koje su do danas izašle (jer bilo ih je puno, a neke novije uopće nemaju neke knjige koje neke starije imaju jer su ih izbacivali radi niza razloga) ?
drugo: što iz Biblije da shvatim kao doslovno, a što da shvatim metaforično ? (ovopitam jer ima priča koje se objašnjavaju i od strane crkvei od strane vjernika u prenesenom značenju dok neke kršćanske sekte smatraju kako se sve mora shvatiti doslovno, pa tebe pitam što bi bilo najbolje) ?
treće: dali treba prvo pročitati stari zavjet ili novi zavjet; ili samo jedan od njih ? i ako jedan koji ? (ovo pitam jer neke kršćanske denominacije kažu da je samo novi zavjet Bibliaj ali ne i stari, dok drugi govore suprotno, recimo Jevreji koji također čitaju Bibliju čitaju gotovo isključivo stari i to samo petoknižje i to na specifičan način)
četvrto: Kako da se postavim kada dođem do dijelova Biblije kada piše o čudovištima ili o raznim mitskim bićima, čarolijama i magijsko-mističnim utjecajima na razne ljude, mrtvacima koji oživljavaju i mnoge druge vidno i jasno slične dogadjaje sa raznim okultno-magijskim praksama ?
i zadnje i najbitnije pitanje pa te molim da mi ga odgovoriš ali malo razmisli o odgovoru prije nego što napišeš:
peto: zanima me kako da dođem do prvog i pravog nepromijenjenog originala Biblije ?
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimeuto lis 08, 2013 12:27 am

Odgovore pišem iz moje perspektive da ne kažeš da mi je netko zatrovao mozak,nisam ni ja oduvijek bio vjernik iako sam prošao sve katoličke inicijacije da tako kažem inače ako si i ti bio katolik onda znaš da je krizma rastanak sa crkvom tako sam i ja napravio i nakon nekog vremena počeo sam se baviti kriminalom i naravno da to nije dobro završilo i sad da ne pišem o posljedicama,jednostavno sam iz dosade počeo čitati novi zavjet ispočetka to nije išlo tako jednostavno jer nisam je mogao čitati  ali me nešto vuklo da nastavim i puno vremena sam se borio s time  dok se nisam navikao i taman kad sam se navikao pročitam do kraja a na zadnjoj stranici piše,priznajem Bogu da sam grešnik i vjerujem  da je isus krist umro na križu za moje grijehe i bio uskrišen za moje opravdanje ta rečenica me proganjala dva do tri dana nisam razmišljao o ničem drugom dok ga nisam prihvatio to je dan kada sam se nanovo rodio taj čin mi je promijenio život,inače ne mislim da su druge religije bolje ili lošije al u mom slučaju nije bilo ni riječi o nekim religiskim naklapanjima itd. jednostavno sam u srcu osjetio da je to ono pravo kao što je Isus rekao moje ovce čuju moj glas u duhovnom smislu naravno,e sad da ti odgovorim na tvoja pitanja,naravno iz moje perspektive,prvi odgovor:ti sam znaš da su informacije u svakoj knjizi jednake,drugi odgovor:nije bit dali treba nešto shvaćati doslovno ili ne nego što ti osiječaš u srcu kao što u Dj.Apostolskim piše kada su učenici putovali u emaus,zar nam nisu gorijela srca kada nas je gospodin učio,jer im se Isus ukazao na tom putovanju,drugi odgovor:ja sam počeo prvo sa novim zavijetom,pa poslje sa starim ja bih ti savijetovao isto,vidim da ne znaš da židovi ne vjeruju u Isusa oni su ga i ubili zato što su smatrali bogohuljem jer je izjavio da je on krist(mesija) i zbog toga što im je rekao da oni ne vjeruju u Boga velik je to udar na ego odabranog naroda zar ne?
treći odgovor:na takve događaje ti gledaš iz magijske perspektive zato to i smatraš magijom jer je to tvoja religija,kao što sam ti več napisao da pripaziš na to što ti srce govori.
četvrti odgovor:to ne bi trebao pitati mene nego npr.Bonnaventura Duda inače on se time bavi,a i nije bit što gdje piše jer te informacije su zapisane da bi ti povjerovao i na kraju krajeva duhovnost je bit ove rasprave zar nije? I da zamolit ču te isto što i ti mene,da na krščanstvo ne gledaš sa predrasudama i osudom.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon lis 14, 2013 10:39 am

"Kompletan pregovarač" Goran Tudor.
dala mi je smjernice kako da se ponašam prilikom pregovaranja, kako pročitati suprotnu stranu i kako doći do pozicije "svi zadovoljni" ....
[Vrh] Go down
timaritelj
Višestanični organizam
timaritelj


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 57
Age : 37
Location : vinkovci
Registration date : 04.10.2013

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon lis 14, 2013 4:14 pm

floridana je napisao/la:
"Kompletan pregovarač" Goran Tudor.
dala mi je smjernice kako da se ponašam prilikom pregovaranja, kako pročitati suprotnu stranu i kako doći do pozicije "svi zadovoljni" ....
Moram to pročitati jer obožavam takve knjige,pretpostavljam da ima u knjižnici?
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimened lis 20, 2013 1:25 am

Citat :
prvi odgovor:ti sam znaš da su informacije u svakoj knjizi jednake

U svakoj knjizi jednake ? jel mi pričamo o istoj Bibliji koja je do 17 stoljeća imala više verzija različitih nego sve knjige ikada prevodjene bilo gdje u svijetu ?
Pa Biblija ima više potencijalnih izmjena, dopuna, greškica i greškurina nego što je riječi u Bibliji.
Iste su informacije jedino u istoj nakladi jer ih je isti stroj tiskao, ali uputi se malo.. pa svako evandjelje priča drugu priču, a kamoli da sada gledamo razlike od Biblije do Biblije, od verzije King James-a do neke verzije Pawns-ove ili neke grčke verzije... ili šta ja znam, ima ih koliko hoćeš, neke uopće nemaju knjige koje su u drugima, neke imaju viška knjiga ...
Ovo sam ja pitao da ti ukažem na to kako danas najveći kršćanski schoolari ne znaju što je izvorni text jer nije sačuvano ništa ni blizu originala (najstariji komadić je, od par centimetara, a zovu ga "papirus 16" iz negdje 4 stoljeća, do tada je već bila izmjenjena stotine puta) nemamo pojma šta je u originalima pisalo.. nikakvog pojma a kamoli da su danas u "svim iste informacije", ni blizu.


Citat :
drugi odgovor:nije bit dali treba nešto shvaćati doslovno ili ne nego što ti osiječaš u srcu kao što u Dj.Apostolskim piše kada su učenici putovali u emaus,zar nam nisu gorijela srca kada nas je gospodin učio,jer im se Isus ukazao na tom putovanju
ma možemo tako mi čitati Jesenjina ili Puškina pa osjećati u srcu, ali akda netko referira na Bibliju kao na Povijesni dokument onda je to čista matematika, ne moe svao tumačiti šta mu padne na pamet ili kako tko osjeća u srcu;
Svaka čast stari, ja volim ljude koji nisu prazni i koji imaju neki kolorit u sebi, živahan i veseo i tužan i jak i uvijek živ, ali ovdje ne pričamo o tome što nam je u srcu, nego može li se nešto, što svatko tumači po svome, smatrati kao bilo kakco realno povijesno svjedočenje ?

Citat :
odgovor:ja sam počeo prvo sa novim zavijetom,pa poslje sa starim ja bih ti savijetovao isto,vidim da ne znaš da židovi ne vjeruju u Isusa oni su ga i ubili zato što su smatrali bogohuljem jer je izjavio da je on krist(mesija) i zbog toga što im je rekao da oni ne vjeruju u Boga velik je to udar na ego odabranog naroda zar ne?
ja te pitam šta treba prvo čitati od zavjeta a ti meni odgovaraš kako ja "Ne znam da židovi ne vjeruju u Isusa"; jedino sam referirao na Jevreje u kontextu toga što sam spomenuo da i oni imaju petoknjižje koje čitaju i zovu Biblijom (egzodus, postanak, knjiga brojeva ...) kako si zaključio da je ne znam da Jevreji ne vjeruju u Isusa??
Juda je po Bibliji najviše je i shvaćao i razumio Isusa;
Od jevreja nastaju mnogobrojna vrijedna nasljeđa, usavršavaju se mnogi zanati, prenose znanja (kao i od Kršćana kasnije, pogotovo ranih kršćana, iako poslije usraše motku, ali nikada ne bih generalizirao sve Kršćane niti ijedan drugi narod ili vjeru, što ti vidim voliš činiti).
Osim toga po ovome što si napisao čini se da ti mnogo toga ne znaš o Jevrejima, a niti to da je sam Isus bio naravno Jevrej.
Nikada nijednom kompletnom narodu ne treba suditi, pogotovo ne ti kao Kršćanin, ne sudi, jel ti to znači nešto ? niti je kompletnom narodu "uvrijedjen ego"...lol

Citat :
treći odgovor:na takve događaje ti gledaš iz magijske perspektive zato to i smatraš magijom jer je to tvoja religija,kao što sam ti več napisao da pripaziš na to što ti srce govori.
da gledam pa što ? Nije moja stvar što ti nešto što i u pravom i kontextualnom značenju znači Mudrost smatraš nečim negativnim.
Ja ne smatram Magiju svojom "religijom" jer ona to po svojoj formi to ne može biti, ja smatram Teuršku i Magijsku praksu svojim vještinama-oruđima Spoznaje kao i svojim Putem kao učenjaka, Adpeta univerzalnih zakona i ne vidim u tome ništa loše;
dapače, gledam na to kao "blagoslov Kozmičkog Proviđenja" što uspjeh doći do nečeg takvog. a kad smo kod toga "pripazi" , pripazi ti da prije nego što se zaletiš, prvo protumačiš sebi i saznaš malo više o nekoj temi prije nego ju škartiraš u ladice na kojima si unaprijed nalijepio etikete "ovo ne valja" bez da znaš išta o tome.
Ja smatram Krista prosvijetljenim Čarobnjakom koji je hodao Zemljom i koji je bio Budan kao što je to bio Buda, i nisam ga nikada opsovao a nekmoli se rugao, probaj se i ti suzdržati.

Citat :
četvrti odgovor:to ne bi trebao pitati mene nego npr.Bonnaventura Duda inače on se time bavi,a i nije bit što gdje piše jer te informacije su zapisane da bi ti povjerovao i na kraju krajeva duhovnost je bit ove rasprave zar nije? I da zamolit ču te isto što i ti mene,da na krščanstvo ne gledaš sa predrasudama i osudom.
Kako rekoh rano kršćanske mistike ja čak i simpatiziram, oni su barem znali što im znači "jhwh" to jest zašto je hebrejski tetragramatonski ključ upotrebljavan pod Adonai i koja je to tajna imena Jahve (jhwh).
A što se tiče ovih novih Karolika i novih Kršćana, zašto nebi gledao sa predrasudama ljude koji su pobili tolike ljude u ime "boga oca", to im sigurno Isus nije rekao da trebaju radit, pa naravno da ih gledam za osudom , sumnjam da ih ti gledaš bez osude...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimepon lis 21, 2013 10:32 am

timaritelj je napisao/la:
floridana je napisao/la:
"Kompletan pregovarač" Goran Tudor.
dala mi je smjernice kako da se ponašam prilikom pregovaranja, kako pročitati suprotnu stranu i kako doći do pozicije "svi zadovoljni" ....
Moram to pročitati jer obožavam takve knjige,pretpostavljam da ima u knjižnici?
dobro pretpostavljaš ;)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitimesri ruj 23, 2015 7:20 pm

tatarska pustinja odlična knjiga i petnaestogodišnji kapetan study
[Vrh] Go down
Sponsored content





knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: knjiga koja vas je promijenila   knjiga koja vas je promijenila - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
knjiga koja vas je promijenila
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Koja avantura! (moja knjiga)
» Zena je kao knjiga
» Omiljeni citati iz knjiga
» Sajmovi knjiga
» Kolaborativna knjiga?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: