Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 vjerski simboli u uredima

Go down 
+17
Gea
tomi
inflameswetrust
Aurora Borealis
Andariel
Blizzard
zvezda
Chakotay
josip21
Michael Wittmann
MoW
Reptil
Alpha
Nefertiti
Svjetloisjena
Lukini
floridana
21 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimesri kol 26, 2009 3:27 pm

tgudlek je napisao/la:
Citat :
Članak 41.

Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i ODVOJENE OD DRŽAVE.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so­cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.


Treba li sto dodati?

ides
[Vrh] Go down
d_sasha
Višestanični organizam
d_sasha


Female
Aries Buffalo
Broj postova : 31
Age : 39
Location : Over the Rainbow
Registration date : 24.04.2009

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimesri kol 26, 2009 11:59 pm

tgudlek je napisao/la:
Citat :
Članak 41.

Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i ODVOJENE OD DRŽAVE.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, so­cijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.


Treba li sto dodati?

Tako je... ja sam za uklanjanje vjerskih obilježja iz državnih, iliti javnih ustanova, jer to bi samo značilo da država provodi svoje zakone. Nemam ništa protiv da tko želi drži križeve i šta ti ja znam što na svom radnom stolu, to je njegova stvar, ali na zidovima, nikako... za to postoje privatni domovi svakog pojedinca, pa tko voli nek si vješa što god želi. kava Iako, ti križevi ne vise po zidovima od jučer, a zašto je to pitanje pokrenuto tek sad... opet druga priča...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimečet kol 27, 2009 12:20 am

Nije problem u križu, niti u onome što on predstavlja.

Problem je u tome što se taj simbol nameće, a kroz njega se želi nametnuti jedan način razmišljanja. Na sreću vjera se ne može nametnuti, jednako kao što se moral, istina, dobrota, prijateljstvo... ne mogu nametnuti. Jer kad se nameću onda gube tu kvalitetu i prestaju biti ono što bi trebali biti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet kol 28, 2009 10:44 am

Čini se da se ovdje većina ako ne i svi slažu s Mesićevim prijedlogom... Da, ali crkva bi izgubila utjecaj i kontrolu nad državom pa se mora netko i pobuniti...
[Vrh] Go down
Lukini
Riba
Lukini


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Age : 36
Location : Split, Hrvatska
Registration date : 26.07.2009

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet kol 28, 2009 12:39 pm

Uskrs, Božić, Sveta Tri Kralja, Svi Sveti... na te katoličke blagdane u Hrvatskoj se ne radi

na blagdane muslimana, pravoslavaca, židova itd. se radi i nisu praznici... dakle očito je šta je velika većina u Hrvatskoj

ovo gore šta si napisa... nije mi jasno šta želiš reći... da ako makneš križ iz vojske sa odora i iz ureda da će crkva izgubit utjecaj i kontrolu ? pa ne predstavlja meni križ crkvu nego vjeru...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet kol 28, 2009 6:03 pm

Omega je napisao/la:
Čini se da se ovdje većina ako ne i svi slažu s Mesićevim prijedlogom... Da, ali crkva bi izgubila utjecaj i kontrolu nad državom pa se mora netko i pobuniti...

I ja se slažem, objašnjenja nisu potrebna jer su već navedena ides
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet kol 28, 2009 9:36 pm

Omega je napisao/la:
Čini se da se ovdje većina ako ne i svi slažu s Mesićevim prijedlogom... Da, ali crkva bi izgubila utjecaj i kontrolu nad državom pa se mora netko i pobuniti...
...mislim da crkva upravo na ovaj način gubi autoritet i kod svojih vjernika i svih ostalih. Prije za vrijeme socijalizma tj. komunizma crkva je bila gurana u stranu i na margine društvenog života, ali su imali autoritet kod ljudi i kroz to i utjecaj. Danas bi oni željeli moć i kontrolu i grčevito se gore za to, no gube autoritet u društvu, pa već izjave nekih svećenika nitko ozbiljno i ne shvaća.
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:14 am

nisam ni za ,nisam ni protiv tog, al sam za ravnopravnost . ako već stavljaju religijska obilježja nek stavljaju od svih religija koje su prisutne u toj ustanovi ili državi . a ne recimo samo katolička obilježja, jer je njih više pa ćemo staviti samo križ,a ostalo nam ne treba jer je njih manje .ja sam za ravnopravnost religijskih obilježja. pa u hr. ima puno pravoslavaca zašto nebi i nj. obilježja stavili ,pa muslimana ,židova ... zašto da se opet stvaraju manjine i večine zašto da se djelimo na bolje i loše tj. nas hrvata katolka je više pa će biti samo naša obilježja. zbog ćega stvarati nepotrebnu mržnju,svađe i sukobe,zar nam ovi ratovi iza nas nisu bili dovoljni i da baš ništa nismo naućili iz tuđih pogrešaka .

ili staviti svačija obilježja ili ničija! svi smo ljudi od krvi i mesa i svi smo isti !
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 11:37 am

To pitanje je prestalo biti aktualno iako se u suštini ništa nije promjenilo. Dobro da si podigla ovaj topic jer se ustvari vidi da naše drugštvo raspravlja o potpuno nevažnim stvarima kao što je ova. Potpuno je jasno da je odgovor na to pitanje ovaj koji si ti whitelady navela, ali u nekim trenucima poneki ljudi kao da se prave blesavi pa to ne žele prihvatiti.

U stvari ono što se promjenilo je predsjednik koji se i u predizbornoj kampanji, a i nakon toga izjasnio da je agnostik, pa i ako se nije izjasnio o ovom pitanju (ili možda je, ali ja to ne znam) možemo zaključiti što će reći na to. A obzirom mu mandat tek počinje crkva se ne želi kačiti s njime. Sa Mesiće su mogli, jer on je već praktički u to vrijeme bio bivši predsjednik.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet stu 05, 2010 12:37 am

baš sam danas na fejsu čitala nešto slično ovoj temi
evo možda uspijem staviti ovdje

http://www.ezadar.hr/clanak/ravnatelj-gimnazije-juraj-barakovic-postavio-krizeve-po-skoli
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet stu 05, 2010 1:14 am

Da to ti je bilo početkom godine...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitimepet stu 05, 2010 5:10 am

Ne znam što bih rekao. Meni osobno to ne smeta i niti ne gledam što stoji po zidovima ureda u koje ulazim. Po uvjerenju sam agnostik i naučio sam to svoje uvjerenje zadržati u sebi. Mislim da je problem u tome da smo mi narod koji ne zna što hoće. Ali zato oni koji su na vlasti dvadeset godina jako dobro znaju kako skrenuti pozornost sa pravih problema na takve gluposti. U uređenoj državi zakoni su precizni i jasni. Mi smo daleko od toga. Nismo čak ni banana od države. Jer u banana državi imaju svog diktatora koji je zakon i koga svi poštuju, jer ga se boje. Mi nemamo ni diktatora. Jadno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





vjerski simboli u uredima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: vjerski simboli u uredima   vjerski simboli u uredima - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
vjerski simboli u uredima
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Simboli
» simboli na kamenu
» Masonski simboli
» Simboli i poruke tokom meditacija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: