Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto mladi vole kafiće

Go down 
+8
josip21
snow queen
ThE_IMMORTAL
urbanaaa
floridana
gloria_g
Alpha
Blizzard
12 posters
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 1:45 pm

Ne znam je li ovo tema za ovaj podforum.

Glavno pitanje koje postavljam jest zašto mladi toliko izlaze kasno navečer u male zadimljene kafiće? Je li to njihova samostalna želja jer im je to zbilja privlačno, ili je to želja nastala na temelju prilagodbe društvu ''kud će svi, tu ću i ja''? Recite svoja mišljenja ili iskustva, rado bih saznao odgovor na pitanje.

Naprosto nevjerojatno mi je da se nekome može samom od sebe sviđati malo mjesto prekrcano ljudima gdje muzika tako tuče da je potrebno derati se za razgovor, a istovremeno je sve zadimljeno od cigareta. Ne pričam o onim kulturnim prostranim kafićima, već onim manjim. Je li tu želja za upoznavanjem novih osoba doista toliko jaka?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 2:31 pm

Ja ne znam da je itko ikog ikad zapravo upoznao u birtiji zubi
Hocu reci kako ljudi cesto izlaze upravo kako bi nasli partnera...a ako izuzmemo srednjoskolska upoznavanja i veze (obzirom ne znam kako se to danas odvija) zbilja ne znam da je netko nekog u birtiji naso i da je to ispala neka smislena veza cuga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 2:52 pm

ne mislim da se na takva mjesta ide upoznati partnera.
već jednostavno na kavim mjestima se odvija društveni život.
nekada su naši starci hodali po parkovima (tada nije bilo masovno rasprostranjeno birtijašenje) a mi danas u birtiju.
ne znam gdje bih se inače nalazila sa društvom i klepetala??
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 3:07 pm

idu da bi vidili i bili viđeni.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 3:37 pm

gloria_g je napisao/la:
ne mislim da se na takva mjesta ide upoznati partnera.
već jednostavno na kavim mjestima se odvija društveni život.
nekada su naši starci hodali po parkovima (tada nije bilo masovno rasprostranjeno birtijašenje) a mi danas u birtiju.
ne znam gdje bih se inače nalazila sa društvom i klepetala??

Recimo ja se s društvom nalazim uglavnom uz šetnju + svratimo do pekarije ili mcdreka + otiđemo malo do Drave pa se tamo negdje ''skampamo'' ili šećemo uz rijeku.
To mi je daleko bolje nego sjediti negdje u zagušljivom kafiću ili općenito u kafiću (izuzetak onih koji su na moru, tamo mi je stvarno lijepo).

Ja se, površno razmisleći, slažem sa Flo, idu da bi vidli i bili viđeni više nego zbog toga jer im je to stvarno tako super. Pričam o većini i što mislim, a možda se varam, možda se većini baš sviđa takav izlazak gdje ne mogu niti pričati kako spada, a još se i napuše od atmosfere.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 3:52 pm

slažem se s tobom Omega, ali to je varijanta samo za tople dane.
što zimi??
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 3:55 pm

gloria_g je napisao/la:
slažem se s tobom Omega, ali to je varijanta samo za tople dane.
što zimi??

Zime su sve toplije, nije da je ove zime bilo više od -10. Zimi nam je cilj uglavnom šetati toplo obučeni, a zimsko nebo je ljepše od ljetnoga tako da je i to neka blaga prednost. Jedina stvar jest da nismo toliko dugo vani ili otiđemo kod nekoga doma nakon nekog vremena pa se tamo zabavljamo. Uglavnom ja sam sa svojim prijateljima našao zanimaciju za izlazak za svako doba godine zubi
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 3:59 pm

ubi me, nemrem hodat po zimi....
a da, pa i doma se nalazimo, al kad se skuplja društvo iz svih krajeva grada, nekom logikom izaberemo birtiju na sredini puta svih nas...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 5:44 pm

Ja se slažem da je to super, i ja ponekad otiđem u neki birc na otvoreno sa društvom, samo kafić kakav sam opisao na ovoj temi i koji je predstavljen baš za ovu temu nije taj na koji si mislila.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 6:07 pm

a da, pa baš u te male i zadimljene ne idem ni ja.
jasno da biram kafiće, i uglavnom upravo iz tog razloga idem u jedne te iste.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 6:10 pm

Ja u kafić idem popit pivu/e, ako nemam gdje drugdje (kod nekog ili doma). Pogotovo po zimi kad baš i nisam za šetnje, obitavanje po parkićima i zidićima.. Na proljeće i ljeto sam rjeđe po kafićima, pogotovo unutar njih, više onda na terasi volim bit ili na nekoj plaži. :D I naravno da mi je bitno u koji ću kafić ić, ne volim u baš bilo kakav upast. Jedino ako je jedini u selu/mjestu. face
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 9:45 pm

ovdje gdje ja zivim, ljudi (govorim o svojoj generaciji uglavnom) navecer ne izlaze u kafice, nego se okupljaju pored kanalizacije (tuzlanska rijeka Jala) ili kako kazu idu "na Jalu", ili se okupljaju po parkinzima, benzinskim pumpama ili pred jednom skolom koja se takodjer zove "O.S. Jala". strasno... ne razumijem kako podnose taj smrad uz taj kanal.. bio jednom i nikad vise roll.
po danu, obicno poslije skole, idu u jedan kafic, u kojem je inace guzva i rijetko kad se moze naci mjesto, ali vazno je da su u tom kaficu pa makar da stoje. roll
floridana je napisao/la:
idu da bi vidili i bili viđeni.
moram priznat da i ja s drustvom cesto idem u taj kafic, ali rijetko kad ciljano, samo ako slucajno u prolazu zapazim da ima slobodan stol. :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 9:51 pm

Pa eto, hvala na primjeru Immortal, to je super primjer za ovu temu. Dakle što mislite, je li te osobe imaju samostalnu želju da idu na takva mjesta jer im je zakon što ima ljudi oko njih bez obzira što sve smrdi na ribarnicu, ili je ta želja rezultat prilagodbe ''kud će svi, tu ću i ja''? Kojem od ta dva dijela bi mogla pripadati želja za upoznavanjem?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 10:00 pm

svako vrime nosi svoje...prije su se mladi susretali na sijelu čisteči kukuruze, ili to ili su se u brdima dovikivali dok su čuvali ovce. u moje vrime mudri smo se šetali poljanom pa kalelargom kroz koju je bilo pa nemoguće proći od gužve ali bilo je bitno biti tu, baciti pogled na simpatiju (no, cilj svega toga jeste naći partnera) kasnije se išlo u zadimljenje kafiće, razvlačila se kava do besvjesti roll ali bilo je bitno biti tu opet zbog istog razloga. veća je šansa upoznati nekoga na takvom mjestu nego na groblju.
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimečet tra 16, 2009 10:05 pm

1. zato što nemaju gdje drugdje

2. žele se družiti, a ti mali kafići i klubovi su super mjesto za to jer je piće jeftino, ako je zima onda da budu na toplom i ako nemaju para za cigarete pa da mogu krasti dim od drugih zub

...još ak je glazba dobra, kud ćeš bolje!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimepet tra 17, 2009 1:29 am

Malo bih nadodao jednu riječ na ovo pod 1., a to je da MISLE da nemaju gdje drugdje izaći. Ja se mogu sjetiti barem 4 različita mjesta tako da itekako imaju gdje izaći.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimepet tra 17, 2009 2:22 am

pa zna nekada i biti dobar prood na takvim mjestima...ne znam ja sam puno puta bio posebno dok sam bio mladji nekada je bilo dobro a nekada lose sve zavisi...i naravno da sve to ovisi i o tome koliko love imas...uglavnom to je jedna od najjeftinijih fora za izaci vani uvijek ces u djepovima imati za 2-3 pive ako ne racunamo lokalnu samoposlugu i zidic ispred nje....
naravno da sam Guzonjin sin onda se ne bih mrcvario po tim birtijama i kaficima vec bi otisao na svoju jahtu koja bi bila puna hrane i cuge i opijata i manekenki i ruzio bih cijeli dan i noc....i naravno svi vi s foruma bi bili pozvani na tulum...tako bi se izopijali da bi svi sigurno vidili bar jedan NLO hahaha
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimepet tra 17, 2009 12:08 pm

Citat :
Malo bih nadodao jednu riječ na ovo pod 1., a to je da MISLE da nemaju gdje drugdje izaći. Ja se mogu sjetiti barem 4 različita mjesta tako da itekako imaju gdje izaći.

da, parkovi ili tak neka mjesta... npr, mi imamo ''školjku''... tamo su se prije održavali koncerti, a sad je zapušteno. pa se nekad skupimo i sviramo... ali ako se malo bolje pogleda, nema baš neko posebno mjesto za mlade gdje bi se mogli družiti...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimepet tra 17, 2009 7:25 pm

Ovisi što je cilj njihova druženja...
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimepet tra 17, 2009 8:19 pm

Citat :
Ovisi što je cilj njihova druženja...

ok, s ovim se slažem
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimened tra 19, 2009 1:27 am

Ma ja skoro uopce ne idem vanka jer je atmosfera doslovno ''ubij Boze''.
Jedina zabava ti je otic na rivu i udisati zrak pun atnracita i cega vec sve ne, i zatim se naroljat ko stoka, a ja nisam fan nijednoga ni drugoga.
Ne vidim sta ima toliko fascinantno u tim kaficima pogotovo kad nafrlje neku cajku :x
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimened tra 19, 2009 5:54 pm

ja neidem u kafice al bi volila u Lampase :D samo da vidim kak je tam :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimened sij 30, 2011 10:15 pm

Jako je bitno voditi računa o kojem uzrastu mladih govorimo, gdje dotični žive (selo/grad), kao i o njihovom okruženju i društvu.
Budući da živim u manjem gradu, kafići su tamo jedino mjesto na koje netko može izaći i družiti se sa prijateljima, osim dakako "doma-aranžmana".
Cijeli centar se obiđe za par minuta i praktički se nema kamo šetati. roll

Naravno, u kafiće redovito idu mahom srednjoškolci, koji ujedno tamo i izlaze u kasnijim noćnim satima, dok starije generacije odu ponekad na kavu ili piće sa prijateljima. Ponekad i oni i izađu van u kafić, ako su u društvu bliskih prijatelja, ali ni približno toliko često kao srednjoškolci.
Možda je srednjoškolcima kafić ujedno mjesto gdje pronalaze svoje simpatije, ali mislim da to nije baš slučaj sa starijima niti da tamo fokusirano traže potencijalne partnere. misli


Osobno mi koncept izlazaka u kafiće nikad nije bio privlačan, jer mi je sjedenje za jednim stolom po par sati previše statična aktivnost.
Radije sam za neke šetnje i obilaske grada, uz usputno i kraće sjedenje u kafiću.
Međutim, prilagodim se svojim prijateljima, tako da se sa nekima koji nisu zainteresirani za neku aktivnost nađem u kafiću, dok se drugima koji preferiraju šetnju po vani rado priključim izvan kafića.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitimened kol 02, 2015 4:32 pm

Zato sto je to jedan od retkih danas socioloskih-manifestacijskih fragmenata iz nekog proslog zdravijeg,ljudskijeg,iskrenijeg,spontanijeg-prirodnijeg vremenskog doba i kulturnog pondeblja na primer,koji je jos nekom cudom i do dan danas opstao,uprkos globalizmu,cionizmu,liberalnom-kapitalizmu,feminizmu,multikulturzimu,materijalizmu i feminizmu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto mladi vole kafiće Empty
PostajNaslov: Re: Zašto mladi vole kafiće   Zašto mladi vole kafiće Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto mladi vole kafiće
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sto decki naj vole...
» Mladi HDZ-ovci "volontirali" za pola milijuna kuna?
» Mladi duhom, stari tijelom i vice versa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: