Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimepon stu 30, 2009 6:22 pm

a šta san čulaaaa...

ljudi često sanjaju da umiru. u većini takvih snova, probudemo se baš u onom trenutku kada bi trebali "umrijeti"..
nekolicina psihologa je objasnila ovu pojavu na način da možemo sanjati sva ona osjećanja koja poznajemo;
smrt je jedina prava nepoznanica čovječanstva, i zbog toga je teško sanjati ono što se događa kad umremo.
zar nisu rijetki ljudi koji mogu sanjati svoju smrt?
jer mislim da je velika razlika između astralne projekcije u snu i pravog doživljaja smrti! sleep
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimepon stu 30, 2009 7:56 pm

Ne brini, Schmizzl :)

Uglavnom, sanjao sam da će doći Legi i sve od reda baciti u kantu pun bijesa i ljutnje zubo
Onda ćete vi vidjeti raspa
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimepon stu 30, 2009 9:44 pm

Osvrnuo bih se na problem da u zadnje vrijeme, recimo u zadnjih 4-5 godina vrlo malo sanjam sa sjećanjem da sam išta sanjao.
Recimo, u zadnjih mjesec dana jedva da se sjećam da sam triput nešto sanjao. Nemam nikakvih problema sa spavanjem, zaspim vrlo brzo, spavam 8 sati, probudim se bez velikih problema, dakle sve normalno.
Jedino što mi smeta to je da nema više ni snova, ni noćnih mora koje sam imao kao klinac, a bogme ni lucidnih snova već duže vremena. Jednostavno mi se sve smirilo...

Šta bi, ako bi išta, trebao ih toga zaključiti i eventualno poduzeti? Koji put si stvarno želim da nešto lijepo, ili čak i ružno, sanjam. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimepon stu 30, 2009 10:08 pm

MoW, možda si upao u jednu rutinu, i možda si previše zaokupljen sa puno drugih životnih problema, pa se možda vež duže vrijeme nisi uspio okrenuti "sam prema sebi"... mudri
prije spavanja, opusti se, primijeni tehniku disanja, i intenzivno razmišljaj o nečemu..
reci sam sebi, sjećat ću se onoga što sam sanjao.. jer je moguće da ti sanjaš svaku noć ali se ujutro ničega ne sjećaš.. ;)
ili..
probaj prije spavanja ne razmišljati o sutrašnjim obavezama ili jučerašnjim problemima.. probaj dozvoliti mislima da lete, asocijacijom se tope iz jedne u drugu.. sleep
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimepon stu 30, 2009 11:08 pm

Hvala ti na savjetima. :)

Stvar je u tome da nemam intenzivnih životnih briga. Imam stabilan i dobar posao, imam dovoljno vremena za sebe i za introspekciju, čitam i dosta duhovnih knjiga.
Jedino što ne razmišljam o nečemu intenzivno prije spavanja, jer u tom slučaju ne bih ni mogao zaspati. Ne razmišljam ni o obvezama, ali ne dobivam niti neke asocijacije.
Jednostavno, imam dojam kao da je sve mirno i onako kako bi trebalo biti. A opet, htio bih sanjati nešto, jer mi je to kao mlađemu bilo jako važno. Osjetio sam se življim. :)
Primijetio sam da kad sam manje umoran, recimo kad imam manje posla neki dan ili kad se nekoliko dana ne "praznim" da se tako pristojno izrazim :), da u tom slučaju češće sanjam.
Moguće da je sve zaista stvar u umoru i premorenosti, jer imam relativno slabiju fizionomiju, pa me fizički napori tijekom dana znaju izmoriti.

Koliko sam uspio skužiti, kod mene je nedostatak sna ipak prije vezan uz fizički umor, a ne za stres, obveze ili probleme.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:12 am

@MoW nije da ti ne sanjaš, sanjamo mi svi svaku noć, samo je pitanje da li se sjećamo snova i koliko su oni intenzivni kad sanjamo. Meni se primjerice dešava da se po zimi slabije sjećam snova i da su slabijeg intenziteta, dok se dolaskom proljeća i toplijih dana to mijenja. Tada mi se meni čini da sanjam cijelo vrijeme i snovi su mi strašno stvarni, naravno nije tako, kad spavamo postoje faze spavanja u kojima sanjamo i u kojima ne sanjamo.

Naravno pitanje je koliko se mi toga sjećamo, koliko smo toga svjesni i da li se uopće želimo sjećati :)

Čitanje duhovne literature ti ne mora pomoći u tome, pogotovo ako to više pokušavaš razumjeti sa racionalnog stajališta.

Probaj sa opuštanjem i ostalim savjetima koje ti je dala schmizl i uspjet ćeš, samo nemoj previše brinuti o tome :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:32 am

@MoW...pokusaj naviti budilicu 1h i 48min ranije...pa da vidmo hoce li te probudit u sred sna :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 12:39 am

MoW, kopirat ću ti nešto sa neta!

"NESANJANJE
Netko može da kaže da rijetko ili nikad ne sanja. O čemu se radi? Svaka osoba sanja, ali kod nekih na tajanstven način bude sve izbrisano. Njima u snu vlada stroga cenzura koja djeluje i nakon buđenja , zbog čega se san trdovno zaboravlja. Uglavnom se to dešava osobama koji sami sebe kontrolišu ili imaju strah da se otvore pred drugima te osobe koje su u detinjstvu odgajane kruto i strogo. "


odnosilo se ovo na tebe ili ne, nije bitno, od viška glava ne boli..

slušaj, postoji krasna muzika koje nas može uspavati... youtube je pun takve muzike!
ti bi si mogao nabaviti jedno pola sata takve muzike.. ona osim što uspavljuje, toliko je čarobna da priziva i one najdublje misli za koje si mislio da više i ne postoje! (sleeping music, go to sleep fast,...)

to bi te trebalo odvesti do smirenog, a opet intenzivnog sna..
sam sebe moraš natjerati da sanjaš! prije spavanja, to si strogo naredi..
navij si sat da te budi pola sata ranije... kroz tih pola sata, prevrći se po krevetu, i razmišljaj o tome jesi li nešto sanjao!

ako ništa ne uspije, makar bi trebalo.. imam extreman prijedlog!
5 dana imaš za zadatak gledati najstrašnije horore koji postoje!
ako ni 6 dan nebudeš ništa sanjao... ma hoćeš da, bez brige... ;) sleep

ali nemoj gledati djecu kukuruza... to je glupost (meni)..
ja ću ti reći par filmova koji su me toliko zaintrigirali da sam naredne dane imala snove povezane s tim filmovima (nisu sve horori)

AMITYVILLE HORROR,
THE BUTTERFY EFFECT
THE SCELETON KEY
SHUTTER
MATRIX (samo 1 dio)

mene su ovi filmovi iznenadili, ukoliko si ih već pogledao..pitaj u videoteci najbolesnije horore...
sanjat ćeš svakako, možda ne abš najugodnije...ali barem ćeš sanjati! :)

ponestaje mi ideja.. hihihihi

ajde probaj nešto pa javi kako je prošlo! cuga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 2:39 pm

@Alpha jutros sam se probudio 1 h i 46 minuta prije budilice. cerek
Sjećam se da sam sanjao neke afričke životinje, mislim da se radilo o tome koliko slon i hipopotamus mogu skočiti u zrak. :D

Onda sam još jednom zaspao, nakon što nekih 45 minuta nisam mogao zaspati. Pa sam opet nešto sanjao, ali sad se više ne sjećam što, samo znam da je bilo lijepo.

Anđele sam prije spavanja zamolio i izrekao naglas da hoću sanjati i sjećati se. Eto, upalilo. :)
Hvala ti schmizzl na savjetima.

Inače, na horore sam praktički imun. Alien, It, Halloween, Freddy, ma nagledao sam se raznih horora u životu, ali i još puno više hororastih kompjuterskih igara. Shutter sam recimo gledao, i nije mi ni najmanje strašan. Tako da to s hororima ne bi išlo. :D
Matrix je fora, ali nikad nisam sanjao neke filmove osim one na tematiku aliena, da bi me to nešto inspiriralo.
Uostalom, telkač gledam jako malo u zadnje vrijeme jer to smatram gubljenjem vremena u većini slučajeva.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 2:56 pm

Svida mi se ova zadnja recenica :) ides
Probaj vidit film krug pa onda javi :D

Uglavnom to je jako dobar savjet ovo za zamolit andele i naglas rec da se oce sanjat. To je izravna komanda nase volje mozgu da ucini nesto. Nije to nista tesko. Al uglavnom ljudi neznaju da vecinu stvari sto neke kemikalije i ljekovi mogu napravit moze i nas mozak sam... Snaga mozga moze i zamjenit kavu I jos mnogo drugih stvari. Steta je sto vecina ljudi toga nije svjesno :/
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 4:58 pm

MoW..tako mi je drago... afričke životinje su zicer... ako je to jedan vid tvoje inspiracije, poželjet ću ti da jednom posjetiš tunis recimo, i odeš na safari.. ;) ;)

onda večeras kad legneš..zamisli da je suton, a to se izležavaš u podnožu kilimanjara (u doslovnom prijevodu Brdo demona)... iznad tebe su dva vulkana Kibo i Mawenzi..
osjećaš su mistiku ovog kontinenta..
u daljini čuješ kako i životinje odlaze na počinak..
ovdje su tu tvoji korjeni, tu je tvoja oaza mira..tu sanjaš živopisne snove..
razmišljaš o ljudima koji tu oduvijek žive.. osjećaš njihovu iskrenu i produhovljenu povezanost sa prirodom..

evo ti jedan od primjera što si sve možeš intenzivno vizualizirati..tko ne voli televiziju - a to je odlično razmišljanje - može si sam stvoriti svoj "film", i biti redatelj i glavni glumac.. sleep :) :) :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 8:56 pm

schmizzl je napisao/la:
MoW..tako mi je drago... afričke životinje su zicer... ako je to jedan vid tvoje inspiracije, poželjet ću ti da jednom posjetiš tunis recimo, i odeš na safari.. ;) ;)

onda večeras kad legneš..zamisli da je suton, a to se izležavaš u podnožu kilimanjara (u doslovnom prijevodu Brdo demona)... iznad tebe su dva vulkana Kibo i Mawenzi..
osjećaš su mistiku ovog kontinenta..
u daljini čuješ kako i životinje odlaze na počinak..
ovdje su tu tvoji korjeni, tu je tvoja oaza mira..tu sanjaš živopisne snove..
razmišljaš o ljudima koji tu oduvijek žive.. osjećaš njihovu iskrenu i produhovljenu povezanost sa prirodom..

evo ti jedan od primjera što si sve možeš intenzivno vizualizirati..tko ne voli televiziju - a to je odlično razmišljanje - može si sam stvoriti svoj "film", i biti redatelj i glavni glumac.. sleep :) :) :)

Stvar je da obično sanjam te životinje u prilično smiješnim ili prilično zastrašujućim verzijama. Recimo, kao mali, negdje s desetak godina sam sanjao da hodam po dnevnoj sobi, da pogledam na sofu, a na njoj nilski konj razjapljuje golema usta kao da će me progutati. Naravno, noćna mora i probudio sam se odmah. zubi
Taj sam san sanjao tri puta čak u razdoblju od par godina.

Noćas je bilo pak to da mi je u snu bilo rečeno, a što ja nisam mogao povjerovati, da slonovi mogu skočiti oko 9.5 metara uvis, a nilski konj čak 11.3 metara. :D

Možda je to povezano s time što sam nedavno studentima zadao neki zadatak u kojem moraju modelirati prirodni rezervat... uglavnom, snovi su čudne biljke.

Jako lijepo si opisala. Najstariji i neaktivan je vulkan Shira, dok su ova dva gorespomenuta još uvijek aktivna i streme prema nebu. Zbilja bi bilo lijepo posjetiti to drevno mjesto. :)

Inače, mislim da ću skočiti do videoteke i posuditi si neki od filmova koji se preporučila. Recimo, Skeleton key ili Butterfly effect.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 10:29 pm

Počni sa Skeleton Key, psihološki triler, radi se o hudu magiji.. ma baš ga moraš pogledat.. :)

još ću ih se ja pokušat sjetit... :)

pa ti si profesor.. :) eh..što ne predaješ na mom faxu.. :)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:29 pm

schmizzl je napisao/la:
Počni sa Skeleton Key, psihološki triler, radi se o hudu magiji.. ma baš ga moraš pogledat.. :)

još ću ih se ja pokušat sjetit... :)

pa ti si profesor.. :) eh..što ne predaješ na mom faxu.. :)

Odgledao sam Skeleton Key, baš je dobar bio. Prilično težak film, ali je zanimljiv. Nadam se da neću noćas sanjati da sam Caroline. :D
Huda je ta magija. Mene je uvijek više zanimala bijela magija i iscjeljivanje prirodnim načinima. Ovo je crno, mračno...

Eh, i da, nisam još profesor, znaš, navedene godine su mi točne. Dakle, asistent sam. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:33 pm

U zadnje vrijeme imam problem da sanjam i znam da sanjam, imam blag oblik lucidnog sna i kad se probudim ne mogu se ničega sjetiti.... jedino se sjećam da si u snu ponavljam : Ovo moram zapamtiti, ovo moram zapamtiti kad ustanem
ostane samo osjećaj kakav bi je to san bio, ali ne i slike.... kao pokvareni televizor s tonom bez slike zubo

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:46 pm

Pa ja sam potpuno zaboravio napisati sto mi se nedavno desilo.
Imao sam bas neki zanimljiv san i odjednom se probudim. I dobro, zapocnem sa jutarnjom rutinom, umivanje itd... Krenem si napravit neki dorucak, otvorim hladnjak a unutra sve crno, kao rupa bez dna. Tada sam se zapravo probudio.

Fascinanto mi je sto je san nakon prvog "budenja" bio stvarno realan. Ja sam bio uvjeren da sam budan tj. nije mi bilo ni na kraj pameti da jos uvijek sanjam.... Kasnije sam citao za testove budnosti, i naisao na gotovo isti primjer.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:49 pm

to se i meni dogodilo dok nisam shvatila da mi je umivaonik plav, jedino se nisam probudila - probudila nego sam nastavila upravljati snom zubo
to je u biti bio moj prvi pravi lucidan san

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:52 pm

Gea je napisao/la:
U zadnje vrijeme imam problem da sanjam i znam da sanjam, imam blag oblik lucidnog sna i kad se probudim ne mogu se ničega sjetiti.... jedino se sjećam da si u snu ponavljam : Ovo moram zapamtiti, ovo moram zapamtiti kad ustanem
ostane samo osjećaj kakav bi je to san bio, ali ne i slike.... kao pokvareni televizor s tonom bez slike zubo
hehe, meni se događalo kad sam bio kepec od kojih 10 god... želio sam sunčane naočale i sanjam ja da ih je oko mene puno al znam da je san... i sad pane mi na pamet da ih što više grabim u ruke i kontam bar će mi jedne ostat kad se probudim... i tako s punim rukama naočala se probudim kad tamo ništa :( ... rofl2
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 11:54 pm

Gea je napisao/la:
U zadnje vrijeme imam problem da sanjam i znam da sanjam, imam blag oblik lucidnog sna i kad se probudim ne mogu se ničega sjetiti.... jedino se sjećam da si u snu ponavljam : Ovo moram zapamtiti, ovo moram zapamtiti kad ustanem
ostane samo osjećaj kakav bi je to san bio, ali ne i slike.... kao pokvareni televizor s tonom bez slike zubo

Pa, možda je to samo međukorak između nesvjesnog i lucidnog sanjanja. Dakle, vježbati treba. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 02, 2009 12:13 am

Vjerojatno je to to :)
study

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 02, 2009 12:25 am

E koliko sam se ja nakupila para i to onih gvozdenih lol!
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 02, 2009 3:35 pm

@skulptura.. to se zna dogoditi i kada se čovjek ne želi ustati iz kreveta.. :)
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 16, 2009 10:20 pm

Jedna moja prijateljica je sanjala da ju je neki čovjek koga ne pozna ubio, a dan poslije (u stvarnosti, kad je bila budna) je vidjela istog takvog čovjeka u trgovini...

Ja u zadnje vrijeme stalno sanjam da sam u nekakvoj džungli i da rješavam nekakve zadatke, ili sanjam da sam neki junak i spašavam svijet...

Prije kad sam išla na spavanje sam često ostavila uključenu glazbu na kompjutoru (zato jer nisam mogla zaspati u tišini, bilo me previše strah). Kad bih spavala, čula bih tu glazbu (koja svira u stvarnosti) u snu, i usput bi se događala neka radnja koja je na neki način povezana s tom pjesmom koju bih upravo čula dok spavam... i onda bih se probudila, i vidjela da ta pjesma koju sam čula u snu svira u stvarnosti... hajde, mogu razumjeti što čujem tu pjesmu i u snu, ali me zbunjuje ovo s radnjom (to što se ta radnja poklapa s tom pjesmom...)

Ponekad sam znala sanjati da vanzemaljci dođu na Zemlju (ponekad loši, ponekad dobri). Jednom sam sanjala da su došli neki vanzemaljci koji su htjeli mir sa ljudima i onda smo svi imali proslavu i jeli PAŠTETU (ne razumijem zašto baš paštetu...).
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 16, 2009 10:26 pm

@Dragony, dobro došla! :)
Pa čuj... pašteta...mmmm... još ak je Leo pašteta cerek
To s muzikom se i meni znalo/zna događat. Neki snovi su igranje našeg mozga i na podsvjesnoj razini tvoj mozak je, dok je slušao pjesmu, registrirao značenje pjesme te je te podatke koje je primao uključio u san. Projekcija informacija. To je veliki dokaz da su neki snovi zapravo proizvod našeg mozga i reakcija na stvari koje nam se događaju u stvarnosti.

Jesi li ikad imala lucidan san? :)


P.S. Kako te zaboga bilo manje strah s muzikom na ušima? Kada sam se ja prije bojao mraka, a ponekad se i još bojim, svaki šušanj moram čuti. Kad bih slušao muziku zamišljao bih kak sada 'oni' (tko god, demoni, čudni ljudi...) sad neš rade po kući, a ja ih ne čujem miga
I nemoj sad zbog ovog imat strah zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitimesri pro 16, 2009 10:41 pm

Eto, ja slušam glazbu koja me opušta, i kad slušam tu glazbu zaboravim na svoje strahove (jer me uglavnom strah da ću ugledati vanzemaljca kako gleda u mene kroz prozor, iako znam da su vrlo male šanse da će se to dogoditi xD).

Lucidan san mi se znao dogoditi... čula sam negdje da ako shvatimo da sanjamo, da mi možemo raditi što god hoćemo u tom snu... Nisam sigurna da je to istina jer sam ponekad znala shvatiti da sanjam, i zatim sam poželjela letjeti, no nisam mogla poletjeti...
[Vrh] Go down
Sponsored content





lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   lucidni snovi - Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 21 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 21 / 42.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 31 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: