Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?

Go down 
4 posters

S koliko godina biste upisali dijete u školu?
s manje od 6
S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_lcap0%S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
sa 7
S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_lcap50%S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_rcap
 50% [ 2 ]
s više od 7
S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_lcap25%S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_rcap
 25% [ 1 ]
ne bih ga uopće upiso/la
S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_lcap25%S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_vote_rcap
 25% [ 1 ]
Ukupno glasova : 4
 

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:19 pm

Različite države imaju različite zakone po tom pitanju. Kod nas djeca kreću u školu sa šest do sedam godina, a godinu dana prije toga trebala bi završiti predškolsku vrtićku grupu ili pohađati tzv. malu školu, no ne znam kako to funkcionirai je li još uvijek obavezno.

Autor ČLANKA
misli da djeca koja su krenula ranije u školu imaju nekakvu prednost i stoga u prosijeku kasnije postižu bolje rezultate. No ja mislim da to baš i nije tako. Prije bih rekla da roditelji koji imaju djecu s poteškoćama odgađaju njihov upis u školu kako bi im omogućili lakše školovanje, a tako im savjetuju i psiholozi i pedagozi. Naravno, to nije slučaj sa svom djecom koja se kasnije upisuju, ali je njihov broj možda dovoljan da spusti statistički prosjek uspjeha kasnije upisane djece. Što vi mislite, kad biste upisali u školu svoju djecu, ili same sebe? miga
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:29 pm

šta kasnije kava
ja sam išla sa 6 godina u prvi razred. nisam pohađala vrtić a mislim da mi je bio neophodan naročito zbog prilagođavanja gradskoj sredini u koju sam uletila dirktno sa sela. tu malo zamjeram svojo mami a i ona kao odgajatelj nije mogla nikako prežaliti šta me nije dala u vrtić...a valjda bi izbjegla onu blesavu nastavnicu rigo da sam išla kasnije pa bi možda više volila školu.
moja djeca su bila upisana u sedmoj godini, nakon vrtića ali moje je mišljenje da bi ti niži razredi trebali biti drugačije organizirani. to sam već na nekoj temi opisala pa mi se sad ne da. najmlađi je krenuo sa osam upravo zbog poteškoća u razvoju, i ta mu je godina dobro došla.
mišljenja sam da raniji upis u školu ne pridonosi boljem uspjehu u pohađanju niti da zbog toga postižu bolje rezultate kasnije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:33 pm

Slažem se zivili
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:35 pm

dobra ti je ona zadnja opcija zubo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimepon tra 20, 2009 9:35 pm

Pa nek se nađe miga
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimeuto tra 21, 2009 12:25 am

Ja sam starijega sina upisala sa 6 i pol godina i mislim da sam gadno pogriješila. Lijepo mi je školska doktorica govorila da još nije zreo, da je previše zaigran, da bi bilo bolje da ga ostavim još godinu dana...
Ali poučena vlastitim iskustvom (meni je bilo super u nižim razredima), misleći najbolje, nisam pristala na odgodu.
A sad mi je žao.:(
Jer nije problem u prvom razredu, niti drugom. Baš mi je pričala njegova učiteljica (zbog koje sam ga u biti i forsirala da krene u školu - da mu ona bude učiteljica) kako se vidi ta razlika u djeci koja kreću u školu sa navršenih 7 godina da neke stvari puno prije shvaćaju nego ovi mlađi.

A srednjega sam namjerno ostavila doma godinu dana duže i jako mi je drago zbog toga. Da li zbog toga, ali djeluje mi puno ozbiljniji u rješavanju školskih obaveza nego stariji.study
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimeuto tra 21, 2009 6:46 pm

floridana je napisao/la:

ja sam išla sa 6 godina u prvi razred.

i ja... i ne sviđa mi se to nimalo... al ja sam sama sebi kriva... derala sam se tamo u vrtiću: '' hoću u školu! hoću u školu!...cry ''
nisu me tete mogle smirit...lol!
mama se protivila tome, ali tete su rekle da sam jako inteligentna (rofl2 ) i da brzo učim (roll ) te da sam zrela za školu... figu... eto mi sad... sad mi je žao...
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimeuto tra 21, 2009 6:47 pm

floridana je napisao/la:

mišljenja sam da raniji upis u školu ne pridonosi boljem uspjehu u pohađanju niti da zbog toga postižu bolje rezultate kasnije.


100% istina...
u razredu sam bila najmlađa... al hebeš to... nego, bio je jedan dečko koji je krenuo sa 8 god u školu i bio je najbolji u svemu... nije krenuo kasnije zbog nekog problema ili sl... bio je sasvim normalan... a ja 2 god mlađa od njega sam se morala za iste rezultate koje je postigao bez puno truda mučiti ko konj... (btw, prolazila sam sa 5, jedino 8. raz sa 4...)

sad sam 1. srednje zubi ...
opet najmlađa u razredu... i opet se moram dobro namučiti za peticu koju moji 1-2 godine stariji kolege dobiju bez problema ako uče samo upola koliko ja učim...

stoga, drage mame (i buduće mame) zubi , upisujte svoju djecu što kasnije u školu jer će im biti lakše pratiti nastavu i usvajati znanje (neće biti toliko razigrani i nemirni)... ako ništa drugo, imati će više vremena za igru i bezbrižnost... a to kasnije jaaaaako fali...zubo...
dance bravo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitimeuto tra 21, 2009 6:58 pm

Bravo, snow queen, odlično si sredila ove postove ides

Btw, ako te nisam još pozdravila, dobro došla na forum :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Empty
PostajNaslov: Re: S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?   S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
S koliko godina upisati dijete u osnovnu školu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Dijete s ADHD-om u obitelji

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: