Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istospolne zajednice

Go down 
+38
Madonna
Mama
Magic
orca
Korplikan
kika13
wanderer
Collector604
MoW
Skulptura
Armin od Irima
whitelady
Archangel
Chakotay
hawara
Fantom
Deti
Legionar
Green
Zona
spoxy
Konspirator
Aurora Borealis
tomi
malenaivi
biga
Athena
Gea
Alpha
Reptil
gloria_g
Greed
d_sasha
Goran
floridana
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Blizzard
42 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 6 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65
 

Autor/icaPoruka
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 11:55 am

U redu, oko bračnih zajednica prihvaćam grešku; pravo nije moja domena.

Kad je u pitanju biološki dio, sumnjam da je ovdje itko iole kompetentan ulaziti u raspravu o biološkoj normalnosti homosekualnosti s profesorima histologije, embriologije, neurofiziologije i neurologije. Usporedba s bakterijama je vrlo žalosna, jer samo pokazujete svoje neznanje.

@Arch - Homoseksualnost nije anomalija, nego je uobičajena pojava koja je objašnjena kako nastaje. Nadalje, doista ne vidim što i kako je homosekualnost ŠTETNA. Homoseksualne osobe i dalje se mogu razmnožavati i nisu ni na koji način bolesne time što su homoseksualne orijentacije, a ako je nekoga već toliko strah od mogućnosti da bi dijete homoseksualca moglo također biti gay, znajte da je vjerojatnost mala ili gotovo nikakva.
Da li je štetna možda zato što te osobe vrlo vjerojatno neće sudjelovati u daljnoj prokreaciji? A što onda ne osuđuješ sve one silne heteroseksualne parove koji mogu imati djecu, ali nemaju? Ili ako već žena ne želi svoju djecu, zašto makar ne posvoje djecu pa svejedno to ne čine? Hoćeš li to opravdati time što oni ganjaju karijeru?

Homoseksualni parovi najčešće bi htjeli imati djecu koju će odgajati, jer je to prirodni instinkt. Najveći strah homofoba jest da bi dijete koje je odgajano od homoseksualaca moglo postati homoseksualno. Oko toga se ne trebaju brinuti, jer je seksualnost određena već tijekom razvoja mozga dok je osoba još bila fetus. Velik broj muškaraca i žena u nekom trenutku sebe preispituje o svojoj seksualnosti, ali na kraju prevlada ono što s čime se rodio/-la.

Da, smrt je prirodna pojava, ali protiv nje se ne možemo boriti, nego ju pokušavamo odgoditi. Homoseksualnost je nešto protiv čega se ne možeš boriti, a bome niti odgoditi. To je nešto s čime se osobe rode i tako žive čitav život, sve do te smrti i jednako kao i sve druge osobe pa tako i homoseksualci žele živjeti svoj život ispunjeno, odgađajući smrt maksimalno.


@Arch - samo mi reci, tko danas ulazi u brak prije nego što prakticira seksualne odnose? Uglavnom (gotovo fanatično) vjerski orijentirane osobe. Dakle, gay muškarac nikako nije uskratio tu ženu s kojom se oženio, kao što lezbijka ne bi uskratila svoga muža. Poprilično sam siguran da takvi parovi prakticiraju seksualne odnose i da u takvim brakovima ima djece. Uostalom, jedan naš glumac je u upravo takvoj poziciji.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 1:55 pm

@Armin, kao prvo ne vidim da je itko spominjao bakterije kao neku usporedbu...conf1

Drugo, svaka ti cast na kompetentnosti, to niko i ne dovodi u pitanje... I upravo stoga sto ovo pitanje zadire u tvoje podrucje, aj reci STA je to sto uzrokuje homoseksualnost? Ja sam pokusao to naci na webu ali izgleda da tu svi znaju sve a opet niko nista ne daje - jedni kazu genetika, drugi kazu okolina, treci prenatalni razvoj - a sve nesto u postocima, sto upucuje na VISE uzroka... scratch

I trece, naravno da se homoseksualci mogu razmnozavati sa zenama - na isti nacin kao sto covjek sa prerezanom mozdinom moze zivjeti godinama ako ga aparati drze na zivotu - dakle, na silu. A to da homoseksualn
ost nije stetna po vrstu ili zivot uopste - ne mogu nikako svariti. Zivi organizam koji se mora razmnozavati pomocu drugog zivog organizma mora biti instinktivno usmjeren ka tom organizmu. Ali, ako, u primjeru covjeka, umjesto na zenu, muskarca instinkt usmjerava na drugog muskarca, malo dijete, drugu vrstu, plisanu igracku, ili rupu u bukvi - na KOJI moguc nacin to moze dovesti do stvaranja novog zivota i produljenja vrste???
Jest, ljudi danas mogu smijesati svasta u epruveti, ali to sto nesto mozes ne znaci da i trebas... 8)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 4:00 pm

Bakterije su spominjane na vrhu ove stranice, i na stranici ranije.

Hvala na uvažavanju.

Seksualni nagon, odnosno prema kojem je spolu on usmjeren, određen je prenatalnim razvojem hipotalamusa. Upravo smo o tome raspravljali prije nekoliko dana tijekom jednog seminara iz temelja neuroznanosti. U puno manjem broju slučajeva homo- i biseksualnost su uzrokovani utjecajem okoline ili kao odgovor na traumu. Katkad se neki odluče na drastičan potez i "prijeđu u drugu ekipu" iz nekih osobnih, najčešće traumom potaknutih razloga. Kod nekih se to pojavljuje kao izrazita znatiželja (često spominjana lezbijska iskustva i sl.). Stvarna homoseksualnost je biološka, a ne psihološka.

Kako bih lakše objasnio psihološki (autosugestijski) uvjetovanu usmjerenu seksualnost, evo primjera iz KBC Rebro:
Prije nekoliko godina su napravili istraživanje na transeksualnim osobama. 36 osoba se prijavilo na istraživanje. Od njih 36 samo JEDNA osoba je imala fiziološku podlogu za objašnjenje transseksualizma.

Što je neki oblik seksualnosti složeniji, to je sve više psiha uključena u isti. Hetero- i homoseksualnost su najjednostavniji od oblika i kao takvi su gotovo potpuno biološki uvjetovani. Biseksualnost je također uglavnom biološki uvjetovana, no u nju je više uključena psiha. Ostali oblici (zoofilija, dendrofilija, nekrofilija) seksualnosti su uvjetovani psihom, odgovor su na neku traumu i/ili razvijeni pod utjecajem nečega što bi se moralo dugo istraživati u životu neke osobe kao i shvatiti kako i zašto je ta osoba upravo na taj način sve to povezala da bi to postao jedna od crta njene ličnosti.

Ali nastavit ću tu s još jednom, recimo to tako, novinom koja baca još jedno svjetlo (i pokoju mutnu sjenu) na pitanje seksualnosti. U pitanju je spol. Isprva bismo rekli da postoje 2 spola, muški i ženski, a onda bismo još mogli uvesti i treći, hermafroditizam. Ako dublje uđemo u sagledavanje spolova, tada bismo mogli doći do zaključka da je sveukupno 5 spolova (muški, ženski, muški pseudohermafroditizam, ženski pseudohermafroditizam i pravi hermafroditizam).

Temeljiti svoju odluku o nepodržavanju sklapanja braka između homoseksualnih osoba čisto na homofobiji je krajnje primitivno.


Živi se organizam NE MORA razmnožavati, odnosno ne mora sebe usmjeriti prema prokreaciji. Barem čovjek ne mora. To moraju sva bića sa nižih grana evolucijskog stabla od one grane na kojoj je čovjek.
Kad je u pitanju razmnožavanje, upravo je čovjek specifičan po tome što može odlučiti želi li sudjelovati u prokreaciji, neovisno o tome kamo je usmjerena njegova seksualnost. Homoseksualci, biseksualci, zoofili, dendrofili, nekrofili, rupa-u-zidu-fili - svi oni MOGU sudjelovati u prokreaciji neovisno o svojim, kako veliš, instinktima. Ali moram naglasiti da se homoseksualnost i, primjerice, zoofilija ne mogu staviti u istu skupinu, a objašnjenje sam već dao.


P.S. još uvijek me zanima kako bi tu "bolest" ili "krivo spojene žice u glavi", kako je rekao biga, liječili...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 4:28 pm

Več sam te bio pitao, izgleda da nisi vidio pitanje ili možda ne znaš odgovor, ali ako je problem u hipotalamusu, da li se onda to može ispraviti, jer očito kod tih ljudi nije sve onako kako bi trebalo biti, pogotovo ako je problem biološke naravi.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 5:19 pm

@Armin, bakterije nisu usporedba. Arch je rekao da, kada bi prevladala homoseksualnost, ostale bi jedino bakterije jer se one ne razmnožavaju spolnim putem. Također, ljudi nisu jedina bića s kojima ne upravlja neki prirodni poriv po pitanju seksa. Delfini također prakticiraju seks i iz užitka, ne samo u svrhu razmnožavanja.

Dalje, djeluješ kao osoba koja zna ponešto o tim stvarima pa mi nije jasno kako možeš reći da je homoseksualnost nešto normalno i potpuno objašnjeno. Ne postoji niti jedan dokaz da je uzrok homoseksualnosti hipotalamus, geni, psiha ili nešto četvrto. Uzrok homoseksualnosti NIJE poznat i zbog toga se ne može liječiti, bar ne za sada. Što nam to govori? Govori nam da je homoseksualnost ipak anomalija, kako je i Arch rekao.

Mislim da ovdje nemamo previše homofoba i siguran sam da ekipa koja sudjeluje u razgovoru nije protiv sklapanja gej braka iz razloga jer mrze homoseksualce...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 9:38 pm

@Skulp - znaš, da nemam ispit iz upravog tog predmeta za 2 tjedna, u subotu bih ti dao tu knjigu vrlo rado, jer ju ne želim gledati ostatak svog života. Ali ako želiš doista istraživati, možeš si sa stranice www.hiim.hr pod dijelom za nastavu skinuti čitavu knjigu i tamo naći dio o seksualnosti.

@Chak i Skulp - takav hipotalamus nije nešto što je nenormalno, kao što sam već rekao. Usporedio sam to s drugim dijelovima tijela. Kada bi se bilo što mijenjalo u hipotalamusu (kirurški i/ili medikamentima), jer bi došlo do disbalansa u tijelu. Hipotalamus upravlja temperaturom u tijelu, pamćenjem, ima veze i s njuhom. Ukratko, kao i skoro svaki dio mozga - sve je to tu negdje (znam da zvuči jako glupo, kao da je to rekao tko je samo čuo čemu služi mozak i vidio njegovu morfologiju, ali je doista tako).
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 10:03 pm

Na spomen mozga i homoseksualnost najpoznatiji je Simon LeVay koji je post-mortem usporedio mozgove tri grupe ispitanika. Muških homosesksulaca i muških i ženskih heteroseksualaca/ki. Rezultati su potvrdili ranije nalaze da je INAH 3 (treća intersticijska jezgra anteriornog hipotalamusa) više nego dvostruko veća kod heteroseksualnih muškaraca nego kod heteroseksualnih žena i homoseksualnih muškaraca. Te je rezultate teško interpretirati jer se povezanost ne može kauzalno tumačiti. Moguće je da je ta jezgra uzrok homoseskualnosti, da je posljedica ili da postoji treći činitelj koji tu ima utjecaja.
-
http://hr.wikipedia.org/wiki/Homoseksualnost

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimesri sij 26, 2011 10:58 pm

hehe, dobro mi je đed jučer rekao,,, kako je počelo još će se homoseksualnost proglasiti normalnom, a heteroseksualnost nenormalnom...
(normalno on se malo drugačije izrazio... :P )

gle Armin. ne ulazim u tu tvoju struku. al ako jedan dio je odgovoran za nešto. a to nešto šteti(kao što npr kad bi na svijetu sve bili homići znamo i sami kako bi svijet završio) ili ide kontra prirode, onda bi valjda to trebalo biti pogrešno.
e sad dali mi tu pogrešku zvali bolest, nedostatak ili nekako drugačije, nije važno...

to je normalno samo moje osobno mišljenje.


a pitali su se ljudi prije nekoliko godina i kako liječiti blaže upale, pa onaj jaran slučajno otkrio pencilin... :P
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:08 am

biga je napisao/la:
hehe, dobro mi je đed jučer rekao,,, kako je počelo još će se homoseksualnost proglasiti normalnom, a heteroseksualnost nenormalnom...
(normalno on se malo drugačije izrazio... :P )

Heh, ne bi me cudilo da za koju deceniju heteroseksualci izadju na ulice i stanu vikati "dajte nam nasa prava...!"
:)

Ma reko ja da se ovo ispolitiziralo u zadnje vrijeme i da je vec zaslo u debeli apsurd... -.-

Ali, ajmo reci da smo u krivu svi mi koji mislimo da je to poremecaj, anomalija, nenormalno i protivprirodno - je li to sad razlog da se pravi lakrdija i od braka i odgajanja djece? Je li to razlog da se paradira po ulicama i penje na tjeme svakome ko ne misli da je to u redu? Mislim - ako se vec razbacujemo velikim rijecima poput "tolerancije" - ajmo onda biti tolerantni i u drugom smjeru... a ne... ako pleses po notama koje ti tzv. "borci za prava" sviraju onda si "napredan" a ako neces onda si "primitivac"... roll
To me podsjeti - zna li netko kako se na svahiliju kaze "dvostruki kriterijumi"? ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:23 am

Istospolne zajednice - Page 6 Nikada-64687
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:44 am

Baš bi bilo zgodno da se pojavi nekakav virus koji uzrokuje homoseksualnost od kojeg bi obolilo 95% ljudi. I samo 5% ljudi, heteroseksualci, bi se dalje razmnožavali. Za pedeset godina bi nas bilo 300 milijuna.
Taman gica

Da, homoseksualnost je nepoželjna i nenormalna za opstanak vrste, ali s obzirom da se kotimo kao miševi prosto mi je nezamislivo navoditi to kao neki argument u cijeloj priči kava

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 11:11 am

Archangel je napisao/la:
....ako pleses po notama koje ti tzv. "borci za prava" sviraju onda si "napredan" a ako neces onda si "primitivac"... roll
To me podsjeti - zna li netko kako se na svahiliju kaze "dvostruki kriterijumi"? ;)
A po čemu su oni tako napredni, po kojim kriterijima. Ne znam zašto se to stalno ističe, valjda zato što to oni kažu sami za sebe i kakvi su oni borci za ljudska prava. Pravi borac za ljudska prava se bori za pravo drugoga...

Ajde Arch reci nam kako se na svahiliju kaže dvostruki kriterij misli

Fantom je napisao/la:
Istospolne zajednice - Page 6 Nikada-64687
Uuuu nisam ni vidio da nešto piše ispod lol!

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 11:24 am

x


Zadnja promjena: Zona; čet lis 10, 2013 10:50 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 11:41 am

Zona ti si nešto jako ljuta na njih :) Ne možemo ih sad baš za sve optužiti, nisu oni krivi za nastanak virusa HIV-a, a nisu niti za poreze koje plaćamo. Za to su krivi ljudi koji imaju malo drugačijih problema u svojim glavama :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 12:42 pm

x


Zadnja promjena: Zona; čet lis 10, 2013 10:47 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 12:56 pm

@Zona pa Armin je lijepo objasnio o čemu se radi. Nije nitko homo, hetero ili biseksualan zato jer mu se tako sviđa.
Mislim, oko toga nema nikakve dvojbe, ali stvarno nije u redu tražiti od takvih ljudi da se pokriju ušima, jer ne zadovoljavaju kriterije većine.
Zaboga, seksualnost je osobna stvar, a razlog zašto je oni naglašavaju ne moramo ponavljati.
Svatko od nas bi tražio prava na njihovu mjestu, a ne ugnjatavanje drugih koje je neopravdano u većini slučajeva.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:14 pm

Zona je napisao/la:
... tako da mi se ni malo ne sviđa što smo prisiljeni jednu takvu devijaciju prihvatiti kao nešto napredno i moderno....
Ma nije tako nismo mi ništa prisiljeni prihvatiti. Iskreno ja uopće nisam dobio takav dojam, možda je to zato što na to uopće ne obraćam pozornost. Uostalom zašto i bi, oni me uopće ne zanima, niti njihova uvjerenja niti njihov način života. Isto tako bi mogla reći da se kocka promovira kao nešto čime bi se svi trebali baviti, i što je jako moderno i zabavno, a što je samo po sebi jako štetno i za pojedinca i za društvo u cjelini. Pogledaj koliko imaš reklama na televiziji koje nas pozivaju na klađenje. Hrvatska lutrija kao državna firma prednjači u tome. Meni je to gore nametanje nego ovo sa njihovom paradom jednom godišnje ;)

Ova parada je možda malo više na silu, pa izaziva reakcije, no ove reklame su suptilne uopće ne vidiš nikakvu opasnost i time opasnije ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:46 pm

Ne bih kocku uspoređivao sa pederlukom. Kockati ću ako želim a ne zato što moram, a ljudi koji su već ovisni o kocki, neće drugima govoriti da je kocka nešto super i sl. nego baš suprotno. Znači da oni shvaćaju da imaju problem. Što se tiče homoseksualaca, izgleda da oni uživaju u svom poremećaju prihvaćajući ga kao nešto sasvim normalno. Netko je rekao da ako nešto ide kontra prirode, onda to nije normalno. Slažem se.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:54 pm

Legionar je napisao/la:
Baš bi bilo zgodno da se pojavi nekakav virus koji uzrokuje homoseksualnost od kojeg bi obolilo 95% ljudi. I samo 5% ljudi, heteroseksualci, bi se dalje razmnožavali. Za pedeset godina bi nas bilo 300 milijuna.
Taman gica

Da, homoseksualnost je nepoželjna i nenormalna za opstanak vrste, ali s obzirom da se kotimo kao miševi prosto mi je nezamislivo navoditi to kao neki argument u cijeloj priči kava
ok, ajmo onda poškopiti sve što imaju nesljedne bolesti, sve ubojice i silovatelje i za 200 godina imamo zdrave i poštene(makar genetski) ljude.

al ne, opet bi netko rekao da ovo nije uredu naspram ovih što bi ostali eunusi... hehehehe

Chakotay je napisao/la:

Fantom je napisao/la:
Istospolne zajednice - Page 6 Nikada-64687
Uuuu nisam ni vidio da nešto piše ispod lol!

hehe ja skužih kad sam ovo tvoje vidio...
stvarno ih ni ja ne kužim... sad još manje kad sam ovu sliku vidio na ovoj temi... :P
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 2:53 pm

Archangel je napisao/la:
Ma reko ja da se ovo ispolitiziralo u zadnje vrijeme i da je vec zaslo u debeli apsurd... -.-
Ali, ajmo reci da smo u krivu svi mi koji mislimo da je to poremecaj, anomalija, nenormalno i protivprirodno - je li to sad razlog da se pravi lakrdija i od braka i odgajanja djece? Je li to razlog da se paradira po ulicama i penje na tjeme svakome ko ne misli da je to u redu? Mislim - ako se vec razbacujemo velikim rijecima poput "tolerancije" - ajmo onda biti tolerantni i u drugom smjeru... a ne... ako pleses po notama koje ti tzv. "borci za prava" sviraju onda si "napredan" a ako neces onda si "primitivac"... roll
O politiziranju ove teme je uopće smiješno govoriti. Na tu kartu se danas izvlače i/ili uvlače mase wannabepolitičara. S time se slažem u potpunosti slažem.

Kakva lakrdija od braka i odgajanja djece? Nije li normalno da netko želi odgajati dijete i/ili biti u ozakonjenoj obiteljskoj zajednici?

Svoje mišljenje o paradama sam već dao - to je smiješno i pretvara se u provokacije. "Hrvatska to može progutati" je bio slogan prošle godine i kao slogan je vrlo zvučan, pamtljiv, ali iznad svega provokativan. Na taj način se nikamo ne može ići.

Biti borac za prava i budala nerijetko su dvije karakterne osobine koje su vrlo bliske i stoga ne bih tako olako zaključio da je netko napredan zato što je borac za prava ili da je primitivac jer nije borac za prava. Imam osjećaj da mi izokrećeš riječi. Iskreno se nadam da sam krivo shvatio.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 3:02 pm

8)


Zadnja promjena: Zona; sub ruj 22, 2012 8:23 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 5:32 pm

Armin od Irima je napisao/la:
[Nije li normalno da netko želi odgajati dijete i/ili biti u ozakonjenoj obiteljskoj zajednici?
Ovisi kako definiraš normalno ;) Nekima je normalno biti u vezi sa osobom drugog spola zubi

No što se tiče djece, djeca koja se posvajaju imaju svoje biološke roditelje koji bi trebali pristati na posvojenje.

Jednako tako posvojitelji mogu biti osobe koje teoretski mogu imati djecu, ali u praksi postoji neki razlog tipa neka bolest reproduktivnih organa pa zato ne mogu imati svoju djecu. Kod homo parova oni niti teoretski ne mogu imati djecu, pa je onda i pitanje njihove želje za djetetom. I nije tu samo strah da bi to dijete obzirom na njihov odgoj postalo homoseksulac, već je pitanje cijelog odgoja. Dijete uči od svojih roditelja i to najviše promatranjem, a manje slušajući što mu oni govore. Teško da će u takvoj zajednici pronaći neki prirodan odnos tih "roditelja"

Iako meni još uvijek nije jasno kako to nije voljna odluka, no ako oni žele tada mislim da nema razloga da se takva zajednica uredi zakonom. Ako već postoji u stvarnosti i nije zabranjeno, onda bi se mogla i zakonom uredi, ne kao brak naravno nego bi imala neko drugo ime.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimečet sij 27, 2011 7:14 pm

Zona, a što više očekivati od ljudi koji dolaze na "gay forum". Ne pada mi na pamet otići tamo i provjeriti to što govoriš jer sam siguran da je tako. Siguran sam da je pun primitivizma. Gadi mi se to.
Ja nikad nisam išao na neke hetero sex forume ili tako nešto jer me ne zanima ništa takvo u virtuali. Ali znam ljude koji su išli. Nisu svi, ali velika većina među njima su malo primitivniji.
A sada zamisli gay osobu koja dođe na takav forum koja je, uz to što je društveno pritisnuta, sada dobila slobodu izražavanja. Sva primitivnost i inače primitivne osobe, bilo hetero ili homo, izaći će na vidjelo ako je osoba takva. Nismo li imali nekoliko takvih primjera (hetero) ovdje na CE-4? ;)

Tako da da... gade mi se hetero seksualni primitivci (mislim na one neukusno perverzne ljude koji se pale na živo i neživo). A kamoli gay primitivci. Još kad vidim Modnog Mačka i slično kao što sam ga jučer vidio dođe mi da se smijem. To je po meni neki oblik psihičkog poremećaja koji treba liječiti. I to hitno. Došlo mi je da se sprdam s njim, ali nisam htio baš zato što je to za mene oblik bolesti i mislim da ne bi bilo korektno zezati se s bolesnim ljudima.
Ali isto tako poznajem neke gay osobe. OK, poznajem samo gay cure. Ako ćemo iskreno, pale me takvi prizori sa curama (još kad bi bile biseksualke zubi), ali one su kao osobe sasvim normalne. Ne mogu uočiti neku razliku.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimened vel 06, 2011 4:56 pm

Istospolne zajednice - Page 6 2cihamu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitimened vel 06, 2011 10:29 pm

@Athena...pa kad je seksualnost osobna stvar (sa cime se u potpunosti slazem) kog boga je oni razvlace po ulici? :P

@Biga i ostali kojima homo sklonosti nisu jasne...veliki postotak ljudi ima donekle sklonost prema istom spolu. Ne znam vise o kojem se postotku radilo ali istrazivanja su pokazala da ljudi nisu bas tako hetero kako ispada. Medjutim to je dosta potisnuto u vecini nas.
Recimo ja sam hetero. Ajmo rec. Al prije ce me vizualno uzbudit pogled na lijepu zenu nego na muskarca. Jbg :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istospolne zajednice - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 6 / 17.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: