Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Subliminalne poruke

Go down 
+21
LJUBAV
2pac
Hladni
Maria Elena
omen
wanderer
Natasaos
Alpha
PathFinder
Lithium
Skulptura
schmizzl
Dragony
Chof
bros
gothic45
dr.chaos0
Gea
tomi
Legionar
Jaykof
25 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 14, 2009 12:11 am

Radi se o fenomenu koji se pojavio 1957. godine kada je James Vicary, spretni menadžer lokalnoga kina u New Jerseyu pokušao utjecati na potrošačku podsvijest. Spretnim insertiranjem poziva, trajanja svega 25 stotinki sekunde, "Drink Coke" i "Eat popcorn", unutar filmskoga materijala, podigao je prodaju pića za 57,5 a kokica za 18,1 posto. Eksperiment je nazvan "Invisible commercial". Od tada pa do danas, utjecajem "ispod granice percepcije" bavili su se mnogi. Otkriveni su dragocjeni momenti koji pružaju neslućene mogućnosti u domeni utjecaja propagande na percepciju. Čak 89 posto djelovanja čovijeka je nesvjesno pa je tim i mogućnost utjecaja na taj dio velika.
U istraživanju opisanom u Subliminal conditioning of atitudes (Subliminalno oblikovanje stavova), psiholozi Krosnick, Jussim i Lyn su 1992. opisali istraživanje u kojem su ispitanicima prezentirani dijapozitivi devetoro nepoznatih ljudi. Od ispitanika se tražilo da procjene koliko su im simpatični ljudi na slikama, no, prije svake slike prikazali su im ili emocionalno pozitivnu ili emocionalno negativnu scenu, ali tako kratko da to oni nisu mogli svjesno opaziti. Emocionalno pozitivne slike prikazivale su mačiće ili zaljubljeni par, a emocionalno negativne leševe ili vukodlake. Iako, dakle, nisu mogli svjesno opaziti ove slike, ispitanici su pozitivnije procjenjivali ljude uz čije slike su bile vezane emotivno ugodne scene. Ljudi na slikama izgledali su simpatičniji ako su slijedili iza subliminalno prezentiranih, a svjesno neopaženih mačića, nego ako su slijedili iza subliminalno prezentiranih, a svjesno neopaženih leševa.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 14, 2009 12:22 am

Nego, da odma dam apr primjera koje sam ajmo reć vidio (možda i nisu subliminalne poruke u takvom smislu riječi). Filmovi na RTLu (mislim da su oba bila tamo), danas Bjegunac, scena kad u onim zatvorskim odijelima hodaju do busa, na leđima piše IDOC, no meni se se učinilo ko da piše IDOL. Zamislite, zatvorenik da je idol lol

Drugi slučaj, drugi film, bio je nedavno. Glumi onaj glumac koji je glumio Tim Taylora u nekoj seriji na RTLu ("Sam svoj majstor" mislim). Uglavnom, on ima neku firmu, Sexton, i u jednoj sceni on svojom glavom prekrije ovaj "ton", tako da se vidlo samo SEX, a još je bilo i poboldano i dosta veliko ...

p.s. Negdi sam vidio na forumu slike subliminalnih poruka, al ne znam gdje, pa ako netko nađe nek javi Guardianima da presele poruke na ovu temu il nek ovu temu presele kod poruka :) Ovisi kak im je lakše :D
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon kol 24, 2009 2:32 am

U pjesmi Lady Gage 'Just Dance' sam našao subliminalnu poruku.
Pažljivije poslušajte dio od 2:20 do 2:25. Kaže ''amazing music''

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon kol 24, 2009 2:38 am

Gripphon in my heart <3 je napisao/la:
U pjesmi Lady Gage 'Just Dance' sam našao subliminalnu poruku.
Pažljivije poslušajte dio od 2:20 do 2:25. Kaže ''amazing music''
https://www.youtube.com/watch/v/CLQT6qM032Y
Ima li texta na tom dijelu? :S
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon kol 24, 2009 2:48 am

ja sam probala otkriti pa su mi se 3 puta ubacio onaj znak za mobitel i da si skinem pjesmu na njega, poludjela i nakraju nisam ništa otkrila no

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon kol 24, 2009 3:45 am

A-a, nema!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimeuto sij 26, 2010 7:26 am

Imate sub poruke u najpoznatijoj pijesmi na svijetu od led zepelina starway to heven. i u pijesmi od Egelsa-hotel california
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimesub vel 27, 2010 3:15 am

[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimesub vel 27, 2010 11:35 am

Fora s takvim reklamama je bas to da ne skontas da je reklama, nego dobijes samo poruku, za koju mislis da ti je pala na pamet.
Kako ne znaš da je to reklama najcesce nema ni one "sta ce mi to" misli.

Sto se tice seksa, ne trebaju tu nikakve pisane sublimalne poruke.
Reklama za sex su odjeca, sminka, uzdasi i pokreti, e sad toga ima dosta po spotovima ;)

IDOC- Idaho Department of Correction
[Vrh] Go down
Chof
Stanica
Chof


Male
Gemini Horse
Broj postova : 13
Age : 33
Registration date : 04.03.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimečet oľu 04, 2010 7:47 pm



Već sam odavno gledao ovaj video, ali kako vidim da ovdje nije postan, a jako je interesantan, preporučam svima da ga pogledaju!
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimečet oľu 04, 2010 8:29 pm

[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepet oľu 05, 2010 1:13 am

Chof je napisao/la:


Već sam odavno gledao ovaj video, ali kako vidim da ovdje nije postan, a jako je interesantan, preporučam svima da ga pogledaju!

Ovaj prvi dio tog videa, koji im je cilj s time što to reklamiraju? Da se Zemlja prepuni ljudima ili što?
[Vrh] Go down
Chof
Stanica
Chof


Male
Gemini Horse
Broj postova : 13
Age : 33
Registration date : 04.03.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepet oľu 05, 2010 1:16 am

Pogledaj video koji je bros postao. Jednostavno subliminalnim porukama mogu utjecati na razmišljanja ljudi.

A što se tiće "sex" subliminals, to stvarno ne znam... Otvoreno za diskusiju definitivno rofl
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepet oľu 05, 2010 2:53 am

OK... Sex je univerzalna stvar koju svi vole. Ako uz svoj proizvod podmetneš asocijaciju na sex, prodaja mora biti zagarantirana. Sexom ciljaš na sve potrošače, odnosno, ne moraš birati ciljanu publiku.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimečet oľu 11, 2010 1:12 pm

bbbbbbbbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! ovo je prestrašno... :(
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimečet oľu 11, 2010 1:21 pm

:) Sad kad malo bolje razumijem ovo, morat cu ponovo dizajnirat oglase i ljepit po ulicama xd.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimesub lip 26, 2010 10:57 pm

Na desnoj strani su palme čije lišće ispisuje "SEX".
Subliminalne poruke Xp261d

Malo bolje pogledajte što to rade ovi ljudi po plaži :)
Subliminalne poruke 28k50lx

Ne znam zašto, ali ova slika me odmah asocirala na Vodku zubi
Subliminalne poruke Bi1pwn

I najbrutalnija Coca Cola tj. Coke, sa slikom u kocki leda.
Subliminalne poruke 900pvk

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 27, 2010 1:36 pm

E jel tu bio objavljen onaj neki video iz nekog filma o subliminalnim porukama?
Ono kad frajer uzme neke naočale, stavi ih na oči i onda umjesto reklama oko sebe vidi plakate na kojima piše "Reproduce", "Consume", "Buy", ...
[Vrh] Go down
Lithium
Višestanični organizam
Lithium


Male
Leo Horse
Broj postova : 46
Age : 33
Registration date : 27.06.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 27, 2010 6:17 pm

Ja na onoj novčanici ne vidim ništa čudno...

Evo link na ovu temu sa Mišakovog bloga.
LINKhttp://blog.vecernji.hr/misak/2010/05/16/subliminalne-poruke-oko-nas/
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 27, 2010 6:20 pm

Pa nije sex nist cudno.
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimened lip 27, 2010 6:51 pm

Subliminalne poruke Qrwu9v
Ako pogledate pahuljice vidjet cete da nisu "razasute" po cijeloj slici vec da ih je vecina iznad ruku a ako ih pogledate par puta vidjet cete slova "VOTE FOR ME" inace ovo je slika iz Bushove kampanje

Subliminalne poruke 309poqw
Ovo je novcanica od 20 $ i kada se poslozi u obliku aviona dobit cete WTC u plamenu



Eto ove sam slike naso na wikipediji pa da ih podijelim i ovdje :)
[Vrh] Go down
Lithium
Višestanični organizam
Lithium


Male
Leo Horse
Broj postova : 46
Age : 33
Registration date : 27.06.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon lip 28, 2010 12:02 am

Prva slika sa pahuljicama mi je odma upala u oko bez da gledam ovo što ispod piše.

Ova druga slika je tako zastrašujuća...no comment.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon lip 28, 2010 10:02 am

Druga slika nema baš smisla. Po cemu je to wtc? Da su malo drugcije slozili novcanicu mogli su dobiti i pentagon ...
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon lip 28, 2010 10:30 am

@ bros
Pa mozda probaj pa nam javi :)



Meni je ovo dosad ajmo rec najjezovitija dakle znate za grupu beatles e na jednom omotu na bubnju mozete svasta vidjetu .Ako imate omot i ogledalo, stavite ga tocno po stredini bubnja (ili koristite photo shop). Dobit cete ovo:
Subliminalne poruke Ifxtab
1 ONE 1 X – HE (strelica prema Paulu) DIE : 11/9 he die … 9.studenoga Paul je umro?
Ili 111X – tri preostala Beatlesa, a cetvrti prekrizen?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitimepon lip 28, 2010 10:35 am

Subliminalne poruke 20pentagon

Subliminalne poruke Osama-on-us-20-dollar-bill
[Vrh] Go down
Sponsored content





Subliminalne poruke Empty
PostajNaslov: Re: Subliminalne poruke   Subliminalne poruke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Subliminalne poruke
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» SMS poruke i voznja
» Skrivene poruke
» aaaaah te poruke
» Skrivene poruke u pjesmama?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: